PDA

Виж пълната версия : Поръчка на кошери



Тошева
15.05.2015, 10:59
Някой има ли мнение за пчеларската фабрика в Костинброд?

BateMisho
15.05.2015, 11:57
Отивате в съседната секция - "Кошери" и четете. Дискутирано е многократно.

Недялко Атанасов
15.05.2015, 20:53
Някой има ли мнение за пчеларската фабрика в Костинброд? Бягай далече...................................

ves
16.05.2015, 22:28
Здравейте колеги, от доста време следя форума, преди няколко седмици се регистрирах, но все не намирам време да пиша, а и нямам самочувствие, че съм голям пчелар та да пиша и така. Сега виждам темата и понеже вчера имах разговор с шефката на фабриката за кошери в Костинброд реших да споделя. Значи миналата година един приятел ми купи от там един 10 рамков Дадан Блат, който за цената си беше приличен. Тази година им разгледах сайта, но понеже не можах да се ориентирам в многото модели които имат отидох на място. Оказа се че правели само по поръчка и трябвало да си поръчам и те ще ми ги направат. Поръчах си 4 броя (това беше края на март или началото на април. Преди около 2-3 седмици ми се обади "шефката" да ми каже, че са ми готови кошерите. Казах че ще дойда да си ги взема. Имах работа до София и щях да съчетая пътуването.
Вчера отивам до София, свършвам си работата паля колата да тръгвам към Костинброд, но реших да се обадя предварително. Като казах че съм за четирита кошера "шефката" с доста нагъл тон ми каза -"ти знаеш ли от кога съм ти се обадила" , аз и викам и какво сега, а тя ми отвърна - "ами продадохме ги, аз да не съм склад да ги събирам тука". Пожелах и да е жива и здрава и затворих, много неприятно впечатлени ми направи. Значи аз мога да ги чакам да ми ги направят обаче те не могат да ме чакат да си ги взема. Изобщо не ми каза че имам срок да ги взема, има и други фабрики за кошери, а мога и сам да си ги направя, повече не бих правил оборот на тая нагла жена.

Искрен Мутафов
16.05.2015, 23:16
Каква "фабрика", какви пет лева - те ги изработват в една схлупена сайвана зад къщата си...
Писал съм един доста подробен постин за тях преди повече от година, но не се сещам в коя тема е...
Както се казва за всеки влак си има пътници, 2014 празнуваха 15 години на пазара, пък и цените им са сравнително ниски.

Marko
17.05.2015, 14:33
Миналата година си поръчах 10 бр Дадан с 1 магазин 2,5см, цена 50 лв ( беше ми спешно, а не можах да си намеря от друго място).Това което ми изпратиха беше абсолютен боклук.Допуснах че може само мен да са ме прецакали защото купувам от разстояние без да съм видял стоката.Съдейки и по другите мнения явно така си работят.Не поръчвай от тях.

Недялко Атанасов
18.05.2015, 08:37
Някой има ли мнение за пчеларската фабрика в Костинброд? Бягай далече...................................
Впечатления и от мен,та решавам зимата да направя подарък 2-4 кошера ДБ-10.на младо момче запалено по пчелите отглеждащо 5-7 пч. семейства в раьона на гр.Петрич.Чухме се по тел.и заявих кошерите с опция ( НЕ ЗГЛОБЕНИ)на пакети по куриер, да ги прати в Петрич от там получатела ги взима от офис (примерно).Звъни ми след 5мин. и ми вика -не правим вече (зглоби си сам) ,имала мн. заявки и не можела за 3-4 кошера да се занимава,разбираемо е ,ама за фабрика?.Ок добре, това става края на февруари,тогава се чух по телефона с познат пчелар който живее в София но пътува от време на време към Петрич,та му викам поръчай 3-4 дб-10 от (фабриката)и като ходиш към Петрич да ги закара.Поръча ги както му казах с отделно дъно ,мрежа 1/3 ,рамки и тн.Края на март са готови ,обаждат се и отива да ги взима ...................пристига на място казва за какво е дошъл, НО познайте кошери няма готови,та работниците му изкарали 3 дб плодника с Падащо дъно а заявката беше друга.За капак е чакал 3 часа за да направят 3 магазина(течало вода направо от тях) ,рамки, капаците му ги дали без да наковат ламарината ,абе тая ако разбира от направа на кошери то аз съм господ.

Юрий Цветков
20.05.2015, 14:59
Впечатления и от мен,та решавам зимата да направя подарък 2-4 кошера ДБ-10.на младо момче запалено по пчелите отглеждащо 5-7 пч. семейства в раьона на гр.Петрич.Чухме се по тел.и заявих кошерите с опция ( НЕ ЗГЛОБЕНИ)на пакети по куриер, да ги прати в Петрич от там получатела ги взима от офис (примерно).Звъни ми след 5мин. и ми вика -не правим вече (зглоби си сам) ,имала мн. заявки и не можела за 3-4 кошера да се занимава,разбираемо е ,ама за фабрика?.Ок добре, това става края на февруари,тогава се чух по телефона с познат пчелар който живее в София но пътува от време на време към Петрич,та му викам поръчай 3-4 дб-10 от (фабриката)и като ходиш към Петрич да ги закара.Поръча ги както му казах с отделно дъно ,мрежа 1/3 ,рамки и тн.Края на март са готови ,обаждат се и отива да ги взима ...................пристига на място казва за какво е дошъл, НО познайте кошери няма готови,та работниците му изкарали 3 дб плодника с Падащо дъно а заявката беше друга.За капак е чакал 3 часа за да направят 3 магазина(течало вода направо от тях) ,рамки, капаците му ги дали без да наковат ламарината ,абе тая ако разбира от направа на кошери то аз съм господ.
Такива мокри и мухлясали ги беше изнесла преди 2-3 годи на изложението в Плевен. Тази жена или с сляпа или супер нагла.

petrov_
20.05.2015, 15:16
Такива мокри и мухлясали ги беше изнесла преди 2-3 годи на изложението в Плевен. Тази жена или с сляпа или супер нагла.
По вероятно второто,търси балъци.

Bobi-M9598
06.12.2015, 16:31
Здравейте,

Малко късно, но и аз да "налея масло в огъня". Подариха ми 4 кош. ДБ-12 и започнах да ги потягам. Бяха без магазини. Отивам в един маг. на околовръсното ба си купя дъски. Говоря с шефа, и му обяснявам какво ми трябва. Той пита какво ще правя, казвам кошери, а той ей онези момчета правят кошери и купуват дъски в момента. Отидох при тях, УЖАС. Питам, момчета Вие ли правите кошери, те да, аз къде, те Костинброд. Казвам само не ми казвайте че сте при г-жата, еми там сме. А аз като гледам какви дъски купуваха........... от тях само дето течеше вода. Казвам им, защо ги взимате от това кошери не стават, а те какъвто материала такива и кошерите. Комисията за защита на потребителите трябва да ги затваря такива работилници.


Поздрави, Г. Георгиев

kaletoo
06.12.2015, 16:49
Аз мога да предложа фирма която прави кошери от хубав материал сух но цените не са 50 лв нали

бат тянко
06.12.2015, 17:42
Поръчвам материал от колега, който се занимава с дърво на едро. Прави фигура. Обикновено късометраж. Слага го на сушина в склада. От него продава на колеги и си правим и кошери. Сега сме взели един, който избран дърводелец ще изработи на кошери. След новогодишните празници, когато няма на главата си други поръчки. Давам модел, който ми харесва. Обикновено магазините не са проблем. Но плодниците и дъната са. Така че, обикновено искам една бройка за контрола. Така поръчките ми са с доста под нормалната пазарна цена. Проблема е в това, че постоянно им правя подобрения. Например подкапачните табли ги правих вече два пъти. А сега ми щукнаха и милерови хранилки, ама още се назландисвам. Не ми пречи, че материала не е идеално сух! Те госпожиците ще го изсушат и вентилират перфектно:plane:

tarty
06.12.2015, 18:01
Поръчвам материал от колега, който се занимава с дърво на едро. Прави фигура. Обикновено късометраж. Слага го на сушина в склада. От него продава на колеги и си правим и кошери. Сега сме взели един, който избран дърводелец ще изработи на кошери. След новогодишните празници, когато няма на главата си други поръчки. Давам модел, който ми харесва. Обикновено магазините не са проблем. Но плодниците и дъната са. Така че, обикновено искам една бройка за контрола. Така поръчките ми са с доста под нормалната пазарна цена. Проблема е в това, че постоянно им правя подобрения. Например подкапачните табли ги правих вече два пъти. А сега ми щукнаха и милерови хранилки, ама още се назландисвам. Не ми пречи, че материала не е идеално сух! Те госпожиците ще го изсушат и вентилират перфектно:plane:
Напомни ми като се видим пак,за подкапачните.Ще ти предложа друг вариант.

Дамян Дамянов
06.12.2015, 18:12
Напомни ми като се видим пак,за подкапачните.Ще ти предложа друг вариант.


Предложи и на мен :)

iuli1971
06.12.2015, 18:13
Проблема е че търпи деформация дървения материал докато изсъхне.Най-добрия вариант е естествено сушен за минимум 2 години.Материала да е бял бор или смърч.Ако пък е както му казваме по нашия край -сърчовит ще е най-добре.Тва изсушен в сушилня си е риск от всякъде.
Пролетта когато купувах кошерите си ,изработени от местен дърводелец,не знаех много неща и ги направи бих казал ретро.Сега съм поръчал при същия човек 10бр.дадан-блат и когато са готови ще кача снимки.
Само за информация-дадан блат 12р. с дълбоко дъно ,2 магазина,табла и капак -90лв.Забележете-4см.дебелина.

tarty
06.12.2015, 18:23
Предложи и на мен :)
Другата седмица ще снимам и ще покажа.И виж да пуснат чата да не спамим темата