PDA

Виж пълната версия : Кражба на рамки



tarty
08.05.2015, 20:59
Днес комшията,пчелар,ми открадна от 4 кошера,по 5-6 рамки със пило.Свързах се с полицията в Приморско,но полицая с който говорих ми каза последно,че ще мисли какво да направи,и до там.Давайте съвет как да подхвана извършителя и полицията да има някакво правосъдие.Г-н Матеев,веднага ще стана член на КБП ако може с нещо да помогнете.

Stefan_S
08.05.2015, 21:37
Ами като си сигурен че е той,просто отиди и си ги вземи обратно,докато не е там

solaris60
08.05.2015, 21:41
Господи, тя простотията не ходи по гората, а по хората.

tarty
08.05.2015, 21:43
Ами като си сигурен че е той,просто отиди и си ги вземи обратно,докато не е там
Аз отидох и ги видях,но искам да има правосъдие.Ако реша той няма да е пчелар вече,но ако аз си затворя очите,какво правим.Миналата година пак направи същото но на друг колега.

scutellator
08.05.2015, 21:55
В тази държава искаш полицай да си мръдне пръста и да направи нещо??? Кажи ми честно, колко време те увещаваше да вземеш сам да се откажеш от подаване на жалба? Полицията е репресивен орган, а не съблюдаващ реда.

За такива проблеми има Мухозол - пръв приятел на пчеларя!
Хибаво човека е решил да си възстанови загубите (след масовата смъртност?), но не е познал. Другия път като му притрябват отводки, да се научи да си ги плаща или да вземе да стане по-добър пчелар.

tarty
08.05.2015, 21:59
В тази държава искаш полицай да си мръдне пръста и да направи нещо??? Кажи ми честно, колко време те увещаваше да вземеш сам да се откажеш от подаване на жалба? Полицията е репресивен орган, а не съблюдаващ реда.

За такива проблеми има Мухозол - пръв приятел на пчеларя!
Хибаво човека е решил да си възстанови загубите (след масовата смъртност?), но не е познал. Другия път като му притрябват отводки, да се научи да си ги плаща или да вземе да стане по-добър пчелар.
Засега не ми е казал да се отказвам,но последно каза,че ще мисли какво да прави.Утре ще чуя какво е измислил.

ch.atanasov
08.05.2015, 22:08
Господи, тя простотията не ходи по гората, а по хората.

Не е простотия ,а селски тарикатлък.Някои хора така си изкарват живота .И защо не ,като никой не ги тормози.Някога са ги прекарвали през село с табелка на врата ,но сега това не е хуманно и не е демократично.За мен е сложна ситуацията и незнам какво да е решението.Колегата трябва да прецени кое е по ценно 20 рамки или 200кошера.

iliew
08.05.2015, 23:02
Когато съседа ти те краде нещата са сложни . Ти може всичко да му запалиш , отровиш и т.н. ,но сигурно не смяташ да се местиш след това и винаги ще имаш една тревога , че той ще ти отмъсти .

Поговори с него и му обясни , че ако тръгнете да си правите мръсно , ще загубите и двамата . Предложи му да му дадеш излишни маточници ако имаш ,за да си възстанови донякъде загубите .

Знам , че това което ти казвам ти звучи абсурдно сега , когато си му бесен, но повярвай ми знам какво е да живееш години наред с междусъседска омраза и колко съсипващо е това . Ако е трудно да се разбереш с него , пробвай с децата му , защото срамът вече нищо не струва , но срамът от родителите и от децата никой не понася леко .

Ти решаваш какво ще правиш , аз само разсъждавам на глас и се моля да не попадам в твоето положение .

argilov
08.05.2015, 23:23
Този не е пчелар а кокошкар.Действай радикално.

Mateev
08.05.2015, 23:27
Който вече е криминално проявен, обикновенно си остава такъв за цял живот. Психиката на този тип хора е изкривена. Нормалната човешка логика не действува при тях, в резултат на което няма и как да им се противодействува с нормални хуманни методи. Дори страха от затвор не действува възпиращо на този тип хора.

delta.e
09.05.2015, 06:30
Доколкото разбирам , това не е прецедент при него ,а рецедив .
Съберете се с другите колеги и решете какво да правите .

tarty
13.07.2015, 22:39
Започвам да се убеждавам, че хората които крадат са пчелари с двайсетина кошера не повече.На другия пчелин вече има две кражби.Първия път намерихме два кошера почти без пчели,а миналата седмица някой си е напълнил три десятки с рамките ни.Добре, че объркал магазините иначе въобще нямаше да разберем.Като си помисля Матеев, че се бориш за доброто на точно такива хора /селски тарикати/,свалям ти шапка :-) :-) :-) :-) :-) .

Дамян Дамянов
14.07.2015, 00:36
Започвам да се убеждавам, че хората които крадат са пчелари с двайсетина кошера не повече.На другия пчелин вече има две кражби.Първия път намерихме два кошера почти без пчели,а миналата седмица някой си е напълнил три десятки с рамките ни.Добре, че объркал магазините иначе въобще нямаше да разберем.Като си помисля Матеев, че се бориш за доброто на точно такива хора /селски тарикати/,свалям ти шапка :-) :-) :-) :-) :-) .

Такива хора за нищо не стават! С 20 кошера повече или по-малко - все тая! Винаги такива ще се провалят и то от акъла си. Аз се опарих наскоро от една дребна душица и нямам намерение да обръщам другата буза. Вече помагам само на колеги, които го заслужават и оценяват. Защо да помагаш на неблагодарници, които се чудят само как да те прекарат?!?! На такива хора изобщо не им стига до акъла, че губят страшно много от простотията и алчността си. Затова и аз се подведох, като си мислех, че разумен човек не би посмял, защото губи много повече, отколкото ще спечели. Че...не търси логика в действията на глупави хора. С кражбите нищо няма да спечелят, а рискуват да влязат в затвора за "кокошка" и цял живот да си сочат с пръст.

delta.e
14.07.2015, 14:59
[QUOTE=Дамян Дамянов;67548]Такива хора за нищо не стават! С 20 кошера повече или по-малко - все тая! Винаги такива ще се провалят и то от акъла си.

Той (или те ), ако имаха акъл щяха да си развият пчелните семейства , а не да се занимават с кокошкарски истории .

tarty
23.09.2015, 19:01
След няколко месеца чакане,най-после получих писмо от прокуратурата.Само да припомня,че първо пуснах жалба за кражба а след седмица друга жалба,до районна прокуратура срещу полицайте за бездействието им.Незнаех досега,че предполагаемия крадец се пита дали е извършил това деяние и ако той откаже,се приема за пълна истина без някакво следствие от полицията.Другото което ме впечатли,е на каква цена оценяват пчелните семейства и то явно от самия прокурор,защото никаде не пише от каде са взели разценка.Може би това е истинската цена,само дето в МЗХ дават за отводка ×2 по три годишната програма.
Неможах да кача снимките,по голям размер са,но можете да ги видите от тукhttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=1240287102664010&set=pcb.801038350014179&type=3&relevant_count=2

Петър84
23.09.2015, 20:12
След няколко месеца чакане,най-после получих писмо от прокуратурата.Само да припомня,че първо пуснах жалба за кражба а след седмица друга жалба,до районна прокуратура срещу полицайте за бездействието им.Незнаех досега,че предполагаемия крадец се пита дали е извършил това деяние и ако той откаже,се приема за пълна истина без някакво следствие от полицията.Другото което ме впечатли,е на каква цена оценяват пчелните семейства и то явно от самия прокурор,защото никаде не пише от каде са взели разценка.Може би това е истинската цена,само дето в МЗХ дават за отводка ×2 по три годишната програма.
Неможах да кача снимките,по голям размер са,но можете да ги видите от тукhttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=1240287102664010&set=pcb.801038350014179&type=3&relevant_count=2Колега какво излиза че няма оправия тука

tsc1
23.09.2015, 20:13
И снимките във фейсшита вече ги няма!

tarty
23.09.2015, 20:17
И снимките във фейсшита вече ги няма!
Там са,отваря ми ги.

tarty
23.09.2015, 20:21
Колега какво излиза че няма оправия тукаОтивам на по високо ниво.Последна спирка предполагам ще е Господари на ефира.

tsc1
23.09.2015, 20:23
Там са,отваря ми ги.
На мен ми дава това: "За съжаление това съдържание не е на разположение в момента"

tarty
23.09.2015, 20:31
На мен ми дава това: "За съжаление това съдържание не е на разположение в момента"
Пробвай тук.https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1240303865995667&set=pcb.750547831738435&type=3&relevant_count=1

Дамян Дамянов
23.09.2015, 20:37
Пробвай с този линк

https://www.facebook.com/groups/279057128878973/801038350014179/?notif_t=group_activity

КОЙТО КРАДЕ КОШЕРИ...

Столицата на древната Хетска държава е била Хатуса, развалините на която личат недалеч от Анкара -- Мала Азия. През ХVI в. пр. н. е. тук властвувал Телепин, комуто някои учени преписват първото създаване на хетските закони, след него многократно допълвани и изменяни.
Вспред тях има и положения, в които прозира голяма грижа и за пчеларството. Тези закони са продиктувани както от практическите нужди на обществото, так и от специфичните особености на т.нар. азиатски начин на живот -- това е едно своеобразно съчетание или преплитане на първобитно-общинни и робовладелчески икономически форми.
По старото законодателство всеки, който откраднел 2 или 3 кошера, бил връзван за дърво, намазван с мед и оставян на пчелите да го <<изядат>>. Новите закони на Телепин не били толкова сурови. За същото провинение те предвиждали глоба от 6 полусикли (вид мярка) сребро.

Източник списание Пчеларство бр. 2 от 1992г

Попадна ми във връзка с друга тема.

Диян Димитров
24.09.2015, 08:21
Има ли начин да посочиш / разпознаеш / твоите рамки в неговите кошери и да докажеш по категоричен начин пред разследващия полицай, че това са точно твоите рамки ? Ако по категоричен начин си разпознаваш рамките по нещо специфично при изработката им, ако сам си ги изработваш или си поставил белези по тях, по специфичен начин на обтелването, различен от този на съседа ти или нещо друго, което да издържи пред съда, то не би трябвало полицая да се замисля какво да прави.

tarty
24.09.2015, 08:48
Има ли начин да посочиш / разпознаеш / твоите рамки в неговите кошери и да докажеш по категоричен начин пред разследващия полицай, че това са точно твоите рамки ? Ако по категоричен начин си разпознаваш рамките по нещо специфично при изработката им, ако сам си ги изработваш или си поставил белези по тях, по специфичен начин на обтелването, различен от този на съседа ти или нещо друго, което да издържи пред съда, то не би трябвало полицая да се замисля какво да прави.
Те направиха грешката да ме закарат на пчелина,да си позная рамките и аз си ги познах.Даже познах рамките на друг пчелар,на който миналата година му изчезнаха рамките от трите му кошера.Въроса е,че полицията нищо не прави.Може да е защото човека е кандидат кмет.

Evgeni Petkov
24.09.2015, 10:37
Те направиха грешката да ме закарат на пчелина,да си позная рамките и аз си ги познах.Даже познах рамките на друг пчелар,на който миналата година му изчезнаха рамките от трите му кошера.Въроса е,че полицията нищо не прави.Може да е защото човека е кандидат кмет.
Не са направили грешка, било е хубаво да снимаш рамките или да помолиш полицая да я вземе, защото мисля, че твоите рамки вече са изгорени и ги няма. Не ти трябват и разни "Господари", защото пчеларите нямаме нужда от такива циркове, просто не пропускай срока да обжалваш. Вчера в една пчеларска фес- група гледах отказа ти, но не ти е посочен срока, а цитиран беше член, което е некоректно за теб, защото не си юрист и може да си помислиш, че срока е месец, а той е само 7 дни от датата на получаване удостоверен с подписа на обратната разписка!

delta.e
06.10.2015, 19:34
Тарти , нищо не мога да отворя .
Трети път ти го казвам -на следващата кражба шибни една пита в главата на михлюзина .

бат тянко
06.10.2015, 20:07
Няма да стане братче-кютек му е майката!