PDA

Виж пълната версия : Как трябва да се борим с роенето на пчелите?



baibradar
07.05.2015, 11:02
Здравейте колеги пчелари!

Отварям тази тема, защото е актуална в момента и много важна.

Направих клип по темата, който можете да гледате тук https://www.youtube.com/watch?v=m-YBM8dx-cE и да ме питате за всичко, което не Ви е ясно в борбата с роенето.

Нека тази година да извадим повече мед!

scutellator
07.05.2015, 22:22
Дано годината да е ройлива!
Златото се пречиства със огън. Като минат няколко поредни ройливи години и вече всеки пчелар в България ще се научи как да се оправя с него.

Erosalimov
08.05.2015, 17:29
пробвай като изчистиш всички маточници и стръскаш всички пчели пред кошера.слагай им основи за градеш

Ангел Йосифов
08.05.2015, 18:47
и да ме питате за всичко,

Ти пчелар ли си или оператор?

the_lefty
13.05.2015, 20:20
Здравейте колеги.Въпроса ми е на стара кафява пита,ако има маточни чашки и те ли ще са кафява като питата или ще са с по-бял восък?

BUGI
14.05.2015, 22:48
Здравейте колеги.Въпроса ми е на стара кафява пита,ако има маточни чашки и те ли ще са кафява като питата или ще са с по-бял восък?
Обикновено, маточните чашки са като и основата,
да са што помалко уочливи.

baibradar
29.05.2015, 10:21
Не само, че съм пчелар, ами съм и потомствен пчелар. Баща ми се е учил от чичо си, а аз от тях. 73 години у нас се гледат пчели.

solaris60
29.05.2015, 12:14
Не само, че съм пчелар, ами съм и потомствен пчелар. Баща ми се е учил от чичо си, а аз от тях. 73 години у нас се гледат пчели.

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ де, ако е така, на мен :yo: в това число и ти, но напротив някои искат да ме изкарат, че мисля пчелите за врабчета.:bigsmile:

baibradar
29.05.2015, 16:07
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ де, ако е така, на мен :yo: в това число и ти, но напротив някои искат да ме изкарат, че мисля пчелите за врабчета.:bigsmile:
Много интересно стана, когато завършвах първата си магистратура и трябваше да си избера тема за дипломната си работа, която беше по пчеларство, а именно - "Производство на пчелни майки и интензивно размножаване на пчелните семейства". Тогава Професорът (бог да го прости), като разбра, че Илия Стоенчев (бог да го прости) е на дядо ми брат и почна да ме разпитва дали не е измислил нещо ново, да му ксерокопирам записките и т.н. Пък дядо Илия, като разбра за дипломната работа и при кого е хич не беше доволен. Оказа се, че професорът му е крадял публикации и си ги е приписвал на него. Баща ми е пчелар от 73 години, а аз от 35. Искам и мога да помагам на младите пчелари.

baibradar
29.05.2015, 16:18
Здравейте колеги.Въпроса ми е на стара кафява пита,ако има маточни чашки и те ли ще са кафява като питата или ще са с по-бял восък?

На тази снимка се вижда цвета http://www.agro-consultant.net/images/stories/Pchelarstvo/Matochnik-lichinka-mlechice.jpg и на тази също https://i.ytimg.com/vi/AWVCRYStQLo/mqdefault.jpg

solaris60
29.05.2015, 17:57
Много интересно стана, когато завършвах първата си магистратура и трябваше да си избера тема за дипломната си работа, която беше по пчеларство, а именно - "Производство на пчелни майки и интензивно размножаване на пчелните семейства". Тогава Професорът (бог да го прости), като разбра, че Илия Стоенчев (бог да го прости) е на дядо ми брат и почна да ме разпитва дали не е измислил нещо ново, да му ксерокопирам записките и т.н. Пък дядо Илия, като разбра за дипломната работа и при кого е хич не беше доволен. Оказа се, че професорът му е крадял публикации и си ги е приписвал на него. Баща ми е пчелар от 73 години, а аз от 35. Искам и мога да помагам на младите пчелари.

Колега предполагам, че си Даниел Стоенчев. Ако е така :yo: ще имаме добър помощник.