PDA

Виж пълната версия : ЗАХАР



Страници : [1] 2

Borislav Hristov
19.02.2011, 13:54
Момци някой да има идея от къде ще купуваме захар тази година?Днес бях в Кауфланд цената на кг.захар беше 1,79 левчета като на стилажите имаше и табелки ,които напомняха,че стоката им била за домакинството и на човек се разрешаваше да си купи по 5 кила.Не че някой купуваше изобщо на тази цена.

Цеко
19.02.2011, 13:58
В момента в складовете на едро във Видин цената е 100 лева за чувал 50кг. като слуховете са че цената ще стигне до 3 лв. за килограм sadsmile; sadsmile;

N-2
19.02.2011, 14:08
Тогава каква ще бъде цената на меда?
Струва ми се някой каза, че в КАРФУР в момента била най-евтина захарта. Дали имате пресни впечатления по въпроса?

ттитто
19.02.2011, 22:49
От Карфур правят сериозни компромиси с качеството за артикулите, които са на промоция. Има голяма вероятност захарта да не е само захар!

vanHanegem
19.02.2011, 23:10
Захарта наистина е много "Нагоре". Преди 10-тина дни е била 1.45, а сега е 2.00. Причината - няма захар! Няма предлагане! Очаква се до 10-тина дни да "слезе" до 1.60, но за кратко! Следете и....търсете!

Цеко
20.02.2011, 12:04
Захарта наистина е много "Нагоре". Преди 10-тина дни е била 1.45, а сега е 2.00. Причината - няма захар! Няма предлагане! Очаква се до 10-тина дни да "слезе" до 1.60, но за кратко! Следете и....търсете!

Много е трудно това със следеното, миналия сезон още есента се запасих с няколко чувала захар и цената му не мръдна изобщо, тази есен не купих и цената сега отиде до небесата next_mad; next_mad;

Kiril8305
28.02.2011, 21:05
Ето на това му се вика цифромания , тая вечер коментираха и за цените на тока , ако и тях вдигнат логично е захарта да стане 3лв., но забележете какво прочетох днес във вестника, понеже цената на захарта се повишила това е допринесло и за увеличаване на цените на тортите, и така едно по едно сами се сещайте до къде ще стигнем.
Но , за нашия мед ние ще си го продаваме на цена по 3,50 щото много печелим и направо ни завиждат всички.
Ех , какви сме калпазани само speechless; speechless;

Димитър Бонев
28.02.2011, 22:25
Ами вдигайте цените. Преработвателите вече го направиха. 900гр полифлорен в големите хипермаркети вече достига 10лв

Танаси
03.03.2011, 16:24
колеги в ЛИДЪЛ все още има по 1.80 за кило, но дават само по 3 килограма на клиент.

kara7
06.03.2011, 20:06
В Кауфланд също бе 1,79 wink;

Kiril8305
06.03.2011, 20:19
Днес четох , че евентуално ще падне цената на захарта тъй като уж тая година реколтата била добра ,пръво намалянето на цената щяло да се усети в Америка , а по късно и в Европа.

Б.Медаров
19.03.2011, 15:10
Майката му е някои склад да набараме до 1.70.лв- кг,тази захар за по 1.70лв на дали е добра от литали,били метро и тем подобни промоциики thumbdown;

c-a-c-
23.03.2011, 09:39
Ще караме без захар sweating;

Димитър Бонев
23.03.2011, 18:37
в Гърция цената на захарта в супермаркета е 0,70 евро, в Германия 0,65 евро в БГ 1-1,2 евро. Ние ли сме най-богатите в ЕС? Или правителството подкрепя картелите.

Станко Ставров
23.03.2011, 21:27
в Гърция цената на захарта в супермаркета е 0,70 евро, в Германия 0,65 евро в БГ 1-1,2 евро. Ние ли сме най-богатите в ЕС? Или правителството подкрепя картелите.

Не зная приятелю дали правителството ги подкрепя.Сигурно е че го допуска. В България бизнес няма, всичко е ДАЛАВЕРА. judge; judge;

slavi_ny
11.04.2011, 20:53
колеги аз разбрах,че в румъния захарта била по евтина,някои бил ходил пчелар и си купил от там,така чух аз,ако някой знае нещо повече да пише,че аз имам пътувания до там така че мога да взема и за някои друг малко захар даже и малко повече зависи как се уредят нещата.

mirro_22
14.01.2012, 18:37
Според мен за да "ни" излезе наи-евтино захарта,трябва да я търсим в големи количества,тоест борсите от които зареждат заведенията,супермаркетит и тн.
За Лидъла...живея с/у него и ви казвам,че захарта там (по мои наблюдения)не е захар.Днес ходих да разпитвам в една от борсите в София и ми казаха,че при големи количества кг захар излиза около левче.
Пример:10 колеги по 50кг да си вземем ни изиза 1.10лв.

vanHanegem
14.01.2012, 18:43
Според мен за да "ни" излезе наи-евтино захарта,трябва да я търсим в големи количества,тоест борсите от които зареждат заведенията,супермаркетит и тн.
За Лидъла...живея с/у него и ви казвам,че захарта там (по мои наблюдения)не е захар.Днес ходих да разпитвам в една от борсите в София и ми казаха,че при големи количества кг захар излиза около левче.
Пример:10 колеги по 50кг да си вземем ни изиза 1.10лв.

На тази цена може, но 10 колеги по 5000 кг. и директно от танкера, а не от борсата!

gojyto_
14.01.2012, 19:02
Според мен от танкера за 50 100 тона барем и внимание няма ви обърнат.

mirro_22
14.01.2012, 19:02
Ми колега аз вече се обадих тук там...на приятелски семеиства,роднини,познати, оито знам че пазаруват на едро и 2 колеги и си определихме дата на която да идем да вземем захарта на 1,10лв и то не танкера.

ПП:Незнам за други колеги,на аз съм си сметнал,че при цена над 3 лв за кг захар,въобще не си заслужава да подхранвам с нея.По практично и горе-долу на едан цена ми излиза да захранвам с готови питки(които са с вс.витамини) и да си правя сиропа или направо да разпечатвам пити от стоковата продукция.

vanHanegem
14.01.2012, 19:19
Щом си намерил захар на цена 1.10 -това е чудесно и не е за изпускане!

спартак
14.01.2012, 20:06
Колеги, няма да правя борсов анализ на пазара на захар, но практиката в БГ показва че вътрешния пазар се влияе само от положителните цени т.е. ако в момента световните цени на захарта и да падат, тук при нас едва ли wink; Напротив спекулативно ще я държат висока.Четох че през пролетта ще падне цената й на родния пазар но аз не вярвам, напротив търсенето тогава започва знаете компоти варене на ракия и т.н. а търсенето повишава цената.Тази цена която цитирате от 1.10 лв може би е франко пристанището, нещо не ми се вярва за магазин та дори и борса.
Лично мнение drinks;

apolo_bg
15.01.2012, 06:45
ПП:Незнам за други колеги,на аз съм си сметнал,че при цена над 3 лв за кг захар,въобще не си заслужава да подхранвам с нея.По практично и горе-долу на едан цена ми излиза да захранвам с готови питки(които са с вс.витамини) и да си правя сиропа или направо да разпечатвам пити от стоковата продукция.

Използвайте залежалия мед.
И най вече от рапица.
Ако нямате - опитайте се за този сезон да си заделите.
Аз не бих дал и 2.50 лв за коло захар, за да храня с него пчелите!?
Лично мнение.!

Ангел Йосифов
15.01.2012, 09:08
Преди месец,пудра захар-2,6лв.Вчера-2лв.
Чух,че някъде давали по евтина захар за регистрирани пчелари.

Владимир Владимиров-Влад
15.01.2012, 09:16
При цена 2-2.25 лв за кристалната захар, 2 лв за пудрата ми се вижда съмнително. Да не би да става дума за 500 гр ?

Ангел Йосифов
15.01.2012, 10:22
При цена 2-2.25 лв за кристалната захар, 2 лв за пудрата ми се вижда съмнително. Да не би да става дума за 500 гр ?
Пакет от 5кг.

христо
15.01.2012, 10:42
Захарта вече не е 2.20-2.50лв, а 1.98лв. за кг. Кристална, на дребно по 1 кг.

спартак
15.01.2012, 11:03
Христо недей да си толкова категоричен. На всякъде в БГ цените имат разлика и то огромна , дори и за един и същи асортимент. Особено на дребно wink;

Владимир Владимиров-Влад
15.01.2012, 11:36
Цени от вчера в Дупница, захар кристална СВА верига 2.19-2.35 лв, в малките магазинчета до 2.5о лв, в Благоевград магазини Европа кристална 2.18 лв, пудра 500 гр - 2.99 лв. Да ви е сладко.

спартак
15.01.2012, 12:27
Ще я купуваме от Бургас cash; Явно там е най - евтина . При нас на дребно е 2.60 лв. Аз живея на 20 км от Захарни заводи Г. Оряховица.Но това не значи че си я купувам по евтино с минимални транспортни разходи. В България парадоксите са навсякъде в региона на производителя продукцията , която произвежда е най - скъпа. sweating;

mirro_22
15.01.2012, 12:38
Цени от вчера в Дупница, захар кристална СВА верига 2.19-2.35 лв, в малките магазинчета до 2.5о лв, в Благоевград магазини Европа кристална 2.18 лв, пудра 500 гр - 2.99 лв. Да ви е сладко.

В Европа в София е 1.98лв,не знам от къде идва тази разлика. drinks;

Танаси
15.01.2012, 12:48
Вчера в Карфур имаше на 1.99 за килограм.

Kiril8305
15.01.2012, 14:45
На борсата , си я закупих от по 2лв за килограм , без ограничения като при разните промоции на кауфланд и тем подобни.Хората я предлагат в чували или в пакети както е по удобно.

buci59
27.01.2012, 10:04
Проверявайки бюлетините за цените попаднах на тази статия от м.9 2011г.Превода е буквален и е направен с Гугъл преводача.Цените са невероятни,излиза,че 1кг захар на едро излиза около 1.60лв.Дали пък и тук не е толкова а след това по веригата да се вдига?

http://s18.postimage.org/4bk1z0c85/IMG_0863.jpg (http://postimage.org/image/4bk1z0c85/)

"Какъв е проблемът с тези големи торби захар? Сделката е, че той е единственият вид захар трябва да се хранят вашите пчели. Не е кафява захар. Не меласа. Просто добър старомоден бяла захар на пясък. През пролетта, захарен сироп смес е лека смес 1:1 (1 част захар, 1 част захар). За хранене nucs и доливане на кошерите преди зимата, 2:1 (2 части захар, 1 част вода). Големият двайсет килограма /кг/ торби на захар цена между $ 21 и $ 24 на едро, магазини, както Costo и - в кантарион - това място от Mall Авалон, които използват, да се нарича Атлантическия едро, но сега се нарича нещо като Choice Търговци на едро на президента. Нямате нужда от членство и това е най-евтиният място, за захар, аз открих"

N-2
27.01.2012, 11:16
Пише, че средната цена на едро на захарта е 2.21 лв.

http://www.focus-news.net/?id=n1601322

Сигурно продават захар с по-високо качество у нас...

valyo
27.01.2012, 11:38
Вчера гледах цената на захарта, пакет по един килограм в магазина в Германия - 0.85 евра. Поишена е с 20 цента от есента, когато беше 0.65.
Разбира се много добра захар.

Пиша това най вече да възразя на практиката на пчелите да се дава като подхранка, за полълване на запасите, нещо по-гъсто от 1:1. Особено напролет но и на есен. Изцяло грешна практика само със негативи.


....... За хранене nucs и доливане на кошерите преди зимата, 2:1 (2 части захар, 1 част вода). ......

scutellator
27.01.2012, 12:20
Проверявайки бюлетините за цените попаднах на тази статия от м.9 2011г.
Ако това е цената на захарта в Щатите в момента, дори е прекалено скъпа.
Виж и колко е цената на захарта в Англия.

Предполагам че разликата в цената на захарта в различните държави се дължи предимно на митата и ДДС-то.

Станко Ставров
27.01.2012, 13:10
Колеги до колкото съм информиран в България се внася нерафинирана захар.Всички заводи за рафиниране на захар в България се държат от един човек, това значи монопол, за това и цената е такава.

valyo
27.01.2012, 13:15
Не е само за това. По някаква сбъркана европейска политика, за Европа се взема решение че трябва да стане от нетен износител нетен вносител на захар. Страните, вкл. България, са накарани да свият драстично отглеждането на цвекло, като ние се съгласяваме на квота 0.
От там насетне една две войни в регионите световни иносители на тръстика и хоп - Юте ти булка Спасов ден"

Станко Ставров
27.01.2012, 13:21
И още нещо оказа влияние на цените - пренасочването на суровината за производството на биогорива.Поне така четох някъде.

mladen99
27.01.2012, 14:39
Някои има ли представа Турската захар качествена ли е?
На мен Турция ми е близо и мога да ходя да си купувам по няколко чувала.
Но съм купувал и ми се струва че нее толкова сладка като нашата, и едва ли не има друг вкус.

Искам да питам купекия мед този наи ефтиния дето нее мед, става ли за подхранване?
1 буркан 900гр. е на цена 3.50лв., а после може да си ползвап и буркана ;-)

valyo
27.01.2012, 15:29
Кой може да ти каже. По принцип, ако е това което пише на буркана - мед + глюкозо фруктозен сироп, би трябвало да може. Такова е и съдържанието на нектара - гроздова, плодова захар и захароза.
Има обаче винаги една опасност, да са го разтапяли на по-висока от допустимата температура, или да са използвали киселини за инвертиане на захароза, която да продават като мед. И в двата случая се увеличава драстично нивото на ХидроксиМетилФорфурол-а, който е вреден не само за хората, но и за пчелите.

Може би един път, като изключение, при условие че имаш малко кошери и нямаш мед, може да го ползваш. Все пак за да стигне до хранителната мрежа се очаква да има някакъв контрол, а точно ХМФ се мери за меда.

rosty_sz
27.01.2012, 20:26
"Някои има ли представа Турската захар качествена ли е?
На мен Турция ми е близо и мога да ходя да си купувам по няколко чувала.
Но съм купувал и ми се струва че нее толкова сладка като нашата, и едва ли не има друг вкус. "

Лесно можеш да установиш дали е по малко сладка или не със най-простия захаромер от 1 лв. Има ги във всяка железария. Слагаш еднакво количество българска и турска захар в еднакво количество вода, мериш и сравняваш резултатите.
В интерес на истината в България съм попадал на много по-малко сладка захар от колкото трябва да е. Предполага се, че трябва да е почти 100 % тоест ако разбъркаш 4 чаши вода и една чаша захар би било нормално една пета от разтвора да е захар или с други думи 20 обемни процента. Точно в такива единици мерят и обикновените захаромери. За мое голямо разочарование никога не се получава 20% а винаги по-малко, което според мен означа, че захарта има примеси които си купуваме пре-скъпичко.

taurus
19.08.2012, 09:24
Здравейте,

Търся захар, но за по-малко от 2лв не намерам (София).

След последното мнение се замислих... това е добра идея, да измервам захарността! Поне като ще е скъпа захарта, да е качествена... judge; next_banned;


ПП: Търся и буркани, капачки (над 200бр като количества).

Владимир Владимиров-Влад
19.08.2012, 10:27
Здравейте,

Търся захар, но за по-малко от 2лв не намерам (София).

След последното мнение се замислих... това е добра идея, да измервам захарността! Поне като ще е скъпа захарта, да е качествена... judge; next_banned;


ПП: Търся и буркани, капачки (над 200бр като количества).В Пенито вчера 1.89, в ЦБА 1.99-1.25
А как се мери захарността ? Наистина би рябвало по-скъпата захар да е по-добра..........знам ли....?

HINAP
19.08.2012, 11:26
На пакета трябва да пише калоричността на 100 грама.Хубавата захар за подхранване на пчелите трябва да има 390/макар,че евтината е 345/Това е разковничето,макар че повечето колеги не обръщат внимание на това.С други думи казано излиза,че за килограм разликата става доста голяма/3900,3450/При преработка на сиропа в зависимост от калоричността се губи около 120 грама заради тази разлика.Смея да твърдя,че същото се получава и при варенето на ракията.От едната захар се получава около 725 мл.ракия,а от другата около 600 милилитра/говоря за килограм захар/.Ако на пакета не е изписана каларичността,то се счита за 340 на 100 грама от продукта.

smile2006
19.08.2012, 14:01
Здравейте,

Търся захар, но за по-малко от 2лв не намерам (София).

След последното мнение се замислих... това е добра идея, да измервам захарността! Поне като ще е скъпа захарта, да е качествена... judge; next_banned;


ПП: Търся и буркани, капачки (над 200бр като количества).
В Метро купих преди няколко дни по 1.79лв на пакета пише ЗАХИРА а бурканите бяха по 0.59лв

христо
13.09.2012, 14:38
В дебат по устни въпроси към Европейска комисия по време на пленарната сесия, евродепутатите обсъдиха настоящото управление на сектора на захарта в ЕС. В дискусията участва и българският евродепутат Мария Габриел (ЕНП/ГЕРБ), която идентифицира в писмено изказване ситуацията в България.

„Факт е, че вследствие на провежданите от 2007 г. насам реформи, моята страна България почти престава да произвежда захар и се превръща във вносител на сурова захар, която се рафинира и малка част се изнася, другата остава за вътрешно потребление. Страната разполага с национална квота само за производство на изоглюкоза, квотата ни за захарно цвекло е закрита.”, отбеляза Мария Габриел.

Тя информира, че на територията на България функционират шест одобрени "постоянни рафиньори" на сурова тръстикова захар и едно предприятие, производител на изоглюкоза. Българските захарни рафинерии работят при ниски нива на капацитет, защото не разполагат с достатъчно сурова захар за рафиниране поради ниските нива на внос на суровина от трети страни, ползващи се от преференциални споразумения. В допълнение г-жа Габриел изтъкна, че производството на захар и захарни изделия през периода 2005-2011 г. спада, цените на произвежданите продукти, включително рафинираната захар, растат. Предвид ограниченията за максимална цена на изнасяната захар, производителите формират печалбата си най-вече с надценката на захарта за вътрешно потребление. „Смятам, че е необходимо преразглеждане на механизмите за управление на производството на захар, балансиран подход за съчетаване на трите модела на производство в конкурентна среда. Нужно е постигане на по-голяма справедливост в сектора "Захар" на ЕС.”, заключи Мария Габриел.

спартак
23.03.2013, 18:16
Понеже идва времето на сиропа,цената на захарта в Г. Оряховица франко "Захарни заводи" - магазина в дясно преди портала в момента е 1.84 лв. Продава се в 25 кг чували за 46 лв.чувала.Води се захар за ракия.Всяка година вземам от нея и я ползвам за сиропите август и април drinks;

lubol
23.03.2013, 19:09
В момента в метро има захар ЗАХИРА на цена 1.85 лв/кг в разфасовки по 1. кг.

jordanov
05.07.2013, 13:49
Магазина в "Захарни заводи", Г.Оряховица, вчера.
"Сладея", торба 5 кг, 1.90лв./кг, 399 ккал/100гр на етикета.
Пчеларска, чувал 25 кг, 1.70лв./кг.

koragroup
05.07.2013, 18:40
В Метро:
1.69 с ДДС на килограм (бяла кристална).
Захира 1кг - 1.72.

Спокойно може да се догаоваря цена за палет/тон.
Има и цена за ТИР - 24 палета.
На раположение съм за подробности.

Mateev
05.07.2013, 22:37
Най-евтината захар в България е от завода в Горна Оряховица за количества над 1 тон. Там имат така наречената "пчeларска захар". Това си е второ качество захар, която е падала по земята около машините и са я премитали и слагали в чували. По нищо не се различава от първото качество (недокосвано от човешка ръка), освен по това, че в някои от чувалите може да има дребни боклучета, които лесно се филтрират след разтварянето на захарта във вода.

Аз купих десетина тона и с тях храня пчелите и досега не съм имал никакви проблеми. В повечето чували захарта си е напълно чиста и визуално по нищо не се различава от първото качество.

Костов
06.07.2013, 19:47
Най-евтината захар в България е от завода в Горна Оряховица за количества над 1 тон. Там имат така наречената "пчларска захар". Това си е второ качество захар, която е падала по земята около машините и са я премитали и слагали в чували. По нищо не се различава от първото качество (недокосвано от човешка ръка), освен по това, че в някои от чувалите може да има дребни боклучета, които лесно се филтрират след разтварянето на захарта във вода.

Аз купих десетина тона и с тях храня пчелите и досега не съм имал никакви проблеми. В повечето чували захарта си е напълно чиста и визуално по нищо не се различава от първото качество.
На каква цена е купи,ако не е тайна,

Mateev
07.07.2013, 08:49
Проверих във фактурата - за 7 тона са ми дали цена 1.333 лв. без ДДС. За по-големи количества може би ще намалят още - знам ли.

volen777
07.07.2013, 20:00
Само про мен ли се случи това второ качесво да е толкова зле в чувала имаше чашки от кафе, ролки от тиксо, части от закуска, разни етикети, мазилка, пирон много големи цепеници и след като я прецедих черна като катран си остана. 800кг взех и вече съжалявам, а небеше много по евтина от нормалната. Ако знаех, че е толкова зле и да ми я подаряваха нямаше да я взема. Това е за Захарни Заводи в Горна.

simo
07.07.2013, 20:12
От всички изброени боклуци си пропуснал машинното масло. Аз също имам горчиви спомени от тая захар.

Ивайло Георгиев - ingivo
07.07.2013, 21:10
За 20 стотинки разлика на кг не купувам смитана захар . Ако цената е половината може ЕВЕНТУАЛНО да помисля . Матеев 7000 кг за колко време и на колко семейства мислиш да я раздадеш ?

Mateev
08.07.2013, 08:06
Ами че те семействата ми вече станаха 700 или 800 и непрекъснато ги изсилвам да градят рамки и майките да снасят яйца, така че между пашите хранилките не изсъхват. Сега след слънчогледа ще направя още отводки, като целта ми е да вляза в зимата с 1000 силни семейства. При това положение ще храня интензивно чак до 15 септември и съвсем не съм сигурен дали тази захар ще ми стигне. Освен захарта имам и 2 тона Апиинверт и от време на време разнообразявам дажбите.

Mateev
08.07.2013, 08:10
Само про мен ли се случи това второ качесво да е толкова зле в чувала имаше чашки от кафе, ролки от тиксо, части от закуска, разни етикети, мазилка, пирон много големи цепеници и след като я прецедих черна като катран си остана. 800кг взех и вече съжалявам, а небеше много по евтина от нормалната. Ако знаех, че е толкова зле и да ми я подаряваха нямаше да я взема. Това е за Захарни Заводи в Горна.

Твоя случай сигурно е едно на милион и ти трябваше да го рекламираш. Според мене става въпрос за злоупотреба на някой от работниците в завода. Това не е нормална ситуация. Вероятно е било чувала за боклука и някой работник го е сложил при готовата продукция - случайно или нарочно. Бъди сигурен че това не е официална политика на завода.

Не е редно по единични случаи да се прави глобално заключение за всичко. Дори и да приемем, че някога и аз попадна на такъв чувал, ами просто ще го изхвърля, но това ще е нищожен процент загуби на фона на хилядите други чували с добро качество.

Костов
08.07.2013, 09:00
Ами че те семействата ми вече станаха 700 или 800 и непрекъснато ги изсилвам да градят рамки и майките да снасят яйца, така че между пашите хранилките не изсъхват. Сега след слънчогледа ще направя още отводки, като целта ми е да вляза в зимата с 1000 силни семейства. При това положение ще храня интензивно чак до 15 септември и съвсем не съм сигурен дали тази захар ще ми стигне. Освен захарта имам и 2 тона Апиинверт и от време на време разнообразявам дажбите.
А колко смятяш да ги правиш като цяло.Не е ли голяма бр.за сам човек??? speechless; С каква система работиш.

volen777
11.07.2013, 20:36
Захарта я взех миналото лято от тогава съм дал от нея към 300кг и никога не е бил бистър сиропа. В повечето случай като се разтопи сиропа е черен и колкото и да се прецежда след консумация от пчелите чернилката остава в хранилката и почти винаги в 20 литрова кофа остава по една шепа пясък. Ще почна да си заделям боклуците в един чувал пък да видим колко ще се напълни. Може от тази година да се е подобрило качеството незнам. Аз просто изказвам мнение по темата за захарта второ качество от Горна Оряховица. Едва ли ще се грабна от Свищов да ходя да се оплаквам то е ясно, че пак от тях ще ваема захар, но няма да е от смитаната.

Mateev
12.07.2013, 14:05
Ами че те семействата ми вече станаха 700 или 800 и непрекъснато ги изсилвам да градят рамки и майките да снасят яйца, така че между пашите хранилките не изсъхват. Сега след слънчогледа ще направя още отводки, като целта ми е да вляза в зимата с 1000 силни семейства. При това положение ще храня интензивно чак до 15 септември и съвсем не съм сигурен дали тази захар ще ми стигне. Освен захарта имам и 2 тона Апиинверт и от време на време разнообразявам дажбите.
А колко смятяш да ги правиш като цяло.Не е ли голяма бр.за сам човек??? speechless; С каква система работиш.

Не съм сам. :D :D :D Много сме. Вече станахме 7-8 човека. Работим основно на ЛР, но имаме и ДБ. За в бъдеще ще гледам да премина само на ЛР.

Mateev
12.07.2013, 14:12
Захарта я взех миналото лято от тогава съм дал от нея към 300кг и никога не е бил бистър сиропа. В повечето случай като се разтопи сиропа е черен и колкото и да се прецежда след консумация от пчелите чернилката остава в хранилката и почти винаги в 20 литрова кофа остава по една шепа пясък. Ще почна да си заделям боклуците в един чувал пък да видим колко ще се напълни. Може от тази година да се е подобрило качеството незнам. Аз просто изказвам мнение по темата за захарта второ качество от Горна Оряховица. Едва ли ще се грабна от Свищов да ходя да се оплаквам то е ясно, че пак от тях ще ваема захар, но няма да е от смитаната.

Може пък аз да съм късметлия - знам ли. Цялата ми партида е хубава и най-лошото, което съм видял в нея е, че 2-3 чувала са станали на буци. Вероятно захарта е била навлажнявана и после е изсъхнала.

marin_006
30.03.2014, 07:16
здр колеги към днешна дата купих захар на 1,30 на чувал от пловдив ,май сега е времето да се купува

kseno
30.03.2014, 12:36
Вчера взех 150 кг. на 1,26 от Пазарджик

kacone
30.03.2014, 17:43
И аз днес купих 10 кг. на 1,30лв. от Хасково, още утре ще купя повечко, преди да поскъпне. Между другото, съдържанието на 100 гр. е 395 ккал.

georgi rumenov
30.03.2014, 20:09
Ами че те семействата ми вече станаха 700 или 800 и непрекъснато ги изсилвам да градят рамки и майките да снасят яйца, така че между пашите хранилките не изсъхват. Сега след слънчогледа ще направя още отводки, като целта ми е да вляза в зимата с 1000 силни семейства. При това положение ще храня интензивно чак до 15 септември и съвсем не съм сигурен дали тази захар ще ми стигне. Освен захарта имам и 2 тона Апиинверт и от време на време разнообразявам дажбите.

Опиши моля как храниш (ако не е тайна и ако имаш време) целият процес от започването февруари или март,когато започваш до завършването септември какво е съотношението на захарта и през колко време даваш какво количество,колко време преди пашата спираш и колко след нея започваш?Ще бъде интересно и поучително мерси!

Дамян Дамянов
27.08.2014, 00:29
В МЕТРО има захар 1кг разфасовка 400 ккал на цена 1,06лв/кг с ДДС за тези с отстъпка 10% идва на 0,954лв/кг с ДДС.
Аз взех Сладея на Захарни Заводи в 5кг разфасовка на цена 1,22лв/кг с ДДС, а с отстъпката стана 1,098лв/кг с ДДС.

Дамян Дамянов
08.09.2014, 11:34
На 10.09 цената ще бъде 0,80лв/кг с ДДС и 0,72лв/кг, ако имате карта с отстъпка 10%.
Взех 10кг и си заслужава цената.
Само до 40кг :)
Една колежка я видях да мъкне цял палет в количка, но си го плати на 1,06 :)
19781979

nikola.vladov
08.09.2014, 17:44
Аз купих пудра захар по 1 лев за кг. От магазина на захарни заводи в Горна Оряховица (дето е на центъра). Тя се води за пчели. Доста чиста е и няма бучки. В чували по 25 кг е. Нормалната пудра захар е 2лв/кг. Мене тази цена за пудра захар ме устройва.

Продавачката ми каза, че ракиджите не я харесвали никак. Те не щели пудра, а само на кристали (едра). Дано се позадържи повечко време.

simo
08.09.2014, 18:20
Вземи свари 1 кг и виж какво ще се получи. И аз съм взимал от нея, пълна е с нишесте, не става нито за сироп, нито за питки, и даже за ракия. Не ти ли предложиха и локум :) ?

Дамян Дамянов
08.09.2014, 18:37
Слагат царевично нишесте, защото пудрата захар иначе се слепва много лесно.
По-добре вземи една електрическа мелачка за кафе и си я направи сам.

Искрен Мутафов
08.09.2014, 20:55
Слагат царевично нишесте, защото пудрата захар иначе се слепва много лесно.
По-добре вземи една електрическа мелачка за кафе и си я направи сам.

А, как ще смелиш няколко стотин килограма с кафе-мелачка?!?

Pavel_Bs
08.09.2014, 21:12
Еее,за няколко стотин ще си купиш професионална.Аз лично ползвам един стар руски кухненски робот от 68година(имало е такива животни по това време). Една от приставките му е кафемелачка,а двигателя му е 280W. За сега ми върши работа,но бих казал,че това е занимание за хора със свободно време и дебели нерви.
Относно предлаганата марка захар,аз взимам откакто са я пуснали на пазара,а това е от преди месец.Забелязах,че прави доста дебела пяна когато приготвям разтвора,което ме навежда на мисълта,че не и е чиста работата.Иначе джибромицина си бълбука както требе засега.

Дамян Дамянов
08.09.2014, 21:36
Еее,за няколко стотин ще си купиш професионална.Аз лично ползвам един стар руски кухненски робот от 68година(имало е такива животни по това време). Една от приставките му е кафемелачка,а двигателя му е 280W. За сега ми върши работа,но бих казал,че това е занимание за хора със свободно време и дебели нерви.
Относно предлаганата марка захар,аз взимам откакто са я пуснали на пазара,а това е от преди месец.Забелязах,че прави доста дебела пяна когато приготвям разтвора,което ме навежда на мисълта,че не и е чиста работата.Иначе джибромицина си бълбука както требе засега.

И аз имам робот спомен от ГДР :) Бачка и не се оплаква :)
При мен се разтваря малко по-бавно, но нямам толкова много пяна.
На тази цена какво да очакваме...по-добре е от Захира-та. :)
Бях взел 100кг на ИСТ90 (http://ist90.com/) и се видях в чудо - Веро направо.
Взех на Захарни Заводи (http://zaharnizavodi.com/) и на Захарен комбинат Пловдив (http://www.crystalbg.com).
Тази на ЗЗ(Кристал) беше с много прах, дори имам още няколко кг от нея и мога да я снимам.
Ако я преситя мога да изкарам от 5кг пакет около 2кг пудра.
На ЗК-Пловдив ми хареса, но цената и сега не е много атрактивна.
Чувалите по 50кг на тази цена не си заслужават мъкненето, меренето, вдигането и сега вземам по 1,5 и 10кг разфасовки.

Ivan_vd
08.09.2014, 21:40
За няколко стотин кг. има фуражомелки ,ако вие нямате имат приятели слагате наи дребното сито и готово.

Искрен Мутафов
08.09.2014, 21:45
Павка, и колко сабира тази приставка 150-200-250 грама, мисля че се сещам какво представлява(една сивкава като сирена - някага май че съм виждал такава...)?!? Х

Искрен Мутафов
08.09.2014, 21:49
За няколко стотин кг. има фуражомелки ,ако вие нямате имат приятели слагате наи дребното сито и готово.

Имам фуражомелки дори два вида, и тип миксер, и такава с чукове. Имам някакви съмнения че няма да се получи, и притеснения да не се карамелизира?!? А и колко ситно сито да ползвам?!?

vencii
08.09.2014, 22:00
Няма да карамелизира, но е твърде едра и според мен около 20-30 % я изхвърлят.

Дамян Дамянов
08.09.2014, 22:06
Имаш ли желание, има начини.
Нещо подобно на това струваше към 250лв.
А ако ти трябва готова пудра вземи захар на ЗЗ и ти гарантирам, че ще се надишаш на прах.
1980

tarty
08.09.2014, 22:34
Ако си от село отиваш при някой овчар който си има фуражомелка,слагаш най-малкото сито,и се мяташ.Недей да палиш цигари на близко да не се взревиш :-) :-)

Pavel_Bs
08.09.2014, 22:36
Мисля,че побира около 250гр. на едно завъртане.Аз затова казах,че трябват дебели нерви:laughing:.Робота е конусен от светло зеленикава пластмаса.Мен ме кефи как работи след толкова години.Иначе като стана и аз "голам" пчелар ще търся варианти за пудрата захар.

kuline
08.09.2014, 22:38
.....,...Недей да палиш цигари на близко да не се взревиш :-) :-)

Ха ти да не си пожарникар, защото това е тънкост в пожарникарската професия.

kuline
08.09.2014, 22:43
Мисля,че побира около 250гр. на едно завъртане.Аз затова казах,че трябват дебели нерви:laughing:.Робота е конусен от светло зеленикава пластмаса.Мен ме кефи как работи след толкова години.Иначе като стана и аз "голам" пчелар ще търся варианти за пудрата захар.
Като станеш голям пчелар хич няма да ти е до търсене на пудра, защото ще предпочетеш готовата храна, за да не се налага да учиш занаята на месача.

Pavel_Bs
08.09.2014, 22:49
В къщи ми харесва да си правя домашен хляб,но при повече кошери,сигурно ще мина на готови храни.Все още не съм решил.Може пък да стана баничар и ето ти решение на проблема:yahoo:

kuline
08.09.2014, 22:55
Шегата бе в предните постове, сега да споделя, че преди години съм млял кристална захар с помощта на фуражомелка и се получаваше идеална пудра захар. Та който иска нека пробва - не карамелизира, както предполагат в предни постове и себестойността е доста по-ниска.

Искрен Мутафов
09.09.2014, 00:45
Като станеш голям пчелар хич няма да ти е до търсене на пудра, защото ще предпочетеш готовата храна, за да не се налага да учиш занаята на месача.

Нищо подобно. За целта си има тестомесачки. Много по-важно е да знаеш какво слагаш в консистенцията, пък и да слагаш каквото точно ти искаш. Павката правилна се ориентира, пък и зимата като няма какво да се прави не е голяма работа и на ръка да месиш...


В къщи ми харесва да си правя домашен хляб,но при повече кошери,сигурно ще мина на готови храни.Все още не съм решил.Може пък да стана баничар и ето ти решение на проблема:yahoo:

argilov
09.09.2014, 06:26
Има едно решение за подхранване с мед.Лятото се пълнят 2л.,5л.бутилки с мед зимата се режат филии и върху рамките.Под филията се слага мрежа.

jordanov
09.09.2014, 08:50
Това последното много хора по нашия край го практикуват, че даже и в 10 литрови.

nyanakiev
09.09.2014, 12:16
а не става ли да се ползва декстроза вместо пудра захар много по евтина е

distedi
09.09.2014, 12:41
А защо трябва да се правят филийки от захаросан мед? Лятото напълвам мед в буркани и след време той се втвърдява. В кошерите до хранилката имам направен отвор, в който при нужда мога да сложа гърлото на буркан с мед....

argilov
09.09.2014, 13:49
Така е старите таванки имат такъв отвор,но буркана иска висок капак или надстройка.А с резена се ползва същия вид таванка или покривка,кой както е решил.А вместо буркан колеги пълнят хранилка.

distedi
09.09.2014, 14:31
Старите ми кошери не побираха стандартни буркани....и използвах малки - от лютеница или сладка :) Беше голяма играчка да пълня бурканчета и да дебна кога ще им изпапкат меда. Сега капаците ги правя малко по-високи и нямам грижи да слагам всякакви буркани :)

jordanov
09.09.2014, 15:08
Старите ми кошери не побираха стандартни буркани....и използвах малки - от лютеница или сладка :) Беше голяма играчка да пълня бурканчета и да дебна кога ще им изпапкат меда... :)

А, е за това се правят филийки. Кой как му е удобно.

kuline
09.09.2014, 22:31
Хем се оплаквате, че е ниска изкупната цена, хем храните с мед, вместо да го продадете и да си купите било то захар за пудра, било то готова храна. Не ви разбирам! При цена на меда 5 лв., захар 1.10 лв, готова храна без екстри 2.80 лв. Дерзайте.

distedi
10.09.2014, 05:22
Мед давам в краен случай. Предпочитам да щадя пчелите и да не им давам само купена храна.... Вероятно заради това тази година нямам жертви сред пчелните семейства.

jordanov
10.09.2014, 10:38
http://www.blitz.bg/news/article/289558

Дамян Дамянов
11.09.2014, 14:11
Ей...един не почерпи за инфото за захарта.
К'ви хора сте :laughing:

Захира на цена 1,01 с ДДС до 24.09.2014
До 14.09.2014 -10% на захарни, но само тези без допълнителна промоция.
Гледах една друга ще пускат на 0.87лв/кг (или нещо такова), марката беше нещо с "А".

Днес отново правих сироп и грам пяна нямаше и се замислих.
Явно има разлика в партидите.

Успех колеги и дано съм ви спестил някое левче.

vencii
11.09.2014, 19:24
Гледайте внимателно пакетите на Захира. В еднакви пакети слагат захар на немския производител от завода му в Унгария и захар за която пише произведена в ЕС без посочена калоричност.

distedi
12.09.2014, 13:21
Тази захар на "Захира", която сега е на промоция в Метро, е произведена от "СУНОКО" Д. О. О. - Сърбия. Вносител е "Аграна трейдинг"ЕООД. Енергийна стойност: 1700KJ/400kcal. Поне така пише на опаковката.
Днес пробвах да забъркам едно сиропче и бях приятно изненадан - не се образува никаква пяна :)

Дамян Дамянов
12.09.2014, 13:29
Тази захар на "Захира", която сега е на промоция в Метро, е произведена от "СУНОКО" Д. О. О. - Сърбия. Вносител е "Аграна трейдинг"ЕООД. Енергийна стойност: 1700KJ/400kcal. Поне така пише на опаковката.
Днес пробвах да забъркам едно сиропче и бях приятно изненадан - не се образува никаква пяна :)

Явно като падне цената и вдигат качеството :confused:
Аз трябва да взема поне още 350кг и ще видим какво ще излезе на пазара тази седмица.

До 14.09 на Кауфланд

http://s27.postimg.org/54qxjgpcv/diamant.jpg (http://postimg.org/image/54qxjgpcv/)

distedi
02.11.2014, 15:37
От 06 до 19.11.2014г. в Метро ще има захар на цена 1,00лв. с ДДС.

Todor.77
02.11.2014, 22:25
От 06 до 19.11.2014г. в Метро ще има захар на цена 1,00лв. с ДДС.

Захар на тази цена има в почти всички големи вериги.

ch.atanasov
16.01.2015, 12:26
За Бургас ,ако някой се интересува.Бургаспак ООД 16.01.2015г. чувал 25кг. цена 1,06 за килограм.Казаха ми ,че захарта идва от гр. Камено.

Недялко Атанасов
17.01.2015, 20:10
Чанко,ми то завода в Камено плъхове няма от години камоли захар.

ch.atanasov
17.01.2015, 21:28
Лалов ,и аз се учудих ,ама нали знаеш там работят едни мургави специалисти по захарта.Та затова писах "казаха ми".

jordanov
18.01.2015, 19:59
Пени маркет, Захира, 99 ст/кг.

tarty
31.01.2015, 20:42
За Бургас ,ако някой се интересува.Бургаспак ООД 16.01.2015г. чувал 25кг. цена 1,06 за килограм.Казаха ми ,че захарта идва от гр. Камено.

Днес купих 100 кг но цената вече е 1,12

argilov
31.01.2015, 22:10
Колеги,споделете впечатления за Захирата.Храних преди две години с тази захар ,и пчелите не я вземаха бързо както другата.

Георги Кръстев
31.01.2015, 22:13
Аз съм много доволен от Бургас пак. С друга не съм и хранил де... но мисля да започна от сега да купувам, че да не ми дойде ташкън....

Дамян Дамянов
31.01.2015, 22:25
Сладея на Захарни Заводи е на 1,09лв и то в опаковки 1кг.
Какво и е по-различното на тази от 1.12 ?

tarty
31.01.2015, 23:08
Ако има други от Бургас да купуват захар да направим партия,с отстъпката е взимах на 1,06 лв.

Георги Кръстев
31.01.2015, 23:12
Аз съм за! Така направихме за покупката на питки и от 2,7 ги вземахме на 2 лв!

ianev
01.02.2015, 18:56
Захирата е два вида едни светло сини пакети и едни по тъмно сини и къде е играта. На светло сините не пише калориите от нея не бих купил може и ракията няма да ви стане, другата беше с 10-20 ст отгоре. Тази Каменовската съм е взимал и съм доволен

зуница
01.02.2015, 19:01
Захирата е два вида едни светло сини пакети и едни по тъмно сини и къде е играта. На светло сините не пише калориите от нея не бих купил може и за ракията да не ви стане, другата беше с 10-20 ст отгоре. Тази Каменовската съм е взимал и съм доволен
Едната е едър кристал.Другата фин кристал.Фината е по-скъпата.По-едрата периодично я пускат на промоции по веригите на 99 стотинки.

Pavel_Bs
01.02.2015, 19:29
При захирата,тази която е с отбелязаните калории е с по едър кристал,без калориите е по дребен,а отделно си пускаха преди и жълта опаковка с фин кристал.На самите опаковки не пише какъв е кристала,освен на финния етикет.Слагал съм и от трите и за ракия и за инвертиране,досега не съм имал проблеми.Лично аз предпочитам тази с калориите,защото е едра и чиста и ако има нишесте ще се вижда,докато при дребния кристал няма как да се разбере.

ch.atanasov
01.02.2015, 21:16
Да ви имам нервите и проблемите.За мен щом е захар ,значи е захар.И пчелите я хапват ,а и ракията става.

Искрен Мутафов
01.02.2015, 22:25
Да ви имам нервите и проблемите.За мен щом е захар ,значи е захар.И пчелите я хапват ,а и ракията става.

А, не е така. Има една захар от която не малко хора пропищяха, че материала за ракия не ферментира. Доста се срещаше преди няколко години, когато цената беше минала 2лв/кг, а "ментето" беше 30-40 стотинки надолу, и хората докато се усетята.
Специално за ракията дали ферментира, има един имповизиран тест който показва дали ферментира за ден-два, за да не се похабяват матириала и захарта, защото от "ментето" не съм чувал да се оплакват, че нестава за компоти и сладка.

ch.atanasov
02.02.2015, 10:41
Колега ,може би си прав.Аз съм чувал за такава захар ,но не съм патил ,може би защото слагам мед в материала.

vencii
02.02.2015, 11:30
Няма захар която не ферментира. Продаваха захар с примеси която даваше по-малко ракия, но ферментира.

Искрен Мутафов
02.02.2015, 11:47
Колега ,може би си прав.Аз съм чувал за такава захар ,но не съм патил ,може би защото слагам мед в материала.

То, номера е да се учим от чуждите грешки, а не от собствените си.
Както се казва: "Разумният човек се учи от чуждите грешки, а останалите хора от собствените си..."

petrov_
02.02.2015, 21:57
Преди време си бях направил един експеримент,със захира и горнооряховска захар.Равни количества вода и захар от двете и измерих захарноста на двата разтвора,оказа се че захирата е по сладка с 1% от горнооряховската и от тогава вземам само захира,при това е и по евтина.

Gavazov
02.02.2015, 23:17
А някой да има информация за сръбска захар в хартиени чували, миналата година имаше по 50кг , тая ми предлагат чували по 25кг за 1.05лв

zayo
03.02.2015, 00:09
А някой да има информация за сръбска захар в хартиени чували, миналата година имаше по 50кг , тая ми предлагат чували по 25кг за 1.05лв

И тази година я има в разфасовка по 50кг. Преди 3-4 месеца купих 500 кг на 0,96 лв/кг франко склад Видин. Инверта става на 6+, питките от пудра и инверт пчелите ги хапват с охолство. По инфо от съседите те сами си произвеждат около 80-90% от захарта както и суровината за нея - захарно цвекло.

dimi_01
03.02.2015, 18:12
Захар на 0,99 лв. в ТЕ Маркет с карта Благодаря.

Pavel_Bs
06.02.2015, 11:56
Колеги,очертава се покачване на цената на захарта.Говоря за международните борси.Който смята да се запасява,е добре да проучи въпроса и да предприеме нужните действия навреме.

Цеко
14.04.2015, 11:57
В сайта има обява за продажба на захар на доста изгодна цена, оказа се че е румънска. Някой ползвал ли е такава и дали е читава?

vanHanegem
14.04.2015, 13:09
В сайта има обява за продажба на захар на доста изгодна цена, оказа се че е румънска. Някой ползвал ли е такава и дали е читава?

Румънска, сръбска, хърватска...- много добра захар!

Mateev
14.04.2015, 13:28
В сайта има обява за продажба на захар на доста изгодна цена, оказа се че е румънска. Някой ползвал ли е такава и дали е читава?Защо не отидеш да провериш? Ти си наблизо до Видин, а точно там е склада на продавача. Говорих с него - захарта е румънска и цената била толкова ниска, защото наскоро били свалили ДДС-то в Румъния от 24% на 4%. Не ми стана ясно как това може да намали цената за България, но както и да е. Хубаво е някой да отиде и да провери на място що за захар е това, но на мене Видин ми е много далече.

Иначе ето я рекламата, защото в сайта вече я няма (изтекли са обявените от продавача 7 дена време на живот):

Продава захар кристал, от захарна тръстика и от захарно цвекло. Преференциални ниски цени за пчелари и кооперации, качество 1. Разфасовки по 1кг, 5кг, 25 кг. Цена 0. 75 лв за кг с ДДС. Безплатна доставка за страната. Само на едро.
0889 183419

Цеко
14.04.2015, 13:36
Захарта е в София, не можах да разбера защо пише че е във Видин, доколкото разбрах продавача „купуват я от Калафат и през Видин я карат за София“

п.п. Последно в четвъртък ще отида да взема мостра едно чувалче захар и ще пиша тука за какво става въпрос.

Mateev
14.04.2015, 14:32
И аз видях обявата в grad.bg, в която пише София, но когато звъннах на телефона човека ми каза, че склада е във Видин и там трябва да пратя TIR-a.

https://grad.bg/o-959626-Продавам_захар_кристал

Между другото позвъних на моя традиционен доставчик на захар и му казах за тази обява. Той ми каза че няма такова нещо - захарта не е поевтинявала нито в Румъния, нито където и да било другаде по света. Той е в бранша и ги знае тези работи по-добре от мене. Според него става въпрос за някаква измама или с качеството на захарта, или с прибирането на парите от банковия превод, без да се извърши реална доставка.

Аз също си мисля, че е някаква форма на измама. В пазарната икономика не са възможни толкова ниски цени на една толкова масова стока, където дори и 1-2 стотинки разлика пренасочват клиенти за хиляди тонове от един доставчик към друг.

Има и още съмнителни неща от нашия разговор по телефона. Например в обявата пише гр. София, а отдолу фирма Сладост ООД. Проверих в търговския регистър - тази фирма е от Силистра. Звъннах по телефона и директно го попитах какъв е неговия БУЛСТАТ, за да направя справка, и той отказа да ми го даде. След това го попитах за името на фирмата му - той ми каза някаква фирма, регистрирана в Пловдив, а склада му в действителност е бил във Видин. Попитах го дали наистина ще ми достави един ТИР захар до Габрово, и той каза че имало голяма опашка и трябвало да чакам 1-2 седмици. Това е нелогично за голям търговец на захар.

Ангел Йосифов
14.04.2015, 16:33
Утре ще пробвам да открия тази"сладост" във Видин ако я има.

Цеко
14.04.2015, 18:01
Утре ще пробвам да открия тази"сладост" във Видин ако я има.
Утре няма да стане, тира със захарта пристига в четвъртък, тогава трябва да му се обадя да ми даде мострата. Човека и на мен ми каза че в момента няма в наличност, че е от Видин и че захарта се кара в София на някаква борса, името на която не запомних.

Mateev
14.04.2015, 18:50
Тука има нещо гнило. Нима получава само по 1 ТИР на седмица? Че то по таква цена той може на майтап да продва по 100-200 тона на ден, а е тръгнал да зарежда базари в София за да продава единични килограми. Не знам дали осъзнавате колко нелепа е цялата тази ситуация. Ако всичко беше честно и почтенно, той можеше не по 75 стотинки, а по 95-96 стотинки да завладее целия Български пазар и да получава и продава поне по 10-15 ТИР-а на ден.

Самите негови конкуренти като му видят цената и ако всичко е честно и почтенно, щяха да му направят заявки за по няколко хиляди тона. Факта, че това не се случва, силно ме озадачава. Има нещо гнило в цялата тази работа, но все още не го знам какво е. Имам само недоказани съмнения. Ниска цена с ограничени доставки може да означава само едно - продажба на крадена или дефектна/некачествена стока от некомпетентен крадец. Ако беше компетентен, щеше да обяви цена от 95 стотинки и при нея щеше да има много повече продажби с много по-малко съмнения за потенциална измама.

martii
15.04.2015, 16:52
Днес говорих с него по телефона и ,той каза тази цена от 75 ст .,за цвеклова захар каза че става на въпрос при това положение мислех да поръчам 2 - 3 тона и дари доставката е безплатна за количество над 1 тон .До тук добре каза ми утре да му се обадя ,на го разпитах как става плащането каза ми само по банков път ,И ЕТО ТОВА ВЕЧЕ Е СЪМНИТЕЛНО ЗАЩОТО ИСКА 30 ПРОЦЕНТА ПРЕДВАРИТЕЛНО ,А ДАЛИ ЩЕ ПОЛУЧИШ ЗАХАР НЕ СЕ ЗНАЕ ??????

rosty_sz
19.04.2015, 17:24
Някой видя ли я тази захар в крайна сметка или да му вързваме курвачка на тоя и да го смачкаме от бой?

Илиан77
19.04.2015, 18:34
Някой видя ли я тази захар в крайна сметка или да му вързваме курвачка на тоя и да го смачкаме от бой?

Аз се обадих по тел. и поисках да купя,номи каза за петак,званя в петак по тел и пак ми отказа да ми продаде захар бил я продал всичката (22000кг)
Каза ми че трчбвало предарително да се записвам и пак небило сигорно,абе според мен е някаква измама качестена....... внимаваите

djanfezov
19.04.2015, 20:10
Мисля утре и аз да му се звънна и да поискам банкова сметка и данни за превода. Ако е на фирма сметката, по името ще може да се провери, но ако е на физическо лице не се занимавайте чиста измама.

Цеко
19.04.2015, 21:45
И мене ме разиграва няколко дни за един чувал „мостра“, всеки ден ми вика „обади се утре да ти го дам“ и на другия ден все възникват някакви проблеми (тирове, митници, закупчици и т.н.) и вече се отказах, че ми свършиха безплатните минути

vlado 9
20.04.2015, 09:28
Сега видях обявата,фирмата не я знам, но захар в такава опаковка продават в един склад в София,зад стадион Герена, улицата която върви успорено на реката в отсечката между бул.Владимир Вазов и Тодорини кукли. Скоро не съм ходил там но ще мина да проверя по колко я продават.

Rosen-shumen
20.04.2015, 12:35
Някой знае ли тази захар дали е от цвекло.



4073

4074


4072

kroum
20.04.2015, 12:46
Поне пише, че е от захарно цвекло не генно модифицирано.

ciko
20.04.2015, 15:55
Абе този да не е с импулсен номер,че ви кара да му звъните всеки ден?!

Rosen-shumen
20.04.2015, 18:22
Поне пише, че е от захарно цвекло не генно модифицирано.

Къде го видя,я кажи кое да гледаме и ние.

Ангел Йосифов
20.04.2015, 18:56
На предпоследния ред.

distedi
20.04.2015, 19:02
Пише: Secer proizveden od SECERNE REPE

kuline
20.04.2015, 19:08
Някой знае ли тази захар дали е от цвекло
Тази захар я ползвах преди две години. Сръбска е и е от захарно цвекло. Купих я от "Бомест" гр.Шумен

Rosen-shumen
20.04.2015, 19:48
Пише: Secer proizveden od SECERNE REPE

Уф къф съм смотан,колко гледах и нищо не видях.Още утре ще отнеса един чувал.

Rosen-shumen
20.04.2015, 19:50
Тази захар я ползвах преди две години. Сръбска е и е от захарно цвекло. Купих я от "Бомест" гр.Шумен

Не съм се сещал да ходя при тях,но като свърши тая която ще взема утре ще питам и тях.

Нещо не можах да ги направя в един пост.

vanHanegem
20.04.2015, 19:57
Колеги, препоръчвам ви да купувате захар, внесена от "Аграна Трейдинг" - качество без компромис, висока калоричност, цена 1.05 лв. за малки количества (100-200-300...кг.)

Пламен Керчев
21.04.2015, 11:57
Дай кординати на тази фирма и повече подробности.

vanHanegem
21.04.2015, 16:13
Дай кординати на тази фирма и повече подробности.

"Аграна Трейдинг" е вносителя на захарта. Работи с дистрибутори - във всеки по-голям град има поне по 2-3-ма. Търсете и купувайте от дистрибуторите на "Аграна".

kuline
21.04.2015, 16:32
Дай кординати на тази фирма и повече подробности.

http://www.bienenfutter.eu/bg/Haendler/

vanHanegem
21.04.2015, 20:00
Това е сайта за храната за пчели, която внася в България "Аграна". Не знам дали помагате на колегите с неговото публикуване, защото останах с впечатление, че те се интересуват само и единствено от ЗАХАР. Тази храна за пчели безспорно е най-добрата на нашия и европейския пазар!

zayo
21.04.2015, 20:20
В сайта има обява за продажба на захар на доста изгодна цена, оказа се че е румънска. Някой ползвал ли е такава и дали е читава?


Защо не отидеш да провериш? Ти си наблизо до Видин, а точно там е склада на продавача. Говорих с него - захарта е румънска и цената била толкова ниска, защото наскоро били свалили ДДС-то в Румъния от 24% на 4%. Не ми стана ясно как това може да намали цената за България, но както и да е. Хубаво е някой да отиде и да провери на място що за захар е това, но на мене Видин ми е много далече.

Иначе ето я рекламата, защото в сайта вече я няма (изтекли са обявените от продавача 7 дена време на живот):

Продава захар кристал, от захарна тръстика и от захарно цвекло. Преференциални ниски цени за пчелари и кооперации, качество 1. Разфасовки по 1кг, 5кг, 25 кг. Цена 0. 75 лв за кг с ДДС. Безплатна доставка за страната. Само на едро.
0889 183419

Към днешна дата цената в Румъния на 1 кг захар е 1,10 лв в техните складове на едро. Информацията е 100% вярна и е от Калафат и Крайова! Промяна в ДДС-то няма. Такава ще има следващата година. Така, че въпросната обява най-вероятно е измама!!!

ivootur
21.04.2015, 20:44
http://banks.dir.bg/2015/04/21/news18916669.html
Ще има яко производство на изосуит.

Цеко
21.04.2015, 21:01
http://banks.dir.bg/2015/04/21/news18916669.html
Ще има яко производство на изосуит.
И с тоя изосуит е менте работата, ако го взимаш директно от производителя може и да е читав иначе надолу по веригата всеки го разрежда яко и накрая излиза че все едно си купувам готов сироп (плащам и водата). А обявата с евтината захар така и не можах да и схвана замисъла, даже и телефона се оказа че не е импулсен ....

vlado 9
25.04.2015, 16:44
Сега видях обявата,фирмата не я знам, но захар в такава опаковка продават в един склад в София,зад стадион Герена, улицата която върви успорено на реката в отсечката между бул.Владимир Вазов и Тодорини кукли. Скоро не съм ходил там но ще мина да проверя по колко я продават.

Въпросната захар в склада е 1.17лв за килограм!

bor4o111
26.04.2015, 14:33
Някой хранил ли е със сироп от кафява захар(непреработена)???

Pavel_Bs
29.05.2015, 22:28
http://www.dnevnik.bg/zdrave/2015/05/29/2543815_obmislia_se_vrednite_hrani_da_se_oblagat_s _akciz/

Георги Куров
07.08.2015, 16:23
Днес пазарувах захар в чувал 25 кг. на цена 1.17 лв. от Бомест - Шумен, в чувал 50 кг. е 1.16 лв. В Кауфланд е 1.19лв. за 1 кг. Споделете какви са цените при вас.

Дамян Дамянов
07.08.2015, 17:03
Днес пазарувах захар в чувал 25 кг. на цена 1.17 лв. от Бомест - Шумен, в чувал 50 кг. е 1.16 лв. В Кауфланд е 1.19лв. за 1 кг. Споделете какви са цените при вас.

Метро Варна - 1.13 с ДДС Sweet Life

rosty_sz
07.08.2015, 18:00
В Метро чувал 25кг. 1.18 Сладея.
Не посмях със Суит лайфа но както вече стана ясно гаранция за качество на захар няма. Сладеята и се мръщеха един ден и сега си я взимат нормално.

Дамян Дамянов
07.08.2015, 18:11
В Метро чувал 25кг. 1.18 Сладея.
Не посмях със Суит лайфа но както вече стана ясно гаранция за качество на захар няма.

Втора година им давам и точно с Румънската и Сръбската нямам проблеми. ИСТ-90 и Сладея - никога повече, по-добре захира.
На захарния комбинат - Пловдив(Кристал) също ставаше.

Георги Куров
07.08.2015, 18:46
Аз съм хранил с гръцка, сръпска и румънска. Вдигат без проблем, в момента тази дето я купих е румънска. Още не съм хранил, по към края на август ще давам.

Цеко
07.08.2015, 18:47
Втора година им давам и точно с Румънската и Сръбската
Сръбска захар от захарно цвекло във Видин (склад на едро) 1.10 лв за килограм в 50 кг чували. Цяло лято храня отводките с нея и ми се струва по добра от нашата захар.

Ivan_vd
07.08.2015, 20:25
Сръбска ,румънска ,българска и все нашето е най лошо.Няма ли бе вече тъпите ни капиталисти да спрът да искат да чукат дявола във въздуха.

dimitar_petkof
07.08.2015, 20:39
До колко знам в България вече няма производство на захар и всичко що е на пазара е внос. Аз като купувам за отводките гледам килокалориите да са 399.

Гогол
08.08.2015, 23:36
Аз съм хранил с гръцка, сръпска и румънска. Вдигат без проблем, в момента тази дето я купих е румънска. Още не съм хранил, по към края на август ще давам.
Особено СРЪПСКАТА ,при мен я вземат на момента.Има–няма и петнадесетина минути и хранилката е празна.Питам ги :пак СРЪПСКА или византийска.А те скандират–СРЪПСКА, СРЪПСКА,СРЪПСКА............Оле. Да им се начудиш, като че ли виждат Стоичков НА МЛАДИ ГОДИНИ.Ама ще им свикна,к,во да се прави.Сигурно ще свикна и с форумните бисери.

Гогол
08.08.2015, 23:48
Сръбска ,румънска ,българска и все нашето е най лошо.Няма ли бе вече тъпите ни капиталисти да спрът да искат да чукат дявола във въздуха.
НЯМА ДА СПРЪТ.Но можем да ги накараме да СПРАТ. В Б–я ,ЗАХАР НЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДА.Тя само се пакетира .Внасят се огромни количества,някои на базата на нитросуида/не знам дали и правилно съм го написал/,затова и джибрите врат 2–3 години.

Цеко
09.08.2015, 08:22
затова и джибрите врат 2–3 години.
Така е като някой са изцоцали до капка винцето още преди Нова година, а пролетта им се свиди да дадат лев, два за пакет хлебна мая ;)

judas
09.08.2015, 15:03
За джибрите взимам Сладея, Захирата не ферментира. За пчелите коя е по-добра? Сръбската откъде я взимате?

бат тянко
09.08.2015, 19:30
И аз им хакам Сладея,ама Дамянов не знам защо я недолюбва?

Христо Димитров
09.08.2015, 20:34
И аз им хакам Сладея,ама Дамянов не знам защо я недолюбва?

Според мен по-голям боклук от Захира няма.Най-много се чудеха като им давах такава.В момента храня отводките точно със Сладея и мисля ,че взимат сиропа перфектно.

бат тянко
09.08.2015, 20:40
Ми то и аз така,ама Дамянов е на другия полюс?

Дамян Дамянов
09.08.2015, 20:47
И аз им хакам Сладея,ама Дамянов не знам защо я недолюбва?

Разтваря се трудно и при по-висока температура. Понякога дори сиропа остава мътен и се виждат малките кристали.
Ако има на комбината Кристал - много по-добра е според мен, но предполагам, че всичко зависи от доставката.
Хубавата захар за сладкарската промишленост е с висока калоричност, а това на пазара е с макс 400ккал
Жокер за ракията: В захарта най-вероятно слагат някакво вещество, което да спира ферментацията, защото като седи с месеци на огромен куп в склада и започва да се вмирисва. Вярвам, че повечето хора знаят как се повишава температурата на захарта в опаковки и направо можеш да се топлиш на нея.

бат тянко
09.08.2015, 20:58
Благодаря за пояснението Дамянов!В сладкарството преди слагахме едни цикламати-чудо!По принцип смятам,че в нашата хранителна промишленост трудно се попада на истински качествен продукт.

Гогол
10.08.2015, 21:42
Така е като някой са изцоцали до капка винцето още преди Нова година, а пролетта им се свиди да дадат лев, два за пакет хлебна мая ;)
Цекич,не си прав братко ! Имам винце от преди 2–3 годинки,20–тина литра,на постоянна температура,1.85 м под земята.Пустото,тая скоросмъртница ми е по сладка–и през четирите годишни времена.Четири бидона,по 120 л. врат втора година заради тази келява захар.Слагах френски дрожди,мая/както и ти ме съветваш/.Резултат–О .А да ти призная,много ми са широки пръстите, не съм от скрънзите ,когато става въпрос за благините на ДУШАТА.

Гогол
10.08.2015, 22:00
За пчелите коя е по-добра? Сръбската откъде я взимате?
Сръбска или румънска–от Кауфланд или от Пенито.Следя вестничетата им и купувам максималното което ми позволят.Последно я купих на 0,94 лв./кг. от Пенито в началото на лятото.Ама само 250 кг.Жалко!!!

Цеко
10.08.2015, 22:24
А да ти призная,много ми са широки пръстите, не съм от скрънзите ,когато става въпрос за благините на ДУШАТА.
Може да си прекалил с дозата захар щом не си скръндза, аз за това и при пчелите и при джибрите карам колокото може по „тънко“ със захарта ;).

П.С. От как прочетох някъде из темите поста на Матеев за захарта от цвекло и тръстика, гледам да купувам тая от цвеклото, за сега се оказва че е и по евтин вариант (при мене), пък и гледам първия тур джибри направени с нея успешно ферментираха :laughing:

vencii
11.08.2015, 08:15
Никой не слага консерванти в захарта защото е безсмислено.Дамяне захарта от чувала не може да ферментира - някой трябва да я направи ферментна захар, демек да я инвертира и чак тогава ще има ферментация. Така че като стои в чувала на купа нищо не може да стане, а на Гогол бидоните стоят 2 години щото при тях водата сигорно е много скъпа и му се е досвидяло да сложи неолходимото количество.

Вълчан
11.08.2015, 12:55
Някой знаели каква е цената захарта в Метро, в момента? По всички супер маркети е 1,19лв. 1кг. Някога имаше складове на едро и от тях се купуваше, големи количества изгодно.

enchev
11.08.2015, 13:02
Миналата седмица беше 1.13 Зехирата

Дамян Дамянов
11.08.2015, 14:29
Никой не слага консерванти в захарта защото е безсмислено.Дамяне захарта от чувала не може да ферментира - някой трябва да я направи ферментна захар, демек да я инвертира и чак тогава ще има ферментация. Така че като стои в чувала на купа нищо не може да стане, а на Гогол бидоните стоят 2 години щото при тях водата сигорно е много скъпа и му се е досвидяло да сложи неолходимото количество.

Пъхни си ръката между два чувала със захар, може би зимата ще усетиш по-лесно разликата. За температурата са виновни гъби разграждащи захарта, че за по-лесно "ферментира". Ти си мислиш за ракия (етилов алкохол) :) , но изходния продукт може да е дори кисел. Друг е въпроса и дали са аеробни или анаеробни.
Най-вероятно слагат нещо в захарта, защото иначе ще започне да мирише неприятно още преди пакетирането.


Някой знаели каква е цената захарта в Метро, в момента? По всички супер маркети е 1,19лв. 1кг. Някога имаше складове на едро и от тях се купуваше, големи количества изгодно.

Метро Варна - 1.13 с ДДС Sweet Life

vencii
11.08.2015, 19:35
Ха ха ако си пъхниш ръката между два чувала със стиропорни топчета тогава ще усетиш още повече топлина , но твойта си топлина. Хората са изобретили рулетки, кантари, термометри-такива работи.

delpi
26.08.2015, 14:42
Преди 20-тина дни взех от Метро Сладея 10 кг в пакети по 1 кг... отварям и тя микс кристална + пудра захар, а на пакета си пише както винаги кристална захар. И при разтваряне във вода стои много по-мътна от друг път като съм взимал нормална Сладея изцяло кристална.

Ангел Йосифов
26.08.2015, 16:13
Сръбска захар от захарно цвекло във Видин (склад на едро) 1.10 лв за килограм в 50 кг чували. Цяло лято храня отводките с нея и ми се струва по добра от нашата захар.

Цеко я ме светни,къде е този склад.Взех от ОКС Сладея и......такова цупене,дъфкане....... една хранилка 700-800млл. отводките я взимат за 4-5 дена много и се мръщят.

Цеко
26.08.2015, 21:37
Цеко я ме светни,къде е този склад.Взех от ОКС Сладея и......такова цупене,дъфкане....... една хранилка 700-800млл. отводките я взимат за 4-5 дена много и се мръщят.
По пътя от жп гарата към ОКС (не вътре в него) в дясно има нещо като отбивка и там пак в дясно има склад над него пише „ИВАНОВ НЕШЕВ КОМЕРС“ (кой и да питаш в района го знае), а малко по на вътре в отбивката веднага до склада има автосервиз. Няма как да се объркаш това е първия склад от дясно като идваш от гарата. Последния път преди две - три седмици взимах сръбската захар на 1.11 лв. ако не съм споменал.

tarty
26.08.2015, 22:30
В Бургас е взех на 1,17 кг.

zayo
26.08.2015, 22:49
По пътя от жп гарата към ОКС (не вътре в него) в дясно има нещо като отбивка и там пак в дясно има склад над него пише „ИВАНОВ НЕШЕВ КОМЕРС“ (кой и да питаш в района го знае), а малко по на вътре в отбивката веднага до склада има автосервиз. Няма как да се объркаш това е първия склад от дясно като идваш от гарата. Последния път преди две - три седмици взимах сръбската захар на 1.11 лв. ако не съм споменал.

Вече е хърватска и от понеделник 24.09.2015г цената без отстъпката е 1,20/кг на чувал от 50 кг.

Цеко
26.08.2015, 22:59
Вече е хърватска и от понеделник 24.09.2015г цената без отстъпката е 1,20/кг на чувал от 50 кг.
Е то от сега нататък така с тия компоти и вина така ще бъде....

zayo
26.08.2015, 23:27
Е то от сега нататък така с тия компоти и вина така ще бъде....

Цеко, не пропукай и ... ракийката, а както е казал дядо поп " и бира сине, и бира" :laughing:

Цеко
26.08.2015, 23:34
Цеко, не пропукай и ... ракийката, а както е казал дядо поп " и бира сине, и бира" :laughing:
Преди месец време лиших пчелите от един чувал захар и вчера и днес изкарах превъзходна ракийка, тая захар от цвекло вярно ще се окаже по добра от тръстиковата ......

ianev
27.08.2015, 07:18
На Метро има сръбска захар Sweet Life на 1,14 кг

Вълчан
27.08.2015, 13:01
На Метро има сръбска захар Sweet Life на 1,14 кг
Купих от нея ще я видим тази седмица.

vlado 9
28.08.2015, 15:14
От цвекло ли е? Има ли на пакета някаква информация?

Ангел Йосифов
01.09.2015, 12:03
Към днешна дата ОКС Видин 1,22лв.Благодаря на колегите посочили мястото.

marianski
02.09.2015, 11:11
Захирата в Кауфланд я гледам завчера на цена 1,29 ,а беше 1,19!

tarty
04.09.2015, 11:12
В Бургас е взех на 1,17 кг.

Днес вече е на 1,22 кг.

delpi
07.09.2015, 12:29
Само утре 08.09.2015 бяла кристална захар Sweet Life в Метро на цена 0,99 лв с ДДС.
4952

petrov_
08.09.2015, 14:09
Дали ще става за подхранване и за вино?

ianev
08.09.2015, 14:28
Аз две години подхранвам с нея а миналата година е сложих в ракията и нямах проблеми. Е друг е въпроса ако сложиш захира в светло сините пакети на която не пишеше колко калории е, с нея и компотите може да не ти станат ...

s3s3s3
11.10.2015, 10:54
Световният дефицит на захар може да се окаже по-голям от очаквания - http://www.farmer.bg/42416-svetovniyat-deficit-na-zahar-mozhe-da-se-okazhe-po-golyam-ot-ochakvaniya-

Цеко
11.10.2015, 11:13
Съдейки по цените на горивата, цените у нас изобщо не се влияят от разни международни прогнози, анализи и т.н. В момента на масовото правене на вино цената на едро на кг захар във Видинско удари 1.40 - 1.45, така че Ел Ниньо едва ли би ни навредил повече :bigsmile:

ch.atanasov
11.10.2015, 11:27
Съдейки по цените на горивата, цените у нас изобщо не се влияят от разни международни прогнози, анализи и т.н. В момента на масовото правене на вино цената на едро на кг захар във Видинско удари 1.40 - 1.45, така че Ел Ниньо едва ли би ни навредил повече :bigsmile:

Охоооо. 40-50% отгоре ,преди още да се е видял края на Ел Ниньо.:bigsmile: А напролет ще има още по-тъжни физиономии .:(

judas
11.10.2015, 21:05
В Била има Сладея на 1.29лв.

Ангел Йосифов
12.10.2015, 14:55
Преди месец време лиших пчелите от един чувал захар и вчера и днес изкарах превъзходна ракийка, тая захар от цвекло вярно ще се окаже по добра от тръстиковата ......

Потвърждавам.

Георги Куров
19.10.2015, 18:29
В друга тема един наш партньор направи прогноза как цените на храните се сриват и най-вече пчелния мед. Това е новина от агенция Блумбърг за прогнозна цена на захарта. Много ценна информация ни дава статията за причините - сушата в Южна Америка. Вие какво мислите ще има ли добра реколта от пчелен мед в Южна Америка при суша ? http://www.vesti.bg/sviat/zadava-se-spekulativen-skok-na-cenite-na-zaharta-6044030

Pavel_Bs
19.02.2016, 19:59
Колеги,поразрових се за видовете захар които се предлагат в Метро ( и не само) за да си изясня кои са от цвеклова захар.Резултатите:

"Premier" , хърватска,мощностите им са за цвекло,но имат и за преработка на сурова захар : http://www.secerana.com/en/index.php?option=com_content&view=article&id=79&Itemid=50
"Диамант" , гръцка, цвеклова : http://www.sugartia.gr/gr/kategorie/proionta/leyke-krystallike-zachare
"Sweet Life" , сръбска,цвеклова : http://www.secerana-zabalj.co.rs/ В момента е на промоция на 1,34лв.

valaz
19.02.2016, 21:15
Мисля си, дали си струва да се купува значително по-скъпата био захар на Аграна, за приготвяне на захарния сироп на пчелите? Колко ли струва тя?
http://www.bienenfutter.eu/bg/Produkte/Bio-Produkte/

Георги 1974
19.02.2016, 21:20
Заслужава ли си ако е много скъпа.

Искрен Мутафов
20.02.2016, 04:35
Мисля си, дали си струва да се купува значително по-скъпата био захар на Аграна, за приготвяне на захарния сироп на пчелите? Колко ли струва тя?
http://www.bienenfutter.eu/bg/Produkte/Bio-Produkte/

Струва си, разбира се че си струва - 3,20лв/кг си струва(това беше цената есента)...

vanHanegem
20.02.2016, 08:04
Струва си, разбира се че си струва - 3,20лв/кг си струва(това беше цената есента)...

Сега е 4.00 лв./кг.

Искрен Мутафов
20.02.2016, 22:44
Сега е 4.00 лв./кг.

Логично, тя и другата(не био) захар скочи с двадесет и няколко процента от тогава до сега.

donatelo
22.02.2016, 16:58
Днес-цена на захар Сладея 25 кг-1,36.Сръбска цвеклова 25 кг-1,35

kroum
22.02.2016, 18:51
Днес-цена на захар Сладея 25 кг-1,36.Сръбска цвеклова 25 кг-1,35

Къде са тия цени-град, продавач?

Камен Крумов
22.02.2016, 19:35
Къде са тия цени-град, продавач?METRO Cash & Cary

kroum
22.02.2016, 19:40
Благодаря!

ves
22.02.2016, 20:20
Логично, тя и другата(не био) захар скочи с двадесет и няколко процента от тогава до сега.
От къде си сигурен, че е цвеклова. Защото аз оня ден си търсих в Кауфланд, но никъде по опаковките не намерих да пише от какво е захарта. Иначе взех Захира на Аграна, румънска по 1.20лв. като не пише от какво е захарта.

Искрен Мутафов
22.02.2016, 23:36
От къде си сигурен, че е цвеклова.


Био захарта е само цвеклова. Не съм чувал до сега за био захар тръстикова.




Защото аз оня ден си търсих в Кауфланд, но никъде по опаковките не намерих да пише от какво е захарта. Иначе взех Захира на Аграна, румънска по 1.20лв. като не пише от какво е захарта.


Щом не пише каква е значи на 99% е тръстикова, а на тази цена - 100%, че може като екстра и пишастенце да имаш в нея...
Като си пазарувате килограмови разфасовки от Метро, Кауфланд, кварталната бакалия или селският ХоРеМаг - търсете си от тях отговора каква е захарта(цвеклова, тръстикова или незнам си каква, примерно царевична или пък "морска"). Тая която я купуваме от големите вносители или техните дистрибутури на палети е в разфасовки от по 50кг и на чувалчетата си пише, че е цвеклова. Дори гледам, че са започнали толкова на "дребно" да продават, че са паднали на минимално количество от 2 чувала, обява мернах дори и тук във форума...

Nik_m
02.03.2016, 13:32
Какво ви е мнението за сръбска, кафява, цвеклова захар?

vanHanegem
02.03.2016, 15:13
Какво ви е мнението за сръбска, кафява, цвеклова захар?

Това е идеалната захар за пчели!

Nik_m
02.03.2016, 15:30
Това е идеалната захар за пчели!

Благодаря!

judas
02.03.2016, 16:31
Благодаря!
Откъде може да се купи и каква е цената? Благодаря.

Ангел Йосифов
02.03.2016, 17:03
Видин,бяла-цвеклова 1,34лв. в 50кг. чували.

judas
02.03.2016, 17:09
Видин,бяла-цвеклова 1,34лв. в 50кг. чували.
Ачка, ще идваш ли насам да те помоля да ми вземеш един чувал?

Ангел Йосифов
02.03.2016, 17:43
Наборе с най голямо удоволствие,но ще имам път към София края на месеца.За всеки случай метни едно телефонче.

bobi mitrev
03.03.2016, 09:03
В Лидл е 1.29

Ivan_vd
06.03.2016, 23:38
От утре 07.03.16 цената в Лидл се качва с 0.10лв ще бъде 1.39лв.

Ivan_vd
07.03.2016, 23:14
Днес си купих 2т.сръбска цвеклова захар на дребно чувал 50кг е 67.70лв за 2т. ми направиха отстъпка и взех чувал 50кг. за 65.50лв.

M.Milkov
26.03.2016, 16:07
Здравейте колеги.Някой да знае цената на захарта в Лидл,Билла, или в Кауфланд.

kroum
26.03.2016, 19:47
Кауфланд-Захира 1кг.-1.35лв.
Лидл-Захира 1кг.-1.39лв.

M.Milkov
26.03.2016, 19:52
Кауфланд-Захира 1кг.-1.35лв.
Лидл-Захира 1кг.-1.39лв.Благодаря ти колега за отговора.Приятна вечер.

Дамян Дамянов
28.05.2016, 10:31
http://i.imgur.com/drW49I1.jpg

бат тянко
28.05.2016, 11:20
Ами, ако светне на пробата? А? Какво ще правиш тогава?:bigsmile:

jordanov
11.08.2016, 09:16
От днес гледам на Била, "Сладея" на лев и 55ст. Не знам - много ли е, малко ли е.

panoneca
11.08.2016, 11:50
От днес гледам на Била, "Сладея" на лев и 55ст. Не знам - много ли е, малко ли е.

Ами много си е, но по-евтина няма ...

Remi
11.08.2016, 12:06
Задръжте малко да мине кампанията по зимнина , ракия и вина.

jordanov
11.08.2016, 12:44
Задръжте малко да мине кампанията по зимнина , ракия и вина.

Е те баш па тогава някои почват кампанията по храненето и к...ц, както е прието да се казва напоследък у форума - цената па нагоре.

panoneca
11.08.2016, 13:04
Аз съм сигурен, че ще поевтинее през зимата. Да не се заричам, обаче ще си взема количество тогава. Писна ми от тази спекула всяка година!

Mateev
11.08.2016, 18:21
Аз съм сигурен, че ще поевтинее през зимата. Да не се заричам, обаче ще си взема количество тогава. Писна ми от тази спекула всяка година!

Ако аз бях СИГУРЕН НА 100% поне веднъж в живота си за бъдещата цена на поне една стока или услуга, сега щях да съм милиардер, и щях да си барам топките, гледайки как пчеларите се мъчат да прогнозират бъдещата цена на меда или захарта.

Ако някой някъде по света можеше да прогнозира бъдещото движение на която и да е било цена, досега щеше да е спечелил всичките пари на земята, и ние щяхме да сме негови роби. След като никой досега не го е направил, това е сигурно доказателство, че ПРОГНОЗИРАНЕТО Е НЕВЪЗМОЖНО.

Remi
12.08.2016, 06:41
Ако аз бях СИГУРЕН НА 100% поне веднъж в живота си за бъдещата цена на поне една стока или услуга, сега щях да съм милиардер, и щях да си барам топките, гледайки как пчеларите се мъчат да прогнозират бъдещата цена на меда или захарта.

Ако някой някъде по света можеше да прогнозира бъдещото движение на която и да е било цена, досега щеше да е спечелил всичките пари на земята, и ние щяхме да сме негови роби. След като никой досега не го е направил, това е сигурно доказателство, че ПРОГНОЗИРАНЕТО Е НЕВЪЗМОЖНО.
Прогнозирането си е цяла наука и никой не е казал че трябва да е на 100 % стига да познаваш материята

panoneca
12.08.2016, 07:33
Може да е така, както казвате. Обаче съм сигурен, че ще се съгласите, че през зимата /или по време с по-слабо търсене/, цената слиза надолу. Може да не е чак толкова драстично, но следва наистина някаква логика на потребителското търсене.

jdrumev
12.08.2016, 07:48
Цената на захарта пада рязко единствено ако има някоя акция и арестуват някой:bigsmile:.

Mateev
12.08.2016, 07:52
Може да е така, както казвате. Обаче съм сигурен, че ще се съгласите, че през зимата /или по време с по-слабо търсене/, цената слиза надолу. Може да не е чак толкова драстично, но следва наистина някаква логика на потребителското търсене.

Дори и да приемем, че има някаква логика, защо си мислиш, че точно ти познаваш тази логика? Ако ако е точно обратното? Ами ако през есента и зимата потребителското търсене се повишава? Например прави се ракия и вино, правят се повече сладкиши за празниците, пчеларите започват да правят питки за зимата и т.н.

Mateev
12.08.2016, 07:54
Цената на захарта пада рязко единствено ако има някоя акция и арестуват някой:bigsmile:.

Цената на захарта (а и на всичко друго) зависи от 1 милион различни фактора, от които ние познаваме (или си мислим, че познаваме) само няколко. Има си хора, които са ЕКСПЕРТИ ПО ПРОГНОЗИРАНЕ НА ЦЕНИТЕ (брокери, трейдери) и 99.99% от тях рано или късно стигат до извода, че всички видове цени СЕ ДВИЖАТ СЛУЧАЙНО. И това го разбират по трудния начин - след като фалират.

Има само 0.0001% хора, които все пак някакси печелят от прогнозиране, но това е защото имат ВЪТРЕШНА или ИЗПРЕВАРВАЩА ИНФОРМАЦИЯ.

Mateev
12.08.2016, 08:26
Има само 3 начина да се спечели от бъдещото движение на цените:

1. ДА ВИДИШ БЪДЕЩЕТО, което разбира се е невъзможно, въпреки нароилите се напоследък врачки, контактьори и прочие други мошеници.

2. ДА СЪЗДАДЕШ БЪДЕЩЕТО, като манипулираш пазара. Добра идея, но трябва да имаш милиарди, и пак няма гаранция за успех.

3. ДА ПОЛУЧИШ ИНФОРМАЦИЯ ПРЕДИ ОСТАНАЛИТЕ. Точно тука се концентрират повечето спекуланти, и някои от тях наистина успяват. Методите за получаване на изпреварваща информация са трудни, скъпи и понякога не чак толкова почтенни.

Специално в пчеларството понякога може да се получи изпреварваща информация благодарение на контакти с хора, които я имат. Знанието на тази информация помага да се вземат правилни решения, а незнанието води до игра на руска рулетка.

бат тянко
12.08.2016, 08:34
Цената на почти всичко в страната, зависи от монопола....Ама какво разбирам аз.....И ако не е така не си обяснявам как идентични продукти, от различни производители имат еднакви цени! Например захарта Сладеята в Метро 1.50, сръбската 1.48 ? Не че заводите са на различен собственик? И още по чудно ми става като знам че от декар пшеница се вадят около 150 лева, а доходноста от захарно цвекло е поне два пъти повече, че дори и три? Ама какво разбирам аз...

jdrumev
12.08.2016, 10:48
Цената на почти всичко в страната, зависи от монопола....Ама какво разбирам аз.....И ако не е така не си обяснявам как идентични продукти, от различни производители имат еднакви цени! Например захарта Сладеята в Метро 1.50, сръбската 1.48 ? Не че заводите са на различен собственик? И още по чудно ми става като знам че от декар пшеница се вадят около 150 лева, а доходноста от захарно цвекло е поне два пъти повече, че дори и три? Ама какво разбирам аз...


захарното цвекло не ни ли беше забранено от еуропейски8я съюз от 2006г?