PDA

Виж пълната версия : Дадан-Блат, 12-рамков - производител



vladoniki
25.04.2015, 19:42
Здравейте, искам да ви помоля да ми препоръчате от къде да купя добри кошери Дадан-Блат с 12 рамки. Предложения в Интернет много, но моля препоръчайте ми някоя фирма/магазин. За мен е важна не цената, а качеството.

Ако правилно съм разбрал от темите, които съм чел във форума, а и от срещи с пчелари, не е препоръчително кошерите да са сглобени със самонарезни винтове. А в нета масово така изглеждат по снимките.

Благодаря за съдействието на всички отзовали се! :)

s3s3s3
25.04.2015, 20:48
не е препоръчително кошерите да са сглобени със самонарезни винтове.

Поради каква причина не е препоръчително?

vladoniki
25.04.2015, 21:14
Поради каква причина не е препоръчително?

Днес бях точно във Вашия район - троянския Балкан, на посещение при опитен пчелар. Това беше един от съветите му при избора ми на кошери. :)

П.П. Не искам темата да се превърне в безкраен и безплоден спор, по подобие на доста теми във форума. Благодаря за разбирането!

kuline
25.04.2015, 22:42
Здравейте, искам да ви помоля да ми препоръчате от къде да купя добри кошери Дадан-Блат с 12 рамки. Предложения в Интернет много, но моля препоръчайте ми някоя фирма/магазин. За мен е важна не цената, а качеството.

Ако правилно съм разбрал от темите, които съм чел във форума, а и от срещи с пчелари, не е препоръчително кошерите да са сглобени със самонарезни винтове. А в нета масово така изглеждат по снимките.

Благодаря за съдействието на всички отзовали се! :)

Фирми в България за производство на пчелни кошери, колкото искаш, но по-важно е от какъв материал са направени сандъците, т.е. каква е влажността на материала.
По въпроса за "самонарезните" винтове, с които са сглобени бъркаш. По-добре е сандъците да са сглобени с винтове за дърво, което се вижда от снимките, за което говориш. Това обаче не са самонарезни винтове, а винтове за дърво.

BUGI
25.04.2015, 23:28
"Цинковани спојки" са по добри за с-става на кошерите,
но за тази работе трјабва специјална машина или посебни алатки.
с-става с винтове е добра, и много по добра от с-става с пирони;).

Много по битно е от кој материјал се прави кошера и колка е сух с-штија.

бат тянко
26.04.2015, 07:10
Владо ето ти някои насоки за да си избереш сам качествен кошер:
-страниците да са сглобени чрез клинова сглобка;
-по самия материал да има възможно най-малко чепове;
-относно влагосъдържанието в дървото,ако уреда покаже 8% значи е на 6
Спрямо последното колегите многократно са "дъвкали' сух ли е материала или не .Както един колега го беше обяснил,това не е от особено значение,защото дървото е хигроснопично.В този смисъл проблема е от вътрешната страна на кошера.

vladoniki
26.04.2015, 07:31
Благодаря на всички! Полезна информация!

Моля, предложете някой изпробван производител, на когото мога разчитам, че ще са направени добре.

solaris60
26.04.2015, 07:58
Благодаря на всички! Полезна информация!

Моля, предложете някой изпробван производител, на когото мога разчитам, че ще са направени добре.

КАТИЦА - Казанлък

kuline
26.04.2015, 08:10
Хаджицонева ООД с.Въглевци великотърновско

marianski
26.04.2015, 08:33
Вимекс-Сливен

Ако Троян ти в близо има доказан колега тук във форума Тотевски,свържи се с него мисля ще останеш доволен.

vladoniki
26.04.2015, 08:44
Вимекс-Сливен

Ако Троян ти в близо има доказан колега тук във форума Тотевски,свържи се с него мисля ще останеш доволен.

Благодаря! Троян ми е удобно дестинация - често съм в района. Моле те, дай контакт с г-н Тотевски, не откривам търсачка на потребителите във форума.

ch.atanasov
26.04.2015, 08:56
http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1438 Ако не греша.