PDA

Виж пълната версия : Гравиращи валове за восъчни основи



сашо 38
06.04.2015, 11:51
Пускам тази тема,поради проявения интерес на няколко колеги чрез лични съобщения, а също така и за да може притежаващите,а и желаещите да си купят такива валове,да обменим опит относно производството на собствени восъчни основи.Преди около месец-два,възникна нещо като спор с колегата Матеев относно цената на доставката им,та да споделя моя вече практически опит.Свързах се със Павел Стадников,поддържащ руския сайт http://delovoska.narod.ru/product.html и произвеждащ такива валове,със любезното съдействие на колегата delta.e,за което съм му благодарен.Павел ми отговори,че валовете струват 13500 рубли.За доставката до България поиска още 1500 рубли/47 лева към сегашния курс/,общо той трябваше да получи 15000 рубли/500лв/ в сметката си, за да стартира доставката. Изпратих горепосочената сума от левове в рубли чрез Уестерн Юнион,чиято такса за услугата беше 44 лв. След извършването на превода и получаване на кода за изтегляне,Павел изпрати валовете след около час,като ми пусна на имейла код за проследяване на поръчката чрез руски сайт за пощенски услуги.Та всичко излезе 544 лв. ,от които сумата за доставка - точно 91лв.Поради ниската цена,използването на международен шофьор за доставката отпадна.Пътуват от Русия-Новоалтайск и най-вероятно ще са тук за около 20-тина дни в местната поща - Павел ги изпрати на втори април.Теглото им е точно 6,35 кг. Проблема ми остана само в изработката на гладката лента за гравиране,дебелината на която трябва да е 1,2 мм за максимално качествени основи.Вариантите са няколко.Първия е чрез отливка в нивелиран гладък калъп,като се предполага,че при гравирането разликите в дебелината ще се компенсира.Втория е чрез потапяне на плоскост в разтопен восък няколко пъти,до получаване на нужната дебелина.Третия е преса с гладки повърхности и монтирани ограничители.Четвъртия е гладки валове / в Деловоска са спрени от производство,поради това,че направата им не представлява особена трудност/.Колегата delta.e и още един колега, беше споделил,че са си направили такива.Моля за разяснение относно използваните материали за направата им,както и прилагане на снимков материал.Когато имат време,разбира се.Пускам и няколко клипа по темата-
https://www.youtube.com/watch?v=PQLhS5XUs3w - клип,който Павел ми изпрати
https://www.youtube.com/watch?v=WL1k3tETA88 -заготовки чрез потапяне плоскост в разтопен восък.Предполагам,че валовете компенсират чрез валцуването по-дебелата долна част,получена при изцеждане на восъка.Която може да се компенсира чрез редуващо се потапяне с обръщане на 180 градуса,вероятно.
https://www.youtube.com/watch?v=VgOHM6ZhS3M - клип,поставящ ни в размисли как с леки модификации/добавяне на редуктор и бавнооборотен двигател/,производителността на подобни валове се увеличава драстично и вече от хоби отива на професионално производство.

m_pchelari
06.04.2015, 15:07
Има вероятност от пощата да ги пратят на митница и да ти искат документи за покупката и за да си ги вземеш да ти начислят мито и ддс върху сумата с транспорта. Може да се ускъпят още стотина лева.
Пиши след време дали се износват и ако се износват колко основи правят преди смяна. В един от руските сайтове пишеше, че се износват и се подменя покритието. Аз също съм навит за такива валци, но за момента изчаквам.

delta.e
06.04.2015, 16:15
Неминуемо ще минат през митницата , тъй като теглото е повече от 6 килограма.
Колкото, до износването, не съм сигурен 5-та година работя с такива валяци.
Скоро , ще кача и снимка на самоделните гладките , апропо в темата , където бях качил снимки , последната е на тези които ги правих за гладката лента.

сашо 38
06.04.2015, 20:30
Има вероятност от пощата да ги пратят на митница и да ти искат документи за покупката и за да си ги вземеш да ти начислят мито и ддс върху сумата с транспорта. Може да се ускъпят още стотина лева.
Пиши след време дали се износват и ако се износват колко основи правят преди смяна. В един от руските сайтове пишеше, че се износват и се подменя покритието. Аз също съм навит за такива валци, но за момента изчаквам.
Павел е изпратил колета със статус "подарък",мито няма.За всеки случай,като дойдат,ще доуточня пак.

Mateev
06.04.2015, 22:39
Ако колета е изпратен с обикновенна поща (AirMail) или EMS, то тогава получател е летището в Горна Оряховица, а разпространител е БТК. Такива колети се претупват и декларирането пред митническите служби се извършва на базата на декларираната от изпращача цена. И когато тя е под 30$, колета пристига директно при вас, без никой да се заяда за мито и ДДС.

Ако колета е изпратен по DHL или някой друг експресен куриер, то тогава той пристига на летище София, и обикновенно ви разкатават фамилията, докато го освободят. Карат ви да им попълните пълномощно, да си декларирате истинската стойност на стоката и транспорта, да покажете платежен документ и т.н и т.н. След това ви начисляват мито, ДДС, както и някакви такси от 20 лева нагоре. Като цяло размитяването ви поскъпва поне с 30-40% + няколко дена бавене + побелели коси от нерви и псувни.

сашо 38
07.04.2015, 05:22
Ако колета е изпратен с обикновенна поща (AirMail) или EMS, то тогава получател е летището в Горна Оряховица, а разпространител е БТК. Такива колети се претупват и декларирането пред митническите служби се извършва на базата на декларираната от изпращача цена. И когато тя е под 30$, колета пристига директно при вас, без никой да се заяда за мито и ДДС.

Ако колета е изпратен по DHL или някой друг експресен куриер, то тогава той пристига на летище София, и обикновенно ви разкатават фамилията, докато го освободят. Карат ви да им попълните пълномощно, да си декларирате истинската стойност на стоката и транспорта, да покажете платежен документ и т.н и т.н. След това ви начисляват мито, ДДС, както и някакви такси от 20 лева нагоре. Като цяло размитяването ви поскъпва поне с 30-40% + няколко дена бавене + побелели коси от нерви и псувни.
Изпратен е с държавната руска поща - http://www.russianpost.ru/Tracking20/
Когато определени ненужни и излишни плащания могат да се спестят,винаги е по-добре да се направи.

m_pchelari
07.04.2015, 09:14
Павел е изпратил колета със статус "подарък",мито няма.За всеки случай,като дойдат,ще доуточня пак.

Това че го е пратил като подарък нищо не значи. При това тегло и обем ще го отворят и ще преценят дали да те разкарат до митница. Ако преценят че си плащал за него вероятността е 99%. Ако минеш метър за такава стока си голям късметлия.
Точно за тези валяци съм питал в митницата. Митото е символично около 3% май беше, но ддс-то е върху цената на стоката + транспорта.
Приготви се за вариант да ти прати някаква фалшива фактура или бележка за по-ниска стойност от реалната. Номера минава.

П.С. Ако го пратят на митницата ще ти се изпише като статус на пратката в тракинга на български пощи и ще разбереш още преди да те уведомят.
http://www.bgpost.bg/?cid=176
на този адрес с номера на пратката

delta.e
07.04.2015, 09:49
Значи , и то много! Преди 5 години минах с този номер и платих само 4 лева!!!!
Нито ДДС , нито транспорт съм плащал .

freelancer_bg
07.04.2015, 14:42
Преди 4 години още не бяха затегнали нещата с пратките от чужбина. В момента ги следят повече. Дано да има късмет колегата и да не му начислят ДДС и мито.

delta.e
07.04.2015, 18:10
Съгласен съм с теб.
Дано Сашо38 да има късмет.

сашо 38
07.04.2015, 21:17
Искам да видите нещо-
http://rutube.ru/video/c860d00b5e1bf8d2955347b7472dfe77/ - двигателя е от ел. прозорци на Газела bow;
http://rutube.ru/video/0fb4c08caba3971fae5607970b8c336e/ - тук от петата минута се вижда как се прави заготовката за основите чрез потапяне-по две наведнъж
http://rutube.ru/video/c49556365777a9ba74c67c3be2148222/ -направа на лента от течен восък.Дебелината зависи от скоростта на въртене.
Малко модификации и излизаме от хобито :icon_eek:

delta.e
08.04.2015, 07:34
Veroller -това е Павел , но не бе доволен от изпълнението.Двигателя се повреди .

delta.e
08.04.2015, 14:42
Сашо , току що ,говорих с Павел .
Няма да се притесняваш . За подаръците ,няма ДДС !

RDV_83
09.04.2015, 08:46
Инструмента за накатяване на валовете
3976

delta.e
09.04.2015, 14:29
Инструмента за накатяване на валовете

3976

Накатката е за метал - това е ясно. Погледни релефа . След накатаването , няма да има ясно оформена килийка.


Скоро , ще намеря клип и ще го покажа .

gorgi
09.04.2015, 16:33
И аз чакам вече валове.Пратих паричките на Павел но отговор никакъв.

delta.e
09.04.2015, 17:35
Здравей !
Кога , и на кого , изпрати паричките ?

сашо 38
09.04.2015, 18:30
И аз чакам вече валове.Пратих паричките на Павел но отговор никакъв.
Ще ти пише след като ги прати.Спокойно.

delta.e
09.04.2015, 18:49
Инструмента за накатяване на валовете
3976

Дай готова продукция .

delta.e
09.04.2015, 18:58
Инструмента за накатяване на валовете
3976

Чакам готова продукция .

delta.e
09.04.2015, 19:18
Чакам , готови валове ,и ще купя от теб .

RDV_83
10.04.2015, 08:09
За съжаление снимката не е моя, открих я в интернет от руски сайт.Първоначалната ми идея бе да обсъдим възможно ли е да изработим такъв инструмент, другото е лесно.Според мен такъв инструмент се прави чрез отливка с последваща механична обработка, което ще оскъпи доста крайния продукт.Ако някой има идея как да изработим накатяващия инструмент то нека я сподели, ако пък има видео или снимки то би било още по-добре.
Поздрави!

Mateev
10.04.2015, 08:34
Направата на такива инструменти изисква 3D проектиране и след това се изработват на обемно-ерозийни машини.

http://machines-bg.com/bg/edm-machines-bg/die-sinking-machins-bg.html

Не искам да съм песимист, но доколкото знам цената на един такъв инструмент ще излезе няколко хиляди лева. Ето една фирма, която би могла да го изработи:

http://www.intechna.bg/index.php?page=news&cat_id=3&new_id=3

Mateev
10.04.2015, 08:47
Чакам , готови валове ,и ще купя от теб .

Тука искам да предупредя ентусиастите, че качеството на валовете може да бъде всякакво, включая и куча марка с много лош релеф. Помислете си сами как се изработват. Първо се прави инструмент с перфектни размери на повърхностите посредством обемно-ерозийна машина. От този инструмент се правят калаени валове (това е ПЪРВО КОПИРАНЕ). От тези валове се правят основи, които се явяват ВТОРО КОПИЕ на релефа.

Пишман майсторите и фалшификаторите за да им излезе по-евтино, правят ТРЕТО КОПИЕ от някоя основа и с него изработват основи ЧЕТВЪРТО КОПИЕ. Предполагам сами осъзнавате, че с нарастване на броя на копията силно се ВЛОШАВА КАЧЕСТВОТО НА РЕЛЕФА, както и разбросите в размерите и дебелините. Заоблят се и всички ръбове на килийки и дъна. Всичко това може да доведе до некачествено градене на питите и до завишен процент търтееви килийки и проядени отвори в питите и т.н.

Та да не стане така, че търсейки евтинийка, вие всъщност ще се сдобиете с основи 4-то или дори 6-то копие на оригиналния релеф ...... :tres:

RDV_83
10.04.2015, 09:09
Да изисква 3D проектиране (silidworks, ProEngineer и др.) , това не е проблем.След като имаме 3D модел, копие на нашия инструмент може да се изработи посредством 3D принтер (бързо прототипиране) а получения детайл да се използва за направата на отливка.Получената отливка трябва да претърпи известна механична а след това и термична обработка.Изработва и се държач с помощта на който валцоващия инструмет се закрепва към струга.
Определено не е просто, но пък и не е кой знае колко трудно. А относно обемната ерозия се съмнявам дали ще се получи, в случая имаме наслагване на определен профил върху ротационно тяло.
Ако има кандидати аз мога да помогна за 3Д моделирането и за цялостното конструиране на инструмента - накатяваща част, дуржач, лагеруване и тн.
Поздрави!

сашо 38
10.04.2015, 09:55
Да изисква 3D проектиране (silidworks, ProEngineer и др.) , това не е проблем.След като имаме 3D модел, копие на нашия инструмент може да се изработи посредством 3D принтер (бързо прототипиране) а получения детайл да се използва за направата на отливка.Получената отливка трябва да претърпи известна механична а след това и термична обработка.Изработва и се държач с помощта на който валцоващия инструмет се закрепва към струга.
Определено не е просто, но пък и не е кой знае колко трудно. А относно обемната ерозия се съмнявам дали ще се получи, в случая имаме наслагване на определен профил върху ротационно тяло.
Ако има кандидати аз мога да помогна за 3Д моделирането и за цялостното конструиране на инструмента - накатяваща част, дуржач, лагеруване и тн.
Поздрави!
Ако имаш детайлите от долната снимка,за какви пари ще произведеш същите? Аз звънях на производител на пластмасови основи,ама да поръчам обратната им проекция и човека спомена неща за сложни настройки на машини и цени към 2000 лв. Имай впредвид,че в Русия г-н Стадников ги произвежда за 450лв. цена клиент и качеството е перфектно.Като се махне труд и печалба,май не може да го бутнем.Ще ме извинява колегата Deita.e за авторските права по снимката:yo:

3982

RDV_83
10.04.2015, 10:16
хора явно не съм се изразил правилно, аз не искам да печеля от това.Просто предложих съдействие.Плюс това руските валове със сигурност са изминали някакъв път на развитие, съмнявам всичко да се е получило от първия път.Предполагам че е имало някои недостатъци които са изглаждани с времето.
Поздрави и светли великденски празници!

delta.e
10.04.2015, 19:49
За съжаление снимката не е моя, открих я в интернет от руски сайт.Първоначалната ми идея бе да обсъдим възможно ли е да изработим такъв инструмент, другото е лесно.Според мен такъв инструмент се прави чрез отливка с последваща механична обработка, което ще оскъпи доста крайния продукт.Ако някой има идея как да изработим накатяващия инструмент то нека я сподели, ако пък има видео или снимки то би било още по-добре.
Поздрави!

Да , снимката е от руския форум ,, pchelovod.info,, .Там преди няколко години , така наречената Нина Ивановна се опита да го пробута , но номера не мина.

delta.e
11.04.2015, 11:48
Вижте сами -
http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=90&st=465

http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=90&st=510

сашо 38
11.04.2015, 13:58
Чудя се за гладката лента това ще свърши ли работа -
http://armstrongshop.com/product/3422/clay-press-artemio-mashina-za-raztochvane-na-polimerna-glina.html
или по-скоро това-
http://www.kadifecraft.com/product/7417/pasta-mashina-za-polimerna-glina-marcato-atlas.html -пише от 0,3 до 2,5мм.
Въпроса е дали ще му стигне здравината да валира восък,че глината е по-мека.

delta.e
11.04.2015, 15:21
Не знам приятелю .
И на мен , ми минаваше през ума тази идея , но не съм пробвал.
Все пак , температурата на восъчните слитъци е около 40 градуса.
Може и да стане.

delta.e
12.04.2015, 12:26
Направата на такива инструменти изисква 3D проектиране и след това се изработват на обемно-ерозийни машини.

http://machines-bg.com/bg/edm-machines-bg/die-sinking-machins-bg.html

Не искам да съм песимист, но доколкото знам цената на един такъв инструмент ще излезе няколко хиляди лева. Ето една фирма, която би могла да го изработи:

http://www.intechna.bg/index.php?page=news&cat_id=3&new_id=3

След консултация с Павел , отпада електроерозията и нишковата ерозия . Всичко става с ЦПУ .
Преди 15 години , един колега ,вече покойник ,ме прати в завод ,,Метал,, . Мнението му бе , че за един валяк цената може да стигне и 3000 лева.
Абе казвам - ти луд ли си ? За 6 бона ,ще си купя маса основи по цени 2000 година.
Минаха години и се свързах с Павел . До този момент , работя с неговите валяци и съм доволен.

Mateev
12.04.2015, 13:04
Валяците на моята машина струват по 3000 EUR единия. Това ми го каза производителя на машината, когато го попитах какво ще стане, ако например случайно изтърва една отверка между тях и тя ги повреди.

delta.e
12.04.2015, 14:24
Е , аз , не говоря за промишлено производство .
Казвам , за моята - задоволяване с основи до 50-60 кошера.
При моята машина , дебелината на основата след крайна обработка е 2.5 мм .
Става супер .

П . С . - Макар , че с допълнителна работа може и да се увеличи на 100%.
Стига восък да има.

dackov
12.04.2015, 17:30
След консултация с Павел , отпада електроерозията и нишковата ерозия . Всичко става с ЦПУ .
Преди 15 години , един колега ,вече покойник ,ме прати в завод ,,Метал,, . Мнението му бе , че за един валяк цената може да стигне и 3000 лева.
Абе казвам - ти луд ли си ? За 6 бона ,ще си купя маса основи по цени 2000 година.
Минаха години и се свързах с Павел . До този момент , работя с неговите валяци и съм доволен.

След 4:18 минута може нагледно да видите машината за щамповане на валове https://www.youtube.com/watch?v=WqMmdKOZIyI#t=260

delta.e
12.04.2015, 20:55
Украинците правиха валяци с набиване , други правиха чрез електроерозия , а става и c ЦПУ .Валяците на Ломакин са класика . Един век от тогава .
Е , класиката си казва думата !

сашо 38
19.04.2015, 08:08
Получих известие от Български пощи при Митница София,пратката е там от 15-ти и ще си я взема в понеделник.Отбелязано е само,че дължа 6 лв,но ще видим като отида.Значи пристигна за две седмици,което е добре.Точно навреме за сезона.

delta.e
19.04.2015, 08:12
Успех в работата !

tsc1
19.04.2015, 08:31
Получих известие от Български пощи при Митница София,пратката е там от 15-ти и ще си я взема в понеделник.Отбелязано е само,че дължа 6 лв,но ще видим като отида.Значи пристигна за две седмици,което е добре.Точно навреме за сезона.
Щом ти искат само 6лв няма да имаш проблеми! Това е някаква измислена пощенска такса. Пратката ти е минала през митничарите. Скоро си прибрах пратка с подобна съдба от Централната митница. Минал си по тънката лайсна.:bigsmile:
Тази такса и мен ме озадачи и ядоса. Питам го каките на пощенското гише: "За какво е тая такса, като с пратката няма никакви проблеми?" Отговора беше: "Ами пощенска такса". Казвам:"Ама Вие срещу нея не ми извършвате никаква услуга, а даже ме набутвате с още разходи - 2лв за паркинга и още толкова за бензин, да дойда до тук!" Следва мълчание.
Проблема не е в десетте лева, а че всяка администрация се счита задължена, ако се появиш в полезрението и да те оскубе с някой лев по закон, ако не успее да си изпроси подкупа.

gorgi
19.04.2015, 09:05
И аз чакам валове но съм на другия край на България.Ако ми пратят пратката в София какво ще правя идея си нямам.

сашо 38
19.04.2015, 09:13
И аз чакам валове но съм на другия край на България.Ако ми пратят пратката в София какво ще правя идея си нямам.
Пращаш ми писмото и кода,отзад има пълномощно.Взимам колета и ти го препращам с куриер.После drinks;

delta.e
19.04.2015, 12:39
Гоше , мисля , че твоите ще ги вземеш от Русе.

gorgi
20.04.2015, 07:45
Ако ги донесат в Русе ще е идеално.Ще чакам и ще пиша .

сашо 38
20.04.2015, 11:34
Моите дойдоха днес.На митницата ми проведоха кръстосан разпит за цената,но удариха греда.Обясняваха ми,че подарък е кутия бонбони,сувенирче,а това било различно.Важното е да не споменаваш никаква сума относно стойността.В крайна сметка минах с 4 лв.Скоро ще има проби,първо да си осигуря восък.

4059

Bobi-M9598
20.04.2015, 14:39
Здравейте,

Да са ти честити Саше, с живот и здраве да ги ползваш. Какво реши за гладките валци? Бая народ във форума чакаме с нетърпение твоите "експерименти" в добрия смисъл на думата разбира се.

Поздрави, Г. Георгиев

delta.e
20.04.2015, 15:15
Писах , че и аз минах с 4 лева .
Успех !

m_pchelari
20.04.2015, 19:42
Ей Саше бил си железен като валците браво. Аз за стока от 2 килограма пак с държавната поща от Русия си платих ддс-то като поп, ама и нашата митничарка си беше адски упорита. Много и качествени основи да си произведеш.

delta.e
27.04.2015, 17:05
Скоро и Гошо трябва да получи валове .
Очаквам да напише , как е хавата .

gorgi
28.04.2015, 06:49
В София са.Чакам ги.

delta.e
28.04.2015, 13:18
Казваш , че са подарък от Павел .
Иначе , дерат кожи.
Успех !

gorgi
28.04.2015, 14:46
Надявам се да е освободена пратката от митница.Защото пише....Влагане на пратка във вътрешен чувал......Мисля, че ще дойде направо на адрес.

сашо 38
28.04.2015, 17:49
https://www.youtube.com/watch?v=T7VxZVSLm4E&list=PLMgwag7HTq-4xIw1WlT1etCtEAdY6OHMc


китайското производство
https://www.youtube.com/watch?v=O1mIi9hKdhY&index=15&list=PLMgwag7HTq-4xIw1WlT1etCtEAdY6OHMc
https://www.youtube.com/watch?v=ahHhh95LnBw&list=PLMgwag7HTq-4xIw1WlT1etCtEAdY6OHMc&index=18 - за две минути пет кила продукция:win:

Дамян Дамянов
28.04.2015, 18:21
https://www.youtube.com/watch?v=T7VxZVSLm4E&list=PLMgwag7HTq-4xIw1WlT1etCtEAdY6OHMc

Това е Тим Роул(Tim Rowe). Той редува в кошера основа и стартираща лента(starter strip - незнам как се казва в БГ). Използва лентичките като начало за стоителни рамки(не против акара).

Не, че някой ще ме чуе, но -> 4133

сашо 38
29.04.2015, 13:56
Чудя се за гладката лента това ще свърши ли работа -
http://armstrongshop.com/product/3422/clay-press-artemio-mashina-za-raztochvane-na-polimerna-glina.html
или по-скоро това-
http://www.kadifecraft.com/product/7417/pasta-mashina-za-polimerna-glina-marcato-atlas.html -пише от 0,3 до 2,5мм.
Въпроса е дали ще му стигне здравината да валира восък,че глината е по-мека.
Сам да си отговоря.Максималната ширина на валовете на паста машините е 17,5 см.Което не върши работа.

delta.e
29.04.2015, 16:50
Тези , клипчета съм ги гледал .
Валяците на китайците са от алуминий.

gorgi
30.04.2015, 13:53
Моите валци дойдоха.Нашите пощи и митници са под всякаква критика.Пощенската служителка не знае да пише.Ще снимам документа който ми дадоха за получаване на пратката.Добре че човека е опаковал пратката идеално.Фазера чак потрощили.Разковали и не затворили изобщо.Питат само за пари и това е.Една стотинка не съм дал на митницата.В пощата ми взеха 6 лв.Питам служителката за какво е тази такса а тя казва "Така ми казват така правя."Явно за транспорт от София до Силистра.Мисля че това също е платил изпращача.Не ми се занимаваше повече.Павел е много точен но предлагам да не обсъждаме открито във форума подробности около пратката .

сашо 38
30.04.2015, 17:54
Моите валци дойдоха.Нашите пощи и митници са под всякаква критика.Пощенската служителка не знае да пише.Ще снимам документа който ми дадоха за получаване на пратката.Добре че човека е опаковал пратката идеално.Фазера чак потрощили.Разковали и не затворили изобщо.Питат само за пари и това е.Една стотинка не съм дал на митницата.В пощата ми взеха 6 лв.Питам служителката за какво е тази такса а тя казва "Така ми казват така правя."Явно за транспорт от София до Силистра.Мисля че това също е платил изпращача.Не ми се занимаваше повече.Павел е много точен но предлагам да не обсъждаме открито във форума подробности около пратката .Важното е,че са тук.Честито и от мен и очакваме снимки на гладките валове и готовата продукция!Ей,да не подбиеш пазарната икономика сега,позадръж малко :ae:

m_pchelari
30.04.2015, 18:34
Ха ха честито. Явно цената на восъка ще върви нагоре с навлизането на тези валци. Гледам има обяви купувам за 16 лв за килограм.

delta.e
01.05.2015, 19:58
Гоше , спорна работа и по-малко ядове .

сашо 38
08.05.2015, 20:57
Ха ха честито. Явно цената на восъка ще върви нагоре с навлизането на тези валци. Гледам има обяви купувам за 16 лв за килограм.
Основите в София гонят три лева броя...:mad:
Та в този ред на мисли,тия дни запалих автоклава:laughing: Един колега беше споменал,че с тави,черпаци и дъсчици основи не стават.Да,ама станаха. И моля никой да не се смее на раховеца.Той е железен :bigsmile:
427042714272427342744275427642774278
Между другото,на последната снимка,восъка по средата,е от разтопени купени восъчни основи.Бях ги купил да пробвам валовете,преди Искрен да ми прати восъка.Като ги купих,бяха идеално жълти.След претопяване,извършено по същия начин като другия восък/на водна баня/,станаха кафяви.Кой знае какви л..на има вътре.После ходи си купи...

delta.e
08.05.2015, 21:06
Браво , Саше !
Хванал си цаката и спорна работа за напред .
За основите , като цена ,сериозно ли го казваш ?

сашо 38
08.05.2015, 21:48
Браво , Саше !
Хванал си цаката и спорна работа за напред .
За основите , като цена ,сериозно ли го казваш ?
Абсолютно сериозно.2,70 за ЛР.

Искрен Мутафов
09.05.2015, 05:19
Нормално е да са такива на цвят - ти видя от какво беше восъка и как изглеждаше във всяка една стъпка. А, изтеглил ли си ги колко тежат основите? Като гледам ЛР си правиш?

delta.e
09.05.2015, 06:21
С помоща на болтовете , Сашо може да регулира просвета между валовете и да си прави основи с различно тегло .

сашо 38
09.05.2015, 06:36
Нормално е да са такива на цвят - ти видя от какво беше восъка и как изглеждаше във всяка една стъпка. А, изтеглил ли си ги колко тежат основите? Като гледам ЛР си правиш?
ЛР.Не съм ги теглил,дебелината я определям според броя потапяния - както Тим Роул в клипа.Три-средна,две-лека,четири-тежка.Ако е тежка, валовете просто я смачкват и излиза по-дълга,но тънка като другите.Най ме кефят средните и само по три пъти потапям.

Profi
30.05.2015, 09:58
Здравейте,
благодарение на любезното съдействие на сашо 38 (http://pchelari.com/forum/member.php?u=4601) се свързах с Павел и си закупих валове и аз, 6 лева такса на пощенското гише и разкован капак и всичко ровено ,все едно нямат ренген да погладнат вътре без да отварят,много сме далеч от Европа,за съжаление.
Не съм ги пробвал ,но явно при сегашната цена на основите и дефицит от 6000 пити за новия пчелин май ще започна и аз с експерериментите по рано от предвиденото време.
Да се похваля купих си автоклав 300 литра на цена 300 лева , стар казан от някогашните столове за обществено хранене и в казармите ги имаше , от неръждаема стомата е с водна риза ,сложих му и термореголатор.
Успех на всички в начинанията и експериментите .

delta.e
01.06.2015, 15:21
Значи , в последно време разковават сандъчето ?
ЩЩД на митничарчетата !
Идиотизма в тази държава , която я няма , взема големи размери .

tsc1
01.06.2015, 16:44
Значи , в последно време разковават сандъчето ?
......
Което означава само едно - скоро формулировката "Подарък от Павел" няма да минава.

delta.e
01.06.2015, 20:50
Пратките са непрекосновенни в целият Свят .
Но , в нашата мила татковина .....

tsc1
01.06.2015, 21:35
Прочети този документ: http://www.customs.bg/document/3650 и пак ще коментираме.
И ето ти една съвсем малка извадка от документа:

.....При необходимост пощенските служители отварят опаковките на международните пратки и предявяват за митнически контрол вложените в тях предмети, измерват, преброяват и поставят обратно предметите в пратките

Искрен Мутафов
02.06.2015, 08:19
Което означава само едно - скоро формулировката "Подарък от Павел" няма да минава.

То, като станат много маймуните на един клон, той обикновенно се чупи, а пък ние обичаме да си се оливаме....

tsc1
02.06.2015, 08:57
То, като станат много маймуните на един клон, той обикновенно се чупи, а пък ние обичаме да си се оливаме....
Това имах и аз впредвид, когато писах в темата. Трябва доставчика да вписва някаква цена, която да е в рамките на необлагаемия минимум. Снощи поспорихме по въпроса доста с delta.e и добре че Дамян после почисти след нас.blush;
А ако на някого му се влиза в спор с митничарите относно това какво могат и какво не, нека се пробва!

gorgi
02.06.2015, 10:02
Митничари или пощи са длъжни да ти предадат пратката както са я получили.И при мен беше разковано и така оставено.Лепнали една лепенка на бг. пощи.И тя разлепена.Никаква култура на служителите в митницата.

сашо 38
02.06.2015, 21:54
Отварят ги напоследък поради повишена опасност от терористични актове,нали си даваме г..а на щатите под наем против Русия-бази на НАТО у нас...има вероятност да избие нанякъде.

delta.e
08.06.2015, 19:17
То , при нас винаги избива нанякъде .
Виж - да изнесем пчелините и после обратно .
А , какво чакаш от педерунгели .

Profi
22.03.2018, 17:16
Здравей те ,
ето и линк на клипа за изработване на основи ЛР с валовете на Павел Стадников
https://youtu.be/juaTlAOGJu0

Profi
22.03.2018, 20:20
Здравей те , ето и клип с валовете на Павел за изработка на магазинни основи
https://youtu.be/XXme7yEvHzk

agro
22.03.2018, 23:00
...ето и клип...
Това твоя машина ли е, колега?

delta.e
24.03.2018, 19:10
Здравей те , ето и клип с валовете на Павел за изработка на магазинни основи
https://youtu.be/XXme7yEvHzk

Колега , сигурен ли си , че е на Павел Германович Стадников ?
Добре си ги адаптирал .

Profi
24.03.2018, 23:16
Здравей те ,
да машината е моя и валовете са на Павел ,без преработки ,ще снимам валовете с тавата ,махнал съм ръчката и съм монтирал зъбно верижно колело.
В момента между коването на рамките, конструирам машинка за разпечатване на пити , шнек за изстискване на разпечатки и помпа за мед ,всичко е от пунктове за отпадъци , без честотните инвертори ,кабелите и цялата електроника и ще заснема подробно сглобяването ,който иска да си ги прави .

agro
24.03.2018, 23:22
Здравей те ,
да машината е моя и валовете са на Павел ,без преработки ,ще снимам валовете с тавата ,махнал съм ръчката и съм монтирал зъбно верижно колело.
В момента между коването на рамките, конструирам машинка за разпечатване на пити , шнек за изстискване на разпечатки и помпа за мед ,всичко е от пунктове за отпадъци , без честотните инвертори ,кабелите и цялата електроника и ще заснема подробно сглобяването ,който иска да си ги прави .
Машината ми хареса, по някаква купешка ли си я копирал? Аз също ще си изработвам подобна някой ден, с удоволствие бих се самопоканил да я видя, ако не е нахално от моя страна.

Profi
24.03.2018, 23:44
Аз нищо не крия ,който иска ,да заповяда ,не копирам в пълния смисъл на думата ,гледам ,избирам най доброто на пазара като технологично решение и конструирам ,съжалявам ,че не снимах докато е сглобявах ,но за другите машини ще го направя .

agro
24.03.2018, 23:56
...гледам ,избирам най доброто на пазара като технологично решение и конструирам...
Процедирам по същия начин. Само, че, за да се прави така, първо трябва доста машини да се огледат, пипнат и да се събере нужното познание. Когато времето не стига, най-добре е да се "открадне" наготово принципа на вече харесана от някой умен потребител машина. С удоволствие бих дошъл да видя линията за основи в действие и да изслушам за достойнствата и недостатъците от първа ръка.

Profi
25.03.2018, 00:40
Процедирам по същия начин. Само, че, за да се прави така, първо трябва доста машини да се огледат, пипнат и да се събере нужното познание. Когато времето не стига, най-добре е да се "открадне" наготово принципа на вече харесана от някой умен потребител машина. С удоволствие бих дошъл да видя линията за основи в действие и да изслушам за достойнствата и недостатъците от първа ръка.

Заповядай ,гр. Пазарджик тел 0885 538 328,
нямам восък ,есента като изкарам от разпечатките ще е пусна ,едно пояснение ,търсил съм и как да ми излезе най евтино като цена ,парите все не стигат
машината за основи като на Матеев е тай добрият вариант ,но....след 6 месеца преговори с китайците ,воловете на 310 мм дължина ми са 1000 долара без касетката и бе...нищо само валове.