PDA

Виж пълната версия : ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ



коко
11.02.2011, 22:28
Аз съм от Костенец и се казвам Николай.Новобранец така да се каже съм още мухар и ако св.Харалампи каже може и пчелар drinks;
http://s1.postimage.org/32k46vav8/SN851062.jpg (http://postimage.org/image/32k46vav8/)

Ентусиаст
15.03.2011, 20:41
cool; И АЗ съм НИКОЛАЙ- КАНДИДАТ НОВОБРАНЕЦ С ПРЕТЕНЦИИ ДА СТАНА НЯКОЙ ДЕН ПЧЕЛАР.Но засега ще си купя десетина кошера, и ще ги командировам на балкана при дядо, той поне разбира от тия работи,да видим може ли да ме научи.

Димитър Попов
12.05.2011, 09:23
Здравейте колеги.Малко сме участниците от югозапада.Дано пчеларите да са повече.Иска ми се да се включат повече колеги от нашия край,понеже нашите условия за пчеларство са по-различни от другите места.Ние нямаме репица,слънчоглед.Липата и акацията са малко.Разчитаме повече на планинска паша.Така че ако може да си партнираме като регион ще е добре.Като чета какви резултати имат колегите с рапицата,а ние още храним пчелите.Успех на новобранците.

kando
12.05.2011, 11:30
А е специално тази година успехите са нулеви и сме на същия хал като вас - дори бих казал по зле,защото ние на това разчитаме и нямаме грам планинска паша.Планинската паша все повече взе да ме зарибява - много колеги от подобни райони гледам се оплаквате,ясно защо.Но аз па ми писна да ги гоня тука,рапица,а слънчоглед,а липа,а не знам си кво - всичката ни паша все монофлорна и ако отървеш някоя (дали заради теб,дали заради климата) оставаш със пръст в устата,отделно все на някого пречиш,все се притесняваш за пръсканията и т.н.

А в планините пашата може и да е малко,но я има всяка година и е постоянна.

Както и да е - със интерес,чета мнения от вашия край,наистина най-малко пчелари съм чувал от югозапада.

п.п.средна-централна.

Ивайло Велинов
12.05.2011, 12:27
Здравейте, Ивайло съм от Перник.
Колега Кандо, има един детайл, който ми се губи в горските райони. Как опазвате кошерите от диви свине и други обитатели на гората. Ограждате ли ги в гората или как? Или може би дворното пространство се намира до гора? Аз имам няколко дка гора бор, акации и други широколистни. Региона е във формата на ждрело склона е север и слънцето огрява в 10 часа и се скрива в 5. И без това слънцето няма да достига кошерите, понеже смятам да ги разположа в самата гора. Като цяло се чудя дали има смисъл дори..

kando
12.05.2011, 12:39
За проблема със животните в балканите - дигайте ги на ремаркета/фургони speechless; със ограда зор работа.

Димитър Попов
12.05.2011, 14:22
Кандо прав си.Аз въобще не ги местя моите кошери.Високо в планината на 1000 м надморско ниво съм и пашата се захваща една след друга.Има по малко от всичко.Проблема е че има паузи от около 2 седмици една от друга а в някои случаи-при акацията - от 20 дни.затовва писах че храненето при нас е по-особено-почти постоянно.

jordanov
13.05.2011, 09:17
Канди, ти пък си най-лесен ! Хващай някоя Виетнамка и карай един фургон в Еленския балкан, вдън гори тилилейски и на зима ще разправяш drinks;

ledenia123
23.05.2011, 17:58
Здравейте аз се казвам Юлиан от София съм занимавам се с пчеларство вече 15 години кошерите в момента ги гледам тук близо до София в едно село

chombe
12.06.2011, 20:31
Здравейте аз съм Милен и за първа година се опитвам да пчеларствам,за сега живея в нашета любима Столица ,пчелина се намира в село в община Земен.

TVB
13.10.2011, 19:54
аз се казвам Тодор, от Дупница, пчеларствам с Лангстрот-Рутови кошери , от 6 години, на 750-800 м. надморска височина, широколистна гора и ливади, никакво земеделие в района.....
http://s1.postimage.org/294y88eis/IMG_4114.jpg (http://postimage.org/image/294y88eis/)

ivootur
13.10.2011, 21:16
A в Района на Самоков как е колега?Там е по високо.Имаш ли някаква информация?Може да ми се наложи да се местя там по семейни причини а нямам никаква идея от планинско пчеларстване.Става ли за по–мащабно пчеларстване?

hombreto
29.11.2011, 12:41
здр колеги , аз съм Иво то София, имам село до Перник и напролет ще си купя поне 10 кошера и започвам да пчеларствам. Ще се радвам на координати , тел. и прочие, за съвместна помощ, пчелни рояци и прочие- ,предварително Благодаря

поздрави

Ивайло Георгиев

liubi-bubi
08.01.2012, 22:11
Здравейте и от мен.Казвам се Гергана.Нашият пчелин е в района на с.Коларово ,Петричко.

Владимир Владимиров-Влад
09.02.2012, 22:47
аз се казвам Тодор, от Дупница, пчеларствам с Лангстрот-Рутови кошери , от 6 години, на 750-800 м. надморска височина, широколистна гора и ливади, никакво земеделие в района.....
http://s1.postimage.org/294y88eis/IMG_4114.jpg (http://postimage.org/image/294y88eis/)Др. Бачев ? Приятно ми е !

Лежаков
09.02.2012, 23:42
Здравейте!
Живея в гр.София ,а кошерите са на запад/Брезнишка околия/.Работя само с ЛЕЖАЦИ.Написах го с голями букви,защото и те са голями.Знам мнението на повечето от участниците в този форум към ЛЕЖАЦИТЕ ,но смятам че не са прави. Пчелините са стационарни.Работата е приятна.Добивите достатъчни.

estabien6
10.02.2012, 00:49
аз се казвам Тодор, от Дупница, пчеларствам с Лангстрот-Рутови кошери , от 6 години, на 750-800 м. надморска височина, широколистна гора и ливади, никакво земеделие в района.....
http://s1.postimage.org/294y88eis/IMG_4114.jpg (http://postimage.org/image/294y88eis/)Др. Бачев ? Приятно ми е ! ПРИВЕТ имам село до Дупница ,Смочево се казва а баща ми е хирург в града може би се познавате drinks;

lyub4eto
10.02.2012, 19:59
Здравеи КОКО и аз бях мухар но вече се занимавам със пчеларство от една година.Аз се казвам Любомир и съм от Самоков

николай
20.02.2012, 10:14
Здравейте и аз се казвам Николай и съм от с.Костенец занимавам се от 3 години ще се радвам да се запозная с повече ентусиасти като мен кошерите ми са ДБ-12,пожелавам на всички успешен и медоносен сезон!

koceto
22.03.2012, 11:38
Здравейте и от мен! Казвам се Костадин и се занимавам с пчели от десетина години. Пчелина ми е в района на гр. Сливница, и по-точно с. Гълъбовци. Работя с 12 ДБ.Тази година смятам да опитам и с един 10 ДБ. Желая успех на всички.

slavi 13
29.05.2013, 16:37
Здравейте, казвам се Слави Слаов. Имах пчелин преди 20 годии, но професията ме отказа от пчеларстването. Сега съм пред пенсия и съм решил пак да се захвана. Живея в София, а пчелина смятам да го направя в село Стефаново /до Радомир/. Ако някой има сведения за района, моля да ги сподели. До Лежаков. Прочетох това което си написал за лежаците. Впечатлен съм.

vlado 9
23.07.2013, 16:37
Здравейте,казвам се Владо,живея в София ,но си имам село до Брезник, към момента там 2ДБ 12р. и 4 отводки (2 от началото на 6м.,2 от началото на 7м).Миналата година наследих 1ДБ с пчели и камара сандъци,дядо ми ги гледаше в трънско и от 20 тина кошера вадеше доволно за района мед(много ароматен),помагах му като дете ,след което 20 години не бях припарвал до кошер.Е доиде и моето време.
пп Аз също изчетах с интерес темата за лежаците и постовете на Лежаков ,и бих пробвал.

petarparket
07.07.2014, 17:20
Здравейте и от мен,казвам се Петър и живея в София,миналата година взех два кошера и ги сложих при един приятел.Новак съм в пчеларството.Но сега ,мисля да си направя малък, спретнат пчелин.Бих се радвал на помощ от ваша страна,пък и бира да пийнем не е зле.Моите са ДБ. но се заинтересувах от лежаци,дали са удачни в нашият район.Имам предвид дефилето.hi;drinks;

delpi
07.07.2014, 18:57
Здравейте, и аз съм Петър. Живея в покрайнините на София, по-точно Кривина. Започвам с 3 отводки ДБ, кошерите са производство на Евгени Филимонов.
Желая успех на всички!

petarparket
07.07.2014, 19:12
hi; здравей.И аз взех три отводки преди две седмици.

Lukarov
21.11.2014, 20:11
Здравейте. Казвам се Александър Лукаров. Живея в София, пчеларствам в село Крайници с ЛР кошери.
Успех на всичкиhi;

rumenggr
09.03.2015, 15:05
Здравейте. Един спор през миналата есен за това колко е полезен прополиса, ме накара да разуча, как от нектар - мед, та и восък и прополис! Грабна ме това уникално семейство. Цяла зима чета и вече събирам инвентар. Стигнал съм до 'под крушата', но ще стане...От тази година ще им се радвам лично. Мястото, където ще сложа първите си кошери не е най-доброто за пчеларстване, но като начало има всички удобства за мен. Желая здрави пчели и добър сезон на всички.

Fennaneq
22.02.2016, 19:18
Здравейте Хора ! Казвам се Мерсин живея в София имам няколко кошера ДБ в Кюстендилско близо до Струма. Води се планинско май и искам препоръки от опитни колеги. Ако може някой да сподели опит откъм тази страна какъв тип кошери са най- добре за планинско пчеларство и някакви тънкости ,ако има такива.
Благодаря за вниманието ! :)