PDA

Виж пълната версия : Преносни сандъчета от картон



пчелар
28.03.2015, 16:01
Здравейте.От къде да си закупя преносни сандъчета за отводки направени от картон или велпапе?Благодаря Ви предварително.

Mateev
28.03.2015, 19:16
Lyson и представителите му в България продават такива, но са доста скъпи. По-евтиния вариант е сам да си ги направиш от фазер и дървени летвички за укрепване и здравина. Аз сам си правя такива и себестойноста им е някъде около 5 лева.

пчелар
28.03.2015, 19:28
Нямам това време да правя от фазер,трябват ми около 30бр.Виждал съм такива за които питам,използват ги предимно производителите на отводки.

Mateev
28.03.2015, 19:34
Виж каталога на Lyson страница 66. Цената е 9.50 лв. Това за мене е скъпо. Купих едно такова сандъче и дадох на българска фирма производител на кашони да ми направи оферта за производство. Доколкото си спомням ми дадоха цена около 7.50 без ДДС. Затова си разработих собствени сандъчета от фазер - по-здрави са и ми излизат само 5 лева. Ако не си броиш труда - ще ти излязат по-малко от 3 лева като материали.

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fvimeks-bg.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2014%2F01%2FLyson_Kat_BG-2013e4.pdf&ei=bOUWVfPiO6bjywPN24H4BQ&usg=AFQjCNHBZtFLm_m06hVtzQlX3eWfQJHunQ&bvm=bv.89381419,d.bGQ

Ако толкова не ти се занимава - мини през Габрово и ще ти продам 30 бройки по 8 лева, ако са без документ. Ако са с документ, ще трябва да ти начисля и ДДС.

пчелар
28.03.2015, 20:14
Благодаря ти,но съм в съвсем друга посока.Идеята обаче ми допада и ще проверя дали на местно ниво могат да ми направят кашони по мой размер.

Цеко
28.03.2015, 20:29
Благодаря ти,но съм в съвсем друга посока.Идеята обаче ми допада и ще проверя дали на местно ниво могат да ми направят кашони по мой размер.
Колега, тебе хем времето те притиска, хем цената не те устройва, що не си поръчаш голи роеве?

bat_minka
28.03.2015, 20:29
Виж каталога на Lyson страница 66. Цената е 9.50 лв. Това за мене е скъпо. Купих едно такова сандъче и дадох на българска фирма производител на кашони да ми направи оферта за производство. Доколкото си спомням ми дадоха цена около 7.50 без ДДС. Затова си разработих собствени сандъчета от фазер - по-здрави са и ми излизат само 5 лева. Ако не си броиш труда - ще ти излязат по-малко от 3 лева като материали.

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fvimeks-bg.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2014%2F01%2FLyson_Kat_BG-2013e4.pdf&ei=bOUWVfPiO6bjywPN24H4BQ&usg=AFQjCNHBZtFLm_m06hVtzQlX3eWfQJHunQ&bvm=bv.89381419,d.bGQ

Ако толкова не ти се занимава - мини през Габрово и ще ти продам 30 бройки по 8 лева, ако са без документ. Ако са с документ, ще трябва да ти начисля и ДДС.

Матеев, би ли боднал някоя снимка на твоите преносни от фазер ,че и на мен ще ми трябват.

пчелар
28.03.2015, 20:52
Колега, тебе хем времето те притиска, хем цената не те устройва, що не си поръчаш голи роеве?

Колега,нито времетро ме притиска,нито цената,/къде го прочете/но за 26 сандъчета ми идва множко да пътувам от Тервел до Габрово-това са над 600км.Ти би ли тръгнал от Видин,че и при теб е почти същото разстояние?Няма значение,мисля,че ще се справя,ако някой все пак знае нещо къде се предлагат и правят да пише.

Цеко
28.03.2015, 23:06
Колега,нито времетро ме притиска,нито цената,/къде го прочете/но за 26 сандъчета ми идва множко да пътувам от Тервел до Габрово-това са над 600км.Ти би ли тръгнал от Видин,че и при теб е почти същото разстояние?Няма значение,мисля,че ще се справя,ако някой все пак знае нещо къде се предлагат и правят да пише.

Колега, вероятността аз и ти да намерим по нашите места евтини и удобни сандъчета е почти минимална, така че винаги ще има транспортни разходи (изключвам варианта направи си сам), било за гориво или за куриер. Кашони не намерих някой да предлага, но ето тези сандъчета са най евтините които намерих и са от фазер, т.е. ще ги ползваш доста по дълго от кашоните.

http://meden-market.eu/sandyche-za-otvodki

Mateev
29.03.2015, 09:40
Колега, вероятността аз и ти да намерим по нашите места евтини и удобни сандъчета е почти минимална, така че винаги ще има транспортни разходи (изключвам варианта направи си сам), било за гориво или за куриер. Кашони не намерих някой да предлага, но ето тези сандъчета са най евтините които намерих и са от фазер, т.е. ще ги ползваш доста по дълго от кашоните.

http://meden-market.eu/sandyche-za-otvodki

Това сандъче от линка е с много слабо проветряване. При транспорт повече от половин час пчелите ще се задушат. Трябва да има поне една мрежичка с площ поне 1 кв.дм., а за транспорт на дълги разстояния е още по-добре мрежичките да са две от двете страни на сандъчето.

Също така няма и отвор за прелка, в случай че потрябва. Просто се пробива един отвор с диаметър 20-25 мм и се залепва с алуминиево тиксо. Ако обаче този отвор потрябва (напр. временно престояване в базата за 1-2 дена), то тогава тиксото се отлепя и после преди местенето се залепя отново.

И последно - дървените летвички са от външната страна, а според мене е редно да са от вътрешната. Идеята е отвън сандъчето да е идеален паралелепипед, за да може лесно да се реди на палети или директно на дъното в товарния отсек на буса (камиона). При това редене мрежичките трябва да са допрени челно една за друга, за да може течението спокойно да преминава през всички сандъчета.

Цеко
29.03.2015, 11:28
Не че правя реклама на горното сандъче, но преди време имах същото и доста години го ползвах и не съм имал проблеми с въздуха в него. Миналата година го подарих на приятел от Плевен заедно с отводката в него и пчелите издържаха на почти 3 часовия транспорт в багажника на леката кола. Отвор трябва да има, но той лесно и бързо се пробива. Колкото до летвите, може и да си прав, но според мен ако са от вън е по удобно за носене .... то две добри няма ;)

Mateev
29.03.2015, 12:14
Проблема с прегряването по време на транспорт възниква само когато се пренасят едновременно много на брой отводки. Тогава раздразнените пчели отделят допълнителна топлина. Ако за една отводка това е само 30-40W и лесно се охлажда в колата, при 50 броя сумарната мощност може да достигне до 2 kW. Представете си едно малко помещение с включен в него калорифер от 2 kW - ще се прегрее буквално за 20-30 минути.

Именно поради тази причина транспорта се прави в бусове с едновременно открехнати странична и задна врата така, щото вътре в товарния отсек да има интензивно обдухване. Алтернативата е рехаво подреждане и периодично спиране с цел проветряване на товарния отсек.

Mateev
29.03.2015, 12:58
Ето как изглежда моето преносно сандъче. Отвън е идеален паралелепипед, за да може лесно да се редят едно до друго и едно върху друго. Дървените летвички са отвътре. От едната челна страна има отвор за прелка, който се запушва с алуминиево тиксо по време на транспорта. От задната страна има найлонова мрежичка, залепена също с алуминиево тиксо. Капака на сандъчето също е заздравен с 4 дървени летвички. Когато се затвори, тези летвички се допират до рамките и ги притискат, за да не се клатят странично. В двата края на рамките също има 2 летвички, които ограничават двете крайни рамки да не се допират до стените.

Подготовката за транспорт става като сандъчетата се редят на стандартен палет с мрежичките навън. Тъй като са достатъчно здрави, могат да се редят на 4 или дори на 5 етажа. На един етаж се събират 12 сандъчета, а на 5 етажа с височина около 2 метра се събират общо 60 сандъчета. След това се омотават със стреч фолио или с хартиено тиксо и палета става един здрав блок, в който сандъчетата не се разместват от вибрациите по време на транспорта. Та това е всичко.

ПС: Показаното на снимката сандъче е от старата версия. В новата версия вече има мрежички и от двете страни - челната и задната. Това спомага за по-доброто охлаждане по време на транспорт, защото при челно редене се срещат мрежичка с мрежичка и въздуха свободно преминава и през двете допрени едно до друго сандъчета.

3875

3876

3877

3878

3879

3880

3881

iliew
29.03.2015, 17:01
Пускайте ги по магазините , бих ги ползвал за оплодно сандъче и когато заемат всички пити , айде в корпуса . :)

Искрен Мутафов
29.03.2015, 18:34
...бих ги ползвал за оплодно сандъче...




Тези сандъчета са от фазер, представяш ли си какво ще им се случи след един дъжд...?!?

rosty_sz
29.03.2015, 18:42
Тези сандъчета са от фазер, представяш ли си какво ще им се случи след един дъжд...?!?
Или като ги напече слънцето само за половин час.
Това сандъче си е за транспорт и много ми хареса. Цената от 5 лв е напълно заслужена и дори ниска. Изработката е перфектна. Браво.

радо
29.03.2015, 18:53
Тези сандъчета са от фазер, представяш ли си какво ще им се случи след един дъжд...?!?
Минаваш ги с боя и капака с плака и ще изкара няколко лета и да не са директно на земята.

iliew
29.03.2015, 19:10
Това за оплодните сандъчета го казах на шега :) , но е добре че всяка идея създава дискусия . Буден е пчеларският мозък и винаги готов за импровизации ;)

krasimir00
29.03.2015, 19:27
Аз миналата година си поръчах от тук десетина бройки http://pchelar.com/node/202. Моделите , които ми доставиха не бяха същите,като на снимката.Бяха с плъзгащ се капак в два канала направени в дървени летвички.Отдолу вход нямаше,но аз си направих по една дупка с дрелката.Имаха по два прореза с циркулярен нож на предната и задната страница служещи за вентилация.При транспорт от около 150 км,нямаше проблеми.Не е голяма философия човек да си ги направи сам,стига да има време.

Mateev
29.03.2015, 20:27
Сандъчетата могат да стоят на открито доста повече от 2-3 дена. Бих казал, че могат да издържат дори и месец. Тайната е да бъдат покрити с мушама или с някаква плоскост, за да не ги вали директно дъжда. В подкапачното пространство има разстояние от 1 сантиметър, което е предостатъчно да се сложи едносантиметрова питка с мед и прашец.

На практика сандъчето може да се използва като преносно поне 5-6 пъти. Може да се използва и като временно жилище за отводки, стига обаче да е защитено с мушама или с някаква плоскост.

Влагата наистина е бич за фазера, но тя атакува само ръбовете. Ако те са защитени с алуминиево тиксо, живота на сандъчето може да се увеличи многократно.

Юрий Цветков
10.11.2015, 21:34
Имало някакви пластмасови прозрачни преносни кутии за пити. Май са турски на Дживан, но не мога да ги намеря никъде. Някой дали може да помогне с линк примерно. Моля.

kroum
11.11.2015, 06:45
http://www.balpazar.com.tr/kampanyalar.aspx

или копни това в търсачката: Bal Taşıma Sandığı

solaris60
11.11.2015, 07:17
Имало някакви пластмасови прозрачни преносни кутии за пити. Май са турски на Дживан, но не мога да ги намеря никъде. Някой дали може да помогне с линк примерно. Моля.

Тези кутии ги имаше в Кауфланд на цена 8.99 лв. и никой не ги взимаше. След това ги намалиха на 6. 49 лв., но не съм проверил какво стана. Имаше ги в няколко размера.

kroum
11.11.2015, 07:43
Турските са от хранителна пластмаса и си имат фалц за рамките. Преди време си купих 2 бр., но не съм ги ползвал. По спомен бяха около 3 пъти по-скъпи от кутиите в Кауфланд, но пък са специализирани.

Юрий Цветков
11.11.2015, 09:48
То и в Метро има всякакви размери,но тези за които питам са си с разделители за пити, както каза и колегата. Благодаря на Крум за линка, мисля че е точно това.

Velislav80
31.03.2016, 13:46
Тези картонени кутии,аз ги произвеждам на мн.по ниски цени 0897821582

Камен Крумов
31.03.2016, 17:14
Тези картонени кутии,аз ги произвеждам на мн.по ниски цени 0897821582 Покажи снимки, дай цена.

boris
31.03.2016, 17:54
Картонени кутии видях в Пловдив на изложението, мисля че бяха за 4 рамки. За тях ли става въпрос? На мен ми се струва, че бяха добри за 2,50 лв. Цената им беше такава .

Камен Крумов
31.03.2016, 18:21
Тези, преди месец бяха на 2,5 лв - http://www.multimax.bg/kутии-за-пчелни-отводки-p104 , като изработка и дизайн много ми харесаха.

Velislav80
31.03.2016, 18:26
Да,за 4 рамки са,3 размера са в зависимост модела кошер.цена 2 лв. брои,от дебело велпапе са.Доста са предпочитани заради евтината цена и практичност.представлява доста здраво кашончета.

Velislav80
31.03.2016, 18:46
Подобни са,тези са по тънички (3 пласта)от моите,които са 5 пласта велпапе,имат разлика в затварянето на капачето отгоре,съшто така на моите трябва да се слага допълнително фиксаторчетата на рамките,които се виждат горе от двете страни на рамките

boris
31.03.2016, 19:00
Велислав, може ли да пуснеш снимки ?

Velislav80
31.03.2016, 20:11
Има няколко снимки в раздел обяви,но наи вероятно утре ште излезе обявата

Velislav80
11.04.2016, 18:41
http://www.alo.bg/3854368

Вълчан
12.04.2016, 07:47
Къде се закрепват рамките?

Velislav80
12.04.2016, 14:40
В горната част на сандъчето се прещипва(приковават)летвич ки една в друга,рамките стъпват на тях

plamen2009
12.04.2016, 20:33
Някаква прелка или отвор за облитане , или отварям отгоре и всичко излиза.

Вълчан
13.04.2016, 07:27
Някаква прелка или отвор за облитане , или отварям отгоре и всичко излиза.
Правилно, слагаш отводката вътре, запечатваш и носиш.

Velislav80
13.04.2016, 18:56
http://www.alo.bg/3854368

Velislav80
03.07.2016, 15:04
http://pchelari.com/obiavi/kashoni-za-otvodki-3/

Velislav80
27.07.2016, 15:33
http://www.alo.bg/3854368 -вършат чудесна работа