PDA

Виж пълната версия : задължително ли е пролетно време стесняването?



vito
22.03.2015, 14:53
Става въпрос за многокорпусни кошери,при вчерашният преглед липсва пило,а пчели колкото искаш.Мед също си имат и за това се чудя дали д а отдам липсата на пило на това че не съм стеснил гнездата и температурата е ниска?

Дамян Дамянов
22.03.2015, 15:41
Става въпрос за многокорпусни кошери,при вчерашният преглед липсва пило,а пчели колкото искаш.Мед също си имат и за това се чудя дали д а отдам липсата на пило на това че не съм стеснил гнездата и температурата е ниска?

Или са ти откраднали пилото или темата и въпроса ти е на грешно място.

vito
22.03.2015, 16:07
Или са ти откраднали пилото или темата и въпроса ти е на грешно място.
извинявам се за което,нов съм тук!Все пак може да пишете ако имате желание!

Дамян Дамянов
22.03.2015, 16:19
извинявам се за което,нов съм тук!Все пак може да пишете ако имате желание!

Шегувам се, но колегите го вземат много навътре. :)

Не е задължително и дори според мен е грешно стесняването.
Вижте дали майката е жива и здрава, както са много така и за 10-20 дни може да станат много малко.
Майките трябва вече да снасят из цялата страна. При мен е 16-18 градуса :)
Нещо може да не е наред със семейството, търсете причината.

krasi_trendafilov
22.03.2015, 17:09
Не се притеснявай днес направих преглед на 11 кошера само 4 имаха запечатано пило което можех да преброя . Толкова малко беше , явно последното застудяване и дебелия сняг по 8 март е стопирало майката . Но има много яйца ларви малко . Явно е започнала да снася тия дни след като се затопли времето . Млада пчела има , значи просто времето им е повлияло не се притеснявай

valaz
22.03.2015, 17:51
Смисълът на стесняването е пчелите по-лесно да поддържат необходимата температура от 35 градуса в зоната на пилото. Нищо друго.

evgeni.filimonov
22.03.2015, 21:48
Стесняват се само слабите семейства, за да могат по-лесно да топлят пилото. Също така ако гониш ранна паша, например рапица - стесняваш и средните и силните, за да отглеждат пило на по-големи площи, търсиш по-бързо развитие.

jojonov
23.03.2015, 06:22
Дали няма да е добре да се започне една такава практика- теми, които са пльоснати, ей така, в пространството да остават без отговор. Колкото и да си нов, как свърза кражбите и стесняването?

vito
23.03.2015, 19:50
Дали няма да е добре да се започне една такава практика- теми, които са пльоснати, ей така, в пространството да остават без отговор. Колкото и да си нов, как свърза кражбите и стесняването?
Специално твоя отговор можеше да си го спестиш...няма никаква полза от него!

BateMisho
23.03.2015, 22:04
извинявам се за което,нов съм тук!Все пак може да пишете ако имате желание!


Специално твоя отговор можеше да си го спестиш...няма никаква полза от него!

Приятелю, нещо много бързо смени тона!
Можеше поне да благодариш на отговорилите на въпроса ти, който едно, че не е на мястото си, ами е и дъвкан доста пъти. Хайде да проявиш малко уважение, да натрупаш малко мнения и авторитет, пък тогава да се правиш на интересен.
Бъди жив и здрав, мисли и чети повече форума!

vito
24.03.2015, 22:00
[QUOTE=BateMisho;58846]Приятелю, нещо много бързо смени тона!
Можеше поне да благодариш на отговорилите на въпроса ти, който едно, че не е на мястото си, ами е и дъвкан доста пъти. Хайде да проявиш малко уважение, да натрупаш малко мнения и авторитет, пък тогава да се правиш на интересен.
Бъди жив и здрав, мисли и чети повече форума!
Благодаря на хората които,проявиха разбиране и ми обясниха неяснотите!За останалите..."каквото почукало такова се обадило"Здраве и късмет и на теб и без излишни заяждания!