PDA

Виж пълната версия : как да започна?



angel4o_
18.03.2015, 11:01
опитах с един кошер миналото лято но не успях да го опазя досега.... аз съм от софия а ми помагаше бай Иван от монтана,човека ми показа как да си направя кошер,даде ми отводка,каквото можа помогна.... обаче .... тази година ще пробвам с два но се надявам хората от форума да ми помогната със съвети доколокото могат кошерите са дадан блат единия е чисто нов

Петър84
18.03.2015, 12:29
опитах с един кошер миналото лято но не успях да го опазя досега.... аз съм от софия а ми помагаше бай Иван от монтана,човека ми показа как да си направя кошер,даде ми отводка,каквото можа помогна.... обаче .... тази година ще пробвам с два но се надявам хората от форума да ми помогната със съвети доколокото могат кошерите са дадан блат единия е чисто новДано си направил изводите защо е умрял.Тука има много писано чети:)Успех

marianski
18.03.2015, 19:55
Според мен щом от първия опит не се е получило отиди при бай ти Иван или някой.който е наблизо и гледай и помагай и питай практика да имаш,защото от теория само виж не си успял да го гледаш.Разбира се и книжки прочети и така.УСПЕХ

Nik_m
18.03.2015, 20:51
опитах с един кошер миналото лято но не успях да го опазя досега.... аз съм от софия а ми помагаше бай Иван от монтана,човека ми показа как да си направя кошер,даде ми отводка,каквото можа помогна.... обаче .... тази година ще пробвам с два но се надявам хората от форума да ми помогната със съвети доколокото могат кошерите са дадан блат единия е чисто нов
Щом са нови кошерите, си купуваш хубави отводки с млади майки, третираш за каквото трябва (има доста информация в форума) и работата ще върви.
И аз 1вата година тръгнах със занемарени семейства със стари майки и какво ли им не давах и нищо не стана, едвам живуркаха. След като си купих новите отводки и видях каква е разликата махнах старите и започнах всичко на чисто.

Bobi-M9598
18.03.2015, 21:50
Здравейте,

Ангелчо, поздравления за МЕРАКА. Радвам се, че не си се отказал, и продължаваш напред. Казваш, че не си го опазил. Малко повече подробности? Пиши къде е този кошер т.е. къде са, къде в кой район пчеларстваш? Това много би помогнало на колегите в бъдеще, когато отговарят на въпросите ти. Пък може и да имаш някой съсед! Нищо не пишеш от къде ползваш информация, от къде се учиш как да се грижиш за пчелите! С две думи: Първо си попълни възможно най пълно регистрацията във форума за да може всеки който иска да ти помогне да знае повече неща в "УСЛОВИЕТО НА ЗАДАЧАТА". Напиши и нещо повече за теб, като откъде се учиш на пчеларство. Пишеш че си от София, през зимата всеки четвъртък има лекции в дома на офицерите от запаса на Хр. Ботев. Ако имаш желание..... само че от есента, за тази год. приключиха. Тук във форума можеш да научиш много неща, но....... има едно голямо НО. Преди това трябва доста да си прочел, за да си наясно с това за какво става въпрос. Да знаеш основните неща, за да разбераш какво , и за какво си говорят, и спорят колегите.

Моля да бъда извинен, нещо се отплеснах. Поздрави, и успехи в пчеларството!!!!!!!

Г. Георгиев