PDA

Виж пълната версия : Хоросан?



roxterox
03.03.2015, 18:11
Строим къща в момента и една кофа пълна с хоросан стои захвърлена навън. От известно време пчелите я посещават постоянно. Аз знам, че хоросана се прави от пясък и гасена вар. Гледам влажна е, но влага има навсякъде, та трябва да извличат нещо друго от там. Що е то? Предполагам гасена вар, но защо им е на пчеличките? :)

s3s3s3
03.03.2015, 18:43
Строим къща в момента и една кофа пълна с хоросан стои захвърлена навън. От известно време пчелите я посещават постоянно. Аз знам, че хоросана се прави от пясък и гасена вар. Гледам влажна е, но влага има навсякъде, та трябва да извличат нещо друго от там. Що е то? Предполагам гасена вар, но защо им е на пчеличките? :)

Пролет идва. Сигурно са се захванали с ремонт и варосват стените на кошера. :bigsmile:

Pavel_Bs
03.03.2015, 21:35
Интересно наблюдение колега.Водата в кофата ще е с алкален характер.Руснаците имат практика да лекуват някои болести с вода,примесена с луга,тоест алкална вода.А може и да им харесва нещо друго.Ако пият водата,значи искат да е алкална.

roxterox
03.03.2015, 23:02
Ще им занеса утре три вида минерална водица да пробват с различно Ph :)

Дамян Дамянов
04.03.2015, 13:23
Пчелите използват алкали за неутрализиране на мастните киселини в стомаха и по този начин ги правят усвоими.
Може би затова харесват хоросана. Има едно вечно регулиране на pH и те си знаят работата :)