PDA

Виж пълната версия : 12-рамкови кошери



evgeni.filimonov
25.02.2015, 12:54
За какво са ви тези 12-таци, не четете ли книги, списания, вестници, не четете ли форума !!! Нови технологии - нищо ли не ви говори това ?
А и не четете ли внимателно, човека е написал каква е дебелината на страниците.

Темата е създадена от мнения, взети от други теми.
Администратор

valaz
25.02.2015, 20:38
За какво са ви тези 12-таци, не четете ли книги, списания, вестници, не четете ли форума !!! Нови технологии - нищо ли не ви говори това ?

Класическия ДБ е именно 12 рамков. При него, старите пити за бракуване се поставят зад преградната дъска. Затова, ако от 12 рамки извадиш 1 преградна дъска и 2 пити зад нея, в плодника ще остане място само за 9 пити. Ако човек мисли да работи по корпусна технология, по-добре направо да си вземе ЛР

спартак
25.02.2015, 21:26
Брях , да му мислят тез с лежаците

Цеко
25.02.2015, 21:42
За какво са ви тези 12-таци, не четете ли книги, списания, вестници, не четете ли форума !!! Нови технологии - нищо ли не ви говори това ?
Голям (12 рамков) кошер е като голяма кола - побира и много и малко багаж, според нуждите. 12-така можеш да го стесниш с две преградни дъски и да стане 10-ак, при нужда може да „скубеш“ другите кошери и да слагаш питите в него, може по здравичко да го „оскубеш“ с 2.3 пити за отводка и няма да усети и т.н. Единствено за подвижно не е много подходящ поради по големия си обем и тежест.

п.п. извинявам се за спама, иначе кошерите на колегата са добри, особено цената им ;)

icofly
25.02.2015, 21:42
За какво са ви тези 12-таци, не четете ли книги, списания, вестници, не четете ли форума !!! Нови технологии - нищо ли не ви говори това ?
Колега,ако питането ти е към мен,защото аз съм попитал valvrv за 12 рамкови,ще ти отговоря,да грамотен съм и чета даже и вестници?!От 33г работя с 12 ДБ,не те знам ти с какви работиш,твоя си работа!Но аз питам за дебелина и цена за работа с 3-ти магазин! Да имам и 8 и 10 рамкови,по бързо се развиват и какво от това?

evgeni.filimonov
25.02.2015, 22:51
Колега,ако питането ти е към мен,защото аз съм попитал valvrv за 12 рамкови,ще ти отговоря,да грамотен съм и чета даже и вестници?!От 33г работя с 12 ДБ,не те знам ти с какви работиш,твоя си работа!Но аз питам за дебелина и цена за работа с 3-ти магазин! Да имам и 8 и 10 рамкови,по бързо се развиват и какво от това?

Не е конкретно към теб. По принцип попитах.
Това , че се развиват по-бързо, не е ли ПЛЮС ?
Мнението на д-р Ангел Грънчаров - 12 рамков ДБ 33 мм е като гробница. Нищо лично.
А колкото до това че от 12 рамки с 2 преградни го правиш не 10 рамки, това не означава, че намаляваш обема, нали?
Просто спор.

ch.atanasov
25.02.2015, 23:02
За този човек ли става въпрос? https://i.ytimg.com/vi/D0kfXulG2gQ/mqdefault.jpg

icofly
25.02.2015, 23:06
Всичко зависи от климатичните условия и пашата,а това за ПЛЮСА съм го играл по дърветата:)

scutellator
25.02.2015, 23:06
Мнението на д-р Ангел Грънчаров - 12 рамков ДБ 33 мм е като гробница.


А мнението на Дони за д-р Ангел Грънчаров..... също не е много по-различно, но КАКВО ОТ ТОВА.:bigsmile:
Иначе, добре дошъл отново на valvrv! От това което беше оставил след себе си в интернет пространството, вече 10 години не можем да го настигнем!

evgeni.filimonov
25.02.2015, 23:09
Според мен всичко зависи от НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО ПЧЕЛАРЯ.

ch.atanasov
25.02.2015, 23:14
А мнението на Дони за д-р Ангел Грънчаров..... също не е много по-различно, но КАКВО ОТ ТОВА.:bigsmile:
Иначе, добре дошъл отново на valvrv! От това което беше оставил след себе си в интернет пространството, вече 10 години не можем да го настигнем!

За да мога да те разбера ,това - Дони -ти ли си? Да не помислиш ,че съм му фен.

scutellator
25.02.2015, 23:34
Според мен всичко зависи от НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО ПЧЕЛАРЯ.

Хайде, хайде - няма нужда всички да си присвояваме царски титли. Без поклони моля!


За да мога да те разбера ,това - Дони -ти ли си?


Да, имах предвид себе си.


Моля за извинение че оспамих темата на valvrv

ch.atanasov
25.02.2015, 23:37
Е ,веднаж сме на едно мнение ,както се казва.

evgeni.filimonov
25.02.2015, 23:41
За този човек ли става въпрос? https://i.ytimg.com/vi/D0kfXulG2gQ/mqdefault.jpg

А ТИ прочете ли книгите му ?!?

ch.atanasov
25.02.2015, 23:50
А ТИ прочете ли книгите му ?!?

Не колега .Ако ги е писал наскоро ,няма и да ги прочета.

valvrv
26.02.2015, 07:40
А мнението на Дони за д-р Ангел Грънчаров..... също не е много по-различно, но КАКВО ОТ ТОВА.:bigsmile:
Иначе, добре дошъл отново на valvrv! От това което беше оставил след себе си в интернет пространството, вече 10 години не можем да го настигнем!
Благодаря scutellator след 6 годишно гурбетчийство вече се прибрах да се надяваме окончателно,надявам се отново да се включа в социалния пчеларски живот ;)

evgeni.filimonov
26.02.2015, 10:12
Не колега .Ако ги е писал наскоро ,няма и да ги прочета.

Не ги е писал наскоро, а там много добре са написани съвременните пчеларски технологии.
Вярно, че е много възрастен, над 85 годишен е, но ще остави много неща след себе си, с които ще го помнят още десетки години и труд от който много млади искащи да се развиват пчелари - ще се учат. Негово мнение е че ДБ 12 ските се ползват само от старчоци...., моите уважения към всички възрастни хора.

jordanov
26.02.2015, 11:42
... Негово мнение е че ДБ 12 ските се ползват само от старчоци...

Има една стара тема из форума за митовете в пчеларството. Цитатът отгоре е един от съвременните митове, независимо кой доктор, професор или корифей го повтаря и потретя. Но не е редно да спамим обявата, все пак.

valvrv
26.02.2015, 22:33
Има една стара тема из форума за митовете в пчеларството. Цитатът отгоре е един от съвременните митове, независимо кой доктор, професор или корифей го повтаря и потретя. Но не е редно да спамим обявата, все пак.
А не се притеснявай не ми пречи то който търси ще намери;)
А иначе много хора много варианти истината все ще е някъде по средата.