PDA

Виж пълната версия : ПЛАСТМАСОВИ РАМКИ



Иван Гушев
31.01.2011, 00:25
Случайно попаднах на това в нета. Интересно ми е какво мислят колегите за него. http://www.youtube.com/watch?v=UuhgDSMygbI

scutellator
31.01.2011, 19:58
Фона на видеото е мн як. Пък и цялото видео е уникално - една маймуна в джунглата предлага нещо си. Чудно ми е колко биха хора могли да си позволят подобна "луксозна" стока при тяхния стандарт.

Kiril8305
21.07.2011, 18:08
Моля някой ако знае кой предлага в България , пластмасови рамки не основи , а рамки да даде телефон за контакт.Благодарности!

ivandespotov
21.07.2011, 20:59
Моля някой ако знае кой предлага в България , пластмасови рамки не основи , а рамки да даде телефон за контакт.Благодарности! И за кво са ти?!?

Недялко Атанасов
21.07.2011, 21:20
Моля някой ако знае кой предлага в България , пластмасови рамки не основи , а рамки да даде телефон за контакт.Благодарности! И за кво са ти?!? Нека си начеше крастата,още докато ги пипне и ще каже-а ве тебили мноо.....http://www.alo.bg/t-plastmasovi-p4elni-osnovi.html

Недялко Атанасов
21.07.2011, 21:26
Имат и рамки сас сигорност.

Kiril8305
23.07.2011, 19:57
Моля някой ако знае кой предлага в България , пластмасови рамки не основи , а рамки да даде телефон за контакт.Благодарности! И за кво са ти?!? Нека си начеше крастата,още докато ги пипне и ще каже-а ве тебили мноо.....http://www.alo.bg/t-plastmasovi-p4elni-osnovi.html
Нека се придържаме към въпроса и не се опитваме да разсъждаваме излишно за да изпъкваме над другите

Недялко Атанасов
24.07.2011, 20:15
Кириле нещо погрешно си ме разбрал, ама така си преценил,поне едно мерси за линка да беше казал а ти ни нахока на бързо drinks;

Kiril8305
26.07.2011, 17:44
Кириле нещо погрешно си ме разбрал, ама така си преценил,поне едно мерси за линка да беше казал а ти ни нахока на бързо drinks;
Добре , според теб как да тълкувам изречението нека си начеше крастата , на мен ми звучи високомерно , демек аве нека пишлемето да си вземе и да види , че ние не сме по прости от него.
Рамките не ми трябват на мен , аз си работя с дърво и така ще е и за напред.Попита ме човек който тази година започна да се занимава с пчели , мислите ли , че и аз не можех да му кажа , аве начеши си крастата.Работата е до там , просто ме помолиха и аз попитах , след това предадох инфото.
Без лоши чувства. drinks;

evgeni.filimonov
26.07.2011, 20:54
Аз си взех от Плевен - 2 плодникови (стават и за ЛР и ДБ) и 2 магазинни. Разделят се на две части и между тях се поставя основата и се сглобяват. В момента са в кошерите и пчелите ги изграждат. Идеята ми е да изрязвам после питата с меда, както е разграфена на сектори. Иначе няма тел, удобна е, но като ги изградят, ще преценя дали ще става за плодникова или само за магазинна. Пластмасата е с добро качество.

svetlin
26.07.2011, 21:26
А на каква цена са?

marinow
01.01.2012, 15:39
През изминалия сезон взех 20 за проба . Дори сипните семейства ги градът много бавно -15-20 дни . Когато и сложих с восъчен лист на третия ден беше изградена и осеменена

коко
04.01.2012, 00:07
от къде ги взе дай жокер друже цена hi;

ianev
16.02.2012, 17:40
Едно интересно видео по темата за пластмасовите рамки http://vbox7.com/play:57bce29fd2 а специално в профила на човека качил това клипче в vbox има доста клипове на пчеларска тематика

Димитър Бонев
16.02.2012, 19:29
Като гледам клипчето и виждам колко криви стават тези рамки не бих заменил дървените с точно такива пластмасови,

smile2006
18.04.2012, 12:01
Цената в софия е 9.50 http://www.legabg.com/cats.php?sc=2&ss=21&si=5632146 на в крайна сметка хубави ли са по добри ли са от дървените така и не разбрах.

estabien6
18.04.2012, 14:27
Аз си купих за 3,50 рамката вече я изградиха и е със запечатано пило

LoGo
27.02.2013, 20:47
Интересува ме в България продават ли се подобни рамки:
http://www.youtube.com/watch?v=m2noDdDvCxU
Сайт? Цена? Контакт?
Благодаря ви предварително.

спартак
27.02.2013, 21:11
Според теб, дали са удачни за разпечатване с електрически или парен нож?

Юрий Цветков
27.02.2013, 21:28
Има ги. Но не зная нито цена, нито фирма.

Светослав Точев
27.02.2013, 21:53
"ВИМЕКС"-Сливен в графата инвентар.

LoGo
28.02.2013, 01:33
Според теб, дали са удачни за разпечатване с електрически или парен нож?
Аз съм все още начинаещ, но все пак се чудя защо изобщо трябва човек да се тормози откакто има пистолет горещ въздух. Освен това предполагам, че пластмасата няма да се топи по-лесно от восъка.

Борислав Александров.
Такива същите се продават в Китай, за по-малки суми, но лота е голям тъй като е търговия на едро. Затова търся производител в БГ, но на пластмасови рамки, който са направени за восъчна основа, тъй като в момента имам излишък на восъчни основи и не върви да си взимам пластмасови и тия да стоят. Освен това вярвам, че на восъчна ще е по-добре. За пластмасови рамки се навих, след като вчера за пореден път ми се разви телта и се оплете, след което си порязах пръста в яда си и прецених, че това е първобитна работа.

Ти как си ги поставял (напръскани със захарен сироп 2 към 1 или си ги мазал с топен восък?) :)

valaz
28.02.2013, 06:55
На миналогодишното изложение на Плевен купих една пластмасова рамка, която се разделя на две за проба. На външен вид изглежда добре. Размерът не отговаря на стандарта-малко по-дълга е горната летва и не влиза в кошера. Затова не съм я пробвал

joromainata
28.02.2013, 20:37
и аз ги заглеждах
но не съм пробвал за сега
а според сайта на цитираните по горе рамки те няма да се съберът в моите корпуси
или греша ? за съжаление няма друг език освен турски които аз не знам но пък има картинки с размери
http://www.apimaye.com.tr/urunlerimiz/apimaye-langstroth-dadant-pratik-cerceveler-2

LoGo
02.03.2013, 15:44
Варианта е, да се съберем следващата есен повече хора и да поръчаме от китай. До тогава, аз ще се опитам да изпрося една мостра от дръпнатите и да я снимам за форума :)

peychev
02.03.2013, 19:02
Варианта е, да се съберем следващата есен повече хора и да поръчаме от китай. До тогава, аз ще се опитам да изпрося една мостра от дръпнатите и да я снимам за форума :)

Проблема е митото и нищо друго,имам познати който са вкарвали от китай дребни неща за суми близки около 1000-2000 евро и в БГ митниците са им правили много проблеми.....

LoGo
03.03.2013, 01:02
Започнаха да ми се въртят едни варианти за направата им и изработка на матрица... Просто са уникално готино решение. Взимаш рамката отваряш я щрак основата и затваряш - воала... Искам ги! judge;

Георги Георгиев
03.03.2013, 08:08
И аз съм за ако някой знае някаде в БГ на добра цена пишете. hi; hi; hi;

asti
20.10.2014, 14:12
"ВИМЕКС"-Сливен в графата инвентар.
То хубаво ги има, но стига някой да ти вдигне телефона за да ги поръчаш. При това положение поръчах онлайн и ще чакам утре да видя дали ще ги получа.

П.С. - Приеха ми поръчката във сряда са при мен и ще ги разгледам за какво иде реч.

tarty
20.10.2014, 18:58
На каква цена ги поръча.

dackov
20.10.2014, 20:10
http://www.tzarevetz.com/products_pchelarski_inventar.html Българска фирма пройзводител на пластмасови рамки.

rikolinik
21.10.2014, 13:02
http://www.tzarevetz.com/products_pchelarski_inventar.html Българска фирма пройзводител на пластмасови рамки.

Някой знае ли цената каква е!?

Петър84
21.10.2014, 16:31
Някой знае ли цената каква е!? http://olx.bg/photos/ad/50052187/1/

Mateev
21.10.2014, 16:56
Една гола рамка без обтелване и без основа не може да струва 2 лева. Прекалено е скъпо. Моите дървени рамки от липа, които си ги мисля за свръхкачествени, заедно с вградения в тях RFID чип и с обтелването и восъчната основа и начуканите хофманови уширители струват приблизително същото или малко по-скъпо.

Още един проблем - тази пластмасова рамка няма как да се обтели. Страничните стени в долната си част са прекалено слаби и ще се огънат, ако се сложи стегната хоризонтална тел. Предполагам че и долната рамка ще се огъне, ако се използва W обтелване.

При всички случаи обаче аз ще си закупя известно малко количество хей така само заради експеримента. Ако не го правя - непрекъснато ще се дерзая че не съм проверил качествата на този тип рамки.

scutellator
22.10.2014, 22:36
пластмасата има един недостатък - лятно време, където има прополис, става много хлъзгава и пластмасовите рамки лесно се изтърват при преглед. Ааа, да и пчелите много обичат да градят мостове по тях.

Пластмасовите рамки имат някаква (ограничена) практичност само когато са изляти в цял калъп заедно със основата ( просто защото не се налага обтелване - от продавача дирекно във кошера), не виждам причина защо някой би ползвал пластмасова рамка с восъчна основа.

jordanov
23.10.2014, 08:33
.... не виждам причина защо някой би ползвал пластмасова рамка с восъчна основа.

Модерни времена.
Ъъъ, филм на Чарли Чаплин.

asti
29.10.2014, 08:34
Добро утро на всички. Някой случайно да има телефона на ф-ма Биохон /с.Ветрино обл. Варна/, искам да ги попитам дали продават само пластмасови рамки и съответно на каква цена? Написах им няколко е-майла но отговор на тях нямам. Благодаря ви.
2318

Дамян Дамянов
29.10.2014, 11:40
Жокер: Ако става дума за голямо количество говори с Пластхим в Аксаково(Варна).
Геопласт ако не ги мързи може да се наемат да правят рамки, но е много трудна работа при тях. :bigsmile:
Още един жокер Биохон не са производители на пластмасови изделия, а си ги поръчват от други фирми. В Добрич една фирма се беше хванала да прави пластмасови рамки, но колегите там да кажат дали е станало нещо.
Ако търсиш добра цена за голямо количесто това е пътя.

asti
29.10.2014, 12:38
Жокер: Ако става дума за голямо количество говори с Пластхим в Аксаково(Варна).
Геопласт ако не ги мързи може да се наемат да правят рамки, но е много трудна работа при тях. :bigsmile:
Още един жокер Биохон не са производители на пластмасови изделия, а си ги поръчват от други фирми. В Добрич една фирма се беше хванала да прави пластмасови рамки, но колегите там да кажат дали е станало нещо.
Ако търсиш добра цена за голямо количесто това е пътя.
Благодаря г-н Дамянов за поста. Дано колегата сподели за ф-та в Добрич. Става въпрос за малки количества аз съм дребна рибка и такава ще остана. Между другото от тази година имам интерес към пчелите и имам кошери, започнах със 4 броя и ги направих 15 броя, от който един загина от молец и миналия месец един слаб който не можах да възстановя загина след нападение на стършели. Моята цел е за период на 2-3 години да достигна 50 броя кошери като смятам да поддържам тази бройка. Мисля че с толкоз бих се справил. Поздрави.

asti
31.10.2014, 13:52
Здравейте, вчера си взех една пластмасова рамка който се произвеждат във Добрич. Харесаха ми, прекарах малко тел, опънах я със зегето поставих восъчната основа. Като цяло лично на мен ми хареса как се получи, двете страни на рамката при сглобяването им прилепват и пасват една в друга много добре и здраво. До пролетта мисля да си направя още 50-60 броя от тях и ще ходят по кошерите да видим как стоят нещата със изграждането им. Поздрави.
П.С. - Тази сутрин като я снимах се вижда на снимката малко изкривяване отгоре и долу нещо като дъгичка, това се получи от фотоапарата не мога да си обясня защо. В действителност това го няма.
2351

Петър84
31.10.2014, 16:18
Здравейте, вчера си взех една пластмасова рамка който се произвеждат във Добрич. Харесаха ми, прекарах малко тел, опънах я със зегето поставих восъчната основа. Като цяло лично на мен ми хареса как се получи, двете страни на рамката при сглобяването им прилепват и пасват една в друга много добре и здраво. До пролетта мисля да си направя още 50-60 броя от тях и ще ходят по кошерите да видим как стоят нещата със изграждането им. Поздрави.
П.С. - Тази сутрин като я снимах се вижда на снимката малко изкривяване отгоре и долу нещо като дъгичка, това се получи от фотоапарата не мога да си обясня защо. В действителност това го няма.
2351каква е цената?

asti
31.10.2014, 16:21
каква е цената?
Купих я от магазин във града на цена 2 лева.

ivohit
31.10.2014, 22:10
Skutellator е прав ако ще е два лева по добре да се търси вариант директно от продавача в кошера

tarty
31.10.2014, 23:21
Като това 2367

asti
01.11.2014, 08:58
Като това 2367
Това къде мога да ги намеря и на каква цена са?

tarty
02.07.2015, 17:18
Пласмасовите ми рамки:456545664567

judas
02.07.2015, 18:55
За мен по-интересни са полистиролните кошери:)

tarty
02.07.2015, 19:17
За мен по-интересни са полистиролните кошери:)
Ако имаш въпроси,питай,100 бр имам от тях.

judas
02.07.2015, 20:15
То какво да питам, ясно е, че са по-добри за пчелите от дървените. По-добре се развиват, нали?

tarty
02.07.2015, 20:39
То какво да питам, ясно е, че са по-добри за пчелите от дървените. По-добре се развиват, нали?
По-бързо се развиват,по-малко храна изразходват,а бе доста по по по .

judas
02.07.2015, 20:42
По-бързо се развиват,по-малко храна изразходват,а бе доста по по по .
А отдавна ли си ги купувал? Няма ли да има комбинирана поръчка, както Матеев предлагаше?

tarty
02.07.2015, 20:49
А отдавна ли си ги купувал? Няма ли да има комбинирана поръчка, както Матеев предлагаше?
Другата година ще ги разпродавам,сигурно ще пиша в раздела,продавам.

judas
02.07.2015, 20:54
Другата година ще ги разпродавам,сигурно ще пиша в раздела,продавам.
Хубаво, аз съм първият кандидат:)

Юрий Цветков
03.07.2015, 09:13
Другата година ще ги разпродавам,сигурно ще пиша в раздела,продавам.
А би ли казал защо?

Mateev
03.07.2015, 11:08
Аз също се каня да разпродам около 500 стиропорени ДБ кошери (заедно със семействата), но все не ми остава време да публикувам обявата. Причината при мене е, че искам да премина изцяло на ЛР системата. Едно време, когато започвах, си купих 500 бр. ДБ и 500 бр. ЛР. Тогава все още не знаех коя система ще е по-добра за индустриално пчеларстване. С годините понатрупах опит и към днешна дата съм върл привърженик на ЛР системата. Вече си купувам само стиропорени ЛР кошери и към днешна дата имам около 1700. Останалите около 500 ДБ само ми създават хаос в организацията и постепенно съм решил да ги заместя с ЛР.

Основните причини, заради които се отказвам от ДБ са следните:
1. Хаос от поддържането и работата с 3 различни вида рамки
2. Ограничения в технологията на пчеларстване при ДБ системата (има важни пчеларски операции, които са възможни само при ЛР).

За пчелари с малък брой кошери и за хоби пчелари с неделно пчеларстване ДБ системата може би е по-добра, но мене лично не ме устройва.

На един следващ етап (може би догодина) ще започна да продавам и ПОЛСКИ ЛР КОШЕРИ. В момента от ЛР имам както полски, така и финландски кошери, като двата вида корпуси не са съвместими един с друг. Това също ми създава известни проблеми и вече твърдо съм решил, че финландските кошери са по-добрия вариант. Причината най-вече е свъзрзана с доставката на ново оборудване. При финландците става лесно и бързо, докато при поляците си е жива мъка - заявка от февруари ми я изпълняват през юни и юли, при това на няколко партиди, което ме натоварва с излишни транспортни разходи.

За бъдещите млади пчелари препоръчвам да не допускат моята грешка, а още от самото начало да си изберат ЕДНА ЕДИНСТВЕНА система кошери и ЕДИН ЕДИНСТВЕН техен доставчик (производител) за бъдещите разширения на пчелините си. Създаването на хаос от кошери от различни системи и/или различни доставчици е ОСНОВЕН ПРОБЛЕМ, който дълги години след това ще им консумира много излишно време, много излишни пари и много излишни главоболия с личната им технология на пчеларстване.

tarty
03.07.2015, 18:47
А би ли казал защо?
Матеев е отговорил подробно в предния пост.За мен съм решил пчеларството да го направя бизнес и затова искам да мина само на пласмасови кошери но система фарар,да мога да си ползвам пласмасовите рамки защото ги произваждат само в размер за магазин на дадан.

caMel
03.07.2015, 21:11
Колега би ли споделил от къде ги купуваш тези рамки и на каква цена

tarty
03.07.2015, 21:20
Колега би ли споделил от къде ги купуваш тези рамки и на каква цена
От Франция,цената на палет от 900 бр е 1,73 € за бр. без ДДС и транспортни разходи.

judas
03.07.2015, 21:37
От Франция,цената на палет от 900 бр е 1,73 € за бр. без ДДС и транспортни разходи.
Майко мила, 4лв. ли се връзва? Мислил ли си за липова рамка с тънка горна летва и бургаска пл. основа?

tarty
03.07.2015, 21:57
Майко мила, 4лв. ли се връзва? Мислил ли си за липова рамка с тънка горна летва и бургаска пл. основа?
Имам 300 бр от бургаските и липови рамки,но не мерси,вече два месеца кова,преправям,зателвам,сл гам основи защото над 1300 стари рамки подмених тази есен.Извадил съм 150 кг восък и всичко замина за основи.За колко години мислиш ще си върна парите само от восъка?