PDA

Виж пълната версия : Кога е най-добре да се направи първият преглед и кога да почна с захарния сироп



brusa
22.02.2015, 17:15
Кога е най-добре да се направи първият преглед и кога да почна с захарния сироп
Сори за тъпия въпрос

спартак
22.02.2015, 17:46
15 градуса на сянка, не ветровито и ръчкаш докато умалееш.

marianski
22.02.2015, 18:54
Обикновено в края на м. февруари при температури над 12°С трябва да се извърши първият осведомителен преглед. За различните райони на страната той е по различно време при температури, позволяващи на пчелите да излитат. Към края на м. март, когато температурата на въздуха се повиши до 14-15°С, се извършва главният пролетен преглед, който дава цялостна представа за състоянието на пчелните семейства. За разлика от осведомителния преглед той е по-продължителен, гнездата се откриват за по-дълго време. Но въпреки по-високите температури, трябва да се работи бързо и внимателно.
Когато в природата е налице принос на нектар и прашец подхранваш със захарен сироп.
п.с.-има тооооооолкова писано по темата,че ако се разровиш малко ще прочетеш ама на теб ти е по лесно да питаш и чакаш на готово!!!

brusa
22.02.2015, 19:57
Добре дай линк за тази тема като си толкова остроумен

Иван Симеонов
22.02.2015, 21:29
Днес е ден за ПРОШКА,а не за заяждане!

evoco
22.02.2015, 21:32
Колеги хранил лие някой с течната немска храна" апиверт" мисля се казваше.

georgi rumenov
22.02.2015, 21:33
Колега brusa ставаш малко нахален не мислишли а?Не стига,че ти се помага с горе долу изчерпателен отговор,и вместо да благодариш както би направил всеки възпитан човек,ти се заяждаш.

georgi rumenov
22.02.2015, 21:44
Колеги хранил лие някой с течната немска храна" апиверт" мисля се казваше.

Да апиинверта е много добра но аз я ползвам само есен за някои гладен кошер,складират го почти всичко което вземат над кълбото.За пролетно подхранване ми идва скъпа

evoco
22.02.2015, 21:59
Благодаря колега а на какви пари си я вземал.

georgi rumenov
22.02.2015, 22:16
Благодаря колега а на какви пари си я вземал.

Не си спомням точната цена защото беше миналото лято когато взех последно,но мисля,че беше около7,50лв.за торба

marianski
22.02.2015, 23:10
Георги Руменов кое не е правилно от това което съм написал ,че си с това пръсче?

georgi rumenov
23.02.2015, 10:03
Георги Руменов кое не е правилно от това което съм написал ,че си с това пръсче?

Съжелявам колега натиснах го неволно.Имам син на една годинка и го гледах докато пиша тоест двамата писахме,най-вероятно той да го е натиснал.Иначе те подкрепям както става ясно по-долу.

delpi
26.02.2015, 14:06
Съжелявам колега натиснах го неволно.Имам син на една годинка и го гледах докато пиша тоест двамата писахме,най-вероятно той да го е натиснал.Иначе те подкрепям както става ясно по-долу.

Можеш да си отмениш негативното пръстче с натискане на "Отмени Не харесвам".