PDA

Виж пълната версия : Регистрирани ли са пчелините ви в БАБХ?



Mateev
20.02.2015, 21:07
Отварям тази анкета от любопитство, за да си изясним всички какъв процент от пчеларите в България имат регистрирани пчелини.

Анкетата е анонимна, за да могат всички спокойно да дадат честен отговор.

ciko
20.02.2015, 21:17
Подал съм документите и до десетина дни ще е регистриран.

tsvetanko1973
20.02.2015, 22:19
Аз все още не съм го направил това нещо, но възнамерявам до го направя тази година. В момента си изяснявам процедурата.

Fogzyi
20.02.2015, 22:26
Искам първо да видя как ще ми потръгне и тогава ще регистрирам, че съм се захванал с абсолютно непознато нещо и тепърва откривам топлата вода.

valaz
21.02.2015, 08:02
Още веднага след публикуването на закона за пчеларството отидох при кмета, за да си регистрирам пчелина. Той за пръв път чуваше за такова нещо и ме прати при ветеринарния лекар. Ветеринарния лекар вместо да изпълни изискванията на закона за пчеларството и да ми регистрира пчелина, ми написа един протокол за извършен профилактичен преглед и ми поиска 5 лева. Този протокол си го пазя за спомен до днес. С това, търпението ми се изчерпи и приключих въпроса. Този опит ми костваше един ден от годишната ми платена отпуска. Като човек, работещ на постоянна работа в София, времето за подобни занимания ми е ограничено.

nlit
21.02.2015, 18:02
Аз още не съм, но мисля тази или най-късно догодина да се регистрирам.

Цеко
21.02.2015, 20:35
Отдавна съм регистрирал пчелина в БАБХ иначе няма програмки и субсидиики :laughing:

Bobi-M9598
21.02.2015, 20:38
Здравейте,

Несъм регистрирал пчелин. Имам 2 кошера. В началото на март ще се опитам да ги регистрирам в кметството. Предстои ми пенсиониране 2016г. тогаваааа, тогавааааа ще става каквото ще става. До тогава ще размножавам до колкото мога. Щом успея да ги направя 20бр. ще регистрирам с номер.

Бих искал да попитам: При регистрирането в кметството (след придобиването, закупуването на кошери) какво трябва да представям като документи, като док. от ветеринар и др. Предварително Ви благодаря.
Гласувам с "НЕ", но съм сигурен, че няма да мога да регистрирам тази год.
Поздрави, Г. Георгиев

kalino_1970
21.02.2015, 22:03
Да регистриран съм с 97, но имам много повече и се чудя дали напролет да отида до ветеринарната служба и да добавя и другите

ch.atanasov
21.02.2015, 22:08
Колега ,давай за да не изпуснеш деминимиса.Тази година май ще се облажим.Еврокомисията е информирана вече.Само не могат да решат -12лв. или 12 евро.

p4elarov
22.02.2015, 00:00
Колега ,давай за да не изпуснеш деминимиса.Тази година май ще се облажим.Еврокомисията е информирана вече.Само не могат да решат -12лв. или 12 евро.

Деминимиса не е ли само за регистрирани земеделски производители?

Юрий Цветков
22.02.2015, 00:20
Деминимиса не е ли само за регистрирани земеделски производители?
По принцип - да. Но тази година може специално заради г-н Атанасов да променят регламента.

Ивайло Георгиев - ingivo
22.02.2015, 07:16
Твърдо ДА за регистрацията !!! Не може всички да мрънкаме че нищо не било на ред , а когато трябва да покажеме ред с действията си да не го правиме . Лош или добър всеки закон трябва да се спазва .

ch.atanasov
22.02.2015, 09:26
По принцип - да. Но тази година може специално заради г-н Атанасов да променят регламента.

Колега ,някой ще си помисли ,че се заяждам.На ,гледам и пръсчета ти сложили.Ама що не четете ?Човека пише ,че има регистрирани 97

кошера.Аз го съветвам да регистрира и останалите.Това с лека закачка.Защо теб те дразни -незнам. Заради мен няма нужда от промяна ,защото аз съм регистриран от незапомнени времена.:bigsmile:

iliew
22.02.2015, 11:21
Твърдо ДА за регистрацията !!! Не може всички да мрънкаме че нищо не било на ред , а когато трябва да покажеме ред с действията си да не го правиме . Лош или добър всеки закон трябва да се спазва .

Бих допълнил всеки закон да се спазва и когато е лош да се прави всичко възможно да се промени.

nyanakiev
23.02.2015, 18:37
трябвали след всяко изменение на броя на кошерите да бягаш до бабх

Пламен Керчев
23.02.2015, 19:15
трябвали след всяко изменение на броя на кошерите да бягаш до бабх

Само до участъковият ветеринар.

ianev
23.02.2015, 20:27
То един деминимис миналата година беше по 3 лв и 45 ст на кошер ....

Цеко
23.02.2015, 20:44
Само до участъковият ветеринар.
При официалния общински вет. лекар се подават едни декларации при промяна на бройката. Участъковия само ти заверява ветеринарните дневници и уж ти прави профилактичните прегледи, поне при нас е така.

Пламен Керчев
23.02.2015, 21:27
При официалния общински вет. лекар се подават едни декларации при промяна на бройката. Участъковия само ти заверява ветеринарните дневници и уж ти прави профилактичните прегледи, поне при нас е така.

Когато казах участъков имах предвид представителят на БАБХ. Защото другите ветеринари вече не може да се каже, че са участъкови по точно обслужващи животновъдният обект. Така е защото ветеринарите вече са като джипитата. Пчелина може да е в община А а обслужващият ветеринар от община Б, че и област.

супермед
25.02.2015, 11:02
ДА.Изказвам мнение : БАБХ да обучи проверяващите ветеринарни лекари и да упражнява някои контрол по тяхната компетентност по отношение на болестите по пчели.

Юрий Цветков
30.07.2015, 15:40
Много съм любопитен, колко от тези 50 човека които са заявили намерение тази година да си регистрират пчелините са го направили.

Marko
30.07.2015, 16:52
Един човек не го направи.

freddie46
05.01.2016, 12:02
Аз съм дългогодишен пчелар.Когато излезе закона се обърнах към мои приятел ветернар който е също пчелар- за съвет.Той ми каза да не се занимавам с глупости.Когато пчелина е с много кошери и правиш сметка да кандидатстваш по програма тогава си заслужавало.Така че честно казано незнам какво да правя.Водя си пчеларски дневник
и правя консултации с моят човек от време на време.

Валентин.
05.01.2016, 13:08
Преди Нова година общинския ветеринар ми каза, че излязла нова наредба за регистриране на животновъден обект./или е променена старата-не разбрах точно/. Има ли запознати по въпроса? И друго да питам- ако си направя втори ЖО на мой имот с 1 кошер постоянно в него а през годината карам на подвижно още Н броя, проблем ли е. И как стоят документално нещата?

tarty
05.01.2016, 13:54
Преди Нова година общинския ветеринар ми каза, че излязла нова наредба за регистриране на животновъден обект./или е променена старата-не разбрах точно/. Има ли запознати по въпроса? И друго да питам- ако си направя втори ЖО на мой имот с 1 кошер постоянно в него а през годината карам на подвижно още Н броя, проблем ли е. И как стоят документално нещата?
Нямаш проблем, аз регистрирах втори пчелин с 0 бр.

Валентин.
05.01.2016, 14:16
Нямаш проблем, аз регистрирах втори пчелин с 0 бр.

Благодаря.

Георги 1974
05.01.2016, 18:37
Наредба № 10 от 1 април 2015 г. за условията за регистрация и реда за идентификация на пчелните семейства
http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp;jsessionid=6EEB1F40D6EDBB5B041F A07597222445?idMat=93548

Георги 1974
05.01.2016, 18:57
Преди Нова година общинския ветеринар ми каза, че излязла нова наредба за регистриране на животновъден обект./или е променена старата-не разбрах точно/. Има ли запознати по въпроса? И друго да питам- ако си направя втори ЖО на мой имот с 1 кошер постоянно в него а през годината карам на подвижно още Н броя, проблем ли е. И как стоят документално нещата?


От 1995г. до 2014г. работих за БАБХ отначало когато започна регистрацията във ВетИС на БАБХ беше много лесно и ветеринарите почти се молеха на стопаните да се регистрират говоря за хора отглеждащи крави , свине, овце сега обаче е доста по трудно например обора трябва да има акт 16 и ред други условия. За момента по отношение на пчеларите процедурата е доста лесна и за почти никакви пари но ако стане като при стопаните отглеждащи селскостопански животни за хората желаещи да се регистриат може би сега е момента. Лично аз не съм въпреки че работя към лицензиран вет. лекар. Може би от мързел може би от генно наследство от 500г. че склонена глава сабя не я сече.Ако няма жалби ако няма адмистративни сгради като училища и детски градини в близост до пчелина ако няма заразни заболявания в населеното място на пчелина имаше и отстояние от майкопроизводителите проблеми няма.