PDA

Виж пълната версия : Пчеларска барака или шкаф



BateMisho
16.02.2015, 15:27
Споделете къде си държите дребния пчеларски инвентар, ако пчелинът ви не е до къщата или вилата. Става въпрос за пушалка, разпалки, рамки, летви, препарати, сандъчета, восъкотопилка и т.н дреболии. Не става въпрос за скъп инвентар, като центрофуга и съдове, които очевидно не могат да бъдат зарязани на пчелина.

Моят инвентар е в мазе, което зимата е доста влажно и намирам мухлясали рамки, табли и всякакви дървении и затова съм се замислил да спретна нещо като на снимките на десетина метра от кошерите. Освен това пчелите и вилата са максимално отдалечени в парцела и с денивелация, което прави досадно непланираното слизане до мазето.

В общи линии вариантите са два - барачка/навес 2х2м или нещо като шкаф/лежак с основи 1,50х0,7м висок около метър и повдигнат на 30см от земята, с две врати отпред, в който да слагам всичко.

kroum
16.02.2015, 15:59
На отдалечените пчелини ползвам стари гардероб-легнал и шкаф покрити с етернитови плоскости за покрив. Не мисля, че ще изкарат повече от 10 години, защото навява при валежи, особено сняг.

сложна личност
16.02.2015, 19:47
аз използвам стар хладилник като ракла трябва му само мрежест отвор да не се спарва.

Юрий Цветков
17.02.2015, 10:10
На отдалечените пчелини ползвам стари гардероб-легнал и шкаф покрити с етернитови плоскости за покрив. Не мисля, че ще изкарат повече от 10 години, защото навява при валежи, особено сняг.
Защо не го защитиш с някакво водонепропускливо покритие и от страни?

kroum
17.02.2015, 16:52
Защо не го защитиш с някакво водонепропускливо покритие и от страни?

Защото са от някакво ПДЧ, което и в печката не гори. Иначе щяха да са на сметището, а сега са по пчелините.

градинар
18.02.2015, 20:15
На отдалечените пчелини ползвам стари гардероб-легнал и шкаф покрити с етернитови плоскости за покрив. Не мисля, че ще изкарат повече от 10 години, защото навява при валежи, особено сняг.

Чувал съм ,че етернита е канцерогенен,по света масово го забраняват.