PDA

Виж пълната версия : Техническа документация за пчелни кошери



nachinaesht
10.02.2015, 00:06
Здравейте , имам желанието да започна да произвеждам пчелни кошери.По професия съм дърводелец и искам да се насоча към нещо по специфично.В момента набирам информация. Мисля , че относно производството няма да има проблеми, но какви специфични документи се изискват напр. сертификати за качество , БДС и т.н.Благодаря Ви предварително!

Ивайло Георгиев - ingivo
10.02.2015, 15:16
Колега един съвет от мен . Качествени кошери могат да се изработят само от пчелар . Не го разбирай погрешно :)

ch.atanasov
10.02.2015, 16:53
Колега един съвет от мен . Качествени кошери могат да се изработят само от пчелар . Не го разбирай погрешно :)

Колега ,какво имаш предвид? Ако прави нещата както трябва и спазва всички размери тогава...?

Nik_m
10.02.2015, 21:12
Колега един съвет от мен . Качествени кошери могат да се изработят само от пчелар . Не го разбирай погрешно :)
Качествени кошери се правят от добър дърводелец с добра техника.

jordanov
10.02.2015, 22:04
Качествени кошери се правят от добър дърводелец с добра техника.

Ника, Инженера абсолютно отговаря на тия условия. Щом той казва обаче, че дърводелецът трябва да отбира от пчели, сигурно знае що го казва;)

Nik_m
10.02.2015, 22:17
Ника, Инженера абсолютно отговаря на тия условия. Щом той казва обаче, че дърводелецът трябва да отбира от пчели, сигурно знае що го казва;)
На мен последните кошери ги прави дърводелец който за първи път прави кошер, но има страшна техника. Станаха перфектни, но ми излезна малко солено.

nachinaesht
11.02.2015, 01:05
Благодаря за съвета , но аз мисля , че човек като има желание и с много труд би постигнал всичко .Според Вас трябва да се отказвам още преди да съм почнал , но аз винаги предпочитам да рискувам .Все пак в момента най - вече ме интересува какви са най - важните документи , които се изискват дали някой е запознат?

borislav aleksandrov
11.02.2015, 01:43
Здравейте , имам желанието да започна да произвеждам пчелни кошери.По професия съм дърводелец и искам да се насоча към нещо по специфично.В момента набирам информация. Мисля , че относно производството няма да има проблеми, но какви специфични документи се изискват напр. сертификати за качество , БДС и т.н.Благодаря Ви предварително!

БДС - е отменено но документацията се продава последно струваше към 60 лв. общо за трите БДС касаещи кошери и рамки. Според мен е добре да ги имаш ако не за друго то за размерите че всеки пчелар и дърводелец си ги прави както му е удобно май (може и да не съм прав). Приемо-предавателен протокол и Декларация за качество (тук е интересното че обикновено се пише че изработените кошери отговарят на БДС). Други документи няма или поне аз не зная.

ch.atanasov
11.02.2015, 10:46
Благодаря за съвета , но аз мисля , че човек като има желание и с много труд би постигнал всичко .Според Вас трябва да се отказвам още преди да съм почнал , но аз винаги предпочитам да рискувам .Все пак в момента най - вече ме интересува какви са най - важните документи , които се изискват дали някой е запознат?

Колега ,почвай ги кошерите и си търси пазар.Много клиенти няма да ти търсят нито стандарти нито сертификати.

nachinaesht
11.02.2015, 12:17
А тази Декларация за качество от самата фирма ли се издава или има и други институции , на които да се плати и да ти я издадат?

tarty
11.02.2015, 12:28
Като искаш всичко да ти е наред,започни с регистрация на фирма,тогава ще можеш да издаваш разните му серфитикати и гаранций.

Bobi-M9598
11.02.2015, 22:13
Здравейте,
Начинаещ, поздрави и добре дошъл при нас. Бих искал да те попитам, като си се кръстил "НАЧИНАЕЩ" и си в пчеларски форум: Смяташ ли да отглеждаш пчели? Аджеба в какво си начинаещ? Сега по-сериозно. Трябва от самото начало да си наясно с какво се захващаш. Пчеларите сме доста претенциозни хора. Ще трябва да се съобразяваш с нашите изисквания, като размери, дебелини, качество на дървесината и изработката и др. Почти всеки от нас си има свое виждане за нещата. Моето мнение, много производители на изделия от дърво поради кризата и липса на поръчки решиха да се "попреквалифицират" като започнаха да произвеждат кошери. Ако смяташ, че имаш достатъчно пр. мощности и ресурси, трябва да имаш фирма и да можеш да издаваш ФАКТУРИ. Това е важно за кандидатите за еврофинансиране.
Хубаво би било, при регистрацията да напишеш от къде си. Някой колега наблизо би ти помогнал да се ориентираш.
Поздрави, и успех в новото начинание! Г. Георгиев

borislav aleksandrov
11.02.2015, 22:15
А тази Декларация за качество от самата фирма ли се издава или има и други институции , на които да се плати и да ти я издадат?


от фирмата производител

3329