PDA

Виж пълната версия : вода в кошера



rumkata
01.02.2015, 18:28
здравеите колеги вчера подхраних моите пчели и като отворих единия кошер какво да видя на дъното имаше вода просто като погледнах от горе и тя се лъскаше не съм пипал нищо и незнам колко е тази вода вътре.моля кажете кво да права така ли да го оставя опасно ли е или да предприема нещо друго. леко навалих кошера на пред мислех така да го оставя но се отказах да не би да се запуши нещо входа

valaz
01.02.2015, 18:48
В пчеларските книги пише, че кошерите трябва да се поставят с лек наклон напред. Тогава, тази вода би изтекла през прелката навън. Предполагам, че този кошер няма правилна вентилация. Влагата през зимата вреди на пчелите повече от студа.

rumkata
01.02.2015, 18:55
колега имат съвсем лек наклон на пред но аз като ги навалих повече нищо не изтече.може би трябва да е по голям наклона незнам за това питам тук кво да предприемам

Петър84
01.02.2015, 19:07
Виж дали капака е мокър от вътрешната страна,да няма на него някоя цепнатина през която да влиза дъжда.Върху рамките имали найлон,или някакъв плат?

rumkata
01.02.2015, 19:25
не съм обърнал внимание дали е мокър от вътре но капака е облицован от вън с ламарина.а върху рамките нищто не сам сложил просто са рамките след това възглавницата върху нея стереопор и капака от това се състои.

Петър84
01.02.2015, 19:59
Имали дървен сенник над прелката?Имам кошер на които се е спукал този сенник и когато валеше, водата падаше точно на прелката.Сега съм сложил парче панела,която се явява кузерка на предната част на кошера.Да не си ги зазимил с много малки отвори на прелката?

Nik_m
01.02.2015, 20:13
здравеите колеги вчера подхраних моите пчели и като отворих единия кошер какво да видя на дъното имаше вода просто като погледнах от горе и тя се лъскаше не съм пипал нищо и незнам колко е тази вода вътре.моля кажете кво да права така ли да го оставя опасно ли е или да предприема нещо друго. леко навалих кошера на пред мислех така да го оставя но се отказах да не би да се запуши нещо входа
Гледат пило а сега не могат да почистват дъната, според мен няма място за притеснение. Ако има влага ще има мухъл по рамките което вече не е добре. Зависи колко е водата де.

valaz
02.02.2015, 05:54
Можеш да извадиш дъното, да го почистиш и подсушиш. Важно е, когато го вадиш, времето да е тихо, да няма вятър. Ако времето е топло и има летеж, това се прави вечер, преди да е станало тъмно. За по-бързо подсушаване, аз ползвам пистолет за горещ въздух. Наличието на пило не пречи на тази манипулация. Гледай все пак, да работиш бързо и внимателно, за да не безпокоиш излишно пчелите.