PDA

Виж пълната версия : НОВ МОДЕРАТОР



borislav aleksandrov
31.01.2015, 01:20
търсят се нови модератори ако има желаещи да не скромничат а да пишат на Матеев или да бъдат предложени тук.

borislav aleksandrov
31.01.2015, 22:07
169 прегледа и нито едно предложение за модератори....

koragroup
31.01.2015, 22:12
169 прегледа и нито едно предложение за модератори....

Тя тая работа така не става.... Все едно да кажа: Борка, много си ми симпатичен и та каня да ме почерпиш едно голямо уиски, няколко пъти... drinks;

ch.atanasov
31.01.2015, 22:15
Какви предложения?Ами те модераторите са си добри.

icofly
31.01.2015, 22:30
търсят се нови модератори ако има желаещи да не скромничат а да пишат на Матеев или да бъдат предложени тук.

Ами Матеев да си ги избере,нали форума си е негов/според тези дето вдигат показалец на всеки негов пост,значи са готови за полет:laughing:/

Mateev
01.02.2015, 09:50
То така и ще стане, но насила не мога никого да накарам, а лично съобщение с молба от някой желаещ все още не съм получавал.

Целта е да се облегчи работата на Борислав и моята, защото другите двама модератори не са активни. Почистването на една тема от спам е тежка и бавна задача. Трябва да се препрочитат пак и пак по много пъти едни и същи постинги, за да се проследи изтриването на спама и обидите и да не нарушава нормалния диалог на останалите. Обикновенно един изтрит спам постинг влече след себе си триенето на нормални постинги, които например са реплики и дуплики на спамаджията. Но проследяването на това консумира много време. И само един единствен спамаджия или провокатор с две минути свои постинги е в състояние да ми загуби цяла една вечер, за да проследявам къде какви ги е забъркал, и после да почиствам след него.

Трябва да ви кажа, че на мене вече ми писна, а предполагам и на Борислав. И затова ще е добре ако се намери и някой друг помощник. А ако е и малко по-лош, за да праска смело BAN-ове на хроничните спамаджии (които го правят пак и пак и пак въпреки предупрежденията), още по-добре.

scutellator
01.02.2015, 18:16
169 прегледа и нито едно предложение за модератори....

Ами след всичките закани и заплахи, които отправи към всеки бъдещ модератор новобранец, кой ще бъде толкова луд....

Mateev
01.02.2015, 20:32
Чак пък заплахи и закани ....

Има си базови изисквания, които са логични:
- Модератора трябва да е активен член на форума. За какво ни е модератор, който влиза веднъж в месеца.
- Модератора трябва да не е конфликтна личност.
- Модератора трябва да има желание наистина да се грижи за качеството на темите във форума.
- Модератора трябва да се ползва с доверието на хората или най-малкото с моето доверие.

Това е. Всичко останало остава на съвеста на модератора, която той ще използва в процеса на своето модериране.

В момента лежим само на съвеста и труда на Борислав. Аз се намесвам в много редки случаи, когато някой обиди някого и Борислав все още не го е почистил. Добре ще е да има още един двама, за да му помагат. Все пак и той е човек и не е редно да носи всичко на гърба си.

Между другото в този форум много рядко се налага да се меси някой модератор. Аз лично едва ли правя нещо повече от 2-3 пъти на месец. За Борислав не знам.

syzi
01.02.2015, 20:46
Аз отправям молба за освобождаване от пост-модератор.Нямам време за тази дейност.Изберете си човек,който им достатъчно време и нерви за това.Благодаря!

Stiliqn
19.02.2015, 13:31
Трябва ли модератора да е с голям пчеларски опит и каква точно му е работата освен да изтрива спамове.