PDA

Виж пълната версия : Колко струва пчелно семейство с кошера



borislav aleksandrov
28.01.2015, 20:56
Според вас каква е цената на едно добре развито пчелно семейство с кошера (над 6-7 рамки с пчели)...

Nik_m
28.01.2015, 20:59
Около 500лв.
Друг е въпроса че се продават и под 200.

evgeni.filimonov
28.01.2015, 21:10
Нереално е сега по това време да се оценяват кошери със семействата.

borislav aleksandrov
28.01.2015, 21:16
Нереално е сега по това време да се оценяват кошери със семействата.

Гена остави времето ...

ch.atanasov
28.01.2015, 21:17
Да не засегна някой ,но ако имаше купувачи на 500лв. ,аз нямаше да си играя с производство на мед.

borislav aleksandrov
28.01.2015, 21:19
Да не засегна някой ,но ако имаше купувачи на 500лв. ,аз нямаше да си играя с производство на мед.

да ти кажа честно така както вървят нещата нищо чудно и да има в най-скоро време... а колко струва според теб

радо
28.01.2015, 21:27
Около 500лв.
Не прекалявате ли " малко" цената е такава, каквато я определи пазара ако има купувачи даващи такива пари то тогава цената ще се дигне само ,че няма.Цената е 20-25 лв на рамка и кошера, обикновено с един корпус около 50 лв. при това употребяван.И ако кажете ,че е пролетта и човек ще изкара еди колко си мед и как ще си избие парите още тази година аз пък ще ви кажа ,че това зависи от пчеларя .

ch.atanasov
28.01.2015, 21:29
Александров ,честно -не знам.Но според други мнения -някъде между предлагането и търсенето.Аз само набързо сметнах ,че вадя от кошер по 150лв. ,без разходите .

Mateev
28.01.2015, 21:35
Според вас каква е цената на едно добре развито пчелно семейство с кошера (над 6-7 рамки с пчели)...

Едно семейство с кошера струва точно толкова, колкото е склонен да даде евентуалният купувач, ако такъв се появи отнякъде. За да стане обаче цената ПАЗАРНА е необходимо да се извърши поне една истинска сделка. Няма ли сделка - няма пазарна цена. Има само хвърчащи във въздуха цифри, които отразяват единствено мечтите на потенциалните купувачи или продавачи.

Ето например аз в момента съм готов на секундата да си продам всичките кошери и семейства по цена например 600 лева комплекта. В същото време съм готов да купувам неограничени количества по цена 50 лева. Ето ти две сериозни и отговорни цифри, но те към днешна дата са само мои мечти и нищо повече. Виж ако някой по тези цени купи поне един кошер или ми продаде поне един кошер, то тогава съответната цифра ще стане пазарна.

Та аз лично ще се намеся и ще действувам, ако във форума се появи някаква обява, удовлетворяваща моите критерии. Предполагам че ще го направят и много други, така че към днешна дата можем смело да обявим, че истинската пазарна цена е някъде в диапазона между 50 и 600 лева. Склонен съм да си мисля, че при 150-200 лева има вероятност да се осъществи някаква зимна сделка, но това е мое лично мнение. Виж през април цената вероятно ще скочи на 200-250 лева, защото тогава вече ще говорим за гарантирано презимували семейства.

Преди 2 години през пролетта аз закупих около 450 семейства от 20-30 различни човека, като цените бяха в диапазона от 200 до 250 лева. Имаше предложения и по 300, но ги игнорирах въпреки че нямах проблеми с парите. При това положение мога да потвърдя, че тогава пролетната пазарна цена беше между 200 и 250 лева. Колкото до цената тази пролет - мисля че няма някакви сериозни основания тя да бъде по-различна. Ако кошерите ти са скъпи полистиренени с цена 180 лева единия, пробвай се да продадеш семейства с кошери по 300 лева, но не мисля че потенциалните купувачи биха оценили тази екстра. Ако все пак по някаква причина стане огромен дефицит, склонен съм да си мисля, че ще има сделки и по цена 300 лева, но това според мене е абсолютния таван на цените.

evgeni.filimonov
28.01.2015, 21:35
Миналата година нарсед сезона колега го тормозеха комшииите и реши да си продаде 3-те кошера ЛР на 3 корпуса , като всеки кошер имаше по един корпус с мед. Искаше 2000 лв.
Стана голяма олелия.

радо
28.01.2015, 21:42
Според вас каква е цената на едно добре развито пчелно семейство с кошера (над 6-7 рамки с пчели)...
По интересен е въпроса, колко струва създаването на едно такова семейство.

rosty_sz
28.01.2015, 21:46
Много се надявам цената на семейство да е падне с наводняване на пазара с отводки, защото иначе ще трябва да се изнасям със все въоръжение на пчелина. Ама като са няколко .......sweating;
Иначе бих продавал на 500+ лева и бих купувал на 100 с кошер пълен комплект при това в добър вид.

evgeni.filimonov
28.01.2015, 21:50
Дайте да сметнеме ако някой ви каже , че иска да му гледате 5 кошера и ще си плати за всичко от нулата. Така ще се изяснят нещата.
Да вземем ЛР на 3 корпуса.
Кошер - средна цена между нов и втора употреба - 50 лв
30 рамки по 1.2 лв сковани и обтелени - 36 лв
30 основи по 1 лв - 30 лв
Отводка на 4 рамки - 100 лв
Изграждане на основите
Лекарства
Храна
Прегледи - ТРУД

Отделно е цената на евентуалната продукция.

Mateev
28.01.2015, 21:57
Исках да ви спестя сметките и се надявах сами да се досетите, че НЯМА НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ колко труд, любов и пари сте вложили във вашите кошери. Пазарната икономика въобще НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ ТОВА.

Един кошер със семейството струва точно толкова, колкото някой е склонен да даде за него. Това е цената и нито стотинка повече. Всички ваши разходи по този кошер и вашите емоции около него нямат никакво значение - никой не се интересува от тях.

Звучи грубо, но това е истината.
Ето например аз обичам моите си рамки с восъчни основи и вечер им пея приспивни песнички. Значи ли това, че някой ще ми даде за тях по 10 лева за 1 бройка, заради силната ми емоционална връзка с тях?

Nik_m
28.01.2015, 22:12
Като сметна всичко което съм направил на кошер и пчелите излиза над 500 за това съм написал че според мен цената е толкова, но реално няма да мога да го продам над 300лева за това не ги продавам.

bari
28.01.2015, 22:21
Едно нещо струва толкова за колкото се продаде без значение дали е кошер, къща,кола или жена!

Дамян Дамянов
28.01.2015, 22:56
Ето например аз обичам моите си рамки с восъчни основи и вечер им пея приспивни песнички. Значи ли това, че някой ще ми даде за тях по 10 лева за 1 бройка, заради силната ми емоционална връзка с тях?

Днес ще ме убиеш :laughing:, но си прав.
Една стока струва толкова колкото каже пазара.
По логиката на каквато цената се е случила сделката, то значи аз трябва да отговоря 100-150 лв с кошера.
600 лева няма да дам никога. Нали все пак ние купуваме пчели, а не кошери. Изобщо не ме интересува дали продавача си ги е обичал като деца и ги е цункал за лека нощ. Аз като купувач имам правото да му извивам ръцето докато не текне кръв, а той има правото да ми разправя как пчелите му носят по 500 кила мед на сезон.
Ако гледаме от бизнес страната на въпроса, ТО ПЧЕЛИТЕ СТРУВАТ: (според мен, за мен)
2-3 години х(умножено по) печалбата от кошер без да правиш допълнителна инвестиция, модернизация или оптимизация.
По-просто:
Ако грубо мога да извадя по 100лв на кошер / година, то кошера за мен струва между 200 и 300 лева. Ако мога да изкарам по 50лв/кошер, то кошера струва 100-150лв.
Продавача може и да се тръшка, но мен това не ме интересува. Аз се водя по това, че една инвестиция струва толкова колкото може да ми докара за 2-3 години и рядко повече време.
Сега с покачването на цените на пчелните продукти => следва цената на семейства, отводки и майки СЪЩО да се повиши.

Това е моята логика и моята оценка и моля не храчете отгоре ми kiss;

Mateev
28.01.2015, 22:56
Няка да поразсъждаваме малко на глас. Според мене покупко-продажбите на кошери със семейства могат да се разделят на две големи групи. Едната от тях са продажбите на кошерите на починали пчелари, роднините на които искат да се оттърват от тях и бързо да сложат в джоба си някой друг лев. Тези кошери се предлагат на пазара целогодишно по много ниска цена - 200 лева, че и надолу. Точно тази категория продажби дърпа цените надолу.

Втората категория продажби нека да я разделим по сезони:

ЛЯТО - през лятото няма продавачи, защото семействата събират мед и прашец. Кой ще е този глупак-пчелар, който ще си продаде кошерите по време на паша или да кажем 10 дена преди нея? През този период няма ПРЕДЛАГАНЕ, следователно няма и сделки.

ЕСЕН - реколтата вече е прибрана и в този период от време вече има предлагане, но НЯМА ТЪРСЕНЕ. Кой ще е този глупак клиент, който би си купил кошери, след като знае, че че част от семействата ще умрат през зимата? Няма търсене, следователно няма и сделки.

ЗИМА - опасно е да се извършват покупко-продажби поради невъзможноста за местене на големи разстояния. Предлагане може и да има от време на време, но няма търсене по същите причини както и през есента - никой не иска да дава пари за семейства, част от които им предстои да умрат.

ПРОЛЕТ - това е единственият период от време, при който се срещат интересите на купувачите и продавачите. Предлагане има, търсене - също. Извършват се и сделки.

Кой купува - ами купуват пчеларите по програмите с умрели кошери, но те търсят МАКСИМАЛНО ЕВТИНО РЕШЕНИЕ на проблема си. Купуват и начинаещите пчелари, но те също търсят ЕВТИНИ КОШЕРИ. И двете групи НАТИСКАТ ЦЕНИТЕ НАДОЛУ.

Кой продава - ами продават закъсали за пари пчелари, но гледат да се оттърват от НАЙ-ЛОШИТЕ си семейства и кошери. Понеже го знаят този факт, склонни са да ги дават на по-ниска цена на нищо неподозиращите клиенти.

Какво излиза от цялото това разсъждение?
Ами че ВСИЧКИ ГРУПИ КУПУВАЧИ И ПРОДАВАЧИ ЗАДРУЖНО НАТИСКАТ ЦЕНИТЕ НАДОЛУ !!! Качеството на продадените семейства е ниско (лоши майки, иззети пити с пило и т.н.).

В един момент на пазара се появяват истински качествени семейства в истински качествени кошери (например Борислав) и той търси истинската справедлива цена за тях, но НЯМА КОЙ ДА МУ Я ДАДЕ, защото пазарната цена е на много по-ниско ниво и по нея наистина има реални сделки. А върви обяснявай че продаваш МЕРЦЕДЕС, когато купувачи и продавачи са луднали да си разменят помежду си ТРАБАНТИ.

Та това според мене е ситуацията с цените на кошерите и семействата в България, и тя обяснява защо цените са нереално ниски. Просто няма клиенти за Мерцедеси, защото всеки потенциален клиент си е въобразил, че ще си купи Трабант и после лесно ще го направи на Мерцедес. Да, ама не. Това е самозаблуда, която се осъзнава много късно и връщане назад няма. На практика е възможно Трабанта да бъде направен на Мерцедес (нова майка и загуба на още една година), но разходите за това ще надхвърлят цената, по която новобранците биха си купил директно нови Мерцедеси. Те обаче не го знаят това и продължават да купуват Трабанти. Тъжна картинка, но това е ситуацията с новобранците-пчелари. Всеки е започнал с Трабанти и това ще си остане така и за в бъдеще. За Мерцедеси няма пазар, не и в България.

ПС: Това е моята история и предполагам историята на всеки един от вас, когато е бил начинаещ пчелар. Всеки е започнал с Трабанти най-вече заради ниската цена. Някой случаен Мерседес може да попадне в колекцията само когато се купуват кошери на умрял пчелар. Живите пчелари такива грешки не допускат.

borislav aleksandrov
28.01.2015, 23:32
Логиката на Дамян е вярна - семейството струва точно колкото е дохода от него но за 1 до 2 години... а последния пост на Матеев е изключително точен ;)

Асен Йосифов
25.02.2015, 22:15
И за да е по-лесно....... Ако сметна парите, които съм вложил в 17 годишната си кола, заедно с остатъчната и стойност, ще трябва да я продам накъде за 15-16 хиляди лева. Рено Меган Сценик '98. Има ли желаещи?. Четете внимателно какво ви е написал Матеев.

И сега да питам сериозно: търся истински качествени семейства, с истински качествена майка на Фарарови рамки. Чакам предложения.

koragroup
25.02.2015, 22:56
И за да е по-лесно....... Ако сметна парите, които съм вложил в 17 годишната си кола, заедно с остатъчната и стойност, ще трябва да я продам накъде за 15-16 хиляди лева. Рено Меган Сценик '98. Има ли желаещи?. Четете внимателно какво ви е написал Матеев.

И сега да питам сериозно: търся истински качествени семейства, с истински качествена майка на Фарарови рамки. Чакам предложения.

И сега да ти отговоря "сериозно".

Имам 2 семеиства, каквито търсиш. Натоварени са на Опел Вектра Б 100 коня, много послушни, ядат малко ( и конете и пчелите). Обща промоционална цена като за тебе... 5000лв комплекта!

Nik_m
25.02.2015, 23:03
И за да е по-лесно....... Ако сметна парите, които съм вложил в 17 годишната си кола, заедно с остатъчната и стойност, ще трябва да я продам накъде за 15-16 хиляди лева. Рено Меган Сценик '98. Има ли желаещи?. Четете внимателно какво ви е написал Матеев.

И сега да питам сериозно: търся истински качествени семейства, с истински качествена майка на Фарарови рамки. Чакам предложения.

А ти знаеш ли ма Матеев кошерите колко струват, за 200лв. само кошера не можеш да му платиш.
Значи искаш "истински качествени семейства, с истински качествена майка" ама и да е без пари!
Е нема такова животно.

jordanov
26.02.2015, 11:25
И за да е по-лесно....... Ако сметна парите, които съм вложил в 17 годишната си кола, заедно с остатъчната и стойност, ще трябва да я продам накъде за 15-16 хиляди лева. Рено Меган Сценик '98. Има ли желаещи?. Четете внимателно какво ви е написал Матеев.

И сега да питам сериозно: търся истински качествени семейства, с истински качествена майка на Фарарови рамки. Чакам предложения.

Много шеги и закачки има тука. Абсолютно безпочвено сравнение между коли и кошери. Това и без да сме чели Матеев, Маркс, Енгелс и другите класици по диамат. Транспортното средство в частност и транспорта в общност за всяко семейство или предприятие на което това не е основен бизнес си е загуба, без която в края на краищата не можем. При кошерите като че ли е малко по-различно;)
Какво означава "истински качествени семейства с истински качествена майка"?

Дамян Дамянов
26.02.2015, 12:26
Много шеги и закачки има тука.Какво означава "истински качествени семейства с истински качествена майка"?

Пчелите трябва да са културисти, а майката живораждаща :)

pchelata-Z
28.02.2015, 01:31
Пчелите трябва да са културисти, а майката живораждаща :)

хаххахаах не Дамяне,пчелите трябва да са вземали Нацепин:
http://vbox7.com/play:45471060df

Асен Йосифов
24.03.2015, 10:29
А ти знаеш ли ма Матеев кошерите колко струват, за 200лв. само кошера не можеш да му платиш.
Значи искаш "истински качествени семейства, с истински качествена майка" ама и да е без пари!
Е нема такова животно.

Странното, е че никъде не съм споменал нищо за пари. Написах, че чакам предложения. За какво животно говориш? Знаеш ли колко съм склонен да дам? Знаеш ли ми парите? Не мога да схвана защо се похаби с този пост!!

Асен Йосифов
24.03.2015, 10:39
Много шеги и закачки има тука. Абсолютно безпочвено сравнение между коли и кошери. Това и без да сме чели Матеев, Маркс, Енгелс и другите класици по диамат. Транспортното средство в частност и транспорта в общност за всяко семейство или предприятие на което това не е основен бизнес си е загуба, без която в края на краищата не можем. При кошерите като че ли е малко по-различно;)
Какво означава "истински качествени семейства с истински качествена майка"?


Мисля, че знаеш какво означава. Имаш критерии за оценка, нали. Опитен пчелар си. Можеш ли да формулираш какво представлява едно здраво и работещо семейство с добра майка. Знам, че можеш. Имаш ли такова за продаване? Матеев в поста си е описал какво е ниско качествено семейство с 2-3 думи за тези които не знаят.

jordanov
24.03.2015, 12:10
Е, ся ще се изпитваме ли или ще се надприказваме... Аз те питам какво за теб означава "истински качествени семейства с истинска качествена майка", ти ме караш аз да ти го формулирам?? Ми де да те знам, може да имаш по-високи изисквания и от г-н Матеев... Нямам нищо за продаване и пак ти казвам - сравнението между кола и кошер е неуместно.

Mateev
24.03.2015, 16:42
Седнах и си направих труда да сметна колко струва една рамка в различните стадии от нейното производство, изграждане и запълване с мед или пило. Идеята беше да знам каква е себестойноста и на база на нея да се опитам да изчисля колко струва една отводка или един кошер в различните им конфигурации. Ето какво се получи:

3822

Не съм смятал специално колко струва една рамка с пило, тъй като в литературата съм чел, че за да се произведе една млада пчела е необходима една пълна килийка с мед. При това положение смело можем да приемем, че една пита с пило струва приблизително колкото една пита с мед.

Цените по горната таблица са силно изцедени. На практика много пчелари влагат повече труд от нормалното, така че за тях себестойноста ще е по-висока от това в таблицата поне с 10-20%. Също така върху цените в тази таблица трябва да се сложи и поне 10 или 20% печалба, за да се определи крайната продажна цена. Ако някой не си сложи печалба при продажба, няма да му останат пари да си храни семейството.

Ако имате забележки по някои от цифрите в жълтите полета, сега е момента да ги кажете. И след това като допрецизираме таблицата, можем всички да я използваме като ОРИЕНТИР при определяне на продажната цена на рамки, отводки и дори на цели кошери, заедно с пчелните семейства.

vencii
24.03.2015, 18:34
Ако някой продаде на пролет(април ) нов кошер ДБ-10 с един магазин и пчели на 8-9 междурамия за по-малко от 300лв. или е мнооого гладен или не знае за какво става въпрос

Mateev
24.03.2015, 19:36
Ето какво изчислих и за цената на отводките - такива, каквито ги предлагат лицензираните майкопроизводители:

3823

Не знам дали някъде сбърках, но себестойноста на отводките излезе много висока. На практика излиза, че печалбата в тях е мизерна, особенно ако има и допълнителни разходи по лицензионни такси и всякакви други рекетирания за пари от страна на доцента.

Колкото до моите отводки на 5 рамки - ако седна да правя калкулация, вероятно ще излезе че ги продавам на нула или дори на загуба. Трябва да си призная, че тези цифри ме шокираха. Готов съм да ги обсъдя с вас и да уточним дали греша някъде или всичко това е самата истина.

ПС: Ще гледам в следващите дни да направя калкулация и за цената на цели кошери и пчелни семейства.

Mateev
24.03.2015, 19:42
Ето и целия екселски файл за тези от вас, които искат да заредят други цифри в калкулатора: 3824

Можете да въвеждате числа само в жълтите полета. Във всички останали полета има формули, които дори се разпростират между отделните страници на файла.

m_pchelari
24.03.2015, 20:08
Ако някой продаде на пролет(април ) нов кошер ДБ-10 с един магазин и пчели на 8-9 междурамия за по-малко от 300лв. или е мнооого гладен или не знае за какво става въпрос

Или иска да се отърве от стара система или технология и да вложи пари в следващото ниво или тема която счита за по-приоритетна.

borislav aleksandrov
24.03.2015, 23:47
Според мен тези калкулации са добри... Навремето съм правил някакви разценки на отводка ако имам излишни и реша да продавам и ми е излизало че под 100 лв. на отводка до 4 рамки ЛР ми е икономически неизгодно. Но всеки си прави сам сметките за някой 50-60 лв. пък е нормална продажна цена за отводка...

Асен Йосифов
26.03.2015, 22:28
Интересното, е че тук си пишем и умуваме върху цената на отводката, а не се включи никой, който реално е закупил или продал. Или го е срам, или ближе рани :)

solaris60
26.03.2015, 22:33
Интересното, е че тук си пишем и умуваме върху цената на отводката, а не се включи никой, който реално е закупил или продал. Или го е срам, или ближе рани :)

На 80 лв. ми вървяха, на 100 - не. Но оставам на 100 - който иска. Аз не бързам за никъде.
Става дума за ДБ - 4 пити.

ch.atanasov
26.03.2015, 22:36
Няма какво да умувате.Пълно е с обяви за продажби на отводки.Опс -малки пчелни семейства.Най -добра сделка става ако се намерят наследниците на починал пчелар.crying;Колкото повече наследници , толкова по-ниска цена.:bigsmile:

Цеко
26.03.2015, 23:38
Няма какво да умувате.Пълно е с обяви за продажби на отводки.Опс -малки пчелни семейства.Най -добра сделка става ако се намерят наследниците на починал пчелар.crying;Колкото повече наследници , толкова по-ниска цена.:bigsmile:
Само да не стане като с царевичните пръчици - дъвкаш нещо, гълташ нищо :laughing: че го има и този момент.

borislav aleksandrov
25.11.2015, 22:31
При това падане на цената на меда дали цените от 250 лв за пчелно семейство ще падне?

ch.atanasov
25.11.2015, 22:39
При това падане на цената на меда дали цените от 250 лв за пчелно семейство ще падне?

??? Падане на меда с 0,5лв.=падане цена на пчелно семеяство с 5,00лв.Едва ли ,нали до скоро приемаха документи по новата програма.Ама и нали пилците се броят на есен ,а пчелите на пролет.

tarty
25.11.2015, 22:45
При това падане на цената на меда дали цените от 250 лв за пчелно семейство ще падне?
Всичко ще зависи от търсенето.Да не забравяме,че заради новите субсидий за опрашване,много от арендаторите може да решат да закупят кошери,което ще вдигне цената ако няма достатачно предлагане.

Илиев
25.11.2015, 22:45
на много неща цените падат в тая държава - на наеми, горива, и т.н....че кво остава за пчели - те да не са да ги дадеш под наем и да им вземаш по 50-100лв наем на сезон....който усетя/одуша, че продава наследствени пчели и офертата ми е 100лв на кошер с пчелите барабар - макс., напролет и то.....парите поскъпват, усещате ли го?

n_markov
29.11.2015, 18:03
Цената иска и качество. Така че една разумна цена за отводка ДБ4 на 1бр. пита цената да е 25-30лв (120лв) са задоволителни.

Юрий Цветков
16.12.2015, 16:27
http://pik.bg/%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE-10-%D0%BA%D0%B3-%D0%BC%D0%B5%D0%B4-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%B5%D1%80-%D0%B2-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0-news453417.html "близо хиляда лева" , а казват че пчеларството е в упадак. :laughing::laughing::laughing:

solaris60
16.12.2015, 17:57
http://pik.bg/%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE-10-%D0%BA%D0%B3-%D0%BC%D0%B5%D0%B4-%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B8-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D1%88%D0%B5%D1%80-%D0%B2-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0-news453417.html "близо хиляда лева" , а казват че пчеларството е в упадак. :laughing::laughing::laughing:


Михайлов посочи, че през лятото са сложили такива кошери на НДК, но все още нямат добив.


Тези кошери съм сигурен, че са по 1000 лв. единия. За тези 1000 лв. на кошер, трябваше такива семейства да им достави, че от нищото да дадат поне 10 кг. мед от кошер.

Максим Тодоров
16.12.2015, 18:26
Само неми е ясно как ще се контролират болести те и кърлежа?

srg
17.12.2015, 10:18
Те затова казват че в тази агенция ПИК само имената са верни.

Юрий Цветков
17.12.2015, 10:29
Те затова казват че в тази агенция ПИК само имената са верни.
И това не съм сигурен, че е така.

Юрий Цветков
17.12.2015, 10:30
Само неми е ясно как ще се контролират болести те и кърлежа?Веско Маринов като направи един концерт в зала 1 на НДК и акарите ще избягат.:bigsmile:

Saras
26.01.2016, 18:20
Тези кошери съм сигурен, че са по 1000 лв. единия. За тези 1000 лв. на кошер, трябваше такива семейства да им достави, че от нищото да дадат поне 10 кг. мед от кошер.
Има и по-нагли хора.Аз уговорих с един чужденец да му продам 20 кошера за 20 000 евро и гаранцията, че тези кошери през първата година ще произведат един тон мед.Ако не произведат уговореното количество ще допълня от моя разликата.Иначе този(също чужденец), който ме свърза с клиента, ме посъветва да му предложа 10 отводки за тази цена.Стъписах се и казах, че е прекалено малко. Както други колеги казаха, цената е такава на каквато успееш да продадеш.

Mateev
26.01.2016, 18:27
Има и по-нагли хора.Аз уговорих с един чужденец да му продам 20 кошера за 20 000 евро и гаранцията, че тези кошери през първата година ще произведат един тон мед.Ако не произведат уговореното количество ще допълня от моя разликата.Иначе този(също чужденец), който ме свърза с клиента, ме посъветва да му предложа 10 отводки за тази цена.Стъписах се и казах, че е прекалено малко. Както други колеги казаха, цената е такава на каквато успееш да продадеш.

Да, ама в наше време се свършиха глупаците, които ядат доматите с коловете. И ако в някоя невъзможна или причудлива сделка не ти е много ясно кой е глупака, редно е да се замислиш дали това не си ти.

Пиша го това, защото напоследък много се нароиха измамниците, които разпращат мейли че уж си спечелил от някаква лотария милиони долари (евра). Няма проблем да ти ги изпратят веднага, ама първо трябва да платиш 1000-2000 долара за адвокат или за еди-какво си. Ще останете учудени колко много глупаци се връзват на този номер. Бизнеса с измамени глупаци по тази схема сигурно навърта по няколко милиарда долара на година.

Както е казал Айнщайн - има само 2 безкрайни неща в този живот - вселената и човешката глупост. За първото обаче не е много сигурен. :tres:

Mateev
26.01.2016, 18:42
Вижте сами:

Email : wlm.parker21@gmail.com
I am William Parker,an account manager in Yorkshire Bank, I have a business proposal worth £ 12,649,400 Pounds for corresponding details please do email back
the details below ":
First name:
Surname:
Country:
Mobile Phone Number:
I await your prompt reply,
Regards
William Parker
Federal Reserve System (FRS)
20th Street and Constitution Avenue N.W.
Washington, D.C. 20551, USA
Ref: FEDS/COMPENSATION/GRANT/00198101A

Good day,
We have a payment of ($2,500,000.00 USD) for you here at the United States Federal Reserve Bank (FRS).
Kindly reply this mail with your full contact information and address before the bank closes today to enable us transfer your fund.
Yours in service,
Ingrid H. Dahlmann (Ms.) Special Representative, Federal Reserve System (FRS-OIG)

Поздрави приятел.
Аз съм контакт с вас, за да помоли за помощ си по тази поверителна бизнес предложение с пълна финансова (£ 11,500,000.00) полза и за двама ни.
Аз ще ви дам изчерпателен подробности, веднага след като получа вест от теб. Ако можем да бъдем единодушни, да ми изпратите вашия отговор, указващ интереса си по имейл по-долу, за да се даде възможност на нас да започне този ред на обсъждане.
Забележка: Аз не съм много добър в говорене и писане на български език; ако може да се говори, пише и разбират английски език, моля да ме уведомите, тъй като ще бъде по-добре за нашето общуване.
Kindest уважение,
Сър Джон Cunliffe
Заместник Управител,
финансова стабилност
Английската централна банка.
Tel: + 44 (0) 701 004 6359
Е-мейл: jcunliffe08@aol.co.uk


Здравейте, аз съм г-жа Катрин Beyer, се натъкнах на вашия имейл и аз бях развълнуван от духа, за да се свържем с вас. Вие сте били призовани и избрани да служат на човечеството и във всичките си години на тази земя, аз не се съмнявам, че дори и духовни въпроси са извън човешкото разбиране, тя не следва да се пошегува с. Той ми разкри, че вие имате необходимите за изпълнение на тази предложен Не нестопанска цел на проекта, които ще бъдат фокусирани главно върху майката и детето здравеопазването качества. Този проект ще бъде финансиран изцяло от икономиите живота на мен и покойният ми съпруг на г-н Дейвид Картър. Моля, не забравяйте да се свържете с мен, ако се интересувате от връщане на това поколение чрез вашата безкористна служба. И имайте предвид, че труда на любовта, не ще бъде в вена както съм насочено адвоката ми, че трябва да приемете, за да стартирате тази организация, 10% от всички активи (дълготрайни и настоящи) да бъдат разпределени към теб, все пак се прилагат правила и условия. Ако проявявате интерес, моля не се колебайте да се свържете с мен, така че аз мога да ви кажа повече за себе си и всичко, което трябва да знаете за този проект.
Моля, пишете обратно към мен на моя частен имейл адрес: kathy19091@gmail.com
Останете благословена с любов.
Катрин.

Dear Sir,
We have been instructed by your customer to make this transfer to you.
Please find the attached payment copy for your reference. Payment is sent according to the instruction on invoice received from customer.
Best
Regards
Rahul
Undevia
UAE Exchangers
LLC
Ground Floor Inside Al
Manama Hypermarket Opp. LuLu Center,
Ajman
United Arab
Emirates
Phone:
+971-6-7448015
Fax:
+971-6-7428438
Email:
ajmalmanama.branch@ae.uaeexchange.com

solaris60
26.01.2016, 18:47
Да, ама в наше време се свършиха глупаците, които ядат доматите с коловете. И ако в някоя невъзможна или причудлива сделка не ти е много ясно кой е глупака, редно е да се замислиш дали това не си ти.

Пиша го това, защото напоследък много се нароиха измамниците, които разпращат мейли че уж си спечелил от някаква лотария милиони долари (евра). Няма проблем да ти ги изпратят веднага, ама първо трябва да платиш 1000-2000 долара за адвокат или за еди-какво си. Ще останете учудени колко много глупаци се връзват на този номер. Бизнеса с измамени глупаци по тази схема сигурно навърта по няколко милиарда долара на година.

Както е казал Айнщайн - има само 2 безкрайни неща в този живот - вселената и човешката глупост. За първото обаче не е много сигурен. :tres:

Ха, ха... и аз печелих милион долари. Пет пъти ми писаха да си ги взема.:bigsmile: Казах им на коя банка съм клиент и те вече не ми пращат такива съблазнителни писъмца.:bigsmile: Иначе с удоволствие бих ги получил.:bigsmile:

Дамян Дамянов
26.01.2016, 18:51
Досега съл получавал 3 предложения.
Първото е да направя пчелин на мое име със 100% финансиране. След като се изплати пчелина в двоен размер, всичко остава за мен и другата страна няма повече претенции.
Второто е отново със 100% финансиране, но да поставя кошерите на вече изграден пчелин. Чистата печалба се разпределя 50/50.
Третото е от колега, който иска да му направя пчелин на моя земя и да се грижа за семействата, а печалбата 50/50.

И трите не са измами!

Проверявайте и обмисляйте добре всяко едно бизнес предложение. Аз съм на принципа "винаги гащите вързани с 2 канапа". Нотариусите, преводите по банков път и договорите са винаги добре дошли.
Има много измамници, но има и добри предложения! - Мислете преди да вземате прибързани решения.

solaris60
26.01.2016, 18:58
Колега Saras, нещо не ви разбирам. Казвате има и по - нагли хора. Кого визирате? Давайки този пример с вас просто се чудя. 20 кошера за 20 000 евро? И каква е тази гаранция - 1 тон мед? А дано ама надали. След това виждам по - долу 10 отводки на тази цена. Искам да питам тези 10 отводки за 20 000 евро или и те да влизат към 20 - те кошера? Та не разбрах кои са наглите хора. А бе вие да не си правите майтап?:bigsmile:

Saras
26.01.2016, 18:59
Да, ама в наше време се свършиха глупаците, които ядат доматите с коловете. И ако в някоя невъзможна или причудлива сделка не ти е много ясно кой е глупака, редно е да се замислиш дали това не си ти.

Пиша го това, защото напоследък много се нароиха измамниците, които разпращат мейли че уж си спечелил от някаква лотария милиони долари (евра). Няма проблем да ти ги изпратят веднага, ама първо трябва да платиш 1000-2000 долара за адвокат или за еди-какво си. Ще останете учудени колко много глупаци се връзват на този номер. Бизнеса с измамени глупаци по тази схема сигурно навърта по няколко милиарда долара на година.

Както е казал Айнщайн - има само 2 безкрайни неща в този живот - вселената и човешката глупост. За първото обаче не е много сигурен. :tres:
Нещата са сравнително по-прости в случая.Човека ще продаде меда за 10-15000 евро в собствената си страна и на практика ще избие голяма част от инвестицията.Няма да инвестира в машини и труд, защото аз ще му извадя меда.Сметката така я направих,че човека да остане доволен.Предния пост не разкрива подробности, защото наблегнах на комичната страна на ситуацията.До пролетта има все още време и сделката може дори да не се осъществи.

Това с лотарията и прочие от много години ги въртят, явно има кои да им се връзва все още.Телефонните измами в България, станаха банални, но номерата продължават, защото атакуваната група са предимно пенсионерите, като част от тях са неадекватни.Иначе подкрепям изцяло казаното от теб, там където нещо изглежда прекалено хубаво, за да е истина, вероятността да е измама е почти сигурна.

Saras
26.01.2016, 19:14
Колега Saras, нещо не ви разбирам. Казвате има и по - нагли хора. Кого визирате? Давайки този пример с вас просто се чудя. 20 кошера за 20 000 евро? И каква е тази гаранция - 1 тон мед? А дано ама надали. След това виждам по - долу 10 отводки на тази цена. Искам да питам тези 10 отводки за 20 000 евро или и те да влизат към 20 - те кошера? Та не разбрах кои са наглите хора. А бе вие да не си правите майтап?:bigsmile:
Да целта е майтап, но ситуацията е реална.Спазарих 20 кошера за 20 000 евро с условието, че ще произведат поне един тон мед през тази година.Гаранцията е свързана само с тази година и ако се наложи ще дам от моя мед.Дори това да означава да дам целия тон от себе си.
Десетте отводки за 20 000 евро беше предложението от човека, който ме свърза с клиента.За мен това си е измама, дори теоретично да не е и беше отхвърлено.

solaris60
26.01.2016, 19:40
Да целта е майтап, но ситуацията е реална.Спазарих 20 кошера за 20 000 евро с условието, че ще произведат поне един тон мед през тази година.Гаранцията е свързана само с тази година и ако се наложи ще дам от моя мед.Дори това да означава да дам целия тон от себе си.
Десетте отводки за 20 000 евро беше предложението от човека, който ме свърза с клиента.За мен това си е измама, дори теоретично да не е и беше отхвърлено.

Въпреки, че повтори първия си пост, разбрах що годе нещо. Да питам пак. Един кошер струва 2000 лв. Какъв е този кошер - златен? Това не е ли измама? Дава се гаранция, че ще се изкара един тон мед. В случая и меда ли се продава - този мед който още не е произведен?

Христо Димитров
26.01.2016, 19:50
Да, ама в наше време се свършиха глупаците, които ядат доматите с коловете. И ако в някоя невъзможна или причудлива сделка не ти е много ясно кой е глупака, редно е да се замислиш дали това не си ти.

Пиша го това, защото напоследък много се нароиха измамниците, които разпращат мейли че уж си спечелил от някаква лотария милиони долари (евра). Няма проблем да ти ги изпратят веднага, ама първо трябва да платиш 1000-2000 долара за адвокат или за еди-какво си. Ще останете учудени колко много глупаци се връзват на този номер. Бизнеса с измамени глупаци по тази схема сигурно навърта по няколко милиарда долара на година.

Както е казал Айнщайн - има само 2 безкрайни неща в този живот - вселената и човешката глупост. За първото обаче не е много сигурен. :tres:



Докато има балъци ,ще има и тарикати :) Мен живота ме е научил,че няма нищо безплатно на този свят,както и скъпото и евтиното са в два различни магазина.
Трябва да си много глупав и наивен за да мислиш,че ще ти паднат "ей така" една камара кинти,ама точно на теб и точно сега ......
Но щом минава този номер,тарикатите ще печелят от наивни и глупави хора....

Saras
26.01.2016, 20:13
Въпреки, че повтори първия си пост, разбрах що годе нещо. Да питам пак. Един кошер струва 2000 лв. Какъв е този кошер - златен? Това не е ли измама? Дава се гаранция, че ще се изкара един тон мед. В случая и меда ли се продава - този мед който още не е произведен?
Колега знам, че ти се струва странно как един кошер може да се продаде за толкова пари, но света изобилства от такива примери.Ще дам пример със златото, където един грам варира от цената му на борсата до хиляда и повече евро за грам, в зависимост от кого го купуваш.Няма измама в това да искаш висока цена, а в това да скриеш някаква негативна информация за продукта си и в последствие клиента да се почувства излъган.Има бутиков мед за хиляди левове и на мен ми се струва златен.Гаранцията означава, че каквито и обстоятелства настъпят, човека ще има един тон, чрез който ще покрие част от инвестицията си.Ако пчелите добият примерно по 60кг на кошер, клиента получава тон и двеста.Ако продукцията е по-малко от един тон, ще го копенсирам с разликата аз.Например са добити общо 800кг, добавям 200 и получава обещания минимум от един тон.

vencii
26.01.2016, 20:17
То и язовира .не се подквасва, ама ако се подкваси-греби и продавай,продавай,продавай . Света се крепи на лакомията

zapstojan
26.01.2016, 20:55
То и язовира .не се подквасва, ама ако се подкваси-греби и продавай,продавай,продавай . Света се крепи на лакомията

Рибата и жабите отделно. Иначе се набутваш!

Дамян Дамянов
01.04.2016, 21:46
пчелни семейства (http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=2958)

Можем тук да обсъждаме колко струва едно семейство към днешна дата. Да не цапаме обявата.
Едно мое семейство днес(01.04.2016) го оценявам на минимум 500 лева.
То ще ми изкара 100-200 лева в следващия месец от мед, без изобщо да си давам зор. Мога да го разцепя и да направя 4-5 отводки без никакви притеснения. А от тези 4-5 отводки до края на годината, мога да изкарам по едни 10кг мед без много труд. Само да му вадя по 2 пити със запечатано пило на 2 седмици и да му давам маточник, то пак ще направя същия брой отводки.
Говорим за различни райони, различни паши, различно развити семейства, различни технологии...не го забравяйте.

ves
01.04.2016, 23:02
Точно сега и аз имам семейства, които бих продал за минимум 500лв. Но имам и такива, които бих продал за 100лв. Само дето ще ми съвестно да прецакам някой колега.

kando
07.04.2016, 15:23
Според вас каква е цената на едно добре развито пчелно семейство с кошера (над 6-7 рамки с пчели)...
Колкото за протокола - тази пролет (март месец) един познат колега приключи с пчеларството и си продаде всичките семейства на 250лв. бройката, като условието бе да се купят всичките заедно и се намери купувач. Сандъците му бяха ЛР и ДБ, като половината от тях, не бих казал, че са в добро състояние. Семействата - и да кажа, че не бяха някаква особена сила, то със сигурност не бяха занемарени.

Лично на мен ми е трудно да преценя, защото от една страна - да, наистина имам семейства, които бих ги оценил на 500лв, но от друга страна, такива пари не бих дал.

бат тянко
10.04.2016, 06:43
Един, що годе кадърен ДБ 12- так излиза около 120 лева. Рамките- 30 лева. Майката от 20 до 40...Ако, една рамка струва примерно 20 кинта семейството- 240. Дотук- 430. Колко труд, е вложен в това произведение? Надали някой знае с точност? Въпроса е, е ли редно да приложим и програмируем доход от мед? Който, да речем за април и май е 30 кила. Април рапица, май акация...Поне при мен е така, тази година. И най- големия смях ме напира, като ми каже някой начинаещ колега- Купих семейства, готови за медосбор?!? Е, каня ги да им покажа пращящи плодници и неусвоени магазини. Нищо де, после ще питаме как да ги накараме да се качат в магазините! Така че, цената се определя от купувача! Щом има колеги, дето продават кошери струващи 700 лева, ако добавим към сметката 30 кила мед по 8 лева. То има и такива, дето се намират да им ги купят за 200-250. И, както скоро един колега говореше, че цената му е 1000 лева, ако към горните сметки, добавим отводки, прашец, прополис и ДДС? И аз ще я докарам на толкова. Обаче, както обича да казва един мой познат- 100 коча, не са 200 мъде! Жалко, че тия сметки ги правя сам с кафе , а те са за голяма софра и много пукница. Наздраве!

rosty_sz
10.04.2016, 09:01
Бате, по тези сметки за две години ще съм милионер, а пък то толкова години минаха........ Ама може аз да съм некадърен.
Чудя се аз защо рязко паднаха лихвите по влоговете и от къде се появиха толкова свободни пари за да се случи това, а то било от милиардите на Матеев. (нищо лично просто бройката на семействата там е голяма и като се умножи по 1000, охаааааа)

Точно такива сметки се правят напоследък масово, на маса със замъглено от алкохол съзнание и без присъстващи пчелари за да обяснят, че това са пълни глупости. Е за това всичко се е втурнало пчелар да става.
Хайде отивам да нагледам потенциалните милиони докато не е заваляло.

tarty
10.04.2016, 09:32
Когато се качиш в такси и шофьора започне да ти обяснява, че в момента има пари в пчеларството и е добре човек да стане пчелар, значи е дошло времето да се продава. Така, че аз продадох вече 70 бр, остава да направя отводки и да текне меда :-) :-) :-) :-) :-) .

kando
10.04.2016, 14:39
Бе таксита - те щом мутрите, взеха пчелари да стават, то значи който не е казал, той не е станал пчелар. Ма с тези европрограми тъй ще е тя - щото въпроса не е до занаята, а до лесната пара, която може да се докопа.

tarty
10.04.2016, 18:10
Със евро програми или без тях в момента пазара се променя. Новоизлюпените пчелари с 5-10 кошера ще излязат на пазара на дребно и там цената ще падне, няма как и изкупвачите да не натискат надолу при толкова производители.

Бандит
10.04.2016, 18:19
От днес за утре не се става пчелар , днес ги има утре не (природа).В нашия регион цената е м/у 200 и 250 лв . Даже и аз ще взимам но кошерите са стари (поне 4-5 г.)

kando
10.04.2016, 18:21
Със евро програми или без тях в момента пазара се променя. Новоизлюпените пчелари с 5-10 кошера ще излязат на пазара на дребно и там цената ще падне, няма как и изкупвачите да не натискат надолу при толкова производители.
А - че като бяха по- малко, сякаш не натискаха.

Цеко
10.04.2016, 21:16
Когато се качиш в такси и шофьора започне да ти обяснява, че в момента има пари в пчеларството

Хората са го казали „От всяко дърво свирка не става“. До вчера, два - три дни времето беше хубаво и се „изгърбих“ (буквално) от работа понеже следя прогнозата за времето и бързам да си свърша работата по кошерите докато не се е развалило, че и при нас важи лафа „Ден година храни“. Тия дето обясняват че в момента има пари в пчеларството, нито знаят за каква работа, нито за какви инвестиции иде реч, за другите по „тънки“ проблеми да не говорим ..... и точно те първи ще си тръгнат най безславно от бранша, НО след като са дали (волю-неволю) своя дан за съсипването му....

lucien.peychev
19.04.2016, 20:14
260 лева за брой - взех около 10 .04. 2016 г - 2 броя 10 рамкови. с 10 броя магазини изградени. ДБ. с. Иванковци гр. Габрово. на около 5 г . ако някой иска да ми пише . В района на габрово се продават от 260 до 310 лева . Говоря за премливите цени.

freddie46
21.11.2016, 14:02
Разглеждам форума , че отдавна не бях влизал и реших да изкажа едно мнение по този въпрос.Краят на август един познат си закупи кошера на рамки без сандъци.Закупи рамката с пчелите за по 13лв.рамката.Отделно закупи от същото място изградени магазини рамки за по 6лв.броя.Отиде на място със свои сандъци и само прехвърляха в неговите сандъци.Момчето се беше подготвило с нови кошери и след това само ги прекарахме на неговият пчелин.

solaris60
21.11.2016, 14:53
И какво ти е мнението?

freddie46
21.11.2016, 16:03
При положение че ги вадят от кошер който само че не се е разпаднал е добре.Друга е работата че е закупил по 12 рамки за кошер.На други места му искаха по 340лв. със сандъците.Все пак меракът с пари се гаси.

Илиев
21.11.2016, 18:18
Какви са тия цифри, колеги?...медът да не е скочил тройно?...повече от 150лв на семейство не давам, ако ще и да е на 5 корпуса!

delta.e
21.11.2016, 19:18
Никой не говори за мед , а за пчелно семейство .

Цеко
21.11.2016, 20:50
Разглеждам форума , че отдавна не бях влизал и реших да изкажа едно мнение по този въпрос.Краят на август един познат си закупи кошера на рамки без сандъци.Закупи рамката с пчелите за по 13лв.рамката.Отделно закупи от същото място изградени магазини рамки за по 6лв.броя.Отиде на място със свои сандъци и само прехвърляха в неговите сандъци.Момчето се беше подготвило с нови кошери и след това само ги прекарахме на неговият пчелин.

Продавача си е направил много добре сметката, 13 лв пита с пчели и 6 лв изградена магазинна рамка прави почти 20 лв Х 12 са си 240 лева, сандъците може и да ги подари на някой

demonj
23.11.2016, 16:58
Аз преди месец купих 10бр. ЛР със семействата на по 2 корпуса за 1200лв. но човека от когото ги взех беше болен и на зор!

freddie46
24.11.2016, 21:20
Добра зделка си направил!При нас няма такива хора, има едни мързели който нито си гледат кошерите , нито ги продават.Оставили са ги на самотек.Толковаме е яд на такива но немога да променя нищо.

demonj
25.11.2016, 22:18
При нас няма такива хора, има едни мързели който нито си гледат кошерите , нито ги продават.Оставили са ги на самотек.Толковаме е яд на такива но немога да променя нищо.
На такива пчелари рояците преди 4-5 години гнилец ми довлякаха,изгорих ги заедно с кошерите и от тогава чужд рояк не съм хващал и нямам и намерение да хващам!

jdrumev
25.11.2016, 22:27
На такива пчелари рояците преди 4-5 години гнилец ми довлякаха,изгорих ги заедно с кошерите и от тогава чужд рояк не съм хващал и нямам и намерение да хващам!



Аз ако бях на теб рояка с тетрацикли бих третирал за догодина бонбон ще е;)Аз всяка есен ги третирам с тетра евтин е.На пролет ги дръж гладни и немаш проблем.Единствено восъка ще ти е проблем но ако не си като мен био няма кой да те хване.
Успех и да не забравяш водната основа:bigsmile:

freddie46
28.11.2016, 21:41
Аз сигурно съм бил късметлия, но зъм хващал и в друг район и не съм имал проблеми с болести.Явно при тебе се е случело , дано да и единичен случай.

Юрий Цветков
03.12.2016, 21:16
Аз ако бях на теб рояка с тетрацикли бих третирал за догодина бонбон ще е;)Аз всяка есен ги третирам с тетра евтин е.На пролет ги дръж гладни и немаш проблем.Единствено восъка ще ти е проблем но ако не си като мен био няма кой да те хване.
Успех и да не забравяш водната основа:bigsmile:

Друмев, 2 години те съжалявах и ти съчуствах искрено за проблемите с пръсканията. Но след това ти изказване ще кажа само - човек си заслужава съдбата.