PDA

Виж пълната версия : ВЛИЯНИЕ НА ГЕОМАГНИТНИТЕ ЛЪЧЕНИЯ ВЪРХУ ПЧ.СЕМЕЙСТВА



Юрий Цветков
20.01.2011, 20:27
Чел съм доста и най-различни неща по темата. Но нямам никави лични наблюдения. Ако някой е правил полеви опити и замервания по мрежата на Хартман, нека сподели, какви са впечатленията му.

vanHanegem
20.01.2011, 21:48
Чел съм доста и най-различни неща по темата. Но нямам никави лични наблюдения. Ако някой е правил полеви опити и замервания по мрежата на Хартман, нека сподели, какви са впечатленията му.

Тук компетентно биха споделили опита си пчелари-екстрасенси!

Юрий Цветков
20.01.2011, 22:21
Аз лично на ексрасенси не вярвам, но можеби ако сред нас има радиестезисти.

ттитто
26.01.2011, 22:58
От мрежата на Хартман нищо не разбирам, но не намерих по-подходящо място да ви преразкажа статия от последния брой на American Bee Journal.
В тексаския университет направили магнитно приспособление, което преминавало през нощта над пчелите, снабдени с малко парченце метал. По този начин пчелите не били оставяни да спят. След това изследвали поведението на недоспалите пчели и установили, че не могат да съобщават на сестрите си чрез танц толкова добре местоположението на източниците на нектар.

Досега винаги съм си мислел, че пчелите не спят вечер, а работят нещо си по кошера.

Ангел Йосифов
27.01.2011, 16:40
Някъде бях чел че ако пчелите са свили кълбото в студената част на кошера(север,изток)трябва кошера да се премести в същата посока(около 1м).Ако 1м оголена медна жица(3мм)се свие на окръжност и се постави под кошера,неотрализира вредните излъчвания от земята.А колко е вярно това незнам.