PDA

Виж пълната версия : Мед при стомашно-чревни заболявания



teri
25.01.2015, 12:42
Здравейте,

Имам въпрос относно използване на мед за лечение на стомашно-чревни заболявания (гастрит). Медът много се препоръчва за тази цел. Става въпрос за гастрит с повишена киселинност. В този случай се препоръчва медът да се приема разреден в топла вода, най-малко 1.5-2 часа преди хранене. Пише, че приет по този начин той намалявал киселините. При мен обаче дори и при този метод се получават киселини от меда и отрицателна реакция в стомаха. Дали може да ми препоръчате начин по който да го приемам така че да не дразни стомаха? Използвам качествен мед, който иначе ми помага много добре за други заболявания.

Ангел Йосифов
25.01.2015, 14:30
Най-важният момент при лечението е правилното хранене.При мен това сработи.Сутрин задължително закусвам.Около 10ч. и15ч. някакъв плод (две вафли са = на 1кг ябълки)....Уестя ли,че ми идват киселини веднага хапвам някъкъв плод и киселините се стопират.Демек по често хранене с по малки дози.Когато приемам мед с вода-слагам една лъжица мед в около 100-150ммл.вода,но още от вечерта.Така до сутринта меда се разтваря напълно.Но си мисля,че прополисовата тинктура(сутрин на гладно) ще е по добре от меда,а медената вода преди другите хранения.Но да повторя-за да има ефект от лечението е необходимо човек да промени начина на хранене.

п.п Сравнението на вафлите и ябълките е за цената.

teri
25.01.2015, 17:01
Най-важният момент при лечението е правилното хранене.При мен това сработи.Сутрин задължително закусвам.Около 10ч. и15ч. някакъв плод (две вафли са = на 1кг ябълки)....Уестя ли,че ми идват киселини веднага хапвам някъкъв плод и киселините се стопират.Демек по често хранене с по малки дози.Когато приемам мед с вода-слагам една лъжица мед в около 100-150ммл.вода,но още от вечерта.Така до сутринта меда се разтваря напълно.Но си мисля,че прополисовата тинктура(сутрин на гладно) ще е по добре от меда,а медената вода преди другите хранения.Но да повторя-за да има ефект от лечението е необходимо човек да промени начина на хранене.

Благодаря ви за отговора. Аз пазя правилна диета от няколко месеца и наистина имам подобрение от нея, но не знам какво отношение има това към дразненето на стомаха от медената вода, което се получава при мен. Не можех да консумирам мед заради това дразнене, дори и когато още нямах гастрит.

В момента пробвам мед с топла отвара от златен корен (сладник). "Минава" много по-добре, макар че пак усещам дразнене, но не толкова колкото ако пия само топла медена вода. Иначе медът действа много енергизиращо, и наистина е страхотно лекарство, стига човек да може да го понася.

Ще пробвам и прополис.

nyanakiev
25.01.2015, 18:13
ПРИПОЛИСА ПОЧВАШ ОТ 5 КАПКИ И ВСЕКИ ДЕН УВЕЛИЧЯВАШ С 1 ДОКАТО СТИГНЕШ ГОДИНИТЕ СИ И ПОСЛЕ ОБРАТНО НАМАЛЯШ

Дамян Дамянов
26.01.2015, 01:42
Купуваш си прополис, а не тинктура. Правиш си разтвора и си слагаш във всяка чаша вода по няколко капки. Можеш да си направиш една малка бутилка и да си пиеш цял ден от нея.
Тинктурата която продават по аптеките е БОКЛУК! Правя си много силен разтвор и няма силния аромат на купешката, а това значи, че вътре има есенция. Купешката не ми действа, а с тази която си правя сам до 10 мин киселините ги забравям.

teri
26.01.2015, 11:29
Съгласна съм за тинктурата с етанол от аптеката, пробвала съм преди време и не забелязах особен ефект, някои марки дори ми дразнеха стомаха вместо да помагат, но има една на Буров (отдавна не съм я виждала да се продава), тя като че ли е по-качествена.

Пробвах преди време да си направя воден разтвор, варих настърган прополис на водна баня. Не се получи твърде. Повечето от настърганите парчета се залепваха за стените на съда вместо да се разтварят. Почти нищо не отиде във водата. Явно не се справям добре с домашно приготвяне на илачи. С удоволствие бих си закупила качествен воден разтвор на прополис.

Валтер Желязков
26.01.2015, 12:00
Прополиса не се разтваря във вода. Купуваш 30 грама прополис от познат пчелар, купуваш си чист спирт 95% от аптеката. Поставяш прополиса във фризера за час, да стане твърд и трошлив и след това го раздробяваш на възможно най-малки парченца. В стъклено шише от детски сироп наливаш 70 милилитра от спирта и добавяш към него прополиса. Съхранява се на тъмно, като всеки ден се разклаща за да се разтопи прополиса /5-6 дни/. Прецеждаш и получения извлек ползваш по съветите на колегите.

tarty
26.01.2015, 12:09
Декеври си направих разтвор едно шише спирт/70%/струва 7,24 лева на аптеката и 50 гр прополис.Прополиса го изсипвам дирекно в шишето и двайсетина дена когато мина покрай него го разклащам.Почвам с една супена лъжица 30мин. преди ядене,сутрин и вечер една седмица.После минавам на 3 лъжици в едно пласмасово шишенце 0,5 литра и доливам с вода като го приемам през час-два по две-три глъдки.Всяка седмица вдигам по една лъжица до 6 лъжици и така докато свърши шишето.

teri
26.01.2015, 12:16
Ясно, благодаря за съветите, ще си направя прополис със спирт според указанията ви. :)

ch.atanasov
26.01.2015, 12:23
Тери ,има една книжка "Пчелните продукти в медицината" от Павлина Починкова .Съветвам те да я потърсиш.Иначе тук сме 1000 пчелари-1000 доктори.Та да не стане някой сакатлък.

teri
26.01.2015, 13:11
То сакатлък винаги може да стане, затова внимавам, експериментирам но в първия момент в който усетя отрицателна реакция на организма към нещо, веднага спирам. Затова и поисках съвет за приемане на меда :)

Струва ми се че организма трябва и да привикне, затова съвета да се започва с 5 капки и постепенно да се увеличава е много важен. На купешката клеева тинктура пише "10-20 капки" 3 пъти дневно, е на мен косата ми се изправя като изпия 20 капки наведнъж.

Nevena*K
26.01.2015, 13:37
"Използвам качествен мед, който иначе ми помага много добре за други заболявания."

Какво други заболявания си лекувала с мед? Може, така и така си отворила темата, да пуснеш някоя рецепта, ако имаш желание, разбира се!

Иначе и според мен трябва да разреждаш с вода (така както ти пише и Дамянов).
Приготвям разтвора като: към 100 мл. силна ракия (спирт) прибавям 30 грама прополис.
Така получения разтвор използвам, но винаги преди прием разтворен във вода.

teri
26.01.2015, 14:20
Какво други заболявания си лекувала с мед? Може, така и така си отворила темата, да пуснеш някоя рецепта, ако имаш желание, разбира се!



Имам дископатия и си правя "лапа" с мед. Начина ми беше казан от билкарка. Намазвам парче сгъната марля с около 1 с.л. мед, лепвам марлята на мястото на болния прешлен, отгоре закрепвам ленен плат (но не найлон и нищо, което да запарва), отгоре слагам специален колан и така работя през деня на компютъра (работя в къщи така че колана не ми е проблем да го нося, дрехите се цапат обаче). Да допълня: при желание преди да сложите лапата можете да втриете малко мед в кожата на болното място, с леки масажиращи движения втривате около 2-3 мин.

Направена по този начин лапата ми действа почти толкова ефективно колкото Ибупрофен. Медът ме е спасявал много пъти от болките от дископатия. Невероятно средство е, поне при мен действа така.

Прополисът (от аптека, друг не съм имала късмета да пробвам досега) го прилагам за болни венци. Пак много ефективен, но аз не го разреждам с вода за венците. Направо капвам няколко капки от шишето върху венеца (ударна доза). С едно-две такива прилагания ми сваля оток на венеца, дори наскоро ми се наложи да си капвам така през 2-3 часа, след един ден от огромния оток нямаше и следа.

Преди време използвах прополис за да се опитам да излекувам възпаление на корен на зъб, но за съжаление колкото и силен да е прополиса, в този случай не беше достатъчно ефективен и след като дори и антибиотиците не помогнаха, ми извадиха зъба.