PDA

Виж пълната версия : КАШЛИЦА



vankata
27.09.2010, 10:53
Мнозина навярно са слушали за такова средство против кашлица, като ряпа с мед. То се приготовлява по следния начин: в горната широка част на внимателно измитата ряпа се издълбава дупка с такава големина, че да могат да се поберат вътре 2 супени лъжици мед. Ряпата се слага в някакъв съд във вертикално положение, покрива се плътно с кърпа или хавлия и престоява 3-4 часа. При силна кашлица. при възрастни и по-големи деца, се дава по една чаена лъжица от образувалата се в ряпата течност 3-4 пъти на ден -преди хранене и вечер преди лягане.

m_pchelari
09.03.2015, 21:16
Ще ви споделя уникална рецепта против кашлица. 4 годишния ми син тази зима не изкашля ни веднъж, докато миналата зима бяхме на поне 7-8 вида сиропи перманентно без окончателно излекуване на кашлицата. Скоро бях в детската градина на тържество за 8 март и всички деца се деряха от кашлица не можах да повярвам как е оцелял без кашлица в такава среда.

Около 150 гр. течен или втечнен мед
50 мл. глицерин/глицерол от аптеката
щипка канела
щипка прах от черен синап (купуват се семена от черен синап от аптеката и се мелят на кафемелачка)
сок от 1/3 лимон
щипка ситно нарязан корен от джинджифил

всичко се смесва и разбърква, взима се по една чаена лъжичка по 2 пъти на ден. Уникална рецепта ще забравите що е то сиропи и хапчета за кашлица.

Ivan Mankov
29.04.2015, 19:07
50 мл. глицерин/глицерол от аптеката

Глицеринът не е ли в прекалено голямо количество? Пише, че е само за външна употреба, най-много 1-2 пъти обтриване на лигавиците при възрастни, да се ползва разреден и за хора над 6 години.Това поне прочетох аз в нета.

m_pchelari
29.04.2015, 19:35
Глицеринът не е ли в прекалено голямо количество? Пише, че е само за външна употреба, най-много 1-2 пъти обтриване на лигавиците при възрастни, да се ползва разреден и за хора над 6 години.Това поне прочетох аз в нета.

Няма страшно, мисля че действа като омазняване на гърлото за да може сместта да се задържа по-дълго и да действа. Ако много те притеснява може да увеличиш дозата на меда на 200 грама. Ето какво пише в укипедията за глицерола. Полвал съм и аз и 4 годишния ми син многократно.


Физиологично действие и употреба
За организма глицеролът е безвреден. Използва се като хранителна добавка. Той се прибавя към бонбоните с пълнеж. Глицеролът не дразни кожата. Той поддържа влажността на тютюна.


Ето какво пише в английското уики:

Pharmaceutical and personal care applicationsGlycerol is used in medical and pharmaceutical and personal care preparations, mainly as a means of improving smoothness, providing lubrication and as a humectant. It is found in allergen immunotherapies, cough syrups, elixirs and expectorants, toothpaste, mouthwashes, skin care products, shaving cream, hair care products, soaps and water-based personal lubricants.

Слага се в сиропи за кашлица, пасти за зъби, пяна за бръснене и много други.

m_pchelari
29.04.2015, 20:40
Колега потърсих подобни рецепти с мед и глицерин, ето един линк с още разновидности на рецептата. Във втората рецепта глицерина и меда са 1:1

http://www.zdraviste.com/рецепти-за-домашен-сироп-против-кашли/


РЕЦЕПТА № 2

Необходими продукти:
1/4 чаша мед
1/4 чаша прясно изцеден лимонов сок
1/4 чаша глицерин
Изсипете глицерина в купа, след това добавете меда и лимоновия сок. След това разбъркайте много добре, може да използвате миксер. След като се получи сместа, преместете я в буркан.
Приемайте по 1 супена лъжица на всеки 3 часа, за възрастни.

Първата ми рецепта обаче с канела, синап и джинджифил действа бързо и безотказно.

Ivan Mankov
30.04.2015, 19:44
Вече го направих, има страхотен аромат и е приятно за децата! Благодаря!

solaris60
30.04.2015, 19:58
водка(ракия) - зехтин - мед в съотношение 1 - 1 - 1.

Ivan Mankov
30.04.2015, 20:25
Човече .това би ми изкъртило и последния хрип преди концерта на Godsmack . ама на щерката ! Та тя е само на две и половина и куфее порядъчно и без водка(ракия) !!!!! :bigsmile:

solaris60
30.04.2015, 20:46
Човече .това би ми изкъртило и последния хрип преди концерта на Godsmack . ама на щерката ! Та тя е само на две и половина и куфее порядъчно и без водка(ракия) !!!!! :bigsmile:

Това се дава с кафена лъжичка. Все едно да му дадеш една капка. Има бонбони в които има повече спирт, но ги хапват с удоволствие. Дори в някои сиропи в аптеките също има спирт в малки количества и са за кашлица.

Ivan Mankov
01.05.2015, 07:34
Пускам една много успешна и лесна рецепта за лекуване на синуси.Има благотворен ефект върху цялото тяло-кости, стави, метаболизъм и др. при по-продължително използване, но по отношение на синусите е най-осезаем и бърз ефекта.
400 гр. мед, сокът от 4 лимона и настърган /или смелен с робот/ корен от джинджифил.Коренът се обелва и да е с обем колкото да заеме дланта на ръката ви. По 1 с.л. 3 пъти на ден. Държи се в хладилник.

solaris60
01.05.2015, 07:44
Пускам една много успешна и лесна рецепта за лекуване на синуси.Има благотворен ефект върху цялото тяло-кости, стави, метаболизъм и др. при по-продължително използване, но по отношение на синусите е най-осезаем и бърз ефекта.
400 гр. мед, сокът от 4 лимона и настърган /или смелен с робот/ корен от джинджифил.Коренът се обелва и да е с обем колкото да заеме дланта на ръката ви. По 1 с.л. 3 пъти на ден. Държи се в хладилник.

Да. Ще има добър ефект в/у тялото. Джинджифила има и други свойства с които ще има ефект и в/у други части на тялото. Затова, че колеги -лекувайте синусите си.:bigsmile: