PDA

Виж пълната версия : Въпрос за газова пушилка - моля за съвет!



striking
25.11.2014, 17:47
Здравейте на всички Пчелари. Нов съм във форума и бих искал малко помощ и съвети.

За какво става на въпрос. Закупих следната пушалка, моля разгледайте снимките (извинявам се за големият размер, не успях да намеря начин да ги намаля).

Пушенето естествено е правено по време на сезона, не сега.
2442243924402441

Имам няколко въпроса, които бих искал да задам:

1. Какво е съотношението на лекарството "Тактик" и "Газ за осветление", за един кошер (Дадан блатов кошер 12 рамков)?
2. Защо след пушенето, пчелите излизат и се облепват по целия кошер и даже на грос излизат?
3. Също така, защо по време на пушенето, не излиза само пушак, а и капки, които капят от пушалката?
4. Дали ако има слабозагряване на лекарството, за това да не излиза всичко под формата на пушак, а и капи от нея?

Благодаря предварително за отговорите :)

Ако имате допълнителни въпроси към мен, моля чувствайте се напълно свободни да ги зададете!

rosty_sz
25.11.2014, 20:05
Смяташ ли да продаваш, подаряваш или раздаваш от меда от кошерите третирани с Тактик или сам ще си го ядеш?
Преди да третираш с този препарат, проучи ли внимателно дали е безопасен, разрешен и т.н.?
Иначе капки излизат заради слабо загряване.
Пчелите излизат буйно защото им е мега неприятно. Някои майки също излизат в суматохата и пчелите застават на грозд около тях за да ги предпазят и вкарат обратно евентуално. На пролет те очакват изненади но за тях ще разбереш като си отговориш на втория ми въпрос.

striking
25.11.2014, 23:45
Медът е за продаване.
Знам за други колеги в моят район, с по-голям брой кошери, които също го ползват... проучвал съм не съм го взел точно на сляпо, защо какво имаш предвид?
Как може да се отстрани проблема с капките, някакви идеи?
За какви изненади говориш? Не бъди толкова загадъчен де, направо обясни за какво става на въпрос.

Благодаря!

borislav aleksandrov
26.11.2014, 00:11
Копирано е:

Кои са активните съставки на акарициди, замърсяващи пчелните продукти – основно пчелен мед?
1. Флувалинат – пиретроиден продукт, който се внася в меда от:
a. ВМП за борба с вароатозата – Апистан, Варотом и др.;
b. Пестициди в селското стопанство – Мавърик, Клартан и др.
2. Кумафос – органофосфорен продукт – чрез Перицин, Асунтол и др
3. Амитраз – 2,4DMF – чрез ВМП за пчели Апивар и чрез пестициди като Тактик и др;
4. Цимиазол – ВМП Апитол за пчели
5. Хлорфенвинфос – органофосфорно съединение за ветеринарна употреба.

rosty_sz
26.11.2014, 08:06
Поне на десет места във форума е обсъждан АМИТРАЗА, който е основната съставка на ТАКТИК. На кратко мнооооооооого вреден за човека, особено за третиращия. Абсолютно забранен за ползване в Европейския съюз. Натрупва се във восъка и се отдава с годи към меда. Честито на хората на които ще си купят мед. Оказва негативно влияние на майките и десетина процента спират да снасят и за това ти казвам, че на пролет когато няма от къде а вземеш майки ще имаш изненади. Проблема с капенето навярно идва от малкия топлообменник и навярно се решава с нова "пушалка" или изпомпване на по-малко количество разтвор. Ако искаш още инфо набери в търсачката на форума АМИТРАЗ или ТАКТИК

jorors
26.11.2014, 08:25
Здравейте на всички Пчелари. Нов съм във форума и бих искал малко помощ и съвети.

За какво става на въпрос. Закупих следната пушалка, моля разгледайте снимките (извинявам се за големият размер, не успях да намеря начин да ги намаля).

Пушенето естествено е правено по време на сезона, не сега.
2442243924402441

Имам няколко въпроса, които бих искал да задам:

1. Какво е съотношението на лекарството "Тактик" и "Газ за осветление", за един кошер (Дадан блатов кошер 12 рамков)?
2. Защо след пушенето, пчелите излизат и се облепват по целия кошер и даже на грос излизат?
3. Също така, защо по време на пушенето, не излиза само пушак, а и капки, които капят от пушалката?
4. Дали ако има слабозагряване на лекарството, за това да не излиза всичко под формата на пушак, а и капи от нея?

Благодаря предварително за отговорите :)

Ако имате допълнителни въпроси към мен, моля чувствайте се напълно свободни да ги зададете!

Хора стига сте си тровили пчелите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

ch.atanasov
26.11.2014, 09:46
Добре ,ама необходимо ли е да се цитират и снимките?

ch.atanasov
26.11.2014, 10:33
Колеги ,сетих се да попитам нещо.Може ли да се получи работен разтвор от смесване на воден такъв с ОК плюс спиртен с парафин?Идеята е за малко повече пушек.

Валтер Желязков
26.11.2014, 14:40
striking погледни тук (http://medtambova.ru/forbeekeer/inventory/64-varamor) и открий разликите.

bili
10.12.2014, 14:02
Пробвах какви ли не,всички лентички са безполезни боклуци, дадох около 200 лв и никаква полза.Късна есен се бадих на един приятел пчелар със 20 г стаж и 150 кошера .Дойде човека с газовата си пушилка и препаратите,препарата го разреди с дестилирана вода , а в др казанче сипа парафин , запали пушилката , остави малко да загреее и за 30 мин опуши 80 ми кошера без да отваря нито ед капак.След около 5 дена отворих ед кошер и почнах да преглеждам за акари рамка по рамка не видях нито един .Прегледах около 20 кошера рамка по рамка пчелите лъщяха , бяха супер спокойни и не намерих нито ама нито един акар.Предложих му да платя препарата , атой ми каза , че изразходил препарат за около 6 лева и за тва неще никъкви пари.Пушилката струвала 160 лв а препаратите за опшваяне за цялата година излизали на около 60 лв за 150 кошера , а и можело да се опушва и по време на медосбора със идин препарат който не пречел.

tarty
10.12.2014, 14:37
Пробвах какви ли не,всички лентички са безполезни боклуци, дадох около 200 лв и никаква полза.Късна есен се бадих на един приятел пчелар със 20 г стаж и 150 кошера .Дойде човека с газовата си пушилка и препаратите,препарата го разреди с дестилирана вода , а в др казанче сипа парафин , запали пушилката , остави малко да загреее и за 30 мин опуши 80 ми кошера без да отваря нито ед капак.След около 5 дена отворих ед кошер и почнах да преглеждам за акари рамка по рамка не видях нито един .Прегледах около 20 кошера рамка по рамка пчелите лъщяха , бяха супер спокойни и не намерих нито ама нито един акар.Предложих му да платя препарата , атой ми каза , че изразходил препарат за около 6 лева и за тва неще никъкви пари.Пушилката струвала 160 лв а препаратите за опшваяне за цялата година излизали на около 60 лв за 150 кошера , а и можело да се опушва и по време на медосбора със идин препарат който не пречел.
И какви са тези препарати ако не е тайна.

Камен Крумов
23.02.2015, 19:17
Даааа... Наистина е интересно какъв ли е тоя препарат?! Ама май няма кой да ни каже...

Stefanbg
24.03.2015, 20:07
Даааа... Наистина е интересно какъв ли е тоя препарат?! Ама май няма кой да ни каже...

Например би могло да бъде това първото - оксалова к-на и тимол в спирт. Не виждам пречка да се прилага и по време на медосбор, "инжектира" се с газова горелка с изпарител. Не зная само каква разтворимост имат тези препарати в спирт. Ако се разтварят, то спирта се изпарява много бързо и производителността ще е по-висока.

Камен Крумов
24.03.2015, 23:19
Например би могло да бъде това първото - оксалова к-на и тимол в спирт. Не виждам пречка да се прилага и по време на медосбор, "инжектира" се с газова горелка с изпарител. Не зная само каква разтворимост имат тези препарати в спирт. Ако се разтварят, то спирта се изпарява много бързо и производителността ще е по-висока.
Прочети това:
http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=262&page=10&p=58203#post58203 - от пост №98 до края и предполагам ще получиш отговори на въпросите.