PDA

Виж пълната версия : Италианска пчела, наблюдения и мнения



asm22
07.11.2014, 13:07
Някои наблюдения за тази порода. Ще драсна какво съм забелязал. Всеки който може да допълва, да възразява, според знанията си.

Време е да споделя впечатления.

Интересна порода са тези италиански пчели. Жълтеникави, едри и работливи пчели са. Когато е хладно само италианските, и силните семейства летят. Когато е по-хладно само италианските. Кротки са, към този момент жилене не е имало. Майката е едра жълта лесно се открива. Крадливи са, все търсят някоя дупка да влезнат в чужд кошер/дупки обаче няма /. В кутийката с всяка майка имаше и няколко пчели придружителки с червеникави 2 пръстена. Пчелите в семействата обаче са с жълтеникави 2 пръстена. Това е озадачаващо?!

Горното съм го писал преди време. Днес се натрупаха още впечатления.

Изкарал съм паница с разпечатки на двора да кажем на 50 м. от пчелина. Логично веднага се появиха пчели. Днес/ден 2/ се вгледах понеже нещо почна да създава впечатление. Ами че всички пчели бяха само и единствено италиански! Та това са около 10% от всички кошери, и въпреки това на паницата са само италиански. Много скоро се изясни какво става. Става, че когато се появи някаква друга пчела й се нахвърлят и я гонят. Те и по между си се посбиват, ама не италианските направо ги прогонват.

n.kostadinov
07.11.2014, 14:31
Хммм доста интересно е това последното.А колега би ли пуснал снимка от близо(ако имаш с какво да снимаш де)на тези пчели.Всички сме виждали италианки де,но все пак ще е добре и снимков материал да се приложи по възможност.
И за да не съм съвсем извън темата,на мен също ми се струва че италианките летят и при малко по-ниски температури и развиват много пило.За напред тепърва ще събирам още впечатления от тях.

Георги Кръстев
07.11.2014, 18:04
До колкото знам ако имаш само италиянки няма да имаш проблем с кражбите. Защото крадящите пчели правят и силна стража.... Но комшийските пчелини ще пропищят, особенно ако си с повечеко кошери а край теб има някой с 2-3-10 кошера!!!

галин
18.11.2014, 12:08
Имам две такива бабаитки, в радиус от 350-400метра всичко което подаде се изяжда. Извадих по един магазин септември месец. Майките са от лицензиран производител, на как и казваха родопика ли? Като стръвници са.

n_markov
18.11.2014, 22:38
колега ако имаш снимков материал качи някоя снимка да видим как изглеждат

галин
18.11.2014, 23:16
утре ако не вали ще ги щракна

Недялко Атанасов
19.11.2014, 12:26
утре ако не вали ще ги щракна
Ако може под различен ъгал да се види по добре,абе като сесия да се получи.