PDA

Виж пълната версия : ПРОБЛЕМИ СВЪРЗАНИ С ФОРУМА



Страници : [1] 2 3

k-2
30.11.2010, 08:51
Здравейте!
Как мога да видя темите, в които последно са писани коментари, не само тези, които не съм чел, но и тези , които вече съм прочел?

buci59
30.11.2010, 11:29
Колега,въпросът ти е неясен и объркващ.Всички теми,които не си отварял и чел ти светят в червено.
Най-горе,в ляво,точно под "добре дошъл...." има текст "последно коментирана тема"Това е и последният пост във форума до момента на отварянето ти.

k-2
30.11.2010, 15:03
Извинявам се , че не съм се изразил ясно.
Ще се опитам пак да обясня:
аз всеки ден чета новите постинги като използвам линка "<Вижте всички актуални мнения>" и това е много удобно.
Но когато искам да отворя повторно тема, в която последния коментар е бил от вчера и аз вече съм я чел вчера, то в този случай не знам как да намеря днес.
Чувстам необходимост от справка, която да извежда списък на последно коментирани теми за последната седмица или последния месец, назависимо дали вече съм я чел или не.
Предполагам форумът има тази функционалност, но аз не знам как да я използвам.
Благодаря на администраторите за търпението им!

Юрий Цветков
30.11.2010, 16:06
Не мисля, че има такава техническа възможност. Всяка тема по която се пише излиза най-горе в списъка след :Важните" теми и така може да се ориентираш за това което си чел най-скоро. Или просто помни заглавията на темите които те интересуват най-много. Или ползвай линка долу в ляво:
Добави темата към любимите ви теми

Цеко
13.01.2011, 21:48
Здравейте, бих искал да попитам администраторите на форума дали може малко да се увеличи шрифта му, тъй като ми се струва много дребен, а с увеличаването му от браузъра постовете стават много широки и крайно не удобни за четене sadsmile;

Kiril8305
13.01.2011, 22:11
Здравейте!
В предвид на предния ми пост , като се замисля не виждам опция при постването , която да разреши на пишещия в случай, че реши да не поства мнението си , да може да излезе от постинга без да се налага да пише точки или запетайки.
Смятам, че това ще е доста полезно за админите да не се налага да трият постове като предният ми само от точки или запетайки.
Извинявам се за предния си пост, разбира се, но на всеки се случва да запъне по време на писане.
Поздрави!

Юрий Цветков
13.01.2011, 22:15
Цеко, виж си резолюцията на монитора. Може от там да е проблема.

Кирил, ако не искаш да публикуваш пост, просто не натискаш "изпрати", а връщаш предишната страница.

кирил
28.01.2011, 21:20
Защо не мога да пускам лични съобщения?

vankata
28.01.2011, 22:32
Защо не мога да пускам лични съобщения?


Можеш, сега ти проверих настройките и личните съобщения ти бяха включени, ако незнаеш как ще ти помогнем.

vankata
02.09.2011, 17:36
Колеги някой има ли затруднения при влизането във сайта?

Цеко Сифоня
02.09.2011, 19:23
Да малко е затруднено в сравнение с другите форуми.Не може ли да се промени формата -например "текущи теми" да вървят повече време,понеже много бързо изчезват и трябва да се търсят в начало по основните теми и така не се отговаря навреме.

ianev
02.09.2011, 19:24
Днеска по едно време след като се логна и ми даваше че няма такава страница и като вляза на ново съм вътре

Юрий Цветков
02.09.2011, 19:41
Да имаше проблем за известно време, но сега вече не. Поне при мен.

vankata
02.09.2011, 19:48
Правих едни настройки и бях допуснал грешка.

Димитър Попов
26.10.2011, 15:00
При някои теми текста се изписва много разлято,трябва да имаш три екрана за да проследиш изречението.Дали настройката е при мене или във форума?Днес е така при темата за осите.

vankata
26.10.2011, 19:05
Да за това е ще е добре ако намалите снимките преди да ги качите във форума

Цеко Сифоня
04.11.2011, 03:40
Искам да попитам-възможно ли е да се промени формата на форума ..като чукна на "вижте всички актуални мнения" да има повече теми а не последната и да съм принуден да търся по дати да речем моето мнение.в други форуми "виж актуалните мнения" вървят с дни а тука всяко следващо го затапва..и требе да се ровим ...неудобно е все пак-то така ако некой те запита нещо или следиш темата си требе ровичкане.

buci59
04.11.2011, 08:13
Работи се по тези въпроси,за да може да има по-добра нагледност,избирателност и бързина при работа във форума.Скоро ще има и резултати,но нещата не са така прости,трябва време.

Юрий Цветков
05.11.2011, 13:03
Аз лично, не разбирам какъв е проблема. Щом се влезе на началната страница, всичко което не е прочетено, след предишното ви влизане е маркирано в жълто. Преглеждате си всички жълти (актуални) мнения по всички теми и готово.

христо
05.11.2011, 15:37
Ако не съм писал на вярното място - изтрийте написаното!
Обаче - на обявите, имам предвид в сайта - какви са тия цапаници ?
Няма ли да се предприеме нещо?
Извинете..

vankata
05.11.2011, 17:47
Нямам много време в момента и не съм видял обявите, ще поправя нещата.

vankata
05.11.2011, 18:08
Вече всичко е ок във сайта

vankata
15.11.2011, 20:24
Колеги,вече можете да виждате последните и популярните теми в края на форума.

k-2
16.11.2011, 13:18
Благодаря, Ванка!
Много по-удобно е с тези линкове към последните теми.

Недялко Атанасов
23.02.2012, 19:35
Последно време имали някой проблеми с лични ,или е само при мен,питането ми е дали изспратените от мен ги получават и обратното?

ianev
25.02.2012, 13:18
Kолега ако не можеш да получаваш виж дали не пълна Папката ви Входящи съобщения drinks;

Pchela
21.03.2012, 10:42
Здравейте, как мога да изтрия дадена тема поради това, че вече не е актуална.

Благодаря!

syzi
21.03.2012, 17:42
Пишеш на някой от модераторите или администраторите.

Недялко Атанасов
21.03.2012, 19:15
Пишеш на някой от модераторите или администраторите.По този повод съм писал няколко пъти на лични на модераторите,не да изтрия а да променя заглавието на темата но без отговор sadsmile; ?

syzi
21.03.2012, 19:33
Може колегата да е преценил,че не трябва да се променя заглавието.

buci59
28.04.2012, 15:08
Благодаря за поправката колега значи е "мошеник"
По повод горното изказване на потребителя hari, му се отправя забележка за неетично и неколегиално поведение.При следващ подобен случай, ще има и по-сериозно наказание.

N-2
12.06.2012, 20:31
Много бавно ми се зареждат страниците. Само при мен ли е така?

Недялко Атанасов
12.06.2012, 20:36
И при мен е така

Максим Тодоров
12.06.2012, 20:46
И при мен от много време е така drinks;

Атанас Воденичаров
12.06.2012, 20:50
При мен страниците са наред, но немога да отварям снимки/да ги правя по големи като кликна на тях/

kando
15.07.2012, 16:49
Искам да насоча вниманието на администрацията на форума, относно потребителя gillan.

Нарушава правилата на форума - използва вулгарен език, отправя нападки и груби обиди към участниците на форума, пропагандира идеи с дискриминационен характер на етническа основа.

Надявам се модераторите и админите на форума, да вземат отношение, за да не се стига до по-сериозни и неприятни ексцесии.

Владо-Gillan
15.07.2012, 17:13
Искам да насоча вниманието на администрацията на форума, относно потребителя gillan.

Нарушава правилата на форума - използва вулгарен език, отправя нападки и груби обиди към участниците на форума, пропагандира идеи с дискриминационен характер на етническа основа.

Надявам се модераторите и админите на форума, да вземат отношение, за да не се стига до по-сериозни и неприятни ексцесии.


ти си лъжец и подлец.Пак питам и искам отговор, кой започна темата, кой започна с обидите, кой започна с дискриминацията?Кой кого обиди пръв, но явно освен че си лъжец, си и слепец щом не можеш да прочетеш това което ти пиша и това което е писано по темата.Аз съм на мнението че ти си провокатор, и агитатор на лицето Владимир Николчовески.Повече по темата може да видите и в страницата на Фейсбук.Там тези лица хептем се оляха отколкото тук.А за по сериозните ексцесии аз ти казах кой съм, кажи и ти кой си.Не е ле да застанеш зад името си.

kando
15.07.2012, 18:09
Владимир Николчовески даже и не го знам кой е - че съм провокатор това е ясно на всички във форума, явно само на теб не. А кой нарушава добрия тон - това в темата се вижда, както и в тази.

Spens
15.07.2012, 18:17
Искам да насоча вниманието на администрацията на форума, относно потребителя gillan.

Нарушава правилата на форума - използва вулгарен език, отправя нападки и груби обиди към участниците на форума, пропагандира идеи с дискриминационен характер на етническа основа.

Надявам се модераторите и админите на форума, да вземат отношение, за да не се стига до по-сериозни и неприятни ексцесии.
това е простотия наша -хич не ме интересува кой какво пише-ВАЖНОТО Е ФОРУМА ДА Е ИНТЕРЕСЕН!!!на подобни топки не би трябвало да се обръща внимание-форума е пчеларски -ами хайде всеки да се представи като такъв и да помага (макар че аз лично не искам да помагам на никого0..

buci59
18.07.2012, 21:44
На потребител gillan правя забележка за неспазване на т.9 от правилата на протребителите.Темата в която се води спора е свободна,но това не дава правото на никой да използва обиди от какъвто и да е характер.При повторно нарушение ще последва бан за 48 часа.
АДМИНИСТРАТОР

Владо-Gillan
18.07.2012, 22:30
На потребител gillan правя забележка за неспазване на т.9 от правилата на протребителите.Темата в която се води спора е свободна,но това не дава правото на никой да използва обиди от какъвто и да е характер.При повторно нарушение ще последва бан за 48 часа.
АДМИНИСТРАТОР


за нарушение от същия характер ли става въпрос??? drinks; drinks; drinks; или за всяко друго sweating; sweating; sweating; sweating; sweating; sweating; sweating; sweating; ? :D

syzi
20.07.2012, 19:51
Моля,не пишете безсмислени изказвания просто,за да е написано нещо.Има препинателни знаци в българския език,които е желателно да използвате!

зуница
04.09.2012, 12:57
Предлагам всички обяви за закупуване на мед да станат платени.Така индивиди като
tania_Ruse поне ще си плащат, за да се гаврят с пчеларите.

Spens
04.09.2012, 19:42
Предлагам всички обяви за закупуване на мед да станат платени.Така индивиди като
tania_Ruse поне ще си плащат, за да се гаврят с пчеларите.
Съгласен -с две ръце гласувам ,това отдавна трябваше да стане !!!!!!!!!!!!!!!!!Търговците поне да си плащат за гаврата ,,,.То не знам защо изобщо му стои темата тука ..да се ядосваме само..ТРЯБВА ДА ИМА КРИТЕРИИ за пчеларите в този форум и за търговците според мен.Редно е обявите на колегите да бъдат безплатни -а търговците -да си плащат..администрацията на форума знае и да прецени.Мен лично ме дразнят подобни обяви ,,,но спазвам добрия тон..засега :D

Румен Димитров
04.09.2012, 19:51
Ако Таня ще плаща, тогава и всеки пуснал мейл от лакомия за лично договаряне, също да плаща....види ми се справедливо wink; :D

Spens
04.09.2012, 20:16
Ако Таня ще плаща, тогава и всеки пуснал мейл от лакомия за лично договаряне, също да плаща....види ми се справедливо wink; :D
ЗА мейл да -но ако например член на форума реши да продаде кошери и майки -пак ли трябва да е така колега ?Модераторите виждат всичко ..и могат да преценят..това все пак не е търговски форум и би следвало членовете да се ползват с преференции-така мисля.

зуница
04.09.2012, 20:25
Колега ,"аз", не ми размивай предложението, ако обичаш.Знам защо предлагам точно тези обяви да са платени.
Предложението ми би засегнало само нелоялните търговци.Истинските си включват в сметката и такива разходи(реклама, маркетинг).Истински търговец не би си разрешил разходи, за да се гаври с потенциялен клиент, за да го загуби.С такова заплащане "недоразумения" като споменатото "tania_Ruse" ,ще останат, ако не с друго, то поне с по-малко пари.

Румен Димитров
04.09.2012, 21:27
Можеш ли да ми посочиш лоялен търговец, член на форума ?!?!?
Не мога да ви разбера за кво зеите срещу Таня-русе....първо нападате, после обиждате и очаквате някой да ви благодари за "топлото посрещане" !!!
....и тва сичкото без да има публикувани цени....ами ако ги бяха публикували, щеше и да линчувате.....накратко, за мен темата беше груб показ на липсващо възпитание....и у двата лагера.....

....а личното ми мнение е, че търговци на едро от форум не пазаруват, просто не е това начина и механизма за набиране на клиенти и стока....накратко, смятам, че това е някой изгонен съфорумник и през прокси или съседна wi fi си прави каламбура с вас....пък вие налапахте куката на чадъра от раз :D

...аре чао засега....и успех при договарянето drinks;

Spens
04.09.2012, 21:34
Можеш ли да ми посочиш лоялен търговец, член на форума ?!?!?
Не мога да ви разбера за кво зеите срещу Таня-русе....първо нападате, после обиждате и очаквате някой да ви благодари за "топлото посрещане" !!!
....и тва сичкото без да има публикувани цени....ами ако ги бяха публикували, щеше и да линчувате.....накратко, за мен темата беше груб показ на липсващо възпитание....и у двата лагера.....

....а личното ми мнение е, че търговци на едро от форум не пазаруват, просто не е това начина и механизма за набиране на клиенти и стока....накратко, смятам, че това е някой изгонен съфорумник и през прокси или съседна wi fi си прави каламбура с вас....пък вие налапахте куката на чадъра от раз :D

...аре чао засега....и успех при договарянето drinks;
И според мен ства дума за каламбура от изгонен от форума под прокси -но това не определя отношението спрямо колегите.

Румен Димитров
04.09.2012, 21:38
....за мен си е купон...обичам сеирите http://s4.rimg.info/f846e9b975929084da77fc888d05a37b.gif

зуница
04.09.2012, 21:41
Не разбрах само, защо да не си плаща за "удоволствието"?

Румен Димитров
04.09.2012, 21:48
ми глей са...питай собствениците на форума, че тва с плащането нема да е толко печалба, колкото разправии с данъчните институции....таа, накратко, нека секи си пише.....па за секи влак си има пътници......

Spens
04.09.2012, 21:53
....за мен си е купон...обичам сеирите http://s4.rimg.info/f846e9b975929084da77fc888d05a37b.gif
"Aз" е непоправим шегаджия drinks;

vankata
08.09.2012, 08:22
В раздел Производители и търговци на пчеларски инвентар има тема в която пише следното:

Вече всички обяви от производителите и търговците на пчеларски инвентар и мед ще бъдат платени.
Ако искате да си пуснете обявата първо се свържете с мен на лични съобщения за да се уточним.
При всяко публикуване на такава обява без мое разрешение ще бъде изтривана, а при повторно публикуване ще последва банване на потребителя.


Понеже известно време бях зает и не съм видял тези обяви от търговци и производители и за това не съм ги изтрил, но сега ще се заема с това.

Румен Димитров
08.09.2012, 14:33
а така....ред, дисциплина и с големия ботуш газене и натискане на главата доле ниско wink;
...интересно , дали в специализиран форум на търговци така ще се постъпва с продавачите ?!?!?!?

.....ретката ми мисъл е, че не е това начина, ма де се вика, у тоа форум сме на гости, кво ни турат, тва че ручаме....
...чета сички теми за обединения, съюзи и прочие дивотии, ма като глеам, реално секи си дръпа чръгата накъде него си....от оня другия форум ме изгония, щото защитих колега за изказано мнение, което , макар и правилно, беше в разрез с водената политика от собственика!
....тука съм като производител...мижав некъв си, ама все пак пчелар, тааа дразнещо е поведението на търговците, ама все пак си мислим, че би трябвало да работим с тех, вместо да ги отблъскваме и обиждаме!!!
...съгласете се, че ако при изкупуване на мед ви свалят 0,20 лв./кг. заради членуване във форума, а търговеца е платил някаква сума за обявата и си я удържа, на никой няма да му изнесе!!!
....тааа, да си кажа баш кво ме мъчи: Що некой да плаща за нещо, което не е реклама ?!?!?!?
....мене примерно ме дразнат рекламните дивотии на форумната платформа, всеки втори пост да е рекламен и да ми фали сваляне на кила или уголемяване на пениса....ма % не искам за рекламен тормоз.....
....не одобрявам похватите на търговците за момента, но и не одобрявам подхода към тях, пак за момента.....някой трябва да направи първата крачка и да постъпи като разумен човек, досега си мислех, че пчеларите са такива, ма след последните дни, разбрах, че пчеларите в България са съвсем малко.....в по-голямата си част са останали медари.......

....както и да е , квото и да решите : успех в продажбите !!!!

Spens
08.09.2012, 19:45

Spens
08.09.2012, 19:52
В раздел Производители и търговци на пчеларски инвентар има тема в която пише следното:

Вече всички обяви от производителите и търговците на пчеларски инвентар и мед ще бъдат платени.
Ако искате да си пуснете обявата първо се свържете с мен на лични съобщения за да се уточним.
При всяко публикуване на такава обява без мое разрешение ще бъде изтривана, а при повторно публикуване ще последва банване на потребителя.


Понеже известно време бях зает и не съм видял тези обяви от търговци и производители и за това не съм ги изтрил, но сега ще се заема с това.



май е редно това отдвна да сте го уредили господин Администратор.....-нека си плащат за гаврата ...господата..но да попитам как е въпроса с колегите ако решат да пуснат обява за продажба на кошери и мед ...все пак нека да има преференции за участниците във форума ,вие виждате всичко и можете да прецените?

Spens
08.09.2012, 20:34
мене примерно ме дразнат рекламните дивотии на форумната платформа, всеки втори пост да е рекламен и да ми фали сваляне на кила или уголемяване на пениса....ма % не искам за рекламен тормоз..... mi що не го пишеш директно колега???Все ми се иска да стане форум -ама като хората...да бъде полезен за всички и да се чувстваме приятели,,за съжаление това не може да стане ,жалко е че гледам отстрани .и все така нещата ще бъдат същите .. judge;

зуница
08.09.2012, 20:53
Вече всички обяви от производителите и търговците на пчеларски инвентар и мед ще бъдат платени.
Подкрепям!Форумът не е търг и който се чувства търговец трябва да се държи като такъв и да си плаща.Форумът е място за взаимопомощ , разговори и коментари на хора обединани от пчеларствотоПчеларството като хоби, професия и най-вече обич към пчелите.
Не случайно в Евангелието пише "Иисус изгони търговците от храма".Вярвам ,че е така.Търговците да си знаят мястото.
Колко от Вас пчелари продават на борсата меда си?
Колкото до свободата на словото ,то тя свършва там където започнат обидите и личните нападки към опонента.
Та колега "АЗ",къде ми е погрешно разсъждението?

Пламен Ганев
08.09.2012, 21:11
Според мен,всеки който използва форума трябва да си плаща!Ако е някъква минимална сума,няма да има разделения на търговци,пчелари и т.н.
Предлагам да се направи с sms примерно още при регистрацията и готово.Всички ползваме форума все пак и никой не е длъжен да плаща за всички.

Spens
08.09.2012, 21:22
e не всеки -според мен ..не съм стипца..ама ,,,нали това е нашия форум???? ако искате -ще си плащам за в всяко мнение??аз не знам кой богу да служа вече?
аре стигате вече -НАПРАВЕТЕ ГОТИН ФОРУМ -ДА ЧЕТЕМЕ И ДА СЕ КЕФИМ ?????

buci59
08.09.2012, 21:31
Колеги,нека уточня нещо.Форумът е ЧАСТЕН и собственика има своето право да прави каквато си иска реклама в него.Членуването във форума е доброволно и никой никого с нищо не задължава освен да спазва правилата обявени от собственика.Не веднъж е казвано и ще го повторя отново-Ако потребителят е решил,че във форума не намира необходимата информация и атмосфера,която е очаквал,той може да поиска регистрацията му да бъде заличена.Това се прави с искане в темата"ПРЕДЛОЖЕНИЯ,ПРЕПОРЪКИ И МНЕНИЯ СВЪРЗАНИ С ФОРУМА".Искането му ще бъде изпълнено,но да се правят сравнения с други форуми е неуместно,навсякъде правилата са строго определени и се определят от собственика.
Обявите във форума винаги са били свободни и ще си останат такива за всички Вас.Платени ще бъдат само обявите от фирми и еднолични търговци.Поради факта,че такива реклами са трудно контролируеми,при пускане на обява от такива хора,и ако същите не са съгласувани с администратора ще бъдат изтривани незабавно от ръководството на форума.

Румен Димитров
10.09.2012, 12:37
хахаха.....хубаво е, че някой ми разясни, че не съм държан насила тука :D
....друг ми беше замисъла на поста, ма карайте......
.....здрави да сме, останалото че се нареди само ...http://s3.rimg.info/643f9b9f97b3acf7907329c7542166b3.gif

Владо-Gillan
10.09.2012, 16:14
И като се плаща обявата какво ще стане от това?Освен по голяма гавра с вас.Обосновавам се защо, ако аз съм прекупвач и плащам за обява тук, то тогава мога да пиша каквото си искам защото съм заплатил за това.А вие ще сте длъжни да четете какво пиша, и да стискате зъби без да имате право и на вопъл, защото за сметка от вас аз съм заплатил дадена цена за да пиша в форума.И какво ще излезе????Те ще плащат, се се гаврят, бъзикат, ебават и прочее, а вие може само да седите и да негодувате без право на глас.Не знам, но според мен го обмислете и направете така че, освен агнето да е цяло и вълка да е сит.

vankata
10.09.2012, 20:25
Не значи, че като си платил за обява можеш да пишеш каквото си искаш.

Владо-Gillan
10.09.2012, 20:52
Така е съгласен съм, но че тук във форума има правила трябва да ги спазваме, го правим от добра воля и сърце.Държавата има конституция и закони, и има един закон дето гласи че всички сме равни.Представи си какво ще стане, ако някой изреве че си е платил обявата, а друг не плаща.И на всичкото отгоре това го коментираме на всеослушание тук във форума.Може да го чете всеки и всички, моето мнение е да намерите някакъв баланс, та всички да са доволни, и да няма дразги и хапаници.разбира се това е мое мнение.

vankata
10.09.2012, 21:36
Платените обяви са един вид реклама която е редно да се заплати.

Румен Димитров
10.09.2012, 22:40
е сега вече съм съгласен с Ванката drinks;

...и като допълнение, а и понеже, като гледате реклами, не можете да ги коментирате пред рекламодатела, бих предложил, всяка реклама да е публикувана със съответните контакти за връзка......и да не подлежи на коментиране !
......демек, темата да е пусната и заключена за коментари. Ще се спести много повече работа на модовете.....а и излишни опити за разсъждения от потребителите wink;
Мисля, че тази форумна платформа не позволяваше автоматично това и този род дейност ще товари администратори и модератори, ама ми се вижда справедливо!
При всеки конфликт на интереси се опитвам да разсъждавам от позицията и на двата лагера....всъщност това и се опитах да провокирам сред вас....ма все още капаците на повечето българи са с еднопосочна клапа.......

Румен Димитров
24.09.2012, 22:09
Абе уж съм стар форумен лъв, ма у тоя форум един въпрос ме гложди постоянно. Рових къде ли не и не намерих отговор, явно нещо ми е убягнало.
Та да питам директно: Виждам, че някои потребители имат рейтинг. Как става това с рейтингите, щото в моя профил, панел за управление на такова не открих?

buci59
24.09.2012, 22:26
Виждаме,че си стар лъв,но явно не си следил достатъчно форума,за да знаеш откъде са точките в рейтинга на някой потребители.Това с рейтинга е в правомощията само на админа.Скоро ще бъдат изчистени всички рейтинг точки,защото те са в следствие на незавършен опит за оценяване на потребителите във форума.

Румен Димитров
24.09.2012, 22:27
Аха.....знаех си, че е нещо пробно и недействащо wink;

Благодаря !

...оценяването на качествени мнения не е лоша идея, но за съжаление в БГ форумите е неприложимо!

Spens
10.10.2012, 20:34
Защо не въведете точка в правилата на форума че "администрацията на форума не носи отговорност за мненията на посетителите в сайта "?В повечето форуми това го има като точка - така бихте избегнали евентуални проблеми.

buci59
10.10.2012, 20:36
Защо не въведете точка в правилата на форума че "администрацията на форума не носи отговорност за мненията на посетителите в сайта "?В повечето форуми това го има като точка - така бихте избегнали евентуални проблеми.
Това е идея за която ти благодаря.Ще го обмислим и в подходящ текст ще допълним в правилата.

vankata
19.11.2012, 21:06
При регистрация всеки се е съгласил с условията:


Въпреки, че администраторите и модераторите на този форум ще се опитат да премахнат или да променят възмжно най-бързо всеки материал, носещ вреда, невъзможно е да бъдат прегледани всички съобщения. Вие разбирате, че всички съобщения на тези форуми изразяват личното мнение на съответните им автори, а не на администраторите, модераторите или уебмастъра (като изключим съобщенията, пуснати от тези хора), и следователно те не носят никаква отговорност.

Приемате се да не пишете никакъв груб, неприличен, вулгарен, заплашителен, сексуално-ориентиран или всякакъв друг материал, който нарушава законите. Такова поведение може да доведе до моменталното и постоянното ви изгонване от форумите (както и уведомяването на вашия доставчик). IP адресите, от които са направени всички съобщения се записват и могат да бъдат използвани в такива случаи. Приемате, че уебмастъра, администратора и модераторите на този форум имат правото да премахват, променят или заключват всяка тема по всяко време, ако намерят за уместно. Като потребител одобрявате записването на всяка информация, която въведете, във база данни. Въпреки, че тази информация няма да бъде предоставяна на трети страни без вашето одобрение, уебмастъра, администратора и модераторите на този форум не могат да бъдат отговорни за всякакви хакерски атаки, които могат да доведат до разкриване на данните.

Тази форум система използва cookies, за да записва информация на вашия компютър. Тези cookies не съдържат никаква информация за вас; използват се само за да подобрят функционалността на форумите. Мейл адреса ви се използва само за потвърждение на детайлите по регистрацията и паролата ви (и за изпращане на нови пароли, ако случайно забравите текущата си).

Избирайки Съгласен съм... вие приемате горепосочените условия

jojonov
04.12.2012, 10:57
Когато вляза във форума и не успея да прочета всички нови мнения наведнъж и после изляза, след това всичко е маркирано като прочетено вече. Това си е голям недъг. Може би е направено с цел сигурност, но избягвам да влизам, освен ако нямам няколко часа свободни за четене на точно този форум.Препоръчвам да махнете автоматичното излизане на потребителя от профила си при неактивност определено време. Според мен това неутрализира хубавите страни на форума-подреден и прегледен е...

vankata
04.12.2012, 17:09
Когато вляза във форума и не успея да прочета всички нови мнения наведнъж и после изляза, след това всичко е маркирано като прочетено вече. Това си е голям недъг. Може би е направено с цел сигурност, но избягвам да влизам, освен ако нямам няколко часа свободни за четене на точно този форум.Препоръчвам да махнете автоматичното излизане на потребителя от профила си при неактивност определено време. Според мен това неутрализира хубавите страни на форума-подреден и прегледен е...





До сега сесията беше 1 час и излизаш автоматично, сега я направих 3 часа, а по другия въпрос не мога да направя нищо понеже така е програмиран форума.

jojonov
05.12.2012, 20:54
Може сесията да се направи неограничена и ето получава се...Който иска сигурност-просто натиска "изход" след като се начете...

nih
06.12.2012, 10:28
Може сесията да се направи неограничена и ето получава се...Който иска сигурност-просто натиска "изход" след като се начете...

Въобще не мисля, че това е добра идея откъм сигурността
на форума, не напразно го има този "session timeout".
Например хипотетично познавам vankata и знам че е админ, минавам покрай тях и му развивам бушоните или пък му режа кабела за интернета за 3 часа вероятността да получа админските му права /session hijacking/ е доста добра.Това важи естествено и за всеки потребите които примерно не ми е приятен и ще наговоря от негово име каквото се сетя, пък после нека обяснява че няма сестра.
Не искам да давам линкове из нета на хакерчатата, но ето нещо все още работещо:

If a moderator or an admin close a thread in phpBB 2.x.x the sessionid is sending with GET

jojonov
12.12.2012, 06:22
Всичко може, не всеки го може...
Не пазим държавния резерв на Камбоджа все пак.Ако някой, който знае как, иска да хакне форума, едва ли нещо може да го спре...

спартак
17.01.2013, 09:43
От както върви рекламата на тези етикети , се промени начина на показване на мненията . Освен това се показват само в ляво и то първото мнение .надоло може да са и 5 страници с мнения не се показват. Не е от компютъра ми.

buci59
17.01.2013, 09:54
Разбрах за проблема,ще проверя.

vankata
17.01.2013, 10:16
Сега оправи ли се?

спартак
17.01.2013, 10:23
Да , БЛАГОДАРЯ ВИ . Светкавична реакция.

koragroup
07.02.2013, 08:59
Izvinete za latinicata, no ot telefona e taka...
Ot 2 dni ne moga da vlizam vav foruma ot domashnia si komp. Internet dostavchika mi kaza, che triabva da se obnovi DNS. Mezhdu drugoto, i drugia forum e taka. Kazaha oshte, che problema bil se poiavil sled podnoviavane na domeinite.
Ima li i drugi s takav problem?

vankata
07.02.2013, 09:07
Това е отговора от хостинга
Имахме проблеми с нейм сървърите вчера и някой интернет доставчици бяха кеширали грешни записи. Възможно е вашия доставчик също да има такъв кеш и за това се получава този проблем.

koragroup
07.02.2013, 09:25
Ok. Blagodaria!

tendo
13.02.2013, 19:38
Страхотен форум ! Браво ! drinks;

ianev
13.03.2013, 16:06
Един съвет по добре направете така че дадения модератор или админ да отговаря за определена част или секция от форума. Или още по добре в секциите с районите да отговарят хора от съответните райони. Сега като гледам в форума има всичко друго но не и ред към който се стремите редно е и вие да спазвате някакъв ред не само да го изисквате от нас next_banned;

vankata
13.03.2013, 17:50
Ако разделим модераторите по секции ще има закъснения в модерирането, защото не винаги всички модераторите са онлайн, затова са във всички форуми за да може който е тук своевременно да реагира навсякъде.

Mateev
13.03.2013, 21:44
Аз съм собственик и администратор (модератор) в няколко форума. Трябва да ви кажа, че в моите форуми от месеци не ми се е налагало да модерирам каквото и да било на когото и да било. Хората си дискутират в дух на разбирателство и взаимопомощ и НИКОЙ НИКОГО НЕ ОБИЖДА !!!

Тука в този форум направо останах гръмнат! Не знам какви хора са се събрали, но човек не може да напише и един постинг, без да бъде оплют или обиден от някого.

Рецептата за оправяне на форума е много проста - играл съм я много пъти и всеки един път тя действува безотказно. По принцип хората не са такива злобари и комплексари, каквито се представят по форумите. Ако с един такъв човек говориш по телефона или се срещнете очи в очи - това ще си е напълно нормален човек, който си има възпитание и добри обноски. Във форума обаче той се овълчва и започва да пише простотии. Причината за всичко това е АНОНИМНОСТТА !!! От психологична гледна точка ако един човек е прикрит от анонимността, то в неговите действия се прокрадва безнаказаността и той си позволява думи и действия, които в нормална ситуация възпитанието го възпира да каже и направи.

редактиран от модератор

Владимир Владимиров-Влад
13.03.2013, 22:10
Mateev Каза:
По принцип хората не са такива злобари и комплексари, каквито се представят по форумите. Ако с един такъв човек говориш по телефона или се срещнете очи в очи - това ще си е напълно нормален човек, който си има възпитание и добри обноски. Във форума обаче той се овълчва и започва да пише простотии. Причината за всичко това е АНОНИМНОСТТА !!! От психологична гледна точка ако един човек е прикрит от анонимността, то в неговите действия се прокрадва безнаказаността и той си позволява думи и действия, които в нормална ситуация възпитанието го възпира да каже и направи.

Нямам абсолютно никаква причина да харесвам Матеев. По скоро обратно. Но за съжаление тука е прав.

Юрий Цветков
13.03.2013, 22:29
Колеги, май се впрягате излишно.
Потребителите на форума са много точна представителна извадка на обществото ни. За това ни е такова и положението. Не ни е виновна държавата. Такива са ни и политиците, такива са ни и шефовете, такива са ни и служителите. Абе просто сме си такива и ние.За това си заслужаваме съдбата.
Хайде преди да се вторачим в съседския двор, да НАПРАВИМ нещо в нашия си.

koragroup
13.03.2013, 23:10
До преди 2-3 дена и мене много ме дразнеше новия "колега". Ма си рекох, абе що да си късам нервите, след месец всички ще са по пчелините и като загуби публика и всичко ще си дойде на мястото. Егал съм им хабата и на програмите и на алчните инкасатори на еврофондове и на безработните групи и на всичките тарикати. Тука има два типа потребители за мене - такива от които искам да науча нещо и такива с които бих споделил скромния си опит. За съжаление и двете групи се събират на пръстите на ръцете и краката ми :D
Айде да свършва тази зима и да тръгваме из кошерите, че ке се утепаме из форумите.

п.с. Към модовете. Справяте се отлично. Пазете баланса между свободата и правилата. Че я вижте какво става у синия... 4 мнения за 3 дена... ама то с триене на потребители и безпардонна цензура до там се стига thumbdown;

Toledo
13.03.2013, 23:11
Здравейте! Регистриран съм във форума от 7 април 2011г и досега само четях темите и се учех от колегите които споделяха и разбират от пчеларство. Напоследък след появата на Матеев във форума с демонстрирането на отношение/определението мърши/ към колеги взех да се дразня но аз си го познавам от неговия соларния форум в които там демонстрираше същото поведение.. Той човека си е такъв просто..най кадърния проектант, най кадърния бисзнесмен ... другите са мърши.. Но сега и да стане модератор...просто не се стърпях..

Mateev
14.03.2013, 11:37
Искам да благодаря на администраторите и модераторите на форума. Останах приятно изненадан колко бързо отреагираха този път с почистването на спама и на конфликтните постинги. Това е верният начин на действие.

Ясно осъзнавам че благодарение на конфликтите в последните 2-3 дена, няколко човека създадохме много работа на администраторите и модераторите и искам лично да им се извиня за моята част от този проблем.

Ще се постарая в бъдеще да не им създавам работа дотолкова, доколкото нещата зависят само от мене. Ако някой ме обиди - няма да отвръщам на обидата с обида, а само ще коментирам факта, че ми е неприятно. Това е нормално човешко взаимоотношение и е редно този, който е обидил, сам да си редактира постинга.

Обещавам и аз да не обиждам никого, а ако неволно го направя без да искам - моля информирайте ме. Ще си поправя постинга и ще се извиня.

buci59
14.03.2013, 16:35
Колеги,в последните дни емоцията и нервите ескалираха в резултат на неподходящи фрази,определения и дори обиди.В резултат на това,съобразно правилата на форума,на модераторите се наложи да изчистват доста спам,дори и да премахват цели постове.Администраторите не искахме да се намесваме,като се надявахме тези недоразумения да се изчистят от колегите,които ги създават,за съжаление обаче това на стана.Както в държавата има закони и дали са добри или не те трябва да се спазват,така и тук има правила и не сме казали,че са перфектни,които трябва да се спазват.В следващите няколко дни,всички теми ще се опитаме да ги прочистим от спама,натрупан през месеците назад и нека никой не се сърди,че му го нямал емотикона с чашата,поста от 2 думи или мнение,което не по темата.Всеки,който си позволи и с най-малак жест да обиди друг,ще бъде наказан с бан за 48 часа.При повторно събитие,същият ще бъде изтрит от форума.Нека спазваме добрият тон и взаимоотношения и този,на когото някоя тема или пост не са му интересни,просто да ги подмине и да не се опитва да дразни.Има тема,където човек може да впрегне цялото си остроумие и творчество или да си приказва на воля,но това нека не става в темите,защото Ви уверяваме,че в момента на констатиране на спам в темите,начаса ще бъдат премахвани.На всички Ви пожелаваме приятни часове във форума в компанията на приятелство и колегиалност.

Румен Димитров
21.03.2013, 12:11
не знам как го направих, ама явно размествайки мишката съм цъкнал на нещо некъде......четох, гледах, ама не намерих опция за отключване, а как съм заключил темата си немам на идея !!!

Таааа, ако може, некой началник да ми отключи темата :

http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=3942

Румен Димитров
21.03.2013, 17:18
Благодарим !!!

Недялко Атанасов
21.03.2013, 21:47
След седмица отсъствие от форума,от два дена страниците ми се отварят със закъснение и прочие,уж нета ми е от бързите,други с подобен проблем?

N-2
21.03.2013, 21:50
Да, точно се ядосвах и аз. Мисля, че е заради рекламите.

Nik_m
21.03.2013, 21:59
Същият проблем и при мен, голяма мъка с отварянето на страницата а нета ни е много добър.

Румен Димитров
21.03.2013, 22:16
бе мислех, че тва само на мене става....зарди нетя, та затва и не мрънках wink;

Mateev
21.03.2013, 22:19
Форума се отваря бавно заради външните реклами.

Бавенето е от:
http://bg.search.etargetnet.com
http://flash-igrite.info

Това са външните линковете, които стоят зад рекламните банери на всяка една страница. От тези линкове се отварят картинки и се стартира изпълнението на код, но явно тези рекламни сайтове са претоварени и бавят зареждането на всяка една страница по 10-15 секунди, а в половината от случаите страницата блокира и въобще не се зарежда.

Не знам за вас, но тези реклами и това бавене страшно ме дразнят. Досега са ми потрошили много време и нерви.

Любопитно ми е колко пари на месец печели собственика на форума от тези реклами и дали тези пари са достатъчни да покрият хилядите загубени човекочасове на посетителите на форума.

Защо този въпрос не се повдигне публично - току виж се е намерил и някой спонсор на разходите на форума. А така да се мъчат няколко хиляди човека, при това ежедневно - не знам струва ли си...........

donald
21.03.2013, 22:20
Същата история thumbdown;

Румен Димитров
21.03.2013, 22:31
Матеев, имам флаш блок и адблок.....нищо ми не излаза, та % от забавяне от реклами е малък...по-скоро хостинга е с малко конекции или бах ли го кво е там, за по-малко пари.....а форума стана много посещаван напоследък....тааааа, целата работа опира до политиката на стопанисване от началството.....в крайна сметка тука сме на гостим кви ни сервират, тва ручаме....ако ни не аресва....свет широк, форуми още повече........

Mateev
21.03.2013, 22:37
Пробвай форума с браузъра Firefox и ще видиш в долния ляв ъгъл кои компоненти на страницата се зареждат бързо и кои се бавят. Надписа "Свързване с bg.search.etargetnet.com..." стои по 15-20 секунди. После има още един надпис, който също стои много - "Прехвърляне на данни от bg.search.etargetnet.com...". Пак повтарям:

БАВЕНЕТО Е ЗАРАДИ ВЪНШНИТЕ РЕКЛАМИ !!!

Вътрешните реклами, които ползват банери от форума, се отварят много бързо.

Ако основния проблем на форума е хостинга - мога да предложа безплатен хостинг, стига администратора да изхвърли тези гугълски реклами. Нека да останат само българските банери, но да ползват вътрешни за форума картинки.

Румен Димитров
21.03.2013, 22:41
Може, ма Мозилата я манах, след като я фанах, че бачка с повече ресурси от декларираното....та не се знаа, тия ресурси от браузовите проверки ли бават или от форумните speechless;

...дай да зачекаме официално изявление wink;

Mateev
21.03.2013, 22:59
Вижте сорс-кода на страницата. Стартира се някакъв Java скрипт от http://bg.search.etargetnet.com/generic/advert.php, при това два пъти.

Забраних в експлорера си този сайт и рекламата изчезна, но има и някакво друго бавене, което все още не съм го изловил откъде е.

valyo
22.03.2013, 08:12
Хора, отдавна съм забравил какво е това онлайн реклама. Дори като седна на чужд комп понякога не мога до позная някой сайт. Точно форума пък при мен е бял, малко маниашки текстов, без ама никаква реклама но показващ постнатите от потребителите картинки....
https://lh3.googleusercontent.com/-nIxGJQRMySs/UIEQ3Kk6r2I/AAAAAAAAANk/cPRfHqGuLx8/s557/noads.png
:D :D :D :D :D :D
НЕ наблюдавам забавяне при стартиране.
AdBlock върши много добра работа с малко кУстомизиране според усерските предпочитания:)

evgeni.filimonov
22.03.2013, 08:51
След тези порои, нормаллно е да има забавяне на нета.

jorors
22.03.2013, 09:26
И аз забелязах че това забавяне от няколко дни.Може да е свързано с последните ветрове и дъждове.Дано се оправи.

Румен Димитров
22.03.2013, 11:32
я глеж....днеска фръчи форумо hi;

simo
22.03.2013, 16:00
Пък аз си мислех,че компа ми е хванал някоя зараза и снощи два часа убих да го преинсталирам.

ianev
22.03.2013, 16:19
При мен зарежда бързо без проблем

vankata
22.03.2013, 19:20
Извинявам се за закъснението, при мен в момента няма проблем със зареждането, при вас има ли днес този проблем?

buci59
22.03.2013, 19:45
Сега е добре.

Nik_m
22.03.2013, 20:42
Вече работи перфектно!

buci59
07.04.2013, 14:34
Колега,Румен Димитров,понякога е допустимо човек да се прави на интересен с изрази,лафове и диалект,но мисля,че се престараваш.Разбирам,че имаш добри познания както и чудесен и грамотен правопис-използвай ги за да могат търсещите да четат с интерес,не се прави на шут пред хилядите влизащи и четящи този форум.Всяко нещо да си има граници.

Румен Димитров
07.04.2013, 15:41
Просто се възмутих срещу своеволията wink; drinks;

ivko
10.04.2013, 08:47
Защо не става да се регистрирва в форума?искам един познат да го вкарам но не става.Все ми изписва че не сам вавел правилно думата (кода)Администратор

buci59
10.04.2013, 19:42
Защо не става да се регистрирва в форума?искам един познат да го вкарам но не става.Все ми изписва че не сам вавел правилно думата (кода)Администратор

При регистрацията явно допускаш грешка.Внимавай с главните букви.Току що проверих и всичко е наред.

buci59
24.04.2013, 15:10
Темата-анкета за или против иди кой си е изтрита поради факта,че е абсолютна безсмислица.Така всеки може да си пусне тема за или против някого и познайте какво ще се получи?Това е пчеларски форум а не място където някой да си мерят....езиците и моля тези,които имат такова желание да си намерят подходящия форум.Сезона започна и работата по пчелините нараства,да се съсредоточим там а не да се пишат глупости.Не е нужно да има анкета за да напусне някой,за това има точка от правилника и всеки може да се възползва от нея.

buci59
24.04.2013, 15:55
На Р. Димитров му правя първа забележка. Колеги,ставате банални със споровете и дрязгите помежду си, то не остана тема в която да не се заядете или обиждате. Престанете, едва ли някой му харесва да ви чете сплетните във всяка тема.

Драгошинов
06.05.2013, 21:50
Здравейте!
Имам въпрос към досегашните администратори и модератори, плюс Станко Ставров. Каква драма настъпи с промяна на собственоста на форума? Какво остава скрито за обикновения потребител, какъвто съм аз? Защо Вие, които бяхте сърцето и душата на форума, в момента го превръщате в едно неприятно място?
От около две седмици, половината теми са кой е сърдит, кой иска да му изтрият профила и т.н.
Лично, за мен, няма значение кой е собственик на форума, но тези грозни разправии, не правят чест на никой.
През лятото Глобул си сменя собственика, колко от вас ще си спрат телефоните, с номера от този оператор!

Юрий Цветков
06.05.2013, 22:49
Няма драма с промяната на собствеността. Въпроса е в това, че за нея трябваше да го научим от бившия собственик. Той трябваше да ни представи и новия. За причините не е нужно да се обяснява. Истината е, че цялата административна работа я изнесе на гърба си друг човек, за когото това беше нещо ново и не познато, но той се справи много успешно. Съвсем добронамерено и НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО, та беше редно поне той, а и всички останали да не разбират за промяната пост фактум.

estabien6
06.05.2013, 23:17
Да всички знаем,че е така ,ама и Матеев не ни е виновен ,човека веднага съобщи ,пък и за сега определено изглежда добронамерен

Mateev
07.05.2013, 09:27
Ако всички създатели и пишещи във форума милеят за него и безкористно са хвърлили в него много лични усилия - значи нищо не се е променило. Просто се появи още един.

Не знам защо всичко се приема на нож, след като до момента съм направил една единствена сериозна промяна - изхвърлих рекламите, като с това направих форума по-бърз. Декларирах, че никога няма да използвам форума за користни цели и за в бъдеще ще се грижа само за неговото благоденствие.

Можете ли да посочите поне едно грешно действие, от което да е пострадал форума?

Светозар Каменов
07.05.2013, 12:52
Какво значение има кой е собственика? Важни са хората вътре и желанието да се помага. Другото е без значение.

Юрий Цветков
07.05.2013, 13:23
Да всички знаем,че е така ,ама и Матеев не ни е виновен ,човека веднага съобщи ,пък и за сега определено изглежда добронамеренАз не съм обвинил Матеев. Отговорих на въпроса на Драгошинов, понеже е отправен лично и към мен. А дали новия собственик ще бъде уважаван, си зависи само и единнствено от него и действията му.

estabien6
07.05.2013, 18:25
drinks;

Mateev
07.05.2013, 19:57
Между другото новобранците във форума като мене вливат свежа кръв. На старите вече им е писнало да повтарят едно и също нещо по 1000 пъти и при появата на поредния новобранец няма кой да му отговори на някой елементарен въпрос. И ако не му отговори друг новобранец, въпроса си остава да виси. С това се сблъсках вече 3-4 пъти и дори се престраших да отговоря веднъж. Дето се казва, дори и да знаеш само 2-3 неща, сподели ги с останалите, които не ги знаят.

Това го има и в соларния форум, на който съм собственик. Там ми е писнало да отговарям на елементарни въпроси и напоследък си мълча (тука ми е по-интересно), но се появяват нови хора и един-друг си споделят малкото, което знаят.

Та функционирането на един форум е нещо много интересно. Хората по-принцип изпитват нужда да споделят и това им доставя удоволствие. Но когато им писне, намесват се млади и незнаещи, но все още амбицирани хора, и именно това поддържа форумите живи. Та и тука гледам през годините активистите са се сменяли, но винаги са се намирали нови, и този процес вероятно ще продължи и за в бъдеще. Важното е само едно - новите да не ги посрещаме на нож. Те още не са влезли, и започваме да ги атакуваме или да им намекваме колко са некомпетентни. Няма нужда - те си го знаят това.

Ангел Йосифов
07.05.2013, 20:58
Необходимо е всички питащи новобранци да пишат в кой район пчеларстват.Това е необходимо за да може даващият съвет да се съобрази с растителността,надморскат височина и климата.

Mateev
07.05.2013, 21:40
Ако в личния си профил всеки попълни населеното място, както съм го направил аз, тогава във всяко едно мнение ще се вижда кой от къде е. Това обаче е пожелание, а не задължение. Има хора, които предпочитат да си останат анонимни, и трябва да се съобразяваме с това тяхно желание.

Румен Димитров
07.05.2013, 21:56
Не е така!
Даже и да сме преки съседи по пчелин, съвета няма да е правилен, защото не се знае как и по какъв начин са гледани дадени пчелни семейства, също и как са третирани!!!
....затова и аз, лично, избягвам да давам съвети....
....всъщност това тука е равносилно на другото: даден лекар да назначи лечение по форумно описание....е нема такъв доктор !!!!!

Димитър Бонев
07.05.2013, 22:12
На старите вече им е писнало да повтарят едно и също нещо по 1000 пъти и при появата на поредния новобранец няма кой да му отговори на някой елементарен въпрос.

Проблема не е, че на "старите" им е писнало да повтарят по 1000 пъти едно и също. Проблема е, че по-голямата част от "новобранците" влизат и създават нова тема, за неща, за които са изписани вече няколко теми. Нека да прочетат написаното и ако нещо има не ясно да зададат конкретни въпроси. Освен това е добра всеки, които е решил да отглежда пчели, да вземе малко да попрочете книжките, да научи основните неща и чак тогава да пита. Някой може да каже, че е надменно, но често се случва да прескачам въпроси от типа -имам едни пчели, какво да ги правя. Преди 9 години, когато аз се сдобих с първия си кошер, един роднина ми написа един списък с литература, аз отидох в един магазин в София и си купих не само тези книжки, а всички, които имаше в магазина и ги прочетох по един път опознавателно, след това образователно и след като ме понажилиха жестоко, моят роднина ми каза, че вече съм 1% пчелар. И беше много прав. Това красноречиво говори, че пчеларството си е необятна наука и че още не се е родил човека, който знае всичко за пчелите.

Mateev
07.05.2013, 22:24
Младите са амбицирани. За тях всичко е ново и искат да го споделят. Старите могат тактично "да се усмихват под мустак" и да си припомнят, че когато са били млади, и те са правили същото.

Димитър Бонев
07.05.2013, 22:39
Не е точно така. Винаги има какво да се научи и от старите и от новобранците.Важното е да знаеш как да попиташ. Не се срамувам да твърдя, че съм научил доста неща и от старите и от новобранците и продължавам да уча. Пчеларството все пак е и интелектуално занимание.

koragroup
08.05.2013, 05:54
На старите вече им е писнало да повтарят едно и също нещо по 1000 пъти и при появата на поредния новобранец няма кой да му отговори на някой елементарен въпрос.

Проблема не е, че на "старите" им е писнало да повтарят по 1000 пъти едно и също. Проблема е, че по-голямата част от "новобранците" влизат и създават нова тема, за неща, за които са изписани вече няколко теми. Нека да прочетат написаното и ако нещо има не ясно да зададат конкретни въпроси. Освен това е добра всеки, които е решил да отглежда пчели, да вземе малко да попрочете книжките, да научи основните неща и чак тогава да пита. Някой може да каже, че е надменно, но често се случва да прескачам въпроси от типа -имам едни пчели, какво да ги правя. Преди 9 години, когато аз се сдобих с първия си кошер, един роднина ми написа един списък с литература, аз отидох в един магазин в София и си купих не само тези книжки, а всички, които имаше в магазина и ги прочетох по един път опознавателно, след това образователно и след като ме понажилиха жестоко, моят роднина ми каза, че вече съм 1% пчелар. И беше много прав. Това красноречиво говори, че пчеларството си е необятна наука и че още не се е родил човека, който знае всичко за пчелите.

Както обикновено сте много прав! Но има и друга гледна точка. Аз като съвсем пресен новобранец, не знаех не само отговорите, но и самите въпроси. И всичко неясно ми се струваше като "ядрена енергетика". Верно имам известен опит с форумите и не пляскам въпроси преди да съм попитал някой компетентен на ЛС.
Личното ми мнение е, че е много по-колегиално и поучително, някое старо куче или модератор да помогнат с линк към стара тема в новооткритата, след което тя да се заключи.
80% от въпросите хората си ги задават на чичко Гугъл и той ги води в един или друг форум. Представи си ако трябва да ги прочетеш всичките преди да попиташ нещо.
Лично мнение! Може и да не съм прав.

А и да си кажем правото, търсачката на форума е далеч от перфектността... blush;

koragroup
12.05.2013, 21:47
Само при мен ли днес преди обяд го нямаше и форума и сайта?
Верно от мобилния се пробвах, ама до сега не ми се е сучвало да го няма форума а всичко друго да работи (даже и синия)...

Mateev
12.05.2013, 22:05
Форума не е спирал, но бог знае какво става с интернета. По-принцип рестартиране и профилактика на сървъра се прави веднъж на месец и обикновенно това се прави през нощта. БТК и другите интернет-доставчици също от време на време правят профилактика на мрежите си и рестартират рутери. Така че дори и някога да ви прекъсне за момент, пробвайте след минута или две. По-дълги прекъсвания са възможни само при аварии в интернет свързаността или доставчиците на интернет, но такива се случват по-малко от веднъж в годината.

ianev
01.08.2013, 07:14
'); var sidebar_align = 'right'; var content_container_margin = parseInt('275px'); var sidebar_width = parseInt('255px'); //-->
Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Тази грешка е изписва горе в ъгала като се натисне Начало на форум

tsc1
01.08.2013, 18:16
Долу, под края на всяка тема има "Бърза навигация". Там в момента има два бутона - за връщане в подфорума и "Горе". Мисля, че ще бъде добре да има там и бутон "Нови мнения". Много ще е удобно за връщане към непрочетените мнения.
//Добавено
Прави ми впечатление, че мейлите за нови публикации в тема, в която съм писал идват с по 3-4 часа закъснение. Това е повече от досадно, ако очакваш бърз отговор. А ако влизаш честичко във форума е направо безсмилено. Може ли да се промени така, че след публикацията да се праща мейл веднага? За хора, които си прекарват по-голяма част от деня пред компютъра и ползват мейл нотификатор е повече от удобство.

оса
04.11.2013, 18:21
Поради това,че темата "часовникът на форума" е заключена,моля модератор или админ да коригират часът /зимно часово време/,който стои най-долу на форума.Доста време откакто сме със зимно часово време и е крайно време да се обърне внимание на този на пръв поглед дребен детайл.

Mateev
25.11.2013, 02:56
За съжаление нищо не мога да направя с часовника на форума. Тази настройка не е глобална. Всеки от вас си има собствена настройка за часовото отместване в профила си и ако сам не си я промени, няма кой друг да го направи.

Между другото тези настройки по подразбиране са така настроени, щото лятното и зимното време да се сменят автоматично. Ако при вас това не е така, вероятно нещо сте променяли (объркали).

зуница
26.11.2013, 15:24
Има, има нещо-о...Когато влизам във форума часовника е GMT+2.Когато разглеждам без да влизам часовника е GMT+3.Аз не знам защо, а и не ми пука щот часовника отдавна го игнорирам умишлено.Но колегата оса явно се дразни от несъответствието и сигурно е прав, за себе си.То това с часовника май са бели кахъри...

Mateev
02.12.2013, 00:05
Би трябвало вече да се е оправило. За нерегистрирани потребители часовата зона се настройва от администратора, и наистина бях забравил да сменя лятното със зимното време. За регистрирани потребители настройките се правят от тях самите в собствените им профили.

Nik_m
02.12.2013, 11:43
Дори не бях забелязал че има часовник но при мен си показва вярно.

спартак
16.01.2014, 19:01
Моля , прегледаните от мен мнения, да не излизат като не прочетени при всяко влизане във форума.Това е от няколко дни.

спартак
16.01.2014, 19:41
Благодаря, светкавична поправка.

koragroup
20.01.2014, 13:49
Снощи форума при мен го нямаше. Грешка 500 - Internal sever error.
Само при мен ли е имало проблем или...?

Ангел Йосифов
20.01.2014, 13:51
И при мен.

Искрен Мутафов
20.01.2014, 15:26
И не само снощи, и преди няколко дни също...

зуница
20.01.2014, 16:31
И при мене го нямаше.Ама на сутринта се прибра.Кръшнал е някъде нощес.

Пламен Керчев
20.01.2014, 16:46
И при мен го нямаше. Админа вероятно има обяснение.

Петър84
20.01.2014, 17:52
и при мен го нямаше снощи форума,преди няколко дни пак го нямаше

dimopl
20.01.2014, 20:36
и при мен го нямаше снощи

Искрен Мутафов
20.01.2014, 20:46
И не само снощи, и преди няколко дни също...

И по-точно от около обяд на 13 януари до към сутринта на 14.

Mateev
23.01.2014, 02:19
Е обяснения трябва да давам не аз, а Бил Гейтс. Кой знае какво се е смарангалясало по неговата операционна система, и после след рестарт се е оправило. Самия аз нищо не знам за този случай, но щом на сутринта се е оправило, значи IT отдела си е свършил работата и е отстранил проблема. Ако някой ми беше чукнал едно SMS-е през нощта, можеше веднага да го оправя.

За съжаление в нашата фирма нямаме денонощно дежурен персонал за поддръжка на мрежата, но всеки един служител има право да звънне по всяко време през нощта на дежурния системен администратор. В случая не е оправено на секундата, защото никой не е разбрал от фирмата.

зуница
24.01.2014, 13:35
Е, това па от Бил Гейтс не го очаквах.То имало защо да му се крадат и кракват програмите.Заслужава си го!

tsc1
24.01.2014, 14:05
Съвет към ползващите продуктите на "Микромеките" - "Рестъртиръй! Шъ съ упрай!" :laughing:

Искрен Мутафов
24.01.2014, 14:14
Е, това па от Бил Гейтс не го очаквах.То имало защо да му се крадат и кракват програмите.Заслужава си го!


Съвет към ползващите продуктите на "Микромеките" - "Рестъртиръй! Шъ съ упрай!" :laughing:


Ей точно това ми "липсва" най-много през последните няколко години откакто съм минал на OS - да му ползвам програмите без да му плащам(е, то е явно че няма защо...)!

Владо-Gillan
29.01.2014, 21:58
като се опитвам да влеза в форума, на началната страница най горе ми изписва това '); var sidebar_align = 'right'; var content_container_margin = parseInt('275px'); var sidebar_width = parseInt('255px'); //-->
Добре дошли в Българският форум за пчелари.

* Изход
* Регистрация
* Потребителски панел
* Моят профил
* Лични съобщения
o Няма нови съобщения
o Входящи
* Добре дошъл, Владо-Gillan

S.Mateev
31.01.2014, 23:22
като се опитвам да влеза в форума, на началната страница най горе ми изписва това '); var sidebar_align = 'right'; var content_container_margin = parseInt('275px'); var sidebar_width = parseInt('255px'); //-->
Добре дошли в Българският форум за пчелари.

* Изход
* Регистрация
* Потребителски панел
* Моят профил
* Лични съобщения
o Няма нови съобщения
o Входящи
* Добре дошъл, Владо-Gillan

Тествахме форума под различни версии на популярни уеб браузъри за да репродуцираме грешката. Оказа се обаче, че изписването на съответното съобщение е следствие на бъг в конкретна версия на Firefox, а не на системата. Самите разработчици на Vbulletin знаят за грешката и според тях решението е да се обнови съответния браузър с най-новата версия.

http://www.vbulletin.com/forum/forum/vbulletin-4/vbulletin-4-questions-problems-and-troubleshooting/406830-after-updating-v-4-1-11-error-message?p=3573529#post3573529

Владо-Gillan
01.02.2014, 11:07
като се опитвам да влеза в форума, на началната страница най горе ми изписва това '); var sidebar_align = 'right'; var content_container_margin = parseInt('275px'); var sidebar_width = parseInt('255px'); //-->
Добре дошли в Българският форум за пчелари.

* Изход
* Регистрация
* Потребителски панел
* Моят профил
* Лични съобщения
o Няма нови съобщения
o Входящи
* Добре дошъл, Владо-Gillan

Ще кача нова версия, благодаря.

Дамян Дамянов
20.09.2014, 21:30
През телефона (http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l7_ii_p710-5275.php) не ме пуска да се логна.
Грешна парола или потребителко име.
Имате ли идея каква може да е причината?
Не, че е голям проблем, но е неприятно.
Чета форума от телефона, но няма как да пиша.
Всичко е ъпдейтнато и няма проблеми с нито един друг сайт.
Телефона си прави автоматично всичко ъпдейти включително и на ОС-а.

Ivan_vd
27.10.2014, 22:58
Ivan_vd, вие нямате разрешение за достъп до тази страница. Това може да се дължи на една от следните причини:


Вашият потребителски акаунт няма достатъчно права за достъп до тази страница. Опитвате се да редактирате пост, достъп до административни функции или някаква друга привилегирована система?
Ако се опитвате да пишете, администраторът може би е блокирал вашия акаунт или чакате активация. Какво е това за пръв път ми излиза такова нещо и нито едно от нещата не съм се опитвал да правя.


Изход (http://pchelari.com/forum/login.php?do=logout&logouthash=1414443339-0422a93cb36dc891496c0af291b1f3baf4eaa68e) Начална страница (http://pchelari.com/forum/forum.php)

Искрен Мутафов
27.10.2014, 23:40
Ivan_vd, вие нямате разрешение за достъп до тази страница. Това може да се дължи на една от следните причини:


Вашият потребителски акаунт няма достатъчно права за достъп до тази страница. Опитвате се да редактирате пост, достъп до административни функции или някаква друга привилегирована система?
Ако се опитвате да пишете, администраторът може би е блокирал вашия акаунт или чакате активация. Какво е това за пръв път ми излиза такова нещо и нито едно от нещата не съм се опитвал да правя.


Изход (http://pchelari.com/forum/login.php?do=logout&logouthash=1414443339-0422a93cb36dc891496c0af291b1f3baf4eaa68e) Начална страница (http://pchelari.com/forum/forum.php)





vBulletin съобщение

iskren, вие нямате разрешение за достъп до тази страница. Това може да се дължи на една от следните причини:

Вашият потребителски акаунт няма достатъчно права за достъп до тази страница. Опитвате се да редактирате пост, достъп до административни функции или някаква друга привилегирована система?
Ако се опитвате да пишете, администраторът може би е блокирал вашия акаунт или чакате активация.
Изход Начална страница


Това е най-вероятно защото се опитвм да "рефрешна/обновя" една страница с мнения които са изтрити/невидими за нас потребителите, ама то яко "оспамихме" темата, ама и не малко истини се изрекоха набързо...

Ivan_vd
28.10.2014, 00:24
Това е най-вероятно защото се опитвм да "рефрешна/обновя" една страница с мнения които са изтрити/невидими за нас потребителите, ама то яко "оспамихме" темата, ама и не малко истини се изрекоха набързо...
Ясно мерси за пояснението,а за истините съм напълно съгласен.

Mateev
28.10.2014, 09:05
Темата с обявата за изкупуване на восък снощи я почиствах по понятни за всички причини. Ако просто бях изтрил всички конфликтни мнения, нямаше да ви се появи такова съобщение. Аз обаче не ги изтрих, а ги преместих в един скрит раздел, за да не ги виждате вие и Google. Целта е все пак тези мнения да могат да бъдат възстановени, ако случайно възникне нужда от това.

По принцип винаги така правя - никога нищо не трия, а просто го скривам. Това обаче предизвиква горните съобщения за липса на достъп, защото постингите си ги има, но вие вече нямате права да ги видите. Тези съобщения се появяват само на хората, които са вътре в темата в момента на триенето (местенето). След рефрешване изчезват и никога повече не се появяват.

nikola.vladov
01.11.2014, 08:19
Има ли начин да се видят всички мнения на даден потребител? При мене като искам всички мнения се появяваат само 20 страници. Ако потребителя има повече написано, се виждат само последните месеци. Сигурно аз правя нещо грешно :-)

Искрен Мутафов
01.11.2014, 13:08
Има ли начин да бъдат намерени всички мнения от определена дата или от период от време? Лесен начин чрез едно-две кликвания, а не чрез натискане на бутона "още за активността" - докато на човек свят му се завие ако иска да се въне 4-5 месеца назад.

Mateev
01.11.2014, 16:01
Софтуера на форума не съм го писал аз. Той си е такъв, какъвто са го направили разработчиците. Разни дребни неща могат да бъдат променяни от моя IT отдел, но това с търсенето си е сериозна работа. Нямам никаква представа как може да се поправи. Има си лимит от 500 мнения при търсене и това е свързано с производителността на компютъра. Защо не пробвате Advanced Search, при който може да се задава период от време ОТ...ДО.

Искрен Мутафов
01.11.2014, 18:26
Ако имаш в предвид "разширено търсене", то няма такава опция за период от време - ОТ...ДО.

Недялко Атанасов
12.12.2014, 17:12
От както реших и аз да съм модерен с новите настройки за писане ,вмъкване,шрифтове и т.н.,при писане яко забива и една буква я пиша с изчакване от порядака на 2-3 сек,има ли го и при други.

koragroup
01.01.2015, 10:47
Преди малко забелязах, че на някои потребители ни им излиза информация за региона, въпреки че я има въведена в профила.
Примерно колегата Fogzyi (Как ги измислят тези имена sweating;...), с първото мнение на втора страница на темата "2015" в подфорум: "Форум"

Mateev
01.01.2015, 11:01
Преди малко забелязах, че на някои потребители ни им излиза информация за региона, въпреки че я има въведена в профила.
Примерно колегата Fogzyi (Как ги измислят тези имена sweating;...), с първото мнение на втора страница на темата "2015" в подфорум: "Форум"
Проверих профила на Fogzyi - ами полетата с пчеларска информация са празни. Просто Fogzyi не си е направил труда да ги попълни .........

koragroup
01.01.2015, 11:41
Прав си. Има регион, но не и район.

Недялко Атанасов
17.02.2015, 10:09
От както реших и аз да съм модерен с новите настройки за писане ,вмъкване,шрифтове и т.н.,при писане яко забива и една буква я пиша с изчакване от порядака на 2-3 сек,има ли го и при други.

Има ли някой отговр на написаното погоре.

Георги Куров
17.02.2015, 11:25
Има го този момент със забавеното писане, но не винаги, в момента се пише много добре.

Mateev
17.02.2015, 11:36
В общия случай Internet Explorer е бъгав, особенно когато на екрана на компютъра се наотворят много прозорци. Като отида в таск-мениджъра и виждам зависнали сесии. Затварям ги насила и всичко се оправя. Просто бъгня на Microsoft. С Google Crome няма подобни проблеми и май напоследък започнах да се ориентирам да работя само с него.

Недялко Атанасов
17.02.2015, 15:11
В общия случай Internet Explorer е бъгав, особенно когато на екрана на компютъра се наотворят много прозорци. Като отида в таск-мениджъра и виждам зависнали сесии. Затварям ги насила и всичко се оправя. Просто бъгня на Microsoft. С Google Crome няма подобни проблеми и май напоследък започнах да се ориентирам да работя само с него.

Прозорците не са ,отворям само по един-два,дано с Крома се оправи .Ползвам Internet Explorer.

зуница
17.02.2015, 15:18
Качи си OPERA.Има "турбо".Не е нахална като "гуглата". Не яде ресурс.Пробвай!

koragroup
23.02.2015, 07:45
Линковете в темата не се отварят:

http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=57

А би било полезно за много от питащите "млади пчелари".

koragroup
09.03.2015, 09:55
От вчера има някакви проблеми с Форума. Снощи го нямаше барабар със сайта за 2-3 часа.
Днес пак от време на време ми дава бял екран с някаква грешка.
Само при мен ли е така или...?

borislav aleksandrov
09.03.2015, 10:16
От вчера има някакви проблеми с Форума. Снощи го нямаше барабар със сайта за 2-3 часа.
Днес пак от време на време ми дава бял екран с някаква грешка.
Само при мен ли е така или...?

снощи и при мен бе така сигурно е имало "авария"

koragroup
09.03.2015, 10:19
... викам си "край, снегът затрупа сървъра..."

Димитър Бонев
09.03.2015, 15:51
Какво се учудвате колеги. Вижте че цялата държава е блокирана от снега. Това важи и за комуникационната мрежа на доставчиците на комуникационни услуги. На много места не могат да възстановят електрозахранването.

Mateev
09.03.2015, 15:59
Офиса където е сървъра има резервно генераторно захранване, така че сървъра не е спирал. Не мога обаче да кажа същото за интернет каналите на моите и/или вашите доставчици. Специално по време на снеговалежите в Габровския регион имаше стотици аварии по енергозахранването. Много региони на града и десетки села останаха без ток, и аварийните бригади на Енерго Про до ден днешен работят денонощно за отстраняване на щетите.

Аз лично като се прибрах в събота вечерта установих, че комуникационния ми канал към офиса и към интернет е прекъснат, и ми го възстановиха чак на другия ден след обяд. GSM клетката на МТЕЛ също я нямаше дълго време. Самият ми имот беше повече от 8 часа на генератор. Всичко това само ми напомни колко малко му трябва на човечеството да бъде върнато в 18-ти век. Само някой трябва да ни спре тока за повече от 1-2 седмици и дотам с цивилизацията...... :)

радо
09.03.2015, 16:13
Какво се учудвате колеги. Вижте че цялата държава е блокирана от снега.
Тук не си прав при нас няма никакъв сняг дори слънце напече днес и някоя и друга пчеличка се престрашиха да излязат.

h_kirilov
09.03.2015, 18:58
г-н Матеев, проверявате ли от време на време натовареността на машината ? И друг път ми се е случвало (макар и много рядко) когато има много потребители на форума онлайн да се забавя отварянето(опресняването) на страници от него(по 1 2 минути). Интересното е че снощи след такова забавяне ми върна error 500 !

поздрави
Христо Кирилов

Bobi-M9598
09.03.2015, 20:01
Здравейте,

При мен имаше проблем днес сутринта (след 8.30ч.) Трудно зареждаше, не искаше да ми отвори страница, в даден момент не можех да направя нищо с мишката. Дори не можех да движа страницата нагоре надолу. Сега всичко работи.

Поздрави, Г. Георгиев

Искрен Мутафов
09.03.2015, 23:17
Какво се учудвате колеги. Вижте че цялата държава е блокирана от снега. Това важи и за комуникационната мрежа на доставчиците на комуникационни услуги.

Е, чак пък цялата држава - няколко области... При нас от месеци не сме виждали сняг, както вчера, така и днес се виждаше по някоя пчеличка да лети насам-натам, иначе термометъра на сянка не показа повече от 10 градуса.

ch.atanasov
23.03.2015, 11:17
С компютрите съм на "ВИЕ".Незнам какъв е проблема ,но на моменти виждам голям зор при писане.Една буква я чукам по няколко пъти да излезе на екрана.Ако не гледам постоянно екрана ,после сума време попълвам букви. В момента е наред.Някакви насоки?

distedi
23.03.2015, 11:28
С компютрите съм на "ВИЕ".Незнам какъв е проблема ,но на моменти виждам голям зор при писане.Една буква я чукам по няколко пъти да излезе на екрана.Ако не гледам постоянно екрана ,после сума време попълвам букви. В момента е наред.Някакви насоки?

Пробвай хубаво да почистиш клавиатурата - ако се е събрал прах или други замърсявания под бутоните, може да не успяваш да ги натиснеш докрай.

ch.atanasov
23.03.2015, 11:38
Пробвай хубаво да почистиш клавиатурата - ако се е събрал прах или други замърсявания под бутоните, може да не успяваш да ги натиснеш докрай.
Това беше първото нещо за ,което се сетих .Проблема не е постоянен.При писане в гугъл и ютуба -нямам проблем.

Mateev
23.03.2015, 11:59
Виж дали ти е ъпдейтната JAVA-та на компютъра. Това е една от основните причини.

Другата причина според мене е зависнали прозорци на Internet Explorer във фонов режим, които се появяват ако компютъра не се рестартира дълго време и ако се отварят и изоставят десетки прозорци.

На моя компютър от време на време се появяват проблеми с Internet Explorer, особенно когато има наотворени много прозорци едновременно. Тогава някои прозорци зависват и започват да пречат на всички останали отворени прозорци. При такава ситуация затварям всички прозорци на Internet Explorer и след това натискам Ctrl-ALT-DEL и влизам да разгледам процесите. И обикновенно в тях има наколко зависнали iexplore процеси. Унищожавам ги и всичко се оправя. Алтернативата е рестартиране на Windows-а.

ch.atanasov
23.03.2015, 12:12
Благодаря за насоките .Малкият "хакер " беше под ръка и погледна ,но няма време за други действия.Остава за по-късно.Интересно в момента е супер писането.

Дамян Дамянов
23.03.2015, 20:31
Атанасов, твойта работа - "Искам едно такова с дупка" ;)
Кажи каква на каква система си Windows 7 ли пише или Windows XP. Използваш мозила или интернет експлорер или опера или...
Ако си с клавиатура без кабел стават такива работи.
Дай информация, че да не хвърлям боба ;)

Ако си на windows 7, то с "Win7 EXP" ще рестартираш explorer, а с Win7 IE ще спреш internet explorer.
Пускаш си я като всяка една програмка и ако те пита нещо от сорта администратор...дрън-дрън... му даваш yes.
Качвам ги и двете в архивиран файл -> 3818

Кажи каква ти е системата, че да не пиша команди за windows от 90-те години.
За IE командите са
tskill iexplore
taskkill /IM iexplore /F /T

А за explorer са
tskill explorer
taskkill explorer

ch.atanasov
23.03.2015, 21:21
Дамянов ,уж сме приятели ,пък ми се караш.:bigsmile: Не обърна ли внимание как ми почва въпроса.Там има едно ВИЕ.Виж сега -малко ми е късно да си напрягам мозъка и уча новости.Младежите в къщи ще помогат.Бгодаря ти ,но съм неспасяем случай.:laughing:

Дамян Дамянов
23.03.2015, 21:42
Дамянов ,уж сме приятели ,пък ми се караш.:bigsmile: Не обърна ли внимание как ми почва въпроса.Там има едно ВИЕ.Виж сега -малко ми е късно да си напрягам мозъка и уча новости.Младежите в къщи ще помогат.Бгодаря ти ,но съм неспасяем случай.:laughing:

Как ти се карам-глупости! :)
Кажи им на младежите да видят това дето го писах преди малко и ще се ориентират лесно.
Как ще е късно?!?!? Тъкмо си изтупвам гащите, че са ми пълни джобовете с талаш и ще излизам да пия кафе.

Асен Йосифов
24.03.2015, 10:22
Здравейте. Интересува ме как мога да си увелича времетраенето на една сесия. Докато чета някоя страница с мнения и сесията ми изтича и трябва да се логвам пак. Рових, рових и не открих възможност за такова менажиране.

Mateev
24.03.2015, 10:31
В момента дължината на сесията е настроена на 15 минути. Това е предостатъчно време за изчитане на каквото и да било. Няма как да увеличим това време на повече, защото това ще консумира огромни ресурси (памет и дисково пространство) за поддържане на вече неактивни сесии.

Предлагам ти друго - когато се логваш, чукни чекбоксчето, че искаш да останеш логнат за постоянно. При това положение след изтичане на сесията форума ще те логва автоматично и ти дори няма да го разбираш това. Визуално ще изглежда че винаги си логнат, дори и дадена страница да я изоставиш на екрана за дни наред.

За да работи тази функционалност трябва на браузъра ти да са разрешени cookies.

Асен Йосифов
06.04.2015, 20:27
Къде е това чекбоксче, че искам да остана логната за постоянно? Ако става въпрос за "запомни ме", сега го чекнах.

Цеко
06.04.2015, 20:37
Къде изчезнаха районите на пчеларстване на потребителите?

vladoniki
20.04.2015, 19:14
Здравейте,

Мога ли да виждам най-новото мнение в дадена тема в края на самата тема (последно мнение, на последна страница)? Тоест първото мнение в темата, което се вижда най-горе, да е най-отдавна публикуваното.

Прегледах профила си, но подобна опция не открих.

Благодаря предварително! :)

Валтер Желязков
20.04.2015, 19:41
Потребителски панел-общи настройки-ред за показване на мненията-от падащото меню линеен първо най старите, ако съм те разбрал правилно.

Дамян Дамянов
20.04.2015, 19:46
Потребителски панел-общи настройки-ред за показване на мненията-от падащото меню линеен първо най старите, ако съм те разбрал правилно.

http://pchelari.com/forum/profile.php?do=editoptions

vladoniki
20.04.2015, 19:52
Благодаря ви! Точно това търсех. :)

rosty_sz
21.04.2015, 06:42
Влизам във форума и през смартфон, но съм от поколението което започва да се затруднява с тези техники. До един момент си вървеше ОК като изгледа си беше спец за мобилни устройства. Явно съм натиснал нещо без да искам и сега съм с изглед като за компютър и е ужас. От три дни се треня и не мога да го върна в предното положение. Моля помогнете.

koragroup
21.04.2015, 06:50
Пробва ли да се "разлогнеш и логнеш" наново?
На мен пък ми е по-удобно със стандартната версия. Когато си в мобилната, има бутон "Пълен сайт", ама обратния и аз не го намерих.

П.с. това с "влез-излез" помага. Пробвах току що.

rosty_sz
21.04.2015, 07:03
Наистина помага.
Благодаря.

Mateev
21.04.2015, 07:03
Форума притежава 12 различни изгледа (стилове) с различни цветови комбинации и различни разположения на елементите. Един от тях е и мобилния изглед. Превключването от един изглед към друг става с падащо меню. При различните изгледи това меню се намира на различно място, но винаги е накъде отдолу на страницата - в ляво или в дясно.

Ето списък на изгледите (стиловете):
-Creative
-Creative Fixed
-Blue Daemon
-Blue Daemon Fixed
-Color Theory
-Color Theory Fixed
-Eye Easy
-Eye Easy Fixed
-Shiny Blue
-Shiny Blue Fixed
-vBulletin
-Default Mobile Style

Стиловете с Fixed в името си са с фиксирана ширина на страницата и са подходящи за тези посетители, които се дразнят от автоматичното разпъване по ширина.

Всички стилове ги има в два варианта - на Български и на Английски. Езика се сменя от второ меню, което обикновено стои в непосредствена близост до менюто за избор на стил.

Не знам кой от вас какъв стил си е избрал. Аз например от време на време ги сменям, когато ми омръзне дадена цветова схема. В момента например работя с Creative.

Когато пишете в тази тема за някакъв проблем с форума, вие всъщност пишете за проблем с вашия стил. Вие можете да виждате едно, а другите посетители на форума - друго. Имайте предвид, че освен различните цветове, стиловете понякога имат и различно разположение на компонентите и/или менютата, така че може да се наложи някои неща да ги търсите къде точно се намират. При това положение когато пишете за проблем е редно да съобщавате с кой точно стил работите, за да мога да ви казвам кое къде се намира.

rosty_sz
04.08.2015, 21:35
От вчера мобилната версия на форума отказва да осъществява търсене на нови мнения. Излиза съобщение да се въведе критерии и бла бла.

Mateev
04.08.2015, 21:59
Нищо не сме пипали по форума, така че никой не знае какво се е объркало. Може би някой пореден ъпдейт на Бил Гейтс - знам ли. Ще поръчам на IT отдела да се поразрови в мобилната версия.

Дамян Дамянов
04.08.2015, 22:10
От вчера мобилната версия на форума отказва да осъществява търсене на нови мнения. Излиза съобщение да се въведе критерии и бла бла.

Нямам проблеми с това, но с качването на снимки имам. Бутона "ОК" липсва при качването на снимки, а на мобилната версия изобщо няма опция за качване на снимки.
Виж дали са ти включени бисквитките и java. С предишния телефон, изобщо не ми даваше да се логна. Бях с LG Optimus L7 II, а сега съм с Alcatel One Touch Idol 3(Kernel 3.10.49 и Android 5.0.2)
http://s17.postimg.org/dry348a0r/Screenshot_2015_08_04_23_02_42.jpg (http://postimg.org/image/dry348a0r/) http://s23.postimg.org/g9hz1qbzb/Screenshot_2015_08_04_23_22_40.jpg (http://postimg.org/image/g9hz1qbzb/)

S.Mateev
06.08.2015, 07:22
Тествахме с няколко физически мобилни устройства и работи нормално. Днес ще продължим тестовете чрез симулатор за различни мобилни устройства до установяване на проблемите, описани по-горе. Моля, при установяване на нови грешки с функционирането на системата, да рапортувате като упоменавате име и версия на използваният браузър, операционна система и линк към страницата, за да имаме възможност по-лесно и бързо да локализираме проблема.

Освен в темата бихте могли да се обръщате и директно към екипа по поддръжка на телефони: +359 (66) 817 413; +359 (882) 467 110

koragroup
02.09.2015, 07:41
От известно време, забелязвам, че от мобилния си телефон (Лумия 535), при опит да пиша мнение или съобщение, полето за писане не ми "събужда" клавиатурата на телефона. Така съответно не мога да пиша нищо. Просто не се появява курсор. Телефонът имам от скоро и си спомням, че при първите влизания нямаше такъв проблем. В моя телевизор ли е грешката? А... и на телефона форума ми се отваря в "креатив" и липсва бутон или меню за преминаване към мобилна версия.

rumenggr
02.09.2015, 09:13
Пиша от мобилен тел.. Нямам такъв пороблем с писането. Най-долу от падащото меню преминах от креатив в мобилен и обратно също успешно(Sony Z1 compact).

Mateev
02.09.2015, 13:11
Няма как да поддържаме 1000 вида телефони просто защото ги нямаме под ръка за тестване. Ако наистина приемем, че има някакъв бъг в софтуера за някой вид телефон, то тогава проблема трябва да се рапортува не при нас, а при разработчика на форума vBulletin. Линка му е най-отдолу на страницата. Бихме могли и ние да се поразровим, но трябва човека с телефона да дойде при нас и да седне с някой от ИТ отдела, и след това заедно да се загубят 2 часа или 2 дена - все пак това са стотици хиляди редове код, който не е писан от нас.

Дамян Дамянов
02.09.2015, 19:09
От известно време, забелязвам, че от мобилния си телефон (Лумия 535), при опит да пиша мнение или съобщение, полето за писане не ми "събужда" клавиатурата на телефона. Така съответно не мога да пиша нищо. Просто не се появява курсор. Телефонът имам от скоро и си спомням, че при първите влизания нямаше такъв проблем. В моя телевизор ли е грешката? А... и на телефона форума ми се отваря в "креатив" и липсва бутон или меню за преминаване към мобилна версия.

Спокойно, случва се и при мен и то с доста сайтове с Alcatel one touch idol 3 съм.
С Лумията не помня да ми се е случвало, но и не я използвах дълго.

jorors
02.09.2015, 20:30
От известно време, забелязвам, че от мобилния си телефон (Лумия 535), при опит да пиша мнение или съобщение, полето за писане не ми "събужда" клавиатурата на телефона. Така съответно не мога да пиша нищо. Просто не се появява курсор. Телефонът имам от скоро и си спомням, че при първите влизания нямаше такъв проблем. В моя телевизор ли е грешката? А... и на телефона форума ми се отваря в "креатив" и липсва бутон или меню за преминаване към мобилна версия.
И при мен е така, със същия телефон съм. Е остава са да чета и да давам от време на време по някоя ръчичка.

koragroup
02.09.2015, 20:58
Няма как да поддържаме 1000 вида телефони просто защото ги нямаме под ръка за тестване. Ако наистина приемем, че има някакъв бъг в софтуера за някой вид телефон, то тогава проблема трябва да се рапортува не при нас, а при разработчика на форума vBulletin. Линка му е най-отдолу на страницата. Бихме могли и ние да се поразровим, но трябва човека с телефона да дойде при нас и да седне с някой от ИТ отдела, и след това заедно да се загубят 2 часа или 2 дена - все пак това са стотици хиляди редове код, който не е писан от нас.

Въпреки че не се напъвам да съм "почетен автор" и нямам амбицията да ръся мозък за щяло и нещяло, "проблемът" за който споделих е досаден. И без друго пишещите губят битката с четящите, явно и по обективни причини. Затова сигнализирах. Живея (вече) повече на село, където сичкото интернет ми е на телефона. Като знам, че не мога да кажа нищо, даже се съмнявам, че и ще чета...

solaris60
20.10.2015, 22:01
Къде изчезна най - десния бутон с който се цитираха няколко поста едновременно?

Mateev
21.10.2015, 13:36
Аз го изключих, защото работеше бъгаво и объркваше повечето посетители на форума. Цитирането на повече от 1 постинг се използва само от 1-2 човека, при това много рядко, и лесно може да се на направи и посредством друг способ - например Copy/Paste на текстовете, направено с 2-3 последователни натискания на бутона за цитиране. Самият аз го правя така и никога не съм ползвал бутона за групово цитиране.

solaris60
21.10.2015, 18:18
Аз го изключих, защото работеше бъгаво и объркваше повечето посетители на форума. Цитирането на повече от 1 постинг се използва само от 1-2 човека, при това много рядко, и лесно може да се на направи и посредством друг способ - например Copy/Paste на текстовете, направено с 2-3 последователни натискания на бутона за цитиране. Самият аз го правя така и никога не съм ползвал бутона за групово цитиране.

Бутона си работеше прекрасно. Вярно е, че объркваше някои посетители, но това не трябва да затруднява останалите, защото те не могат да работят с него. А затрудняваше по мои наблюдения само вишиста василевски, че забравяше да маха отметките и повтаряше един и същи пост по 10 пъти. Но ти си шефа, ако кажеш ще чукаме и с един пръст по клавиатурата като радисти, а не с десет, като телеграфисти.:bigsmile:

Mateev
21.10.2015, 21:14
Добре де, върнах го. Ще черпиш една бира ......drinks;

solaris60
21.10.2015, 21:50
Добре де, върнах го. Ще черпиш една бира ......drinks;

Винаги. Само кажи кога?

delpi
22.10.2015, 14:08
Няколко пъти вече ми се случва: при цитат започвам да пиша моя коментар и в един момент, както курсора е на текущия ред се премества на горния празен над него и писането продължава на него. При преместване пак на долния, при натискане на клавиш се мести отново горе и така не мога да продължа писането на реда, на който съм започнал.
Случвало ли се е на някой? Не съм сигурен, че е проблем на форума, но другаде не ми се е случвало.

tsc1
22.10.2015, 16:04
Няколко пъти вече ми се случва: при цитат започвам да пиша моя коментар и в един момент, както курсора е на текущия ред се премества на горния празен над него и писането продължава на него. При преместване пак на долния, при натискане на клавиш се мести отново горе и така не мога да продължа писането на реда, на който съм започнал.
Случвало ли се е на някой? Не съм сигурен, че е проблем на форума, но другаде не ми се е случвало.
Проблем на форума е. Случва ми се както тук, така и в един друг форум, който е на същата платформа. Решавам го като продължавам с писането където е курсора, после маркирам написаното и го провлачвам където му е мястото.

Mateev
22.10.2015, 19:52
Проблемът е във взаимодействието между софтуерен код на форума и софтуерен код на Java-та. Софтуера на форума вече е стар - писан е преди няколко години и е тестван на стари версии на Java-та. Колкото до самата Java - вероятно посетителите на форума имат инсталирани по компютрите си поне 100 различни нейни версии. Резултата от всичко това е появата на бъгове (най-вече в прозореца за писане на постинги и качване на файлове), които се проявяват при един посетител и не се проявяват при друг.

Искаше ми се да ви кажа, че ще го оправя това, но истината е че не знам как може да се оправи. Ако се разпоредя форума да се ъпдейтне до последната версия на v-Bulletin, това ще отнеме 1 месец време на IT отдела, и в резултат на това едни бъгове ще се оправят, но ще се появят други, които не се знае дали ще са чак толкова безобидни като сегашните.

Иначе софтуера на форума не е ъпдейтван повече от 2 години, но през този период няколко пъти се появяваха и изчезваха едни или други бъгове. И всичко това се случваше след поредния ъпдейт на Java-та.

koragroup
22.10.2015, 20:04
Проблем на форума е. Случва ми се както тук, така и в един друг форум, който е на същата платформа. Решавам го като продължавам с писането където е курсора, после маркирам написаното и го провлачвам където му е мястото.

И аз го имам този проблем. Но си има решение. Вместо да пишеш от там където ти се появява "оригинално" курсора, с мишката цъквам след скобата за цитат, давам два пъти ентър и си пиша на воля.... и сега така направих ;)

Totevski
02.11.2015, 17:54
Имам следният проблем: в долният десен ъгъл на екрана, където е прозорето "Frends Online" вътре никовете, които са изписани на кирилица не се четат, а излизат само въпросителни. Примерно никът "Иван Иванов" изглежда "???? ??????". С никовете, изписани на латиница няма проблем. Възможно ли е това да се коригира и никовете изписани на кирилица също да могат да се четат?

tsc1
02.11.2015, 18:18
Това не зависи от платформата на форума, а от това какъв енкодинг е зададен на браузера на компютъра. Какъв браузер ползвате и на какъв енкодинг е настроен?

Mateev
02.11.2015, 18:34
И при мене излизат питанки и не знам как да ги оправя. Много пъти съм поръчвал на IT отдела да направи нещо по въпроса, но в общия случай те са безсилни. По начало чата на форума не е от неговия собствен код, а някакъв външен Plugin, който е яко наплетен с Java-та и нищо не може да се разбере от неговия код. Функциите са скрити и нямаме достъп до тях. Ако можеше нещо да се направи, отдавна щяхме да сме го направили.

Засега имаме само две алтернативи:
1. Въобще да премахнем чата от форума
2. Да търсим друг Plugin от друг производител.

Такива Plugin-и обикновено са платени, но ще се жертваме - стига наистина някой да ни посочи някакъв подходящ, който може да свърши работа и да се справя по-добре с кирилицата.

Totevski
02.11.2015, 20:07
И при мене излизат питанки и не знам как да ги оправя. Много пъти съм поръчвал на IT отдела да направи нещо по въпроса, но в общия случай те са безсилни. По начало чата на форума не е от неговия собствен код, а някакъв външен Plugin, който е яко наплетен с Java-та и нищо не може да се разбере от неговия код. Функциите са скрити и нямаме достъп до тях. Ако можеше нещо да се направи, отдавна щяхме да сме го направили.

Засега имаме само две алтернативи:
1. Въобще да премахнем чата от форума
2. Да търсим друг Plugin от друг производител.

Такива Plugin-и обикновено са платени, но ще се жертваме - стига наистина някой да ни посочи някакъв подходящ, който може да свърши работа и да се справя по-добре с кирилицата.


Благодаря за бързият отговор. Не е болка за умиране, но си е хубаво ако може да се разреши.

Юрий Цветков
05.11.2015, 10:11
Не мога да отговоря на ЛС. Полето за отговор излиза, но не ми разрешава да пиша.

Недялко Атанасов
05.11.2015, 11:23
Не мога да отговоря на ЛС. Полето за отговор излиза, но не ми разрешава да пиша.
И при мен се получи,но май излезе,че е от ползването-влизането във форума от друг компютър .

Юрий Цветков
05.11.2015, 11:29
Това не би трябвало да е причина. На последък поллзвам предимно един и същи комп.

ferdy
05.11.2015, 13:21
Не мога да отговоря на ЛС. Полето за отговор излиза, но не ми разрешава да пиша.

При мен е същото, а когато успея да напиша съобщение, то не се получава.

Дамян Дамянов
23.11.2015, 19:13
Имената написани на кирилица излизат в чата са с "????"
Гадаеш с кого пишеш :D

Ангел Йосифов
24.11.2015, 18:55
И при мен има проблем със въпросителните.При добавяне на файлове,вместо снимки се повяват икони с въпросителен знак и така остават в архива,но прикачени вече се появяват като снимки.Проблемът,може би е от два месеца.

Mateev
24.11.2015, 23:37
Проблемът е от както този Plugin за чата е инсталиран. Просто в Plugin-а има бъг в работата с кирилица, и понеже кода е на Java, няма как да бръкнем в него и да го поправим. Така че алтернативите са или да деинсталираме чата, или да търпим този негов недостатък.

По принцип форума отдавна не е ъпгрейдван с по-нова актуална версия на V-Bulletin. Работата по един ъпгрейд е няколко седмици на 2-3 програмиста (заради хаоса и несъвместимоста в базите данни межу различните версии). Сега не можем да си го позволим, понеже ИТ отдела е претоварен от други задачи, от които очакваме да спечелим живи пари. Живот и здраве хората малко да се поосвободят и веднага ще им поръчам да направят ъпгрейд, който най-вероятно ще премахне съществуващите бъгове, но ще създаде нови на друго място. Какво да се прави - това е софтуер ......

ferdy
26.11.2015, 16:00
Здравейте, аз продължавам да имам проблеми с личните съобщения, успявам да изпратя от десети опит, някъде. В тази връзка, да се извиня на всички, които не получават отговори от мен, моля ако не Ви отговоря, не мислете, че не искам.

Дамян Дамянов
26.11.2015, 16:04
Здравейте, аз продължавам да имам проблеми с личните съобщения, успявам да изпратя от десети опит, някъде. В тази връзка, да се извиня на всички, които не получават отговори от мен, моля ако не Ви отговоря, не мислете, че не искам.

Малко по-подробно? Съощение дава ли и какво пише? Блокира и зарежда до +∞ или...

ferdy
26.11.2015, 16:09
Не зарежда прозореца/полето за писане, а когато го зареди е неактивно, т.е. излиза рамката, надписите по нея, само не и полето за писане. Сега установявам, че имам подобен проблем и с писането на постове, но тук поне става от втори-трети опит рефреш. Сега гледам и че ми се върти някакво кръгче на мястото на стрелката, явно зарежда нещо.

Mateev
26.11.2015, 16:21
Това е проблем на Java-та и на нейното взаимодействие с Internet Explorer на Microsoft. И на мене понякога не ми дава да пиша или редактирам някой постинг. Когато това се случи, просто отварям нова сесия (нов прозорец) и копирам в него линка от стария. Получава се на 100%. Пиша в новия прозорец, а стария го изоставям. Ако след известно време новия прозорец също се бъгне, връщам се в стария - той вече работи правилно.

Мисля че в другите браузъри този ефект не се проявява, така че ако искате да напсувате някого, то това трябва да е Бил Гейтс.

ferdy
26.11.2015, 16:27
С Хрома браузвам, с ИЕ не се разбираме отдавна. :)

Дамян Дамянов
26.11.2015, 16:52
Не е от броузъра, но е от java-та. Проблемът го виждам най-често при wysiwyg, но в текстов режим изчезва. Горе ляво има една иконка А/А
Не е виновен IE и Windows, защото аз съм с Ubuntu и Firefox.
Мога да гадая къде е проблема -> Автоматичното запеметяване ми е фаворит

ferdy
27.11.2015, 00:56
Какво имаш предвид под "автоматично запаметяване"?

Дамян Дамянов
27.11.2015, 01:41
Какво имаш предвид под "автоматично запаметяване"?

Дълга и широка, явно има грешка в кода и зацикля на едно място...и чака да бъде изпълнено, че да продължи.
Най-вероятно ще трябва да се прегледа целия редактор(полето в което пишеш) или да се смени.