PDA

Виж пълната версия : НЕКОРЕКТНИ ФИРМИ ЗА ИЗКУПУВАНЕ НА МЕД



BaMnuPko
14.01.2011, 01:06
1-вата фирма е "Бул-мед" която вече не съществува,но ожилените пчелари от нея са не малко.Вземаха меда на пчеларите с забавено плащане ,но уви пари нямаше.Двама мои приятели изгоряха единя с 2т мед другия с 4т мед.

2-рата фирма е "Рам комерс" оод с. Масларево от личен опит съм имал главоболия с тях. Първо те обвиняват в мед с антибиотици после ,че ще те съдят и накрая си искат парите които са дали за меда ... наглост до не ма и къде...
Един съвет от мене , като си продавате меда си земете парите да не плачите после ,че и бойко не може да ви спаси !!! Нека ако има други колеги да пишат тука за некоректни фирми.

p4eli4kata maq
26.07.2011, 13:56
1-вата фирма е "Бул-мед" която вече не съществува,но ожилените пчелари от нея са не малко.Вземаха меда на пчеларите с забавено плащане ,но уви пари нямаше.Двама мои приятели изгоряха единя с 2т мед другия с 4т мед.

2-рата фирма е "Рам комерс" оод с. Масларево от личен опит съм имал главоболия с тях. Първо те обвиняват в мед с антибиотици после ,че ще те съдят и накрая си искат парите които са дали за меда ... наглост до не ма и къде...
Един съвет от мене , като си продавате меда си земете парите да не плачите после ,че и бойко не може да ви спаси !!! Нека ако има други колеги да пишат тука за некоректни фирми.
Да добавя и "Апимел" специално ИЛИЯ ИЛИЕВ обвиняват те,че имаш антибиотици в меда и то 3 пъти над допустимото и те кара да звъниш на шефа им и да се молиш да ти вземат меда,само че на цена по-ниска от обещаната.Е по нагло от това не знам дали има.Да се молиш да ти вземат меда.

кольо
03.09.2011, 16:58
колеги и аз имах големи главоболия с тези хора същите причини ми изтъкваха - антибиотик, съд и връщане на пари.Но все пак аз съм сигурен в продукцията си.Наистина не съм очаквал такова отношение пчеларите са едни чести хора. Вие как се оправихте с тази фирма.

kando
03.09.2011, 17:03
Съд ли - пха, аз ми е интересно, как па ще те осъдят, дори няма да посмеят да стъпят в съда.
Ама там е то - една яка пчеларска организация и като кажат съд, да видиш тогава кон боб яде ли, да го хванем такъв па да види как се съди.

Димитър Бонев
04.09.2011, 20:40
И коя ще да е тази яка пчеларска организация?

кольо
04.09.2011, 21:00
Има правила и закони които ще трябва да се спазват .

Цеко Сифоня
05.09.2011, 00:06
Има но не се спазват.

p4eli4kata maq
06.09.2011, 15:48
и аз продадох акацията в 22 часа без документи на 5 лв.,с нови тенекии.А за Илия има файда от писането във форума,доста хора са се озлобили срещу него,дори вече от 4 места е гонен като куче.Има напредък.Тези прекупвачи трябва да ги докараме като тези дето изкупуват старо желязо с жигулата с ремаркето.

Evgeni Petkov
30.09.2011, 14:15
BaMnuPko написа:
"обвиняват те,че имаш антибиотици в меда и то 3 пъти над допустимото и те кара да звъниш на шефа им и да се молиш да ти вземат меда,само че на цена по-ниска от обещаната.Е по нагло от това не знам дали има.Да се молиш да ти вземат меда."
Тази сутрин пет човека ми се жалваха с едно и също- взели им проби мед преди месец и нещо и днес фирмата дошла да товари мед от по-крупните пчелари от околните села, а всички от града Павликени ги привикали на место и поединично им заявили , че в меда им има пестициди. Но... да се обадят на шефа им да го помолят и да се разберат за цената/ защото преди месец са обещали с взимане на пробите цена 4 лв. и нещо wink; /. И това са все стари пчелари, имащи 10-30 кошера и меда им е от 200кг. до тон! Те казват, че кошерите им са в с селските дворове, дори в едното села земята не се е и обработвала, че да се е и пръскало? На" големите" печлари с 5-8 -12 ит.н.тона- меда им е в норма. Задължитилно нямал пестициди! Дори единият пчелар казва- "големият пчелар ги мести с фургона и аз съм с него цяло лято, заедно мед вадим, моят мед имал пестициди, неговият няма!? Друг казва, че този мед /15 тенекии слънчоглед/ останали, защото при предишното изкупуване/преди 40 дни/ не могли да го дигнат всичкия, взели го дори без проби, защото рапичния му мед/ от май месец/ бил с проба и бил добре??? Той смята, че ако е така, търговеца реално изнася за ЕС мед с пестициди! speechless; speechless; speechless;
Пиписах Ви повече, за да проучите тази фирма и други подобни и поне не давайте да Ви "крадат" по един буркан за проба, ако имате <42тенекии с мед! Виж ако са >45 на драго сърце им давайте :D да вземат и по две проби.Явно грамофонната плоча с антибиотиците се е поизтъркала и това е нов начин за рекет спрямо "дребните пчеловъди".
За мен всичко си е "шменди капели" и явно народа не напразна е казал- "доката има говеда/ в нашия случай пчелари/ винаги ще има и касапи/ тук набедени за прекупвачи/"
А и мисля да не пиша за "солидарността" на тези, които бързали да си "качат" меда си в камиона, за да не стане и той с пестициди с другите си "колеги пчелари"!
Тъй като явно с това ще се акцентира изкупуванета на меда тази есен, някой да напише за полуразпада на пестицидите, някой полеви тест в дома или за цената на изследвмане в лаборатория за пестициди. Ако може да сме полезни с нещо!
А за догодина да се стягаме , защото навярно тогава шлагера на медосъбирателите ще бъде ГМО- ГМО-ГМО!

Даниел Йорданов
08.02.2012, 01:28
Колеги ,някой от вас работил ли е с лицето Ангел Атанасов Зарев/прекупвач / от Перник? Ако има хора продавали мед на тоя човек нека ми пишат тук или на лични...Предварително благодаря....

Kiril8305
24.09.2013, 19:16
Вигимед ООД с.Бранище- от Гейове на горе са тия.

Цеко
24.11.2013, 21:50
По нашия край (СЗ) напоследък обикаля един, Генчо от Разград, за кой работи не знам, но много бие в кантара -първо мен се опита да ме прекара, днеска говорих с още няколко колеги дето са работили с него, същата работа. Той и хората му се движат с едни големи бусове Ивеко с Разградски номера (РР). Внимавайте с тях колеги !!!!

rosty_sz
24.11.2013, 22:08
Тези са голяма мъгла. С един се уговаряш после ти звъни друг,а меда го взема трети, който ако има проблем се свързва пак с първия. Дадох им малко мед, но не ме цакаха, защото теглихме на моята електронна везна. Продават и тенекии. Звъняха ми да ми предлагат и основи за восък. В пчеларските вестници имат по няколко обяви във всеки брой.

nefer1980
12.12.2013, 10:31
Колеги какво мислите за Вето мед дали са коректни и как са с кантара ,също така и с "Апимел"-при всяко обаждане ти казват ,че ще ти купят меда до 10 дена а ги чакам от 4 месеца.

rosty_sz
12.12.2013, 12:57
Попаднал си най-големите хубавци. Едно от наименованията на по горе описаните хубавци е Вето мед. За Апимел просто нямам думи. Това е възможно най-лошия избор на изкупвач. Много хора ме предупреждаваха да не се занимавам въобще с тях ама аз съм корава глава и съм се убедил лично, че за нищо не стават уникални мошеници от където и да ги погледнеш. БЯГАЙ.

nefer1980
12.12.2013, 17:22
какво имаш предвид за Вето мед КОЛЕГА не ги познавам,кажете кои са коректните фирми ,благодаря Ви предварително.

Цеко
12.12.2013, 18:30
Апимел ми вземаха пробите в началото на септември,а във вторник (10.12) ми се обадиха че ще дойдат за меда ......

rosty_sz
12.12.2013, 19:16
Ами колега прочети пост 12 на Цеко, 5 поста по-горе и пост 13 мой, веднага след него и става дума за Ветомед или както там се казват, защото те се представят с няколко различни имена на фирми, но са едни и същи хора.
Цеко ама и ти си се изгърмял от едните та при Апимела. Те ти се обадиха ама кога ще дойдат не се знае. Ако не са ти казали, че имаш антибиотици, ГМО и т.н. в меда си супер. До новия сезон все ще го извозят.

Цеко
12.12.2013, 21:02
Ами колега прочети пост 12 на Цеко, 5 поста по-горе и пост 13 мой, веднага след него и става дума за Ветомед или както там се казват, защото те се представят с няколко различни имена на фирми, но са едни и същи хора.
Цеко ама и ти си се изгърмял от едните та при Апимела. Те ти се обадиха ама кога ще дойдат не се знае. Ако не са ти казали, че имаш антибиотици, ГМО и т.н. в меда си супер. До новия сезон все ще го извозят.

Това Вето, Вито и т.н. мед, тия шмекери от Разград ли са? Иначе с Апимел от миналата година се бях зарекъл да не работя, пак по същите причини, но представителя им за нашия край е мой човек и уж всичко е точно тая година, но явно не е, а и няма и да бъде

nefer1980
13.12.2013, 08:38
Благодаря колеги за информацията ,много е трудно да се намери коректни търговци

Цеко
11.04.2014, 11:04
По нашия край (СЗ) напоследък обикаля един, Генчо от Разград, за кой работи не знам, но много бие в кантара -първо мен се опита да ме прекара, днеска говорих с още няколко колеги дето са работили с него, същата работа. Той и хората му се движат с едни големи бусове Ивеко с Разградски номера (РР). Внимавайте с тях колеги !!!!

Работата започна да се изяснява. Днес получих писмо от ВИГИ МЕД ООД с. Бранище и в него договор за покупко - продажба на пчелен мед за някаква баснословна сума, подписан и подпечатан само от купувача, от страна на продавача само моето име и ЕГН, подпис липсва. С тия изобщо не съм работил, обадих се на телефона за връзка (явно на шефа на ВИГИ МЕД) и той ме посъветва да се свържа с хората на които съм продал меда си. Добре че им пазя телефоните на тия бандити, свързах се с тях и им вдигнах луд скандал, те взеха да мрънкат че такъв бил реда и т.н. След като ги заплаших че ще подам жалба в прокуратурата да видя кой сключвал договора с ВИГИ МЕД от мое име, ме помолиха да проверя колко ми е данъка и да им се обадя щели да ми пратят парите само да не се раздухва случая..... Аман от мошеници......

Mateev
11.04.2014, 11:45
Любопитно ми е каква е тази "баснословна сума"?

Искрен Мутафов
11.04.2014, 12:59
Любопитно ми е каква е тази "баснословна сума"?

Най-вероятно няколко хиляди лева. Данака е 4%, като се приспадат и осигуровките, но въпроса е че някой си сключва договор от нечие друго име.

Цеко
11.04.2014, 17:42
Сумата е баснословна в смисъл че доста надхвърля тази която реално съм получил, т.е. аз плащам на някой друг данъците, а те не са малко, тъй като аз не съм регистриран ЧЗП и дължа 10% данък върху 60% от сумата. Интересно колко ли още хора са изгорели като мен, без да подозират?

ch.atanasov
28.09.2017, 16:21
Яяя, тая тема много замряла. Чухте ли новия хит -2017 : отбив по 200 гр. на тенекия, защото имало пяна?:)

npachovski
28.09.2017, 17:05
И искат от пчеларя да си маха пяната на всяка една тенекия :laughing:

kroum
28.09.2017, 19:22
И искат от пчеларя да си маха пяната на всяка една тенекия :laughing:

Бъзикате се вие, но аз си спомням, че преди 30-ина години, баба(Бог да я прости) обираше пяната от всяка тенекия преди да го изкупят...
Само не си спомням цената каква е била тогава, а и на едно дете друго му е интересно.

ch.atanasov
28.09.2017, 19:47
Бъзикате се вие....


Изобщо не се бъзикам. Първите изпатили са налице. Пише за Оберон. Цената преди 30г +; - по спомен беше 2.20лв. По него време я вдигнаха на 2.50лв. Даваха и захар (кафява ) срещу платен членски внос. Тъкмо взех един чувал едната година и на другата--финито--89г.crying;

Искрен Мутафов
28.09.2017, 21:42
Яяя, тая тема много замряла. Чухте ли новия хит -2017 : отбив по 200 гр. на тенекия, защото имало пяна?:)

Ами, който има пяна - ще му отбиват!!! - от центруфугата направо в тенекията, че някой не ползват дори и цедка... ами то си трябва инвентар за да е на ниво качеството, някакси "грозно" е, отваряш тенекията и вътре удавена пчела, отваряш втората - вътре две, отваряш третата и пак удавена, и така до към стоте - има-няма пет-шест без "мезе"....

jdrumev
28.09.2017, 22:01
Ами, който има пяна - ще му отбиват!!! - от центруфугата направо в тенекията, че някой не ползват дори и цедка... ами то си трябва инвентар за да е на ниво качеството, някакси "грозно" е, отваряш тенекията и вътре удавена пчела, отваряш втората - вътре две, отваряш третата и пак удавена, и така до към стоте - има-няма пет-шест без "мезе"....



Е как да докажеш, че е от пчели, а не БИО от каулфланд.:bigsmile:

kuline
28.09.2017, 23:08
Вижте к'ви ги плещят новоизлюпените пчелари-биобизнесмени. Пчелите дето били в тенекиите, правели пяната. Искрене, Мутафов, добрия мед(нищо, че не е сертифициран) образува пяна. Ние споделяме старите си спомени, от тогава когато ти си бутал камиончето по персийския килим и си се чудил що не се движи.

jdrumev
28.09.2017, 23:14
Яяя, тая тема много замряла. Чухте ли новия хит -2017 : отбив по 200 гр. на тенекия, защото имало пяна?:)



За транспортни разходи.:bigsmile:То как е ртъгнало скоро и пяна няма да има за тях.:bigsmile:

Искрен Мутафов
29.09.2017, 02:08
Вижте к'ви ги плещят новоизлюпените пчелари-биобизнесмени. Пчелите дето били в тенекиите, правели пяната. Искрене, Мутафов, добрия мед(нищо, че не е сертифициран) образува пяна. Ние споделяме старите си спомени, от тогава когато ти си бутал камиончето по персийския килим и си се чудил що не се движи.

Стига си говорил глупости, примера с пчелите е просто онагледяване на отношението на не малка група пчелари към продукцията им, която никога не е достатъчно "оценена" от прекупвачите - ами то със същото отношение няма да е оценена и от крайните клиенти. Ако нещо не ти е ясно(едва ли - все пак си "специалист" по всичко) за пяната - то прочити си темата, има си отделна тема във форума...
Колкото до старите ти спомени - няма лошо да ги споделяш, жалко ако ти си закъсвал с камиончето по персийският килим - ама по мое време камиончетата бяха с батерии, и ги управлявахме с дистанционни, и не само че не закъсваха по персийските килими, ами и паговеге на стаите преодоляваха...

Искрен Мутафов
29.09.2017, 02:12
Е как да докажеш, че е от пчели, а не БИО от каулфланд.:bigsmile:

ЖДрумев, ти на твоите клиенти на дребно в такъв вид ли им го предлагаш - с поняколко пчелички в буркана, за да са си сигурни че меда е от пчели...?!?

бат тянко
29.09.2017, 03:04
Проблема е, че на повечето консуматори не им иде на ум какво коства производството на даден продукт. Пример: пчелите " повръщат меда" , зайците си ядат изпражненията, а пържолата трябва да бъде зверски убита, че да не мърда в чинията. Не омаловажавам изискванията на закона, където си пише меда да бъде без примеси. Но поне едно пчелно краченце вътре, би значело, че нещото в буркана е имало досег с пчели. Относно пяната и върху бира не ме кефи, а в буркан с мед също е кофти за клиента.

Искрен Мутафов
29.09.2017, 05:06
Но поне едно пчелно краченце вътре, би значело, че нещото в буркана е имало досег с пчели. Относно пяната и върху бира не ме кефи, а в буркан с мед също е кофти за клиента.

...и, как би се "вързало" това пчелно краченце със сусам, тахан, ленено семе или там други екстри на крем меда?!?

бат тянко
29.09.2017, 06:44
Чудесно. Уверявам те нямаш повод за притеснение!

jdrumev
29.09.2017, 07:14
ЖДрумев, ти на твоите клиенти на дребно в такъв вид ли им го предлагаш - с поняколко пчелички в буркана, за да са си сигурни че меда е от пчели...?!?



В буркана не хваща декиш, но на тенeкии като продавам като им отворят да опитат друго им е изражението като видят пчела набъбнала като майка.;)

Искрен Мутафов
29.09.2017, 08:31
Чудесно. Уверявам те нямаш повод за притеснение!


Ааа, и без да ме уверяваш - аз ни най-малко нямам повод за притеснение, просто ти го дадох като пример...

Искрен Мутафов
29.09.2017, 08:35
В буркана не хваща декиш, но на теники като продавам като им отворят да опитат друго им е изражението като видят пчела набъбнала като майка.;)


Ти си гений! Направо си готов да пуснеш нов уникален и неповторим продукт на пазара - пчелен мед с "плуващи набъбнали пчели"....
...действай с патентоването, че току виж някой по-гений от тебе те изпреварил!!!

jdrumev
29.09.2017, 08:51
Не съм гений просто коментирам моите наблюдения.Няма пчелар да не е допуснал да му влезне някоя пчела в теникията/това си е мое мнение/.Да не казвам, че август месец може и някоя оса.

jdrumev
29.09.2017, 09:03
Аз може да не разбирам колкото вас от пчели, но пък съм работил достатъчно дълго време в търговията да знам много търговски трикове.
Ще ти дам пример:
За ражда, боя съм правил 5% отбив на желязо при купуване, при продаване не спадам тия 5%:bigsmile:. Това, че изкупвачите търсят да ни е..т от всякъде е ясно.И винаги успяват колкото и да се имаме за умни.;)
Още един пример ще ти дам:
В търговска верига 0,5 вариво струва 0,80ст, а 1 кг 1,99лв.
Проблема не е в пчелата или в пяната.Проблема е манталитета на Българина.Как да прекарам другия/говоря и за двете страни на медала/.
И още нещо да ти кажа което съм научил от моя житейски опит.В една сделка няма такова нещо и двете страни са доволни винаги единия е прекарал другия макар и с малко.

kuline
29.09.2017, 10:12
Стига си говорил глупости, примера с пчелите е просто онагледяване на отношението на не малка група пчелари към продукцията им, която никога не е достатъчно "оценена" от прекупвачите - ами то със същото отношение няма да е оценена и от крайните клиенти. Ако нещо не ти е ясно(едва ли - все пак си "специалист" по всичко) за пяната - то прочити си темата, има си отделна тема във форума...
Колкото до старите ти спомени - няма лошо да ги споделяш, жалко ако ти си закъсвал с камиончето по персийският килим - ама по мое време камиончетата бяха с батерии, и ги управлявахме с дистанционни, и не само че не закъсваха по персийските килими, ами и паговеге на стаите преодоляваха...

Благодаря за насоката, чел съм това, което пише в темата, както и съм виждал какво се случва в тенекиите, основно при акацията и липата. Не мисля, че това е заради отношението на пчеларя към продукцията му, но както и да е. Спора се заформи, около отбива на фирмите, заради въпросната пяна. По едно време пък се мъчеха да прокарат отбив, заради това, че в тенекиите оставало известно количество мед, което не можели да оползотворят. Питам аз, защо всичко го прехвърлят на гърба на пчеларя?
Относно краката, крилата и т.н. на пчелите - да, не е приятно за крайния потребител, но тук говорим за търговията на едро.

p4elarov
29.09.2017, 12:37
Добре се нали за това се продава на едрова цена като суровина ,като искат качество на пакетиран продукт да заповядат имам и Буркани,но цената е двойна...

Arsov
13.11.2017, 15:14
Така си е .Аз обаче ще направя,като един стар пчелар дето ме е учил.Ще го оставя да се отаи и ще го източа без пяната. Повече работа ама ще им затворя алчната уста на изкупвачите.