PDA

Виж пълната версия : Еводия, Мелия - медоносни, Годжи Бери



petrovito
08.10.2014, 07:12
Продавам Еводия Даниели, Мелия, Пауловния Томентоса и храсти Годжи бери

Еводия Даниели - фиданки - 6 лв.

2 годишна - 6 лв., 3 годишна - 10 лв., за големи количества, отстъпки:

над 10 бр. - 5%, над 20 бр. -10%, над 50 бр. -15%, над 70 бр. - 20%, над 100 бр. - 25%.

Мелиа - 1.5 метра - 8 лв
Годжи бери - 4 лв

Регион - Пловдив, с.Тополово
Куриер - Еконт
0898 93 21 93 - Иван

nyanakiev
13.10.2014, 08:59
покажи снимки на мелиа и годжи бери

petrovito
29.10.2014, 16:33
Имате ги:
Тези зад лопата са храси - годжи бери
дръвчетата мелии - /това непосредствено до пръскалката/ - високи са 1.5 - 2 метра
В ляво от пръскалката с широките листа е пауловния.
В дясно от мелиата има еводии. На еводията листото е гладко, на мелията е къдраво /да ги разпознаете в снимката/

А, и Еводията ми е 3 годишна, а не 2, както съм писал...просто не броих годината от семе до разсад. Първо засаждам семена, като поникнат ги пикирам в чашки и след това засаждам за 2 години за фиданки. Общо се получава че са 3 годишни.

petrovito
20.02.2015, 12:46
Привет!
Пролетта идва, останаха малко бройки от Еводия:
3 годишните до 1.5 метра - 6 лева
4 годишните - 9 лева

pihi62
21.02.2015, 19:54
Абе колега, какви са тези мижави 3-годишни еводии, не могат да стигнат до пръскалото.
Малко по-сериозно, моля Ви! :)

krumned
25.02.2015, 18:41
Искам да купя еводия 5 бр х 6лв
тел 0897 943010 Недко Крумов
Интересувам се и от албиция - фиданки или семена

petrovito
12.03.2015, 10:18
Не съм сигурен какви колеги сме, щом не различаваш мелия от еводия

petrovito
07.04.2015, 10:17
Останаха ми ограничени бройки Еводия. Цените са такива, каквито съм обявил. Тази пролет ще засея за последен път разсад и приключвам с това. В крайна сметка това ми носи загуби на време, а и финанси. Есента ще остане само един дето произвеждахв цялата страна и цената ще я определя той. След една-две години ще купувате дърветата по 20-30 лева, щом няма ценова конкуренция.
Сега цената е:
Еводия - около метър - 6 лв.
Еводиа - около 1.5 метра - 9 лв.
Мелия - около 1.5 метра - 6 лв.
Годжи Бери - изчерпано

delpi
07.04.2015, 10:55
Останаха ми ограничени бройки Еводия. Цените са такива, каквито съм обявил. Тази пролет ще засея за последен път разсад и приключвам с това. В крайна сметка това ми носи загуби на време, а и финанси. Есента ще остане само един дето произвеждахв цялата страна и цената ще я определя той. След една-две години ще купувате дърветата по 20-30 лева, щом няма ценова конкуренция.
Сега цената е:
Еводия - около метър - 6 лв.
Еводиа - около 1.5 метра - 9 лв.
Мелия - около 1.5 метра - 6 лв.
Годжи Бери - изчерпано

Мислиш, че ще се купуват дървета по 20-30 лв. след време при положение, че сега не можеш да си ги продадеш по 6 - 9 лв?

petrovito
08.04.2015, 08:55
Като помислиш малко, сам ще си отговориш. Но, все пак ще ти помогна, върху какво да мислиш: Който търси добив от естествени източници, рано или късно ще се ориентира в засаждане на култури гарантиращи този добив. За съжаление пчеларите с мисъл за бъдещето са малко, да не говорим за средства за земя, дървета и храсти. Масово пчелините са с по 10-на кошера в двора. Разчита се на пашата в региона. В планински и полупланински региони е все по-оскъдна. Климата се променя към дъждовен, и се губят дни от пашата в дъжд. Навсякъде пръскат с препарати, без оглед на пчелините в региона. На мен за 4 години, от как се уча на пчеларство, един път не ми е звъннал някой да ме предупреди че ще пръскат, въпреки, че пчелина е регистриран. На теб да са звъняли? Или не си пчелар...Масово се губят семейства - кошера пълен с мед, пчелите ги няма...Тоест всичко върви на зле. Държавата помага само на тези с програмите, тоест на тези с кинти. Проблемът на цената ще дойде, когато стане монополна. За съжаление в България цените са спекулативни, а не обвързани с разходите вложени в продукта, особено ако производителя или търговеца е монополист. И думи от рода "..не можеш да си ги продадеш по 6-9..." са без дълбочина и замисъл. Като не ги продам тези 30-40 дървета, ще си ги засея. Аз имам къде, а ти? Ако мислиш пък, че е доходоносен бизнес, заповядай купи семената, които имам и продължи да ги отглеждаш.

delpi
08.04.2015, 09:47
Като помислиш малко, сам ще си отговориш. Но, все пак ще ти помогна, върху какво да мислиш: Който търси добив от естествени източници, рано или късно ще се ориентира в засаждане на култури гарантиращи този добив. За съжаление пчеларите с мисъл за бъдещето са малко, да не говорим за средства за земя, дървета и храсти. Масово пчелините са с по 10-на кошера в двора. Разчита се на пашата в региона. В планински и полупланински региони е все по-оскъдна. Климата се променя към дъждовен, и се губят дни от пашата в дъжд. Навсякъде пръскат с препарати, без оглед на пчелините в региона. На мен за 4 години, от как се уча на пчеларство, един път не ми е звъннал някой да ме предупреди че ще пръскат, въпреки, че пчелина е регистриран. На теб да са звъняли? Или не си пчелар...Масово се губят семейства - кошера пълен с мед, пчелите ги няма...Тоест всичко върви на зле. Държавата помага само на тези с програмите, тоест на тези с кинти. Проблемът на цената ще дойде, когато стане монополна. За съжаление в България цените са спекулативни, а не обвързани с разходите вложени в продукта, особено ако производителя или търговеца е монополист. И думи от рода "..не можеш да си ги продадеш по 6-9..." са без дълбочина и замисъл. Като не ги продам тези 30-40 дървета, ще си ги засея. Аз имам къде, а ти? Ако мислиш пък, че е доходоносен бизнес, заповядай купи семената, които имам и продължи да ги отглеждаш.

Недей да се засягаш и да коментираш общи неща.
В моя коментар единствено и само се осъмних в това, че след 1-2 години цената на фиданките ще бъде 20-30 лева и ще се купуват при положение, че сега не можеш да си ги продадеш по 6-9 лева.
И само информативно да кажа, че доста пчелари вече са се ориентирали и посаждат еводии и не само. За справка може да погледнеш темата КОЙ КАКВО ЗАСАДИ? (http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=958).
А дали цената на еводиите ще стане монополна след като ти спреш да сееш семена ще поживеем и ще видим...

petrovito
08.04.2015, 11:00
ОК. Разбирам, но подобни коментари не са за обявата а за личен имейл. Дано и аз не съм те обидил...

delpi
08.04.2015, 12:14
ОК. Разбирам, но подобни коментари не са за обявата а за личен имейл. Дано и аз не съм те обидил...

Прав си, сори за което.
Не си ме обидил. Няма проблем.