PDA

Виж пълната версия : Как мога да извадя меда от питите БЕЗ центрофуга?



RDV_83
08.08.2014, 11:51
Здравейте,тази пролет се захванах с пчеларство, май месец си купих 1вата отводка на 7рамки която редовно подхранвах със сироп и разширявах с ВО. По този начин тя се разви до 12р. след което и сложих и магазин с 10 рамки в него. Всички рамки са запълнени с мед и са запечатани. Все още нямам центрофуга а и освен това нямам познат пчелар при който да извъртя питите. Дайте идея как мога да извадя меда от питите без да ги унищожа. Мислех си да извадя 2-3 пити от магазина да ги разпечатам от едната страна и ги сложа над голяма тава в която меда евентуално да се изкапе. след това ги разпечатвам от другата страна и ги обръщам, а меда който който е останал в колииките пчелите ще го почистят сами.

Благодаря предварително!!:laughing::laughing::l aughing::laughing:

зуница
08.08.2014, 12:09
1.Разпечатваш и пъхаш в достатъчно здрав и голям найлонов плик.Завързваш и въртиш около себе си подобно на центрофуга, като долната рамка е към тебе.Ако не ти се става "чукохвъргач"...
2.В достатъчно дълбок съд поставяш резпечатаната пита и я въртиш около надлъжната ос с бормашина с регулатор , така че да стои в съда и меда да тече по стените.По сложно е от първото.
3.Някой може да има и други идеи...

jordanov
08.08.2014, 12:48
Хаха, тука ще има веселба. Значи ако имаш бормашина и някво бидонче, ще стане кондиката. Долу една кръстачка с дупка у средата да влиза оста и нагоре измисляш как да закрепиш две пити срещуположно, горните летви навън. Примерно между две решетки от хладилника. Май имаше разни такива клипове из тубето, може и тука да сме ги гледали. Ако нямаш бормашина, връзваш питата откъм долната летва за една здрава тояга/или точилка, ама питай шефа дали може да я ползваш/, пъхаш у дупката на кръстачката и въртиш. Гледай да не дигаш много оборотите, мах. 300! Айде успех и после разказвай, може и снимки. :)

Pavel_Bs
08.08.2014, 14:45
Колега Йорданов,той на 300 направо ще си запали огън с точилката и току виж прегорил меда:laughing:.

jordanov
08.08.2014, 15:21
Верно бе Павка. Мани, ами то при прегарянето май ще има и ХМФ? Значи, РДВ, гледай да не подпалиш нещо!

vlado 9
08.08.2014, 15:48
А най -добре, ако имаш някой пчелар около теб, помоли го да му ползваш центрефугата

ahilis
08.08.2014, 18:44
Ха-ха-ха. Голям майтап. Мед има-лъжица нЕма. А сега на въпроса. Изрязваш две триъгълни дъсчици с дължина 15 см- колкото е на питата. Пробиваш им по една дупка в средата и там набиваш точилка, тръбичка или каквото там намериш, но да е набито, а не свободно да се движи. След това закрепваш три пити от всяка страна, като ги завържеш (омотаваш) с тиксо например в краищата. Намираш бидонче, дълбока тенджера или по дълбок съд, както споменаха по горе колегите и въртиш с бормашината, но с по - малко обороти. По твой усет за да не се получат трагични, а и смешни неща. Отдолу на дъното на съда е добре да се сложи пак една дъсчица полупробита в средата за да лагерува оста на която са закрепени питите. Тя трябва да опира плътно в стените за да има стабилност. Колкото по стабилно- толкова по големи обороти. По - малките обороти също ще свършат работа, но за сметка на повече време и сигурност. Успех и да почерпиш една лъжица мед.

Mateev
08.08.2014, 18:52
А не ви ли хрумна, че просто рамката може да се хване с две ръце за едната дълга летва, и след това другата летва да се чука в ръба на масата. Първо по-леко, и след това все по-силно и по-силно. Отдолу стои някакъв съд - кофа или тава.

Ами това е. Почукването на питата в ръба на масата създава голямо отрицателно ускорение за самата пита. Меда обаче вече е набрал скорост и излита от килийките. Точната сила на почукванията се определя опитно - първо по-слабо, а след това по-силно и по-силно, докато номера се получи. Тъй като килийките са леко наклонени към горната летва на рамката, то с ръце трябва да се държи именно тази летва, и да се чука по ръба на масата с долната летва. Нивото на ръцете трябва да е на нивото на ръба на масата или 2-3 сантиметра под него.

Хубаво е меда да е леко затоплен до 30-35 градуса - тогава ще излиза по-лесно. Това може да стане като сложите питите с мед вътре в стаята, но на перваза на прозореца, за да ги понапече час-два слънцето.

kartagen27
08.08.2014, 18:57
А не ви ли хрумна, че просто рамката може да се хване с две ръце за едната дълга летва, и след това другата летва да се чука в ръба на масата. Първо по-леко, и след това все по-силно и по-силно. Отдолу стои някакъв съд - кофа или тава.

Ами това е. Почукването на питата в ръба на масата създава голямо отрицателно ускорение за самата пита. Меда обаче вече е набрал скорост и излита от килийките. Точната сила на почукванията се определя опитно - първо по-слабо, а след това по силно, докато номера се получи.

най лесния начин да се скъса питата .... да меда от долната страна ще излезе ами този от горната де ще иде .... особено ако е прясно изградена питата а не миналогодишна ..... няма начин според мен ... е има де (със спринцовка килийка по килийка :D ) режи питите по рамката и в някаква импровизирана пресичка и без това да тази година не би трябвало да ти трябват пак ..... пък догодина ще си изградят нови

ahilis
08.08.2014, 19:00
А не ви ли хрумна, че просто рамката може да се хване с две ръце за едната дълга летва, и след това другата летва да се чука в ръба на масата. Първо по-леко, и след това все по-силно и по-силно. Отдолу стои някакъв съд - кофа или тава.

Ами това е. Почукването на питата в ръба на масата създава голямо отрицателно ускорение за самата пита. Меда обаче вече е набрал скорост и излита от килийките. Точната сила на почукванията се определя опитно - първо по-слабо, а след това по силно, докато номера се получи. Тъй като килийките са леко наклонени към горната летва на рамката, то с ръце трябва да се държи именно тази летва, и да се чука по ръба на масата с долната летва.

Аааа, това с почукването ми хареса. Особено това - силата на почукванията се определя опитно - първо по-слабо, а след това по силно, докато номера се получи. Абе с една дума- чукането му е майката. Шегувам се.

Mateev
08.08.2014, 19:04
най лесния начин да се скъса питата .... да меда от долната страна ще излезе ами този от горната де ще иде .... особено ако е прясно изградена питата а не миналогодишна ..... няма начин според мен ... е има де (със спринцовка килийка по килийка :D ) режи питите по рамката и в някаква импровизирана пресичка и без това да тази година не би трябвало да ти трябват пак ..... пък догодина ще си изградят нови

То и при всички останали методи може да я скъса, ако не внимава. Първо да почука малко от едната страна, за да излезе част от меда, после от другата, после пак от първата и т.н.

Метода е елегантен с това, че не изисква никакви допълнителни приспособления. Иначе и при всички останали методи силата на въздействие се определя опитно......

jordanov
08.08.2014, 19:57
Айди давайте акъли, че утре - събота, неделя, човека трябва да реши какво ще прави...

ahilis
08.08.2014, 20:01
Еййй, всички имаме центруфуги. Как не каза един - ела да си го врътнеш у нас на моята. Не помагате и туй то.

kunev
08.08.2014, 20:27
Ако ти се пътува да Ст. Загора - събирай ги в един кашон и заповядай

Mateev
08.08.2014, 20:29
Абе и аз бих предложил същото, но то толкова малко мед само ще оцапа стените на центрофугата. Как ще го изчегърташ от там?

ahilis
08.08.2014, 20:54
Абе и аз бих предложил същото, но то толкова малко мед само ще оцапа стените на центрофугата. Как ще го изчегърташ от там?

Ти дай центрофугата да си свърши човека работата и да си опита така да се каже първия мед- да направи сефтето де. А пък ние тук ще вземем да се поорганизираме от форумчето и ще дойдем до вас да го изчегъртаме. Само приготви инструментите- ракийка, винце, биричка, нещо вносно, а да не забравя и ланшния бабек и нещо от топлият щанд на някоя верига магазини която имате там из района. Работата така ще я свършим, че колегата всяка година ще иска да си вади меда в твоята центрофуга.

vlado 9
08.08.2014, 21:02
Да казва колегата от кой край на Бг е,моята ида я нацапа таман като приключи ще я наведа да си напалня и аз 5_6 буркана.

kunev
08.08.2014, 21:07
Няма проблем , от 10 - 12 рамки все ще изцедим 1 кофа мед , а усещането ще е ...

RDV_83
08.08.2014, 22:21
хора направо ме "убихте" с идеи, има някои който са направо.......Но все пак благодаря на тези които предложиха да ползвам техните центрофуги.Ето какво направих аз: извадих 3пити от магазина, разпечатих ги и ги сложих с "краката на горе" над една голяма тава,така че меда да капе в нея. Верно че става мноого бавно но поне точилката на шефката е чиста.Пък каквото не се отцеди какво му пречи да иде обратно в кошера хем да го почистят хем да апнат и те завалииките.Утре като понапече слънцето ще доближа "центрофугата" до прозореца, може пък да има положителен ефект.
Сполай Ви!!!!!!

ahilis
08.08.2014, 22:40
Една идея не поиска да вземеш - пак си остана на твоята - да ги сложиш в една тавичка и да си капят бавно, бавно до догодина, до новия медосбор.

jordanov
09.08.2014, 19:25
Ами ей ги западняците как се оправят с бормашината и кофата за боклука:
http://www.youtube.com/watch?v=W6aNbPQlFqI

Тоя тип е табиетлия:
http://www.youtube.com/watch?v=RiQrSuaSaVg

RDV_83
04.09.2014, 12:56
Здравейте, опитите с ваденето на мед без центрофуга излязоха меко казано провал. Направих както и казах по-горе, разпечатвам питите и ги обръщам над една голяма тава за да се изцедят.Резултата от 7-8 магазини рамки се напълниха 7 и 1/2 буркана с мед. Е все пак това ми е първия мед собствено производство. Кеф! А питите в който има все още мед ги слагам на една отводка за подхранване.Оставил съм и 1-2 запечатани за напролет, евентуално!Благодаря на всички ви за съветите. Тази идея с бормашината ми допадна най-много но за съжаление не намерих достатъчно голям съд в който да въртя рамките.

Искрен Мутафов
04.09.2014, 14:04
Здравейте, опитите с ваденето на мед без центрофуга излязоха меко казано провал. Направих както и казах по-горе, разпечатвам питите и ги обръщам над една голяма тава за да се изцедят.Резултата от 7-8 магазини рамки се напълниха 7 и 1/2 буркана с мед. Е все пак това ми е първия мед собствено производство. Кеф! А питите в който има все още мед ги слагам на една отводка за подхранване.Оставил съм и 1-2 запечатани за напролет, евентуално!Благодаря на всички ви за съветите. Тази идея с бормашината ми допадна най-много но за съжаление не намерих достатъчно голям съд в който да въртя рамките.

Щом си напълнил толкова буркани, при положение че нямаш центрофуга си е направо успех!

радо
04.09.2014, 14:17
Една магазина рамка е пълна с 1 до 1.5 кг .мед така ,че не очаквай повече мед ако беше ги въртял в центрофуга.

RDV_83
04.09.2014, 15:22
пропуснах да спомена че в магазина бях сложил 10 рамки (кошера 12р ДБ). Та питите бяха доста "надградени" и и ми се струва че има повече от 1.5кг. мед на пита. Сложих 10 рамки за да не се качва майката в магазина

Искрен Мутафов
04.09.2014, 15:27
Като си вземеш центрофуга - тогава повече...

jordanov
05.09.2014, 08:52
Е щом си си оцапал пръстите и дума не може да става за провал. Иначе от два такива магазина се пълни тенекия, колко ще са за сезона казва Главния. От теб се иска да четеш внимателно какво сме писали тука, да се въздържаш от щуротии и да си правиш добре сметката. Меда, викаш, сладък?

RDV_83
09.09.2014, 07:38
Убав медеца, убав!