PDA

Виж пълната версия : Закупуване на кошери



Oregon
28.07.2014, 21:53
Здравейте,
скоро мисля да закупя нови сандъци. Можете ли да ми препоръчате някой производител (препоръчително да е около врачанска или плевенска област) от който сте купили и сте доволни.
Също така се замислям за кошерите от Костинброд, какви са ви мненията за тях?

BateMisho
30.07.2014, 09:12
За Костинброд има писано доста във форума.

plamenVd
31.07.2014, 09:26
Ползвал съм кошери на фирма Палисандър Ракитово ДБ 12 на 3,3 см.Доставиха ми ги разглобени с Еконт (само капаците бяха сглобени и без ламарина) в едно пале бяха събрали 15 броя с 1 магазин. Не успях да сглобя всички в същата година и на следващата когато започнах да ги сглобявам, нямаше една изметнала се дъска.Ръбове всичко съвпадаше. Много съм доволен.

Antonov
31.07.2014, 18:34
Ползвал съм кошери на фирма Палисандър Ракитово ДБ 12 на 3,3 см.Доставиха ми ги разглобени с Еконт (само капаците бяха сглобени и без ламарина) в едно пале бяха събрали 15 броя с 1 магазин. Не успях да сглобя всички в същата година и на следващата когато започнах да ги сглобявам, нямаше една изметнала се дъска.Ръбове всичко съвпадаше. Много съм доволен.

Извинявай,да те питам колко ти излезе доставката с Еконт на цялото пале.

plamenVd
31.07.2014, 21:08
Мотае ми се нещо в главата около 90лв, но най-добре си питай доставчиците, че то и там е сага.Ако си с пале трябва да ходи камион до населеното място. Бус няма да го вземе, нещо такова си спомням, но то беше преди 2 години.

salash
31.07.2014, 21:27
Качват палета и на бусове. http://www.econt.com/tariff-calculator/

jorors
31.07.2014, 22:13
Ползвал съм кошери на фирма Палисандър Ракитово ДБ 12 на 3,3 см.Доставиха ми ги разглобени с Еконт (само капаците бяха сглобени и без ламарина) в едно пале бяха събрали 15 броя с 1 магазин. Не успях да сглобя всички в същата година и на следващата когато започнах да ги сглобявам, нямаше една изметнала се дъска.Ръбове всичко съвпадаше. Много съм доволен.

Палисандър са номер 1. За втора година си поръчвам кошери от там.

Oregon
19.08.2014, 17:43
Някои да каже мнение за ЕТ ЧОКИ Долна Митрополия? Аз мисля да взема ДБ 12 на 2,5 дебелина.

atanasov_msb
19.08.2014, 18:47
Някои да каже мнение за ЕТ ЧОКИ Долна Митрополия? Аз мисля да взема ДБ 12 на 2,5 дебелина.
Място трябва място и дебелина
Ти като си купуваш дом какво гледаш
Пък той Чоки може и да се е понаучил

БУТАНЯ
19.08.2014, 20:41
колко броя мислиш да вземеш колега

Oregon
19.08.2014, 22:14
Около 15-20 бройки

БУТАНЯ
20.08.2014, 16:01
във Бяла Слатина има човек който ги прави на 3 5 см по 90 лв

Oregon
20.08.2014, 17:33
във Бяла Слатина има човек който ги прави на 3 5 см по 90 лв
Някакъв номер можеш ли да ми дадеш?

БУТАНЯ
20.08.2014, 20:42
0878404497 петър

xenon
15.02.2015, 19:29
Може ли да се направи кошер от несушен дървен материал /прясно набичен на талпи/ или колко време е препоръчително за съхнене на талпите на естествени условия.

evgeni.filimonov
15.02.2015, 20:33
Не, защото ще се изкриви.
Колкото по на тънко са набичени, по-бързо ще изсъхнат - на сухо и проветриво място и наредени с пролука между всяка талпа.

ciko
15.02.2015, 20:34
По принцип може, но после ще береш ядове.
Кога са сечени трупите?Къде ще съхнат талпите? Проветриво ли е ? Има много фактори, които влияят за сушенето на дървото?
Не знам дали в този форум или в др. съм гледал колега беше качил част от учебник по дървообработване за начина по който се нареждат дъските за сушене за да не се кривят

xenon
15.02.2015, 21:02
По принцип може, но после ще береш ядове.
Кога са сечени трупите?Къде ще съхнат талпите? Проветриво ли е ? Има много фактори, които влияят за сушенето на дървото?
Не знам дали в този форум или в др. съм гледал колега беше качил част от учебник по дървообработване за начина по който се нареждат дъските за сушене за да не се кривят
Трупит ще бъдат отсечени пролетта, ще бъдат набичени и ще се складират в хангар на сянка, но въпрсът е ако може да не ги складирам и суша за да съкратя времет. Дали ще бера ядове при слепването на дъските ако не са сухи?

evgeni.filimonov
15.02.2015, 21:14
Ако ги слепиш мокри и после при изсъхването ще се свие дървото и ще се нацепят яко. Ти си знаеш.
По-добре си купи сух материал за първите кошери. Мокрия ще стои и ще съхне и ще му дойде времето.

ch.atanasov
15.02.2015, 22:14
Може ли да се направи кошер от несушен дървен материал /прясно набичен на талпи/ или колко време е препоръчително за съхнене на талпите на естествени условия.

По принцип можело ,по принцип не можело.Не може по никакъв начин.Ако го направиш кошера ти ще стане ,като разсъхната бъчва.

Искрен Мутафов
16.02.2015, 00:02
Аз много не разбирам, но съм чувал, че най-добре било да се секат късно есента и през зимата, понеже са в покой и няма сокове, става въпрос за широколистните, например липата, и се предполага, че ще изсъхнат по-бързо, за иглолистните незнам - а, ако не е така и нещо греша, то моля професионалисти дърводелци и който разбира повече да ме поправи.
Едни приятели наскоро си купиха суров материал, и го прекараха през сушилня за няколко седмици, като отидоха да го взимат са мерили влажността и казаха, че била идеална(на долната граница, не си спомням точно колко), излезна им по 60лв на кубик за сушилнята.

jordanov
16.02.2015, 09:38
Може ли да се направи кошер от несушен дървен материал /прясно набичен на талпи/ или колко време е препоръчително за съхнене на талпите на естествени условия.

В подфорума Кошери има две стари интересни теми - "Чертежи и размери на кошери" и "Дървесина за кошери и рамки". Там има и картинка за домашно сушене. Има и две теми със заглавие "Как се прави кошер", стара и нова. Има ценна информация, включително и такава, поднесена от професионалисти.

stenlik
17.02.2015, 13:55
Интересно темата е за купуване на кошери, а всички говорят за това как се правят кошери.Споделете нещо за готови кошери и производители.Например:
Аз много съм доволен от........
Аз редовно купувам от.......
Не съм доволен от........
фирма........ не съм доволен
фирма ........ имат лошо качество и т .
а то като следя, никаква информация не намирам
от къде да си купя хубави кошери.

Юрий Цветков
17.02.2015, 13:58
Евгени Филимонов (от форума) прави много хубави кошери.

delpi
17.02.2015, 15:23
Ето моите кошери производство на Евгени Филимонов.
34573458
Доволен съм.
Тази година отново съм си поръчал.