PDA

Виж пълната версия : Продавам пластмасови хофманови уширители (рутови разделители)



Mateev
13.07.2014, 17:06
Продавам пластмасови хофманови уширители или рутови разделители или както там им е името. Детайлите ги произвежда мой приятел с моя матрица, така че първоизточника на тези детайли съм аз. Ето как изглеждат рамки с наковани на тях детайли:

1644

1645

1646

Mateev
13.07.2014, 17:10
Комплекта за една рамка се състои от:
1. Мъжки детайли - 2 броя
2. Женски детайли - 2 броя
3. Гвоздейчета - 8 броя

1647

1648

1649

Mateev
13.07.2014, 17:15
Минималното количество, което може да се заяви, е КОМПЛЕКТ ЗА 100 РАМКИ. Комплекта се състои от 3 кесийки:
1. Кесийка с 200 броя мъжки детайли
2. Кесийка с 200 броя женски детайли
3. Кесийка с 800 броя гвоздейчета

1651

Mateev
13.07.2014, 17:23
Следващата дискрета за заявка е един кашон с детайли, като в кашона се побират 4 КОМПЛЕКТА от по 100 рамки или общо за 400 РАМКИ.

1652

Mateev
13.07.2014, 17:34
За продажби на едро се предлагат цели чували, като един чувал съдържа 5000 броя мъжки или 5000 броя женски детайли. Един комплект на едро съдържа:
1. Чувал с 5000 броя женски детайли
2. Чувал с 5000 броя мъжки детайли
3. Кутия с 20 000 броя гвоздейчета
Такъв един комплект съдържа детайли за 2500 рамки. Търговците на едро (пчеларските магазини) могат сами да си разфасоват чувалите в по-дребни комплекти така, както им е удобно, или както ги искат техните клиенти.

1653

Mateev
13.07.2014, 17:53
ЦЕНИ:

1 комплект за 100 рамки струва 12 лв.
1 кашон за 400 рамки струва 45 лв. или в него има 6% отстъпка от цената на дребно.
1 комплект на едро за 2500 рамки струва 255 лв. или в него има 15% отстъпка от цената на дребно.

Доставката се извършва посредством куриер (Еконт или Спиди) с наложен платеж.
За заявки можете да звъните в работно време на 0882 467 131.

Светозар Каменов
14.07.2014, 09:41
Какво ще рече мъжки и женски?

Mateev
14.07.2014, 11:18
Ако се загледаш на снимките, детайлите са два вида. От горната страна единия е плосък, а другия е оформен като конус. Детайлите се коват на рамките винаги по един и същи начин - например детайла с конуса да е горе в дясно на рамката, а плоския детайл - горе в ляво. Ако се спазва тази концепция, вътре в кошера винаги ще се пресрещат конус с плосък детайл. И разстоянието между рамките винаги ще е точно фиксирано, дори и тогава, когато поради луфтове по дължината на рамките те се разместят една с друга на 4-5 милиметра. При металните лентички-рутови разделители това условие не е спазено (и от двете страни е конус), и когато се появи луфт, по-голям от 3мм, рамките се заклинват една в друга. При мене тази недомислица е отстранена.

Разстоянието между две рамки винаги се поддържа да е 11mm - 5mm от плоския детайл и 6mm от конусния детайл.

jojonov
16.07.2014, 07:21
Е ако се ползват само женски детайли ( с по-голямата повърхност), няма ли да се компенсират луфтовете по дължината на рамката?
Доскоро ползвах пластмасови уширители, много по-добри са от онез ламаринените. По някое време свършиха обаче и взех да карам без уширители, но не ми се получава добре- като свалям-качвам корпуси се надиплят плътно рамките или някоя рамка, която има восък на долната летва, се килва и се опира в съседната. И реших да слагам релси с разделител, ама пластмасови. Обаче не намерих. Ако се навиеш да пуснеш на матрицата такива-супер. Ако ли не- може ли да поръчвам само от единия вид от предлаганите от теб уширители? И айде без пирончета, ако може, да минаваме- няма нужда да разнасят куриерите железа из България, като ги има в смесения магазин на село.

Mateev
16.07.2014, 12:50
Е ако се ползват само женски детайли ( с по-голямата повърхност), няма ли да се компенсират луфтовете по дължината на рамката?
Доскоро ползвах пластмасови уширители, много по-добри са от онез ламаринените. По някое време свършиха обаче и взех да карам без уширители, но не ми се получава добре- като свалям-качвам корпуси се надиплят плътно рамките или някоя рамка, която има восък на долната летва, се килва и се опира в съседната. И реших да слагам релси с разделител, ама пластмасови. Обаче не намерих. Ако се навиеш да пуснеш на матрицата такива-супер. Ако ли не- може ли да поръчвам само от единия вид от предлаганите от теб уширители? И айде без пирончета, ако може, да минаваме- няма нужда да разнасят куриерите железа из България, като ги има в смесения магазин на село.

Пирончетата са само 5% от цената. Сложих ги в комплекта защото прецених, че така е по-добре за пчеларя и ще го облегча. Иначе представи си - първо отиваш до магазина и губиш 1 час път и 1 литър бензин, после вземаш няколко образеца, за да пробваш с кой ще се кове най-добре. На другия ден се връщаш и искаш да купиш 100 грама, но продавача ти казва, че минималното количество е 5 килограма. Всъщност точно моя модел пирончета излизат от производителя в кутии по 25 килограма. И така накрая ще си похарчил 10 лева за бензин, ще си загубил 2-3 часа и ще се сдобиеш с 20 000 излишни пирончета, и всичко това защо????? За да икономисаш 50-60 стотинки от мене? Ами ако ги няма в магазина точно този размер, който ти дори не го знаеш какъв е?

Колкото до това дали може само от единия размер - може, ако вземеш цял чувал. Иначе не си струва главоболието. Не случайно съм написал в обявата какви точно комплекти продавам. Ами това са комплектите и точка. Иначе ако започна да слушам всеки един желаещ, ще трябва да направя 1000 разновидности - с по 33 детайла, с по 17 детайла, с късо гвоздейче, с дълго, ако може зелени или сини детайли, с кесийка, без кесийка и т.н и т.н. Съжалявам, но няма как това да стане, защото стойността на труда по организацията на всичко това ще надхвърли мизерните стотинки, които съм си сложил за надценка.

Mateev
16.07.2014, 15:54
За 2500 рамки пирончетата тежат малко под 2 килограма. И понеже е почти сигурно, че ги няма във всеки един селски магазин, пак ще ти се наложи да ги купиш от интернет и пак ще платиш куриер за 2 кг. Не ме разбирай погрешно. Не ми пука дали комплекта ще е със или без пирони. Дори на мене ми е по-лесно да е без. Просто си мислех че правя добро, слагайки ги и тях, а то се оказа че съм сбъркал. Мисля си обаче, че ако бях направил комплектите без пирони, тогава пък някой друг щеше да ме критикува защо ги няма. И пак щях да съм сбъркал.

kapanec
16.07.2014, 16:53
Комплекта както е оформен е идеалния вариант.jojonov (http://pchelari.com/forum/member.php?u=395)
Двата различни пластмасови елемента (трапец от едната страна и равно от другата). е когато заклейват повърхноста да е по малка за това се продават така комплект от два различни пластмасови елемента . Който си търси нещо разбито като детайли има ги в пчеларските магазини(бакалий) :)

Mateev
27.06.2015, 16:54
Самият детайл е разработен да се кове с пиронче, и то точно с това пиронче, което е в комплекта с него. С такер не става. С игли не става. По-голямо пиронче няма да влезе в отвора. Същото важи и за главичката, за която има специален жлеб в детайла. С по-малко пиронче не става - детайла хлопа. Въобще този детайл е разработен за това пиронче и е близко до ума, че пирончето трябва да е в комплекта.

Сега трябва да започнеш да ме убеждаваш, че производителите на леки коли трябва да ги продават небоядисани и без джанти и гуми, защото разбираш ли има клиенти, които искат сами да си ги боядисват и тунинговат.

kapanec
27.06.2015, 21:18
Миналата година си ги ковах с Такера и все още си стоят по рамките не са мрънали

Mateev
28.06.2015, 09:05
За комплект от 400 рамки пироните струват само 1 лев. За този лев ли беше цялата тази олелия?

delta.e
28.06.2015, 18:40
Лично , аз съм доволен от разделителите .

judas
05.08.2015, 10:15
Здравейте! Втори ден на посочения телефон не вдига никой. Матеев, ако можеш да провериш как стои въпросът, искам да си поръчам 400 комплекта.
София, Еконт (Спиди) Илиянци, Емил Милев, 0889 602729.

Mateev
05.08.2015, 12:29
Телефона е на жена ми, а тя понякога слиза до града да свърши една или друга работа. Можеш да звъниш и вечер до 22:00 часа - тогава в къщи винаги има хора.

judas
05.08.2015, 12:39
Телефона е на жена ми, а тя понякога слиза до града да свърши една или друга работа. Можеш да звъниш и вечер до 22:00 часа - тогава в къщи винаги има хора.
Преди малко госпожата ми се обади, ще ги изпрати. Благодаря!

srg
05.08.2015, 15:24
И аз ги ползвах за около 400 рамки тази година.удобни са за монтаж, но понякога се отделят при вадене на рамката. Предполагам че ако дървесината беше по тврда намаше да се случва. Убеждавам се ,че изработката с уширители си е доброто решение макар и по-скъпичко.

Mateev
05.08.2015, 15:35
При качествени рамки с корава дървесина няма такива проблеми. Да не би твоите рамки да са от изгнила дървесина? Как така забит гвоздей в тях ще се вади толкова лесно?

Моите рамки са от липа и никога досега не съм наблюдавал измъкване на уширителя или на скоба от такер. Наблюдавал съм ръждясване на скоби от такери или скъсване на бургаска пластмасова основа под скобата, но измъкване на скоба не съм наблюдавал никога.

Pavlin Petrov
01.04.2016, 08:48
Здравейте, искам да си поръчам хофманови уширители, ако е валидна офертата, 1 кашон 400 броя на цена 45 лв., но не мога да се свържа по телефона. Казвам се Павлин Петров тел. 0899915039 от гр. Кубрат съм. Ако не Ви затруднява звъннете вие за да се уточним. Поздрави

Mateev
01.04.2016, 20:34
Още утре ще ви звъннем. Телефона си е наред, просто от време на време при нас е лудница и не можем да насмогнем на обажданията (за едно или за друго нещо). Все пак и ние сме хора и си имаме максимален капацитет на възможностите за отреагирване.

valaz
17.05.2016, 15:41
Интересувам се, дали хофмановите уширители издържат температурата на парната восъкотопилка? След бракуването на питата, мога ли да я претопя във восъкотопилката, без да демонтирам разделителите и после да монтирам нова основа на същата рамка?

Mateev
17.05.2016, 21:22
Няма проблеми - аз масово ползвам восъкотопилки - както парна, така и такава на газ.

kuline
17.05.2016, 21:25
Няма проблеми - аз масово ползвам восъкотопилки - както парна, така и такава на газ.
Искаш да кажеш, че и двете са парни, но енергоносителя е друг.

valaz
18.05.2016, 05:23
Парна восъкотопилка, на газ или на ток, както и кипящата вода, температурата е една и съща - 95 до 100 градуса, в зависимост от надморската височина. Аз нямам АГ и при такава температура дезинфекцирам рамките.

valaz
02.05.2017, 10:29
Има два типа детайли - мъжки и женски. Предполагам, че те трябва да се поставят така, че при поставянето на питите в кошерите, мъжки детайл да контактува с женски. Въпросът е, има ли стандарт, къде трябва да поставя мъжкия детайл, така че, ако закупя рамки от друг производител с направени или поставени уширители, те да са поставени идентично с тези, които аз съм си монтирал?

rumenggr
02.05.2017, 11:37
Двата пластмасови уширитела, ”мъжки и женси” са с различна дебелина(по спомен). Ако комбинираш рамките ще имаш малко отклонение в отстоянията, но не е фатално. Ако сега ще монтираш пластмасите, ползвай възможно по-дълги пирони. След време натрупания прополис успява да измъкне някой и друг уширител(рамките са чамови). Вчера ми се случи с такъв от миналата година.