PDA

Виж пълната версия : ПОЧИСТВАНЕ НА ФОРУМА



vankata
08.01.2011, 18:44
Колеги, бяхме решили да направим едно почистване в слeдващите няколко дена, да премахнем излишните мнения в темите(спама), но решихме да се допитаме и до вас дали има нужда от това или и така си е добре?

МОЛЯ ДАЙТЕ МНЕНИЕТО СИ!

ivandespotov
08.01.2011, 19:38
Мисля,че има нужда от такова почистване. В една къща колкото и хубава да е ако не се чисти става... простете за израза кочина. Така,че не е лошо да барнете тук там.

Станко Ставров
08.01.2011, 20:08
Това е добра идея, която аз подкрепям.Има мнения във теми които имат временен характер.Примерно Честит рожден ден........ рожденика благодари за уважението към него, и след примерно 10 дни постовете могат да бъдат изчистени.Не е нужно да стоят цяла година или пък за постоянно.Иначе ще стане най дългата тема.В други теми също има какво да се пипне от Модераторите в определени моменти.Хубавото на нашия форум е неговата подреденост за разлика от други форуми в които има по 10 теми от един и същ характер и се чудиш в коя да си пуснеш поста, и като го пуснеш ти казват, че на въпроса вече е отговорено еди къде си и се почва едно търсене та ти побелее главата.

Аз твърдо подкрепям екипа на Форума в това отношение.

ттитто
08.01.2011, 20:43
Според мен още е рано за почистване и дори смятам, че не е необходимо да се организираспециално някакво почистване. Навременната намеса на модераторите би трябвало да е достатъчна.
А честитките по разни поводи смятам че са лични и трябва да се правят на лични съобщения. Но това е мое мнение.

buci59
08.01.2011, 20:53
Колеги,търсим вашето мнение,защото искаме всичко да е демократично и правилно.Всичко,което Вие решите,това ще е,разбира се в рамките на правилата и нормите.Затова не спирайте да давате предложения,да искате.Екипа затова е тук,да решава проблемите,за да бъде форума най-добрия.

христо
08.01.2011, 21:31
ПОДКРЕПЯМ!!! Само като триете внимавайте - понякога се обезсмисля цялата тема , като се изчистят глупостите и празните приказки.

toko652003
08.01.2011, 21:58
Направо си го кажете триене.Правилно е да има такова когато е необходимо.
Според мен ''затлачването'' на дадена тема не може да се реши по този начин.Какво имам в предвид; в някои форуми има въведена дървовидна структура. Така темата(първото мнение) е видна винаги и последващите мнения дори и да са талаш не я затискат.Иначе най-лесно и безболезнено е просто да преместите талаша в една обща тема(гювеч),така ако има някаква грешка винаги може да се върне дадена тема или мнение.

п.п. триенето е деликатен момент дори и да е ''демократично''.Успех!

nikifor1956
08.01.2011, 22:09
ПРАВИЛНО СТЕ РЕШИЛИ, ВСИЧКО НЕНУЖНО ГО ИЗЧИСТЕТЕ

buci59
08.01.2011, 22:17
Иначе най-лесно и безболезнено е просто да преместите талаша в една обща тема(гювеч),така ако има някаква грешка винаги може да се върне дадена тема или мнение.

Токо,това е идея още от другия форум,но никой не я възприе.Много е добра,и ще я обсъдим.

vankata
08.01.2011, 22:53
Вече имаме кошче но в него можем да пращаме цели теми но не и отделни мнения, въпросът е какво да правим с излишните мнения в темите?

vankata
08.01.2011, 23:24
Става на въпрос за мнения като "Абсолютно си прав." и т.н.
ако ги съберем в една тема няма да има никаъв смисъл.

ттитто
09.01.2011, 10:26
Иначе най-лесно и безболезнено е просто да преместите талаша в една обща тема(гювеч)

Категорично съм против такъв "гювеч", защото се получават огромен брой мнения на едно място на най-различни теми. Знаете какво стана с темите "Въпроси и отговори"? Ако темата не е заключена за обикновените потребители ще има все някой, който да сметне, че има какво да каже по последното мнение и става хаос.

buci59
09.01.2011, 10:38
За сега,имаме идеята в кошчето да се пръхвърля целия спам или мнения,които нямат смисъл,и товарят форума.Нещо като архив,но да си остават,и който си иска да влиза и чете,но ще бъде заключено и там няма да се пише.С кошчето ще могат да боравят само екипа на форума/админа и модовете/И за да не бъде всичко събрано като ГЮВЕЧ е възможно да има 2-3 теми и в тях да се селектира спама.Това е още идея.Ние ще изчакаме за да доидат още идеи и предложения и тогава ще вземем окончателното решение,но при всички случаи,първо ще го съобщим и тогава ще го направим.

Юрий Цветков
09.01.2011, 22:29
Според мен всеки има право на мнение и тук има възможност да го изкаже. Но само по конкретната тема. Всички други лакардии няма нужда да ги пазим в "кошчета" или "гювечи" и т.н. Спама се трие при първа възможност и толкова. Нас са ни събрали пчелите, но в "офф топик" може да разискваме и други теми, не свързани с пчеларството. Сред нас има специалисти в най-различни области и можем да си бъдем полезни с нещо.

vanHanegem
09.01.2011, 22:46
Това е точно така, но нека се внимава с определението "спам". Това, което в този момент "изглежда" спам и се изтрие моментално, веднага в следващия може да се окаже "ключова" реплика в диалога(спора) и той без нея става безсмислен! Затова ви предлагам спама да се трие категорично и безвъзвратно, когато той наистина се окаже спам! Това, обаче не трябва да става веднага, а може би след няколко дни! И моето мнение е, че няма нужда от "кошчета" и "гювечи"!
Успех и много внимателно и прецизно!

vankata
09.01.2011, 22:54
Кошчето е за вече остарели теми които не са актуални, но за да не се трият и да ги има като инфо във форума се пращат там. Относно спама и аз съм на мнение, че трябва да се маха, няма как мнение като браво колега или и аз така мисля, да се окаже ключова реплика в диалога, за това мисля да ги трием, а сходните теми да ги обединяваме.

vanHanegem
09.01.2011, 23:04
За очевадния спам - да! Браво, благодаря, О Кей и т.н. Говоря за реплика, която в момента е изпусната и има "двусмислено" значение, а в последствие се оказва "ключова" именно заради това си значение! Като....."Самсоновия стълб" преди 10-тина дни!

buci59
10.01.2011, 20:00
Колеги,разглеждайки темите във форума,ако забележите мнения,които според Вас не са си на мястото,т.е в правилната тема,моля да ни пишете,за да ни улесните в работата по оформянето и подреждането на форума.Ние ще го направим.Разчитаме на Вас.

buci59
16.01.2011, 12:31
Колеги,почистването на форума приключи.Екипа свърши доста по обем работа,защото всички теми трябваше да се прегледат напълно обстойно.Работейки по предварителния план,изтрихме много постове от рода на:ПРАВИЛНО,БРАВО КОЛЕГА,ТОЧНО ТАКА,СУПЕР Е,ИДЕАЛНО както и доста от този род,и считайки го,като ненужно го и премахнахме.В самите теми имаше много отклонения и преплитане на теми и мнения,затова счетохме за нужно да обединим някой от тях,а други да отделим,като нови.Така създадохме следните нови теми,за които сме длъжни да ви съобщим:
ПРОБЛЕМИ СВЪРЗАНИ С ФОРУМА---------в раздел ПРАВИЛА
С КАКВО ДА ЗАПОЧНЕМ----------------в раздел ТУК СЕ ПОМАГА НА НОВИ И.....
ДЪРВЕСИНА ЗА КОШЕРИ И РАМКИ--------в раздел КОШЕРИ
ПРЕПОРЪКИ ПРИ ЗАКУПУВАНЕ НА КОШЕРИ-в раздел КОШЕРИ
МЯСТО ЗА БЪРБОРЕНЕ-----------------в раздел СВОБОДНА ТЕМА

Като първо такова мероприятие,може и да сме сгрешили някъде,за което молим да ни простите,затова и търсихме,както и продължаваме да търсим Вашите предложения и препоръки.И накрая една препоръка от нас -НЕКА НЕ ПРЕВРЪЩАМЕ ФОРУМА В СКАЙП.Който иска това,има начин да го прави на лични съобщения.Желаем на всички Ви успех.

syzi
23.01.2011, 11:32
Колеги,моля,пишете по същество в темите,за да не ви трием мненията и да се сърдите след това.Има тема за бърборене,където можете да споделяте всичко друго.Благодарим ви!

Станко Ставров
12.08.2011, 14:46
Мисля си че в раздел продава, броя на повтарящите се теми и темите с еднакво съдържание и същност станаха много.Според мен Администраторите и Модераторите има какво да обединят и премахнат.Не настоявам просто е лично мнение.Знам че е по-лесно да пуснеш обява като нова тема, но форума губи правилата си.

vankata
12.08.2011, 17:07
Да прав си, аз от време на време питам авторите на по-старите теми дали са актуални, ако не са ги пращам в коша. От самото начало бях сигурен, че няма да можем да накараме всички да пускат обявата си в една тема която вече е била пусната.

vankata
13.08.2011, 10:12
Въведох малко ред.

buci59
19.08.2011, 07:19
Колеги,във връзка със сигурността на форума,както и за по-добрата работа,е направено запитване до всички потребители,имащи мнения с по-вече от 1 регистрация.Моля същите да отговорят в посочения срок за да вземем адекватно решение.Благодарим за разбирането и поздрави.