PDA

Виж пълната версия : nemoga da razbera dali ima maika ili ne?pomosht!



dragomir1966
01.07.2014, 13:47
Zdraveite,na vsi4ki.Problemat mi e sledniat.Maikata namalia snasianeto i p4elite zapo4naxa da zalagat mato4nici,za samosmiana.Parviat mato4nik se izliupi i sled tova vsi4ki mato4nici biaxa pregrizani.No minaxa pove4e ot15 dena inemoga da nameria nito mladata maika nito starata.Niama nikakvi iaica ili pilo.P4elite oba4e ne jujat i da si povdigat zadnicite kogato niama maika.Kakvo da pravia?Zalojix zape4atan mato4nik zashtoto iskam da razbera dali ima maika vaobshte,shte 4akam da vidia dali shte go izgrizat ili shte go ostaviat da se izlupi.

kartagen27
01.07.2014, 16:23
слагаш пита с незапечатано пило и не ги закачаш повече - ако нямат майка сами ще си направят ... на мен ми се е случвало кошер без майка да убива маточницете които му слагам а сам да си прави от ларви

Ivan_vd
01.07.2014, 18:48
И пиши на кирилица че Искрен сега ще те почне.

Искрен Мутафов
01.07.2014, 20:21
И пиши на кирилица че Искрен сега ще те почне.

Форума си има правила. Не съм ги аз измислил. Не съм и модератор(ако бях да съм изтрил латиницата вече), че да пъдарствам, но неможе да не си съгласен че е дразнещо да се четат постове на латиница или на "шльокавица"(с "4"-ки и "6"-ци) или с по няколко правописни грешки в дума(имаше такав пост вчера).

Ivan_vd
01.07.2014, 20:51
Гласувам със 2-те ръце.И не се цупи знаеш че се шегувам.

Astralind
02.07.2014, 09:14
"Неможе" се пише разделно, пред "че" се слага запетая, пред второто "или" - също! Преди да изискваме нещо от другите, трябва първо от себе си да го изискваме - иначе е хубаво да разбираме, че хората са различни и не всеки е на нивото на филолог. Добре е да се набляга повече на същността, т.е. на пчеларските неща.

kapanec
02.07.2014, 12:07
"Неможе" се пише разделно, пред "че" се слага запетая, пред второто "или" - също! Преди да изискваме нещо от другите, трябва първо от себе си да го изискваме - иначе е хубаво да разбираме, че хората са различни и не всеки е на нивото на филолог. Добре е да се набляга повече на същността, т.е. на пчеларските неща.
Искрене и ти си намери майстора .Това е пчеларски форум а не форум за български правопис .Според мен когато имаш възможност е хубаво да се пише на кирилица и кой колкото му са познанията по правопис те се учат в началните класове а не тук. Някой смартфони или лаптопи нямат кирилица и тогава е приемливо да се драсне някой ред на латиница макар ,че има преводачи който може да се ползват при възможност и желание

Мартин Илиев
02.07.2014, 15:01
Astralind (http://pchelari.com/forum/member.php?u=3036)
,не всеки е на нивото на филолог,но това от първия пост....Не е проблем,че някой е изтървал 1-2 запатайки или нещо си,но да пишеш езика си с чужда азбука и един тон грешки...еми ако искаш да се грижиш за други живи същества,трябва да имаш поне някакво основно ниво на познание.Също така,не може да искаш съвет от хората,а в същото време да показваш неуважение,каквото е шльокавицата.Като пишеш с лайна по стената се разбира,но не е приятно,нали? :)

kapanec (http://pchelari.com/forum/member.php?u=3189)
,аз досега на всичките си устойства съм имал кирица.Който не е научил правописа в началните класове,няма работа да се грижи за други същества :)!

kapanec
02.07.2014, 15:26
[/QUOTE]Който не е научил правописа в началните класове,няма работа да се грижи за други същества :)!
Мартин Илиев (http://pchelari.com/forum/member.php?u=4282)
Това твое изказване прозвуча много "тъпо" .Зависи кой къде е учил и какво детство е имал .По тая логика някое дете което е израснало по сиропиталища и не имало равни условия на възпитание със твоите "няма право да стане по добър човек и да се развива ,и
няма работа да се грижи за други същества ".Кой си ти ,че да определяш кой какво право има без да го познаваш конкретно.Ако знаеш и можеш му отговори НЕ го съди

Astralind
02.07.2014, 16:09
Струва ми се, че грамотността и изобщо образованието, нямат нищо общо с душата на човека и със способността му да обича и се грижи за други същества, независимо от вида им. Някои хора дори трябва да бъдат адмирирани за усилието, въпреки недотам високата си грамотност, да търсят информация в интернет от по-знаещи, по-можещи и по-грамотни, което свидетелства за загрижеността им. Добре е да не съдим и да бъдем по-отзивчиви и снизходителни.

Antonov
02.07.2014, 16:36
Щом има компютър и може да пише на клавиатура,значи е достатъчно образован и грамотен.Форума има правила и те трябва да се спазват от всички.

Mateev
02.07.2014, 17:26
Положението е по-лошо и от това, което го виждате. Не знаете колко пъти съм влизал в чужди постинги, за да поправям правописа. Напоследък обаче не го правя това, защото не ми останаха нито нерви, нито време.

jordanov
02.07.2014, 18:14
Две страници бля бля а всичко е толкова лесно. Защо не се изпълнява точка 1 от Основните правила на форума?? Г-н Администратор?

зуница
02.07.2014, 20:41
Това , че наглостта е ценено качество в обществото ни е факт. А да пишеш още първия си пост във форум в който току що си се регистрирал в нарушение на "правилника" му , си е най-висока проба наглост!
Та да съм в тон с уважението показано от пишещия на "лайняница": Много по-ЗДРАВИ ... на всички за които Паисий е написал: "О , неразумний и Юроде...". И за да не продължавам ...
jordanov е прав!

Искрен Мутафов
02.07.2014, 21:58
Извинения от рода на "лаптопа или смарт телефона нямат кирилица" ми звучат, като само и единственно търсене на елементарно оправдание, при положение че има толкова приложения, програми и опции за настройки на кирилица и на лаптопи и на "умните телефони". И все пак един колега преди няколко месеца беше пуснал пост на латиница и започваше с извинения, че няма инсталирана кирилица на телефона, което само по себе си е приемливо.
Ама да сравняваме погазването на правилата с един изтърван интервал и пропусната запетая просто е несравнимо, а относно злорадстването в стил "село без изход" - там просто нямам думи, и затова няма какво да го коментирам...

argilov
02.07.2014, 22:36
Смъмрихте човека,добре.Всички сме били в кофти ситуации.Хайде напред.