PDA

Виж пълната версия : ОБЕЗЗАРАЗЯВАНЕ НА КОШЕРИ



buci59
06.01.2011, 10:23
Има много и различни начини за това.Нека всеки сподели как го прави.

христо
06.01.2011, 10:59
Плюс кислородна вода(перхидрол).

Valiapetrova
06.01.2011, 12:50
3% разтвор на сода каустик и кошера/корпуса/се потяпя в голям съд. Ако няма възможност може би при Дб кошер с четка от пласмосов косъм се намазва вътрешни и външни страни и всички части а по вътрешните ъгли се напръсква със спринцовка. така престоява около 5 - 6 часа и след това го обливам с чиста вода.

Юрий Цветков
06.01.2011, 19:13
С горелка дезинфекцията е ефикасна, но дървото почернява и не е много естетически. Аз ползвам 5% врящ разтвор на сода каустик. Стават като нови. Само дето трябва на ново да се боядисват, защото пада и боята.

buci59
06.01.2011, 19:32
Като,че ли най-масово се работи с горелката.Пък и е най-лесно и ефективно.

kara7
21.02.2011, 21:09
Първо изтъргвам клея и восъка от стените и улея за поставяне на питите,след това с горелката обгарям на всякъде вкл.дъното,после със шкурка свалям горният потъмнял слой след което намазвам обилно с кислородна вода,престоява около20 минути и е готов за изплакване с вода,исушаване и ползване.
Относно почерняването от горелката,пчелите обичат и предпочитат опушени хралупи от пожари,дървета удряни от гръм и обгоряли.

Nic
21.02.2011, 22:15
Първо изтъргвам клея и восъка от стените и улея за поставяне на питите,след това с горелката обгарям на всякъде вкл.дъното,после със шкурка свалям горният потъмнял слой след което намазвам обилно с кислородна вода,престоява около20 минути и е готов за изплакване с вода,исушаване и ползване.
Относно почерняването от горелката,пчелите обичат и предпочитат опушени хралупи от пожари,дървета удряни от гръм и обгоряли.

Ами, ако улея за поставяне на питите е от ламаринена разпределителна лента, между нея и корпуса как се обезпаразитява, не остават ли там мизерии. Виждам, че кошерите на Катица-Казанлък се произвеждат с такава ламаринена разпределителна (лента) релса за питите. И да Ви питам за Вашето мнение за такава лента-разпределителна, за предпочитане ли е или по-добрия вариант е стандартния улей за поставяне на питите.

kara7
22.02.2011, 09:33
Моите са ламаринени лаисни но като ги обгориш хубаво и след това ги остъргаш става добре

В краина сметка се сменяват лесно и са евтини

vrancijata
10.03.2011, 13:06
Здравейте колеги
Имам няколко въпроса. Дезинфекцирах с 2% р-р на сода каустик . Разтвора загрях
до кипене и потапях в него за десетина минути плодници ДБ ,дъна и капаци.
Отначало инвентара излезаше чист от р-ра , но накрая излизаха покрити с утайка
която се отми трудно и не изцяло.Не съм запознат с историята на кошерите и
реших че дезинфекцията е най-добрия начин за начало.Мога ли да използвам
разтвора отново и до кога при положение че р-ра се изпарява ?Содата изпарява ли се или се утаява ?Трябва ли да изчистя хубаво утайката или не причи-сега мога
да чиртая с пръст по дъските? Моля извинения, ако въпросите ми изглеждат
глупави. На всички късмет и успехи

Юрий Цветков
10.03.2011, 14:24
Разтвора се ползва само еднократно. После губи свойствата си. Сам си видял, какво се получава при последните. След като си ги дезинфекцирал, трябва да ги измиеш хубаво със студена вода и по-твърда четка. Хубаво е да ги боядисаш отвън, за да се запазят по-дълго.

vrancijata
11.03.2011, 09:56
Ясно.Утре ще довърша започнатото.

Късмет на всички

Петко Станчев
17.03.2011, 22:04
Колеги,споделете как почиствате и дезинфекцирате пластмасовите хранилки.Аз пробвах да ги почистя с вряла вода като ги накисна малко,но се оказа,че много бързо се деформират от горещата вода.

N-2
17.03.2011, 22:25
Накисвам хранилките в разтвор на натриева основа, концентрацията е на око за около 20 минути в голям съд. После вадя, забърсвам с гъба, остъргвам прополиса и изплаквам в друг съд с чиста вода само колкото да се неутрализира основата. После доизчиствам ъглите на хранилките със сода бикарбонат и подходяща домакинска четка. Правя окончателно изплакване.
Междувременно съм заредила другата партида в разтвора и когато първата партида е извадена и измита идва ред на следващата.
Работи се с дебели латексови ръкавици, киселино устойчиви.

Станко Ставров
02.02.2012, 20:01
http://s16.postimage.org/nbwyw2629/02022012471.jpg (http://postimage.org/image/nbwyw2629/)
Пистолета за горещ въздух може да се използва за почистване на кошерите сваля боя, восък и прополис.

Юрий Цветков
02.02.2012, 22:20
http://s16.postimage.org/nbwyw2629/02022012471.jpg (http://postimage.org/image/nbwyw2629/)
Пистолета за горещ въздух може да се използва за почистване на кошерите сваля боя, восък и прополис.За почистване да. но за обеззаразяване, аз предпочитам, нещо по-агресивно.

Станко Ставров
03.02.2012, 08:33
На този етап ми се е налагало приятелю само да почиствам, дано не ни се налага да обеззаразявам.Макар че този пистолет е 2000W и развива доста висока температура и върши работа като горелка, и според мен може да върши работа за обеззаразяване, ако ми се наложи вероятно и аз бих практикувал изваряване със сода каустик.

Николай Киров
03.02.2012, 13:32
Аз за свалянето на боята ползвам горелка(ефекта е както при пистолета за горещ въздух) и после с шкурка свалям черното.Всичките магазини и плодници са с релси, малко се набиват с мръсотии ама от време на време ги сменям.

papabg
25.03.2012, 14:11
Здравейте! Преди 10 дни си купих 4 ЛР кошара употребявани. В добро състояние са. Не са използвани 5-6години. Реших да ги дезинфектирам със сода каустик. Поръчах си 10кг.Притеснява ме това, че на етикета пише, че е сода за сапун.Интересува ме дали тази сода е със същата концентрация/ на етикета не видях нещо по въпроса/. Извинете за лаишкия въпрос.Предварително благодаря за отговора...

спартак
25.03.2012, 17:37
Използвай сода на люспи. Тя е по - качествена и може да варираш с концентрацията, докато с течната нямаш тази възможност.Не прекалявай с концентрацията защото като почнеш да миеш с вода започва едно запенване - цял ден ще си играеш.Пяната ще се получи понеже содата влиза в реакция с восъка , който е останал по старите кошери.Газовата горелка ще свърши по - добра работа и ще ти спести време, защото след като намокриш кошерите дървесината губи качествата си и сглобките се отварят.Все пак успех drinks;

dechko
18.01.2015, 22:41
Здравейте колеги, въпросът ми може да ви се стори малко смешен но трябва да попитам. Та начинаещ съм и не съм наясно правили се някакъв вид дезинфекция на чисто нови кошери със семейства презимували. Мисълта ми е има ли нещо като задължителна дезинфекция на пролет независимо от кошерите дали са нови или стари и ако да как става самия процес след като семействата са в кошерите, местят се в други кошери или мислите ми са в грешна посока. Дано сте ме разбрали, очаквам мнения и съвети.

borislav aleksandrov
18.01.2015, 22:57
Здравейте колеги, въпросът ми може да ви се стори малко смешен но трябва да попитам. Та начинаещ съм и не съм наясно правили се някакъв вид дезинфекция на чисто нови кошери със семейства презимували. Мисълта ми е има ли нещо като задължителна дезинфекция на пролет независимо от кошерите дали са нови или стари и ако да как става самия процес след като семействата са в кошерите, местят се в други кошери или мислите ми са в грешна посока. Дано сте ме разбрали, очаквам мнения и съвети.

Почистваш и обгаряш дъната с горелка това е достатъчно. Но също има и практика макар и не в България - на пролет семейството се прехвърля в нов кошер, а този в които са зимували се почиства, обгаря или минава със сода каустик и се прибира в склада за догодина- но това означава че трябва да имаш по 1 резервен кошер което при нашите условия се счита за не малък излишен разход...

Пламен Керчев
19.01.2015, 00:43
Или един резервен кошер който само обгаряш и заменяш следващият и накрая ти остава един кошер.

dechko
19.01.2015, 07:51
Почистваш и обгаряш дъната с горелка това е достатъчно. Но също има и практика макар и не в България - на пролет семейството се прехвърля в нов кошер, а този в които са зимували се почиства, обгаря или минава със сода каустик и се прибира в склада за догодина- но това означава че трябва да имаш по 1 резервен кошер което при нашите условия се счита за не малък излишен разход...

Да разбрах, благодаря за бързите отговори вярвам че и за напред ще сме си полезни един на друг.

Трендафил Дончев
02.02.2018, 18:00
Малко рецепти за дезинфекция.


ВИРУЗАН. Смес от негасена вар и натриев карбонат. Използва се вместо натриевата основа като по-безопасен за хората и животните предимно при вирусни болести в концентрация от 4 до 8 на сто. ФОРМАЛИН. Продава се като формол и представлява 40-процентов воден разтвор на формалдехид. Използва се за дезинфекция в концентрация на формалдехида от 3 до 6 на сто. По-ниските концентрации са подходящи за накисване на инструменти и съдове, а високите - 10 на сто, за помещения чрез напръскване с пръскачки. Формалдехидът унищожава почти всички видове микроорганизми. Използва се и за газова дезинфекция - фумигация във вид на формалинови пари, съчетани с висока температура на въздуха в помещенията (над 30 градуса) и висока относителна влажност. Изпаряването на формалина се извършва по два начина - чрез загряване на съдове в плътно затворено помещение, което е опасно за хората и чрез изпаряване с калиев перманганат. За 1 куб. м от помещението се използват 17,5 г калиев перманганат, 25 мл формол и 25 мл вода (за влага). В два-три съда от порцелан или емайл се сипват необходимите вода и формол. Към тях бързо се добавя предварително претегленото количество калиев перманганат. Протича бурна термична реакция и формолът се изпарява в помещението. Няколко часа след фумигацията помещението се отваря и проветрява. Формалиновите пари са отровни. Дезинфекцията се извършва под ръководството на ветеринарен специалист. ЙОДОФОРИ. Това са съединения, които съдържат до 4 на сто активен йод. Убиват различни причинители на салмонелозите, стафилококи и вируси. С тях се дезинфекцират ръце, вода за къпане, съдове за хранене и обслужване на животните, инструменти и пр. Използват се йоазан (йодомил Б, никозан В), йомил А, йомил С и др. КАЛИЕВ ПЕРМАНГАНАТ. Използва се за дезинфекция на помещения (1 и 3-процентови разтвори), за ръце (0,1-1-процентов разтвор). Отделя активно вещество кислород, който убива различни видове бактерии. Използван в по-висока концентрация, оставя виолетови петна, които могат да се отстранят с лимонтузу или с използваните във винарството бисулфити. ВОФАСТЕРИЛ. Комбинация между оцетна и пероцетна киселина, водороден прекис, вода и стабилизатори. Използва се за дезинфекция при спорови, гъбни и вирусни инфекции в сравнително ниски концентрации - 0,5 до 1 на сто и за ръце - 0,2 на сто в чисто състояние или в комбинация със спирт и вода (0,5 на сто вофастерил, 70 на сто спирт и 25 на сто вода). ЕТИЛОВ СПИРТ. За дезинфекция се използва 7-процентов етилов спирт, който в сравнение с другите му концентрации има най-силно микробицидно действие. За дезинфекция на ръцете е подходяща смес, съставена от 100 мл 70-процентов етилов спирт и 10 мл 5-процентова йодна тинктура. Използва се при вирусни и бактериални заболявания. За дезинфекция при възникване на бактериални заболявания може да се използват и препарати като лизол, креозол, карбол и др. МЕДЕН СУЛФАТ (СИН КАМЪК). Използва се за дезинфекция като топъл 5-процентов воден разтвор или примесен към варното мляко. Посочените дезинфекционни средства се предлагат на пазара често с различни добавки - активатори и стабилизатори под най-различни търговски наименования от различните фирми производителки. Това налага приложението им да се съгласува с ветеринарномедицинските служби и ветеринарните аптеки с оглед на ефикасна превантивна дейност срещу възникване или поява на заразни или паразитни заболявания.