PDA

Виж пълната версия : Пчеларска година 2014



Nik_m
05.06.2014, 22:48
Тези дни говорих с доста пчелари в района и всички са на мнение, че това е една от най лошите години за пчелите.
Няколко пчеларя с голями пчелини са носили материал за изследване и резултата е бил - Нозематоза без видими следи от болестта, но поради влажното време пчелите боледуват.
На други им умрели семейства от глад през лятото а за мед никой не казва. Само рояци и отводки, но на тях им падна цената.

БУТАНЯ
07.06.2014, 20:29
днес ги гледах и установих че който не храни мед няма да види

Юрий Цветков
09.06.2014, 12:04
днес ги гледах и установих че който не храни мед няма да види
Вярно ли? Моите как са, че и без това от 15 дена не съм ги виждал?

evgeni.filimonov
09.06.2014, 14:52
В по-високите райони, ситуацията е обнадеждаваща - при мен вече пълнят магазините, в събота слагам основа, в неделя е изградена. Ливадите са приказно красиви и буйни.
Работя с ЛР кошери и след прилагането на някои техники, нямам нито едно роило се семейство.
А колегите с ДБ няма вече къде да ги настаняват рояците....

Ангел Йосифов
09.06.2014, 20:04
В по-високите райони, ситуацията е обнадеждаваща - при мен вече пълнят магазините, в събота слагам основа, в неделя е изградена. Ливадите са приказно красиви и буйни.
Работя с ЛР кошери и след прилагането на някои техники, нямам нито едно роило се семейство.
А колегите с ДБ няма вече къде да ги настаняват рояците....

Затова ли днес около вас пак се чуваше"мат мат.......мат",ама май играхте с комшийката на шах.

Диян Димитров
09.06.2014, 21:03
В по-високите райони, ситуацията е обнадеждаваща - при мен вече пълнят магазините, в събота слагам основа, в неделя е изградена. Ливадите са приказно красиви и буйни.
Работя с ЛР кошери и след прилагането на някои техники, нямам нито едно роило се семейство.
А колегите с ДБ няма вече къде да ги настаняват рояците....

Работя със 185 бр. ДБ. за 2013 и 2014 г до сега нямам роил се кошер. След изтърваната рапица и акация вече пълнят от червената липа.

Пламен Керчев
09.06.2014, 22:40
Работя със 185 бр. ДБ. за 2013 и 2014 г до сега нямам роил се кошер. След изтърваната рапица и акация вече пълнят от червената липа.
В кои район пчеларстваш и колко рамкови са ДБ.

Вълчан
10.06.2014, 10:37
В по-високите райони, ситуацията е обнадеждаваща - при мен вече пълнят магазините, в събота слагам основа, в неделя е изградена. Ливадите са приказно красиви и буйни.
Работя с ЛР кошери и след прилагането на някои техники, нямам нито едно роило се семейство.
А колегите с ДБ няма вече къде да ги настаняват рояците....
Голям смях! Работя с 12р ДБ с 2 до 3 магазина! Имам пчелини в Карловско, райна на Своге и на зет ми му помагам, с пчелин в Тетевенско. Е няма ме роили се семейства! Роеве хванах, да но не и мои!

Mateev
10.06.2014, 19:26
"НЯМАМ НАРОИЛИ СЕ СЕМЕЙСТВА" в повечето случаи означава НЕ ГИ ВИДЯХ КОГА ИЗБЯГАХА.......

Ангел Йосифов
10.06.2014, 19:39
A,новите майки сами се белязват,че даже и сами си избират маркера от кутията.Поне при мен е така.

Mateev
10.06.2014, 19:47
А научи ли ги да правят качествени свирки?

Ангел Йосифов
10.06.2014, 20:11
Че аз не съм ги учил на нищо-те си знаят.

Дори днес ми помогнаха да разкрия измама за не малко пари,но за съжаление аз им благодарих,като ги унищожих...ГАДНО МИ Е....,а те дори не ме нападнаха.