PDA

Виж пълната версия : Запитване



Woozercho0
14.05.2014, 15:30
Здравейте,нов съм в пчеларството и сега все още се оборудвам с пчеларска екипировка,днес разглеждах пчеларски центрофуги и ми се сториха доста скъпи над 500 лева,та реших да ви попитам има ли някакъв алтернативен начин да се извади събраният мед без центрофуга?;)

Ангел Йосифов
14.05.2014, 16:00
Чрез пресоване на питите,което ще рече,че за всяка паша пчелите трябва да изграждат нови рамки.

Nik_m
14.05.2014, 17:55
Може да се потърсиш употребявани центрофуги там цената е значително по ниска.

Mert
14.05.2014, 18:11
здравеите,имам минимален опит в пчeларството но тази година сам се захванал сериозно.Подарихами 4 отвотки и имам заявка за още 25 [на 4 рамки],които ще доидат кам края на маи.Искам да попитам как могат да станат силни семеиства до зимата[нямам изградени рамки и неискам мед]

2ма пчеларя
14.05.2014, 19:05
с много чорба

Pavel_Bs
14.05.2014, 19:22
До колегата Mert: Щом ще се захващаш с толкова семейства наведнъж се изискват знания.Направи си труда и вземи прочети книгите по пчеларство и след това задавай въпроси ако не си разбрал нещо.Отговорите на твоите въпроси се намират в книгите,а пчелар който не си прави труда да чете....

Niki1313
14.05.2014, 19:44
Здравейте,нов съм в пчеларството и сега все още се оборудвам с пчеларска екипировка,днес разглеждах пчеларски центрофуги и ми се сториха доста скъпи над 500 лева,та реших да ви попитам има ли някакъв алтернативен начин да се извади събраният мед без центрофуга?;)

Погледни това - може да експериментираш https://www.youtube.com/watch?v=0GWB4Deche0

Пък и кошерите ще си ги правиш сам https://www.youtube.com/watch?v=zz-XmY9KRDs

Ако избереш тази система всичко, което е написано във форма за пчелите, няма да ти е потребно.

Успех в начинанието.

Nik_m
14.05.2014, 20:27
здравеите,имам минимален опит в пчeларството но тази година сам се захванал сериозно.Подарихами 4 отвотки и имам заявка за още 25 [на 4 рамки],които ще доидат кам края на маи.Искам да попитам как могат да станат силни семеиства до зимата[нямам изградени рамки и неискам мед]
На този въпрос е отговаряно многократно в този форум, само да има кой да чете.

BateMisho
14.05.2014, 21:25
Здравейте,нов съм в пчеларството и сега все още се оборудвам с пчеларска екипировка,днес разглеждах пчеларски центрофуги и ми се сториха доста скъпи над 500 лева,та реших да ви попитам има ли някакъв алтернативен начин да се извади събраният мед без центрофуга?;)

Има цяла тема за центрофуги тук във форума - мнения, проблеми, оплаквания, доработки.
Миналата година и аз купувах и съветът ми е да си вземеш нова хубава центрофуга. Това е нещо, което не се купува всеки ден и ако ти прави номера и се разхлопа като почнеш да вадиш мед, ще се видиш в приключение.

Nik_m
14.05.2014, 21:40
Вчера въртях с 24ката за 1ви път.
Питите излизат направо сухи, нито една пита не се изметна, останах очарован и свърших работа за няколко часа.
Кой каквото иска да си говори с 3ката е мъка мъка.

Mert
15.05.2014, 12:12
много книги и форуми сам чел но практика от 10 само 5 точки.исках мнение примерно ти при твоите знания и практика как би постапил,благодаря ти все пак

Mert
15.05.2014, 12:14
На този въпрос е отговаряно многократно в този форум, само да има кой да чете.

явно несам чел достатачно,благодаря ти

Nik_m
15.05.2014, 20:18
С 2 думи храниш през ден и разширяваш с основи (приблизително за 1 седмица градят основа), до зимата ще са на по 20 рамки.
Успех!

Mert
17.05.2014, 07:21
С 2 думи храниш през ден и разширяваш с основи (приблизително за 1 седмица градят основа), до зимата ще са на по 20 рамки.
Успех!

благодаря за савета и пожеланието