PDA

Виж пълната версия : Пчелите ми много жилят ?



sasma
01.05.2014, 20:19
Здравейте,
начинаещ съм и искам да знам как мога да си укротя пчелите, че много жилят. Консултирах се с няколко пчеларя и ми разправяха за някакви майки които за били левачки и тези пчели са били много агресивни. Имали начин пчелите ми да са кротки и да мога да работя с тях без ръкавици?

Петър84
01.05.2014, 20:32
Здравейте,
начинаещ съм и искам да знам как мога да си укротя пчелите, че много жилят. Консултирах се с няколко пчеларя и ми разправяха за някакви майки които за били левачки и тези пчели са били много агресивни. Имали начин пчелите ми да са кротки и да мога да работя с тях без ръкавици? имаш ли рапица

Искрен Мутафов
01.05.2014, 20:43
Не е виновна само рапицата. Всичко зависи от произхода на семействата(майките). Има няколко блока с рапица в обхвата на пчелите ми, някой семейства са изключително агресивни, а други точно на 180градуса въобще не жилят.

argilov
02.05.2014, 06:43
Ako жили след п рапицата, смени майката.

Пламен Керчев
02.05.2014, 08:08
sasma сподели след като извъртиш рапицовият мед дали има разлика в добива от злите и спокойните кошери.

Христакиев
05.05.2014, 21:42
Да ви кажа колеги и моите са много зли в момента , а около мен няма рапица , няма нищо цъфнало освен диви сливи , диви ябълки и върба .
Хайде кажете ми къде им е проблема на тези пчелички ?

зуница
05.05.2014, 22:52
Ако агресията продължи и по време на пашата ,сменяй майки." На зло куче, зъл прът!"В България никой не селекционира по признак кротост.Всички мислят за казаните с мед.Някои колеги дори се гордеят с агресията на пчелите си.Ходят в "скафандри" на пчелините и не пипат с гола ръка нищо.Няма да се учудя , ако в новия закон надделее схващането пчелините да са извън населените места.В Европа ги вкарват в градовете , а ние ще ги изхвърлим и от селата от неграмотност.Злите пчели са повече опасни отколкото полезни за собственика си.Спасението е смяна на майки.

Mateev
05.05.2014, 23:20
То хубаво да ги сменим, но вноса на качествени майки е забранен със закон, а Ганчо и доцента ни пробутват фалшиви майки с бог знае какви параметри. В основата на почти всички проблеми в Българското пчеларство, както вече всички знаят, стои ЕДНА МАФИЯ начело с един бивш агент на Държавна сигурност Ганчо Ганев и един самозабравил се доцент Пламен Петров.

vencii
06.05.2014, 09:40
Така е,но тази мафия ние я храним. Ако никой не купува от тях какво ще се случи. Зуница е прав, всичко се случва благодарение на безхаберието и невежеството на българския пчелар.