PDA

Виж пълната версия : По 6лв на кошер за 2014г.



Dull
25.04.2014, 09:01
Явор Гечев: Пчеларите ще получат държавна помощ по 6 лв. на кошер http://www.fermer.bg/явор-гечев-пчеларите-ще-получат-държавна-помощ-по-6-лв-на-кошер-news9285.html Колеги взеха ни за мезе вече.Уш да се похвалят предизборно, че ще дадът нещо, а то си е по-скоро подигравка...Извинете ама за една коза дават по 50лв... едно пчелно семейство по-малка икономическа стойност ли има за страната ни...ами НЕ!По-малко продукция ли дава...ами НЕ!По-малко полоезно ли е...ами НЕ!

rosty_sz
25.04.2014, 10:32
И това ни е много като не можем да се организираме под никаква форма и да си отстояваме исканията. Дори се чудя как и толкова дават.

Юрий Цветков
26.04.2014, 13:21
Явор Гечев: Пчеларите ще получат държавна помощ по 6 лв. на кошер http://www.fermer.bg/явор-гечев-пчеларите-ще-получат-държавна-помощ-по-6-лв-на-кошер-news9285.html Колеги взеха ни за мезе вече.Уш да се похвалят предизборно, че ще дадът нещо, а то си е по-скоро подигравка...Извинете ама за една коза дават по 50лв... едно пчелно семейство по-малка икономическа стойност ли има за страната ни...ами НЕ!По-малко продукция ли дава...ами НЕ!По-малко полоезно ли е...ами НЕ!
Ами ... вземи гледай кози, а не пчели!

Totevski
26.04.2014, 14:14
Ами ... вземи гледай кози, а не пчели!

Много... коя цензурирана дума да използм... неподходящ коментар.

Dull
28.04.2014, 07:14
Ами ... вземи гледай кози, а не пчели!
Ами...вземи стани модератор на някоий овчарски форум, като си по-загрижен за овцете, отколкото за пчелите.Или по-добре направо стани овчар.

evgeni.filimonov
28.04.2014, 12:21
Стига сте се сърдили за глупости. Гледай 100 кошера и ще вземеш 600 лв или 1000 - ще вземеш 6000 лв. За малките бройки парите се виждат малко. Ако бяхте следили изказванията по последните конференции с Мария Габриел, щяхте да разберете, че ЕС се стреми да окрупни бранша, а не да се занимава с единичните пчелари.
Ако един пчелар се занимава сериозно с пчелите си и се грижи за тях - ще може да се самосубсидира от пчелите си.

Mateev
30.04.2014, 00:45
Не си мисли, че 6000 лева са много пари за пчеларите с по 1000 и повече кошери. Да, аз ще ги взема тези пари, но за да докарам пчеларството до тука съм инвестирал около 2.5 милиона лева в земи, пчелини, кошери, две бази със земя, сгради и оборудване, дървообработващо предприятие, транспортни средства, машини, оборудване и т.н. Ше се радвам, ако за 7-8 години тези средства се възвърнат, но с по 6000 лв. на година доникъде няма да стигна.......

Ха-Ха......, ако разчитах на държавата, по-добре е да отида и да се гръмна. Не и искам парите на тази държава. Доволен ще съм не ако ми дава пари, а ако НЕ МИ ПРЕЧИ със скапаното си законодателство и с корумпираните си чиновници във всички нива на държавната администрация.

atanasov_msb
30.04.2014, 06:47
Всъщност да в бъдеще тези които могат да се самофинансират от дейността си като пчелари ще имат бъдеще това е логиката на бизнеса. **за неделните ще остане хоби и разходи

Светозар Каменов
30.04.2014, 08:58
Поредната предизборна простотия. Даже няма да се замисля да ги взема. А да не говорим, че е до 6 лв, а не твърдо 6. Най-вероятно ще са 2-3 лв. Който иска да взема милостиня.

fenomena13
30.04.2014, 19:19
За пчелите 1.38 млн, а за тютюнопроизводителите 100млн. лв много ама много голяма подигравка

Юрий Цветков
09.05.2014, 13:42
Ами...вземи стани модератор на някоий овчарски форум, като си по-загрижен за овцете, отколкото за пчелите.Или по-добре направо стани овчар.
Това ми е мечтата.
Типично по български, повече ви интересува, какво има в чинията на другия, вместо какво да сложите във вашата. Защо си мислите, че овчарите са цъфнали и вързали, ама всички обичат агнешко?
На простия човек, цял живот все някой друг му е виновен. Нищо лично.

Юрий Цветков
09.05.2014, 13:46
Не си мисли, че 6000 лева са много пари за пчеларите с по 1000 и повече кошери. Да, аз ще ги взема тези пари, но за да докарам пчеларството до тука съм инвестирал около 2.5 милиона лева в земи, пчелини, кошери, две бази със земя, сгради и оборудване, дървообработващо предприятие, транспортни средства, машини, оборудване и т.н. Ше се радвам, ако за 7-8 години тези средства се възвърнат, но с по 6000 лв. на година доникъде няма да стигна.......

Ха-Ха......, ако разчитах на държавата, по-добре е да отида и да се гръмна. Не и искам парите на тази държава. Доволен ще съм не ако ми дава пари, а ако НЕ МИ ПРЕЧИ със скапаното си законодателство и с корумпираните си чиновници във всички нива на държавната администрация.
Ти за това ли се захвана с пчеларство, с идеята държавата да ти върне инвестицията?

evgeni.filimonov
09.05.2014, 22:32
За пчелите 1.38 млн, а за тютюнопроизводителите 100млн. лв много ама много голяма подигравка

Това е абсурдното, за храна и здраве и живот - 1.38 млн, за смрад, болести и смърт - 100 млн. За оръжие - милиарди , за здравеопазване - милиони.
Така, че не се хабете.
Най-добре е да си гледаме пчелите и да се стремим да печелим от тях, а не да разчитаме на тъпата държавност.

Матеев, ти си от друго тесто, аз ако имах 2.5 млн лв, щях да си гледам кефа и пчелите, а не да се занимавам с форуми, организации, фондации и тн.

vigi
10.05.2014, 14:35
Здравейте! Аз също смятам, че сумата е малка, но смятам да се възползвам и от малкото, което се дава като помощ на пчеларите, но .................... се сблъсквам с поредната неуредица. Оказва се, че местните/а може би проблема е на национално ниво/ ветеринарни лекари не могат да извършат профилактичните пролетни прегледи, с които да удостоверят състоянието и бройката кошери в пчелина, тъй като не били подписали все още договори с браншовата им организация. Не могат и да ми кажат дата кога ще се случи това събитие, а ние пчеларите се нуждаем от заверка на ветеринарния дневник и протокол от пролетния преглед за да кандидатстваме за субсидията. А имаме малко време.......... Някой сблъскал ли се е с този проблем вече? Моля за съвети!

Totevski
10.05.2014, 18:27
Здравейте! Аз също смятам, че сумата е малка, но смятам да се възползвам и от малкото, което се дава като помощ на пчеларите, но .................... се сблъсквам с поредната неуредица. Оказва се, че местните/а може би проблема е на национално ниво/ ветеринарни лекари не могат да извършат профилактичните пролетни прегледи, с които да удостоверят състоянието и бройката кошери в пчелина, тъй като не били подписали все още договори с браншовата им организация. Не могат и да ми кажат дата кога ще се случи това събитие, а ние пчеларите се нуждаем от заверка на ветеринарния дневник и протокол от пролетния преглед за да кандидатстваме за субсидията. А имаме малко време.......... Някой сблъскал ли се е с този проблем вече? Моля за съвети!
Отиваш при официалният ветеринарен лекат на общината, където ти е регистриран пчелина. Той е длъжен да ти извърши прегледа и да ти издаде протокол.

ivan5555
10.05.2014, 22:08
има вече договор с ветеринарите така че ще извършат прегледа до 15 .сетиха се в последният момент

Mateev
13.05.2014, 21:13
Отиваш при официалният ветеринарен лекат на общината, където ти е регистриран пчелина. Той е длъжен да ти извърши прегледа и да ти издаде протокол.

Отиваш при официалния ветеринарен лекар на общината, където ти е регистриран пчелина. Мотивираш го с шише ракия, и той ти разписва със затворени очи. Ако кошерите ти са много на брой, ще трябва да добавиш и няколко каси с бира. Така се правят нещата в България, ако случайно не знаеш....................

bate79
14.05.2014, 18:11
За това сме на това дереже в държавата,без почерка преди да попиташ ти казват неможе или върви тук,върви там и се отказваш сам

bor4o111
23.05.2014, 20:25
евала за точния отговор

bor4o111
23.05.2014, 20:27
За това сме на това дереже в държавата,без почерка преди да попиташ ти казват неможе или върви тук,върви там и се отказваш сам


Не си мисли, че 6000 лева са много пари за пчеларите с по 1000 и повече кошери. Да, аз ще ги взема тези пари, но за да докарам пчеларството до тука съм инвестирал около 2.5 милиона лева в земи, пчелини, кошери, две бази със земя, сгради и оборудване, дървообработващо предприятие, транспортни средства, машини, оборудване и т.н. Ше се радвам, ако за 7-8 години тези средства се възвърнат, но с по 6000 лв. на година доникъде няма да стигна.......

Ха-Ха......, ако разчитах на държавата, по-добре е да отида и да се гръмна. Не и искам парите на тази държава. Доволен ще съм не ако ми дава пари, а ако НЕ МИ ПРЕЧИ със скапаното си законодателство и с корумпираните си чиновници във всички нива на държавната администрация.

ХА ХА ХА евала за точния отговор ГОЛЯМ си Матеев
ГОЛЯМО БРАВО

Искрен Мутафов
28.05.2014, 00:59
1380000 лева, 398496 заявени пчелни семейства заподпомагане или това прави приблизително по 3 лева и 46 стотинки на пчелно семейство(не трябва да забравяме и 14-те стотинки данак който трябва да се плати върху тази сума - 4%). Броя на подаденяите заявления е 4208, или излиза че средно един кандидат отглежда малко над 94 пчелни семейства...

http://www.mzh.government.bg/mzh/bg/home/14-05-26/.aspx

m_pchelari
28.05.2014, 08:47
Сега остава и да ги дадьт преди нова година.....

Mateev
28.05.2014, 08:48
Радвай се, ако въобще ги дадат тази година ........

И се моли да не идват на проверка точно при тебе, защото и по време на проверките "експертите" на ДФЗ се държат като олигофрени. Специално за слънчевите централи идваха по няколко човека накуп и правеха по десетки хиляди снимки. Всеки модул, всеки сериен номер, всяко болтче, всяко кабелче. Мереха с метър конструкции, кабели, табла, брояха куплунзи, болтчета и гайки. За нещо, което струваше 20 стотинки те влагаха 1 лева труд, за да го проверят, снимат, преброят и опишат. Абсолютна тъпотия. Човек започва да се чуди има ли поне един човек със здрав разум там в ДФЗ.

Ха-ха - след това се прибираха във фонда и вероятно месеци наред са гледали всяка една снимка и са въвеждали на Excel всеки един сериен номер. И после са ги сравнявали с проектната документация и да имаш късмет, ако при преписването си сбъркал една единствена цифричка в номера на един единствен модул. Започва едно ходене по мъките, едно писане на обяснения и т.н. и т.н.

Един приятел от Русе го караха да разглоби половината трактор, защото серийния номер на двигателя се оказа някъде отдолу и "експерта" отказа да се навре под трактора и да го види. Тоест говорим за самозабравили се корумпирани маниаци с мания за величие - такива ги е насъбрал ДФЗ.

Калинката идеално се вписваше в тази система по простата причина, че ДФЗ е пълен с калинки. По времето на управлението на БСП-то и Доган в ДФЗ се говореше само на турски език. Тоест беше пълен само с турски калинки. После дойде Бат Бойко и смени калинките с български. Нищо друго обаче не се промени. Корупцията си остана, а средния коефициент на интелигентност на персонала падна почти до нула.

Здрава логика в действията на ДФЗ не трябва да се търси. Всички там са като роботи, като коне с капаци, и за всяка една простотия, направена от тях, те си имат стандартното оправдание "ами на нас така ни е разпоредено да го правим". Точка по въпроса.

Искрен Мутафов
28.05.2014, 13:22
Сега остава и да ги дадьт преди нова година.....

Е, как? - ако всичко е наред трябва до 20 юни да са сключени договорите и парите да са преведени...

Диян Димитров
31.05.2014, 21:23
http://www.dfz.bg/bg/prescentar/novini/-de-minimis-/
Тия се подиграват с нас.

m_pchelari
05.06.2014, 14:35
В сряда се опитах да подпиша деминимиса и ме върнаха. Днес отивам и пак ме връщат за другата седмица!!! Викам си тия тъпанари са решили да не плащат и сега разиграват хората. А то днеска правителството паднало...... и за това се ослушват. Явно някои хора са знаели нещата от по-рано и са разпоредили протакане.

ianev
05.06.2014, 15:39
Вчера ходих и за 5 мин подписах договора тамън ги бяха изготвили. Става дума за Бургас незнам как е по другите градове

tarty
05.06.2014, 20:13
Аз ги подписах вчера,в Бургас.

Диян Димитров
05.06.2014, 21:00
Договора ме повикаха да подпиша на 03.06.2014 г.. Цялата процедура беше за около 5 мин.. Тава в Шумен.
Днес 06.06.2014 г. си получих превода на de minimis

tarty
31.10.2014, 19:06
Напомням,че който е вземал пари по de minimis трябва да даде копие от дневника подпечатан от доктор за есения преглед.Пише го в договора.

ch.atanasov
03.11.2014, 16:35
Благодарности ,колега.На пълно бях забравил.Мисля обаче ,че трябва да се представи самия дневник.Там могат да си направят копие ,ако им трябва.

ch.atanasov
25.11.2014, 21:38
Днес минах през ДФЗ в Бргас.Ако някой още не е ходил да информирам ,че искат копие на дневника.На мен ми направиха ,но първо ме нахокаха.Всяка страница трябва да е копирана на отделен лист.

solaris60
25.11.2014, 22:56
Днес минах през ДФЗ в Бргас.Ако някой още не е ходил да информирам ,че искат копие на дневника.На мен ми направиха ,но първо ме нахокаха.Всяка страница трябва да е копирана на отделен лист.

Като става дума за даване на пари от девет кладенеца вода те карат да носиш, а не дай се боже измислят нещо като данък на кошер да се дава, то тогава ще намерят всички пчелари, било регистрирани или не само и само да им вземат паричките. Как не улесниха малко нещата и защо се делят пчеларите? Нима не заслужава всеки някой лев? Без значение каква е програмата.

borislav aleksandrov
26.11.2014, 00:03
Днес минах през ДФЗ в Бргас.Ако някой още не е ходил да информирам ,че искат копие на дневника.На мен ми направиха ,но първо ме нахокаха.Всяка страница трябва да е копирана на отделен лист.

Аз също отидох без копие но бяха доста любезни копираха си го сами и ми пожелаха приятен ден...

ch.atanasov
26.11.2014, 10:17
Навярно и в техния бранш ,нещата опират до възпитание.

nikoko
26.11.2014, 22:57
Ами добре е и ние да си прочетем предварително изискванията и да отидем що годе подготвени.

Iliev6
27.11.2014, 13:14
Здравеите искам да ви попитам след като сам още новак в пчеларството то 2 години имам кошери започнах с 5 а сега имам 20 и преди 2 седмици се регистрирах като земеделски пройзводител та искам да питам мога ли и аз да кандидатствам за тия 6 лв и как още ми е много трудно с тия програми но ще сам благодарен ако ми обясните дали мога и как или дами дадете линк да прочета

ch.atanasov
27.11.2014, 13:47
Привет ,колега. За тези 6 лв. не се притеснявай.Кандидатствув нето е лесно ,стига догодина да решат да отуснат.Току виж не са 6 лв.,а 26 лв.Това се води подпомагане на пчеларите.За програмите сигурно ще получиш отговор от колеги работещи по тях.

Iliev6
27.11.2014, 13:58
Добре ама каде и какви докоменти са нужни ако може малко да ми се разясни

Пламен Керчев
27.11.2014, 14:50
Колега тези пари се дават по де минимис..Това са пари от Фонд земеделие за подпомагане на животновъди , включително и пчелари.Но нито се дават всяка година нито и размерът им е фиксиран. А когато решат да подпомогна ЗП , има срок в който подаваш заявление в ФЗ придружено с други документи.

Краско
24.12.2014, 18:54
Добре ама каде и какви докоменти са нужни ако може малко да ми се разясни

Колега обикновенно на www.dfz.bg публикуват съобщение за отваряне на прием по конкретна мярка. Този прием обикновенно трае около 10 - 15 работни дни - т.е 2-3 седмици. Е има понякога и екшън за около 1 седмица прием на документи. По НПП вече има наредба регламентираща приема и одобряването на заявления. Държавен Фонд "Земеделие" така е създал своята страница в интернет, че един средно грамотен човек да може да намери необходимата информация. По отношение на обслужването на земеделските производители, вашите отзиви и впечатления може да ги отправите към преките ръководители на териториалните звена на Фонда както и към ръководството на фонда в София. Задължение на Земеделския производител да познава наребите и критериите за кандидатстване по схеми и мерки за които смята да кандидатства. Фонда работи по много направления и информацията която се иска от експертите не винаги може да се изложи в пълен обем. Не защитавам никого нито фонда нито нападам колеги пчелари. Най лесно е да правиш сметка отстрани на работата на другия и да мислиш че му е лесно като седи пред компютъра, или като питаш един пчелар колко семейства гледа, и колко мед вади, и на какви пари го продава, да му направиш сметка на парите. Останалото не се вижда. Да се надявам, че съм бил полезен с информацията.

ch.atanasov
01.04.2015, 18:56
Горе главите.Секретна информация от днес.Ще има по 18лв. деминимис.

rosty_sz
01.04.2015, 19:01
Секретна информация
Деминимис ще има, но няма да е по 18 лв и няма да е за всички. Ще има критерии на които ще трябва да отговаряш и ще има таван на бройката за която можеш да получиш пари.
Моята секретна е от петък.

ch.atanasov
01.04.2015, 19:03
Колега нещо не си разбрал.От днес нещата са други.

rosty_sz
01.04.2015, 19:17
Може, може.;)
Аз за това поясних, че моето инфо е от петък.

ch.atanasov
01.04.2015, 20:03
Ей лоши другарчета.Поне един да се беше направил на излъган.:(

rosty_sz
01.04.2015, 20:12
Е аз нали ти се хванах :tres::tres:
Честит празник