PDA

Виж пълната версия : Майката е добра на вид, млада, но не снася!!!



Сатям
23.04.2014, 07:37
Здравейте,

Имам едно семейство, което има майка, наглед млада, крилата й не са опърпани, но няма никакво пило, дори и търтеево. Преди седмица придадох търтеево пило, за да я оплодят търтеите. Вчера погледнах и видях 5-6 търтея, но пило и яйца все още няма. Що за явление е това? Как да спася семейството от отмиране? Не мога да взема яйца от други семейства, защото остана само едно след масово измиране.

scutellator
23.04.2014, 11:38
Убий го и вземи започни отначало! ( дезинфекция на рамки, кошери.... и си намери ЗДРАВИ СЕМЕЙСТВА, иначе не си заслужава започването на чисто)

Купи си и поне една пчеларска книга ( независимо коя и колко е тънка) и я прочети.

Сатям
25.04.2014, 11:44
Убий го и вземи започни отначало! ( дезинфекция на рамки, кошери.... и си намери ЗДРАВИ СЕМЕЙСТВА, иначе не си заслужава започването на чисто)

Купи си и поне една пчеларска книга ( независимо коя и колко е тънка) и я прочети.

Убиването се опитвам да го избегна. Има такива инструкции за убиване на майката, ако е търтовка, но в случая тя не снася никакви яйца, даже и търтееви. Колко трябва да я чакам да се оплоди, ако не е оплодена?

Чел съм туйцък онуйцък от дебела книга, но с джобен формат.

търтея
25.04.2014, 12:33
С "туйцък онуйцък" няма да стане.Не случайно scutellator ти препоръчва да прочетеш която искаш пчеларска книжка за да добиеш елементарни познания !На първо време прочети как става оплождането на пчелната майка
"Преди седмица придадох търтеево пило, за да я оплодят търтеите" -по твоя начин няма да стане.
Успех!

Пламен Керчев
25.04.2014, 13:07
Тази майка не е оплодена или е повредена, с една дума не работи. Премахваш я и придаваш прясно пило.

Ангел Йосифов
25.04.2014, 17:15
Чел съм туйцък онуйцък от дебела книга, но с джобен формат.

Братле ако не се държиш сериозно ще получиш "каквото повикало такова се обадило"

Сатям
25.04.2014, 17:47
Тази майка не е оплодена или е повредена, с една дума не работи. Премахваш я и придаваш прясно пило.


Свиди ми се да убивам майката. Ако е повредена, може и да го сторя, но ако не е оплодена, значи има голям потенциал за снасяне. Колко време трябва да я чакам, за да се оплоди? Има ли някакви начини за стимулиране на този акт?

Nik_m
25.04.2014, 17:53
Не знам дали си прочел в туйцък онуйцък, но майката се опложда извън кошера.
В това лошо време трудно ще се оплоди, а между другото тази майка преди колко време се излюпи?

scutellator
25.04.2014, 17:57
Убиването се опитвам да го избегна. Има такива инструкции за убиване на майката, ако е търтовка, но в случая тя не снася никакви яйца, даже и търтееви. Колко трябва да я чакам да се оплоди, ако не е оплодена?

Чел съм туйцък онуйцък от дебела книга, но с джобен формат.



Убиването на ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО ще ти излезе много по-изгодно (в краткосрочен и дългосрочен вариант), отколкото да се опитваш да го запазиш. Докато има болест(и), винаги ще имаш загуби от намалена средна производителност, смърт на семейството, загуба на майката и други неочаквани мистични събития(преустановяване на яйцеснасяне,честа самосмяна, отъртявяване и т.н. и т.н.)

Сатям
01.05.2014, 09:55
Благодаря за съвета. При мен обаче ветеринарният каза, че няма болести.

Сатям
01.05.2014, 09:57
Не знам дали си прочел в туйцък онуйцък, но майката се опложда извън кошера.
В това лошо време трудно ще се оплоди, а между другото тази майка преди колко време се излюпи?

Благодаря. Това вече ми дава надежда.