PDA

Виж пълната версия : Пролетно подхранване



Иван Попов
22.04.2014, 14:57
Трябва ли да се подхранва със захарен сироп, ако пчелите не са изразходвали още медно-захрните питки?

de4o82
22.04.2014, 15:43
Трябва ли да се подхранва със захарен сироп, ако пчелите не са изразходвали още медно-захрните питки?
Отдавна трябваше да си минал фазата на питките.
На колко рамки са пчелите и колко пило имаш?

Ангел Йосифов
22.04.2014, 19:51
Отдавна трябваше да си минал фазата на питките.
На колко рамки са пчелите и колко пило имаш?

Колега,как мислиш,при това нестабилно време,коя подхранка ще е по добре питка или сироп или и двете?

Nik_m
22.04.2014, 20:23
Аз имах 2 по слаби семейства в края на март им сложих само на тях по една питка с протеин и подхранвах редовно със сироп, преди 2 дни ги отворих и останах много приятно изненадан.
Питките изядени семействата почти изпълнили корпуса.

evgeni.filimonov
22.04.2014, 21:37
На РАЗПЕТИ ПЕТЪК отворих капаците, понеже още съм с найлон над рамките, защото не ме е страх от влагата, и видях че пчелите са под горните летви, та им замесих по 250 грамови питки и вчера ги дообираха. Ако беше сироп, дали щяха да се качат в хранилките при това студено време? И като гледам колко много пило има в плодника, тези питки едва ли са блокирали майката, както би ги блокирал сиропа... когато се прекалява с него.

Цеко
22.04.2014, 22:27
Ако беше сироп, дали щяха да се качат в хранилките при това студено време?
Точно в това студено време подхранвах със сироп и то 1:3 по половин литър на семейство и го вдигаха за по малко от 24 часа. Не съм ги прехранил, но все пак е по добре от нищо.

търтея
23.04.2014, 07:56
А аз мисля че в това влажно време най-добре е подхранване с пудра захар и затова там където е нужно напълних милировите хранилки с нея.

Nik_m
23.04.2014, 17:02
Вярно времето беше влажно, но пчелите искаха много вода, при всяка възможност на поилката беше пълно с пчели, за това аз и давах сироп 1:5 на всички и по 1 питка на слабичките.

Nik_m
28.04.2014, 07:59
Забравих да кажа че им добавих и по една пита с малко нектар и прашец от силните семейства.
1 пита с прашец, 1 питка с протеин и в хранилката по рядък сироп, това в края на март.
Тогава бяха по на около 4 пити с пчели, вчера като ги отворих изпълнили корпуса и им поставих 2ри.
Никаво стесняване и никаво ровичкане.