PDA

Виж пълната версия : Проблемна майка



CJLagOJLeg
23.03.2014, 19:03
Здравейте,
Въпрос:
Преди седмица отварям кошера, вътре е майката с не повече от 200 пчели на две пити, няма пило.
Днес отварям и абсолютно същото положение.
Майката е млада, миналогодишна, обикаля питата просто и никой не я следи.
Имал ли е някой същия проблем?

jnev
23.03.2014, 19:16
Аз съм неопитен и давам мнение само от това което съм чел нямам никаква практика ,но погледни майката хубаво да няма наранявания загуба на крило или крак ,или другия вариант да няма паша и затова маиката да не снася пробвай да подхраниш

спартак
23.03.2014, 19:24
Здравейте,
Въпрос:
Преди седмица отварям кошера, вътре е майката с не повече от 200 пчели на две пити, няма пило.
Днес отварям и абсолютно същото положение.
Майката е млада, миналогодишна, обикаля питата просто и никой не я следи.
Имал ли е някой същия проблем?
И аз имах същия проблем с две миналогодишни майки и не се стремя да пазя бройки ,а качество.Обединението към други семейства е решение.С вестник и повече подпушване към резервните майки и си готов.

радо
23.03.2014, 19:38
Здравейте,
Въпрос:
Преди седмица отварям кошера, вътре е майката с не повече от 200 пчели на две пити, няма пило.
Днес отварям и абсолютно същото положение.
Майката е млада, миналогодишна, обикаля питата просто и никой не я следи.
Имал ли е някой същия проблем?
Просто са много малко пчелите и няма спасение за това семейство единствено става да използваш майката за да подмениш някоя стара майка или да оправиш осиротяло семейство.

CJLagOJLeg
23.03.2014, 20:58
Благодаря за съветите и мненията, явно наистина няма спасение за тях ... ще гледаме напред :)

Niki1313
23.03.2014, 21:03
Здравейте,
Въпрос:
Преди седмица отварям кошера, вътре е майката с не повече от 200 пчели на две пити, няма пило.
Днес отварям и абсолютно същото положение.
Майката е млада, миналогодишна, обикаля питата просто и никой не я следи.
Имал ли е някой същия проблем?

Миналата година снасяла ли е? А тази? Ако отговора е да и ако имаш други семейства се вземат 2, 3 рамки с млади пчели и се стръскват във въпросното семейство и ако пак няма резултат, то трябва да го разформироваш а майката да бракуваш.

Nik_m
23.03.2014, 21:08
При всеки преглед не ми оставяше време за последния кошер, днес викам ще го отворя да видя как е и изненада цял корпус с пчели и няма пило и майка.
Имам един по слаб кошер и вечерта преди да си тръгвам сложих един вестник върху слабия, напръсках го с ракия и сложих този без майка върху него, да видим какво ще стане.

vlado 9
24.03.2014, 22:34
Колеги. Здравейте, днес реших да разкова няколко. 12 ки ДБ произведени по времето на БКП естествено отдолу изгнили. От 4 си направих 2. 8 рамкови плодника. Да зням, че са 33мм и са дб рамка, но пробвам. Въпроса ми е ,1 семейството на 7 рамки го премествам в 8 мака, след няколко дни другия корпус отдолу или отгоре да го сложа, за плодник не за магазин, експеримента е 2 8 рамкови дб за плодници и за акациата 5-6 магазина

Недялко Атанасов
25.03.2014, 14:02
отгоре,но след колко дни зависи от това колко добре са изпълнили 1-ия.

vlado 9
26.03.2014, 10:29
отгоре,но след колко дни зависи от това колко добре са изпълнили 1-ия.Благодаря.