PDA

Виж пълната версия : Общинска земя за пчелин



jnev
23.03.2014, 13:28
Здравейте,имам един въпрос!
За да искам от кмета общинска земя за построяването на пчелин,трябва ли да имам вече пчелни семеиства и регистриран пчелин,за да искам да ми отпусне тази земя и трябва ли да съм регистриран като земеделски производител.Защото на този етап имам само кошерите,отводките май ще ги взимам ако всичко е наред,но искам преди да ги взема да си подредя пчелина и да го оградя.Четох закона за пчеларството и разбрах че може да се отпусне земя,но не разбрах обстоятелствата който описах по горе.

borislav aleksandrov
23.03.2014, 15:16
да трябва да имаш пчели минимум 10 броя и да се регистрирани

jnev
23.03.2014, 15:44
благодаря за бързия отговор,а проблем ли ще е да ги настаня на мястото което съм избрал и което искам да ми бъде отпуснато и след регистрацията на пчелина да искам и отпускането на земята.

rosty_sz
23.03.2014, 16:19
Разбира се, че е проблем. Първо няма да можеш да регистрираш, защото нямаш никакъв документ за земята и няма да си оградил мястото, а след като си прочел закона обърни внимание, че пчелина е задължително ограден. Второ да настаняваш без разрешение, и още повече ако вземеш да ограждаш си е самоуправство и се третира от членове в наказателния кодекс. Трето не бъди сигурен, че след като кандидатстваш ще получиш. Понякога сблъсъка с администрацията е много тежък. В закона пише, че имаш право, но това не означава, че са длъжни.

jnev
23.03.2014, 17:57
Благодаря за разяснението,значи пчелина ще го направя в двора на вилата,тои е доста голям,а и е накрая на селото и нямам комшии на които да преча и след ,това ще регистрирам пчелина имота е на дядо ми,така че ще направим договор за отдаване под наем ии едва след това ще отида в общината да говоря за мястото.

rosty_sz
23.03.2014, 18:16
Така е най-добре.

Диян Димитров
23.03.2014, 18:29
Не можеш ли първо да поискаш разрешение за настаняване на временен пчелин и след това учредяване право на ползване на същата територия за изграждане на постоянен ?

jnev
23.03.2014, 19:04
Ами незнам чел съм закона за пчеларството и съм си го извадил на принтер ама не разбирам някои неша и затова мисля да отида до общината другата седмица и да разпитам на място за какво става въпрос

спартак
23.03.2014, 19:13
Ами незнам чел съм закона за пчеларството и съм си го извадил на принтер ама не разбирам някои неша и затова мисля да отида до общината другата седмица и да разпитам на място за какво става въпрос
Да не забравиш и вет.доктора да потърсиш.

jnev
23.03.2014, 19:19
Да не забравиш и вет.доктора да потърсиш.

А за вет.доктор доколкото разбрах ветеринарната клиника която е в областа от там да търся доктор или може и друг ветеринар без значение от региона в който со намира.

спартак
23.03.2014, 19:28
А за вет.доктор доколкото разбрах ветеринарната клиника която е в областа от там да търся доктор или може и друг ветеринар без значение от региона в който со намира.
Във всяка Община е на щат Вет. лекар.Къде ще ходиш до областата?

jnev
24.03.2014, 17:15
Във всяка Община е на щат Вет. лекар.Къде ще ходиш до областата?

Благодаря колега вече намерих дадоха ми тоест номера на вет. доктор който е на щат в нашето село дори говорих с него и доколкото разбрах тои ще ми даде някакъв номер на пчелина когато му доиде времето да му се обадя и така.Благодаря много за помоща на всички