PDA

Виж пълната версия : Боя за кошери



stefarata
14.03.2014, 12:53
Здравейте, искам да попитам каква боя да си взема за боядисване на кошерите, в смисъл намира ли се някаква по-евтина на пазара. Казаха ми за някаква "Лакпром аквакрил" .

Nik_m
14.03.2014, 13:03
Аз ползвам само на водна основа, около 6лв. е.

Петър84
14.03.2014, 13:48
ленен безир и след това блажна боя

Свилен Станчев
31.03.2014, 21:16
Препоръчаха ми фасаген. Някой пробвал ли е?

argilov
01.04.2014, 06:56
Здравеите,аз съм ползвал фасаген ,и бих казал 4е добре се работи с тази боя.

bobi mitrev
01.04.2014, 07:30
И аз ползвам боя на водна основа

Nik_m
01.04.2014, 20:15
Фасагена е вреден, аз не бих си боядисал кошерите.

xxs
01.04.2014, 20:40
Аз боядисах през почивните дни няколко кошера с импрегнант на водна основа (една ръка) и след това боя на водна основа (две ръце). Използвах импрегнант и боя "Сократес".

Nik_m
01.04.2014, 20:42
Аз боядисах през почивните дни няколко кошера с импрегнант на водна основа (една ръка) и след това боя на водна основа (две ръце). Използвах импрегнант и боя "Сократес".
Станало е перфектно, аз ползвам импрегнант и 1 ръка боя.

gen09
20.04.2014, 08:59
Колко време(години) ползваш фасаген ? Ползвал съм и алкидна боя и яхтен лак и след втората година картината е една и съща, покритието се напуква, започва да се люспи и т.н. картината е позната на всички.

Ivan_vd
20.04.2014, 13:14
Опитвал ли е някои с Автоемаил лак ,кошери не съм боядисвал с такава боя но черчевета на прозорци съм боядисвал и смело мога да кажа че имаха нужда от ново боядисване чак след около 7-8 год.Вярно че е малко по скъпа но пък много по траина.

BUGI
20.04.2014, 17:50
Всичко си има цена, па така и боите.
ако са по ск-пи, значи че са по добри и квалитетни,
а тогава испаднат по ефтини.;)

Ivan_vd
20.04.2014, 19:29
Логично е Авто емаил лака да е по качествен и по траен автомобилите и те са подложени постоянно на слънце,вятър,дъжд а едно пребоядисване на кола всички знаете колко струва.

georgi rumenov
20.04.2014, 20:40
Сократес е добра боя и е безвредна, миналата година когато боядисвах падна една пчела в кутията с боя помислих,че ще умре веднага от химията но минаха няколко секунди и не умира,извадихя с помоща на една клечка измихя в една капачка от 10л. туба с вода от чешмата изсъхна и литна.Бях забравил парче восък на подът на едната платформа от слънцето се е разтопило,сега тази част от дъската седи като петно от нафта,но когато вали не просмуква вода просто седи на капки отгоре.Сега обработвам ако може така да се каже 10 нови кошера с восък.

Валтер Желязков
20.04.2014, 21:34
Аз ползвам тази боя:http://cento.bg/akrilatna-pcheli.html

kunev
21.04.2014, 07:07
И аз ползвам същата за новите кошери но още не са имали възможност да презимуват за да дам отзиви. Иначе съм доволен до момента - много добро покриване и при добра повърхностна обработка на материала учудвщо/за мен/ нисък разход на боя

rosty_sz
12.02.2015, 09:30
Определено най-добрата боя за нашите цели е Сократес, но има един голям недостатък и това е нейната цена. Сега ми предстои боядисване на сериозно количество кошери, а бюджета въобще не позволява да си помисля за Сократес и търся вариант. Бях попаднал на един уникален лак в Баумакс който е с отлични качества, но вносителя беше самия магазин и след като го продадоха вече този лак е недостъпен. Споделих с колеги от дружеството, че търся евтин вариант за боядисване и те ми дадоха съвет който въобще не очаквах и още не мога да си преобърна мисленето за да го приема ФАСАГЕН. Потърсих в нета и се оказа, че на някои фасагени наистина се споменава дърво. Предстои ми и да отида да погледна лично едни кошери боядисани така преди две години.
Искам да попитам все пак някой от вас ползвал ли е фасаген да си боядиса кошерите и какви са резултатите?
Ползвал ли е някакъв грунд и какъв?
Напуква ли се с времето от големите температурни разширения на дървото?
Каква защита от влага и директно мокрене дава?
Въобще споделете всичко което ви е направило впечатление ако имате такъв опит?
Благодаря

радо
12.02.2015, 09:45
Мога да кажа ,че при нас масово се ползва ФАСАГЕН за марка не мога да ти кажа ти сам ще прецениш според джоба ,а за издръжливост има я особено ако се нанесе с пистолет на два тънки слоя.

Георги Кръстев
12.02.2015, 11:08
Колега ползвам бял фасаген и си взема оцветители.. по този начин си прави цветовете. Стават много добре. И на мен ми предстои боядисване на 70 корпус... дъна капаци и нуклеуси но мисля да ползвам лак на водна основа на сократес.

Pavel_Bs
12.02.2015, 12:15
Аз ползвам това : http://www.selt.bg/bg/products/7/1
Миналата година случих на 25% отстъпка в Бриколаж и си накупих доста бакички,като изчислих с отстъпката,литъра ми идваше по 2,70лв. неразреден.Боядисвам с валяк две ръце,като от тази година ползвам и импрегнатор преди това.Направил съм си следните цветове - син,жълт,оранжев,зелен,виол етов и бял:laughing:.
Засега съм доволен.Ползвам го за втора година и е рано да давам генерални заключения.Познавам пчелар,който изнася за Германия и си боядисва с фасаген кошерите.

Георги Кръстев
12.02.2015, 12:30
Павка верно пчелина ти е като детска площадка

Pavel_Bs
12.02.2015, 12:34
В началото,си играех да китосвам,сакън да няма недостатъци,но първите кошери надигнаха боята точно през кита.Тогава боядисвах с боя за кошери.Вече не китосвам и няма проблеми.

koragroup
12.02.2015, 13:05
Сериозно ме замислихте с този фасаген...

Pavel_Bs
12.02.2015, 13:22
Тъй като съм отскоро в бранша,не мога да твърдя доколко е добър този избор.Когато пребоядисвам,ползвам виброшлайф със мрежичка за гипскартон.По този начин се сваля много добре надигнатото,а здравото си остава.Ако се полага същия цвят е достатъчна една ръка,но както казах аз ползвам валяк за акрилни бои и лакове.Според мен,слоевете са по-дебели,отколкото ако са нанесени с пистолет.

Допълнение : Въпросната боя на селт има ЛОС 30гр/л.,което отговаря на боята за кошери.Някои от лаковете имат по-голям ЛОС.

ЛОС(летливи органични съединения)Допустими стойности в ЕС за този продукт : (кат.А/а) - 75гр./л.(2007г.),30гр./л.(2010г.)

ciko
12.02.2015, 14:27
Боядисвам с латекс в който слагам по малко разтворено във вода Ц200. До момента няма забележки. Пръскам ги с пистолет.Цена на 5 гк. кофичка с латекс 9лв. + 100мл. Ц200 /не разредено/ незнам колко е цената = на 10 кошера ДБ +20 магазина

Георги Куров
12.02.2015, 14:46
http://www.orgachim.bg/bg/produkti/za-doma/emayllakove-za-darvo-i-metal/leko-aqua-akrilatna-boya-gloss-486.html Аз ползвам акрилатната боя на Оргахим - Русе. Цена 8-9 лв за опаковка, качеството е много добро.