PDA

Виж пълната версия : Откраднаха ми два кошера



gorgi
25.02.2014, 18:23
Откраднаха ми два кошера и то от най добрите.Бясен съм.В района на Тутракан.

2ма пчеларя
25.02.2014, 21:02
Долни копелета еййй

evgeni.filimonov
25.02.2014, 21:02
Няма спокойствие в тая държавица, а такива прекрасни места има за пчелини. Аз се чудя как да събера 10 кошера в двора си. А имам страхотно место за 100 кошера, но... няма спокойствие. МАМИЦАТА ИМ МРЪСНА. Ръцете да им изсъхнат дано.

gorgi
25.02.2014, 21:18
Проблема им е на тия боклуци че попаднаха на мен.Знам в кой район са и са изгорели.Между другото те сега четат.Ако се сетят да ги върнат ще са щастливци.

kuline
25.02.2014, 21:23
Искрено ти съчувствам колега.
Замисли се за някаква система за охрана. Заслужава си да вложиш определена сума, защото ако те наобиколят още един път, загубите ти ще са толкова, колкото ще ти е инвестицията в охрана. Просто съвет!

gorgi
25.02.2014, 22:17
Имам колега.Всичко е документирано.Колегите в моя район очакват старт.Чакам до утре до обяд да върнат момченцата кошерите.

rosimir83
26.02.2014, 01:01
Еиййй пак се почна тая година.Ще се спи май по къраsweating;

gorgi
26.02.2014, 08:09
Имам сигнализация.Но не я бях сложил.Не очаквах да дойдат от мен да крадат.На много видимо място съм.

Вълчан
26.02.2014, 08:22
Крадеца е "пчелар", за съжаление! Това не крава или кон да го върже манго и води!

Светозар Каменов
26.02.2014, 11:02
Бой, само бой спира такива мърльовци.

gorgi
26.02.2014, 11:10
Само бой ли...Какво ще им се случи просто не могат да си представят.

volodq
26.02.2014, 13:35
И на мен ми откраднаха два кошера,но съм сигурен че са цигани,защото около нова година при 5 градуса пчеларите знаят,че ще съсипят пчелите.
И както пише колегата gorgi,ако ги разбера кои са ще има не само бой но и.....

Ангел Йосифов
26.02.2014, 20:53
И на мен ми откраднаха два кошера,но съм сигурен че са цигани,защото около нова година при 5 градуса пчеларите знаят,че ще съсипят пчелите.
И както пише колегата gorgi,ако ги разбера кои са ще има не само бой но и.....

Преди 5-6 години се наложи в началото на февруари да преместим няколко кошера на 20км.с лек автомобил.Нито едно семейство не пострада.Така,че не бъди сигурен в това,че цигани са ги откраднали.Причината довела до преместване на кошерите също е кражба.От 30кошера бяха останали 8 и за да ги спасим се наложи преместването.

FVCVS CAESAR
26.02.2014, 22:02
при 5 градуса пчеларите знаят,че ще съсипят пчелите.
Аз пък знам, че нищо няма да им стане, но то е сигурно защото не съм пчелар. :)

gorgi
27.02.2014, 08:22
При 5 градуса пчеличките си работят вътре в кошера и кълбото е разпуснато.През деня някои дори излизат.Аз почти всеки ден съм там.Като деца са ми.Те сами показват какво им харесва.

ddsi
27.02.2014, 12:42
Нов съм имам 5 чисто нови кошера,които са оборудвани от-до.Само си чакат да стане време да пусна пчеличките.Обръщам се към тия дето барат.При първото залавяне на крадец,му режа всички пръсти на едната ръка и ще му намажа гъзягата с мед и ще му сложа една клечка напреко да му отвора прелката.

gorgi
27.02.2014, 14:16
За сега изчаквам разследването.После съм аз.

Цеко
27.02.2014, 21:22
За сега изчаквам разследването.После съм аз.
То може да се проточи с месеци, не знам при положение че знаеш кой те е обрал защо се занимаваш с полицията, те ще те мотат до без край. Преди години едно пишлеме ми разби колата, набързо го установих, вързах го за колата и най демонстративно минах с него през центъра на селото дето живея. След случая полицайте ми казаха (не официално де) че малко му е било на злосторника това унижение, но от тогава нямам проблеми от такова естество въпреки непрестанните набези наоколо.

volodq
27.02.2014, 23:01
Аз пък знам, че нищо няма да им стане, но то е сигурно защото не съм пчелар. :)
Сигурно ги е поръчал някой като теб.

FVCVS CAESAR
28.02.2014, 00:56
Сигурно ги е поръчал някой като теб.
Със сигурност е бил някой като мен. Дори може да съм бил самият аз! Ще проверя и ако са при мен, ще ти ги върна, че не искам да ям бой и онова другото, дето не пише какво е. :)

Светозар Каменов
28.02.2014, 10:17
Със сигурност е бил някой като мен. Дори може да съм бил самият аз! Ще проверя и ако са при мен, ще ти ги върна, че не искам да ям бой и онова другото, дето не пише какво е. :)
А може да си си ги поръчал сам на себе си. :icon_mrgreen:

tsc1
28.02.2014, 10:49
Във връзка с кражбите. Някой успял ли е да застрахова пчелина си срещу кражба или вандализъм?

Искрен Мутафов
28.02.2014, 14:09
Във връзка с кражбите. Някой успял ли е да застрахова пчелина си срещу кражба или вандализъм?

Доколкото ми е известно никоя застрахователна компания(дружество) в България не предлага такъв вид застраховка - на пчелни кошери и семейства срещу кражба.

rosty_sz
28.02.2014, 18:27
Проверявах през 2012 и никой не предлагаше такава застраховка. Единствената застраховка свързана с пчели беше застраховка на добивите. Беше така формулирана, че нямаше начин при настъпване на застрахователно събитие да вземеш някакво обезщетение. Тази застраховка беше измислена за да се откраднат едни пари, но беше толкова идиотска, че при положение, че държавата чрез програма поемаше 90% от застрахователната вноска не познавам някой да се е възползвал.

volodq
28.02.2014, 20:09
А може да си си ги поръчал сам на себе си. :icon_mrgreen:

Тук като напишеш нещо,веднага се намесват корифейте,да покажат колко са умни и колко другите са прости!Аз мисля,че във форума има място и за по-простички мнения,а ако не е така нека ръководството на форума ни банне и се приключи.

volodq
28.02.2014, 20:13
Във връзка с кражбите. Някой успял ли е да застрахова пчелина си срещу кражба или вандализъм?

За застраховки не знам,но аз вече си плащам на охранителна фирма за да мога да спя спокойно.

tsc1
28.02.2014, 20:38
За застраховки не знам,но аз вече си плащам на охранителна фирма за да мога да спя спокойно.
А те как реализират охраната? Със СОТ система или постоянна "жива охрана"? Какво им е времето за реакция?

volodq
28.02.2014, 20:43
А те как реализират охраната? Със СОТ система или постоянна "жива охрана"? Какво им е времето за реакция?
Постоянна жива охрана.Ако нещо изчезне и не го намерят до 30 дни,плащат 60 процента от стойноста.

tsc1
28.02.2014, 20:47
Това вече е работа!

rosimir83
28.02.2014, 22:01
За застраховки не знам,но аз вече си плащам на охранителна фирма за да мога да спя спокойно.

Коя е тази фирма?Колко ти е таксата на месец?С какво се охранява пчелина ако не е тайна де,може и налични,че се интерисувам и аз да слагам сот.

volodq
28.02.2014, 22:20
Коя е тази фирма?Колко ти е таксата на месец?С какво се охранява пчелина ако не е тайна де,може и налични,че се интерисувам и аз да слагам сот.

Селото си е наело охранителната фирма и аз естествено се включих.Цената е 20лв.на месец за празна къща и 10 лв.за пълна.
Охранителите са бивши мутри и циганите се насраха и нямам проблеми,защото не само бият,както бях написал в др.пост.