PDA

Виж пълната версия : Пчеларска възраст



Юрий Цветков
20.02.2014, 22:04
Понеже напоследък много се лансира тезата, че пчеларството е занимание само за пенсионери, реших да "отворим прозореца" и да видим аджеба къде е слънцето. И понеже веднага ще кажете, че най-възрастните пчелари не ползват интернет, което е вярно, предлагам броя на гласувалите в тази възрастова категория да го умножим по някакъв коефициент, който смятате за удачен. Очаквам предложения и гласове разбира се.

Mateev
20.02.2014, 22:30
Когато учих в техникума се появиха първите интегрални схеми. Към края на техникума - първите микропроцесори. В началото на института се появиха първите настолни компютри (за който си спомня - ИМКО-2). По-средата на института вече бяха масови Правец-8М. В края на института се появиха първите 16 битови компютри Правец-16. После аспирантура, като за завършването и вече бяха масови компютрите с процесор х286. После първата частна фирма и първия x386 компютър. И после революцията с все по-нови процесори полетя и така до ден днешен. Нови компютри се купуваха едва ли не всяка година, но не защото старите не работеха, а защото вече бяха "уж морално остарели". И така до ден днешен.

Та аз съм живата история на интегралните микросхеми, на процесорите и на компютрите. Израстнахме заедно и се познаваме взаимно до най-големи подробности. Аз съм 60-ти набор и предполагам че всички след моя набор владеят компютрите, и то добре, но за съжаление почти всички преди моя набор имат психологически проблеми с това животно - компютъра. Такива са ми и наблюденията от запознанството с много хора, както и наблюденията ми на много служители от различните ми фирми. Според мене 1960-та година е ЕДНА ПСИХОЛОГИЧЕСКАТА ГРАНИЦА за владеенето на съвременните компютри. Всички родени след това се справят, всички родени преди това имат сериозни проблеми, при това не само с компютрите, но и с GSM-ите и дори с дистанционните на телевизорите.

В момента съм на 53 години и ако разсъжденията са ми правилни, сериозно ще се учудя ако в тази анкета някой гласува в графите 60 и 70 години. Просто хората на възраст над 53-55 години не са имали шанса да видят в училище компютър, в резултат на което го нямат и в къщата си. От там нямат и достъп до интернет. Сигурно има и изключения, но те са много редки.

FVCVS CAESAR
20.02.2014, 23:07
Всички родени след това се справят...
Абсолютно всички?

Mateev
20.02.2014, 23:13
Е поне всички са имали шанса, особенно пък съвременните деца и младежи, които още от 4-годишна възраст започват да разцъкват клавиатурите и таблетите.

HINAP
21.02.2014, 00:48
Прочетох мнението на колегата Матеев,защото и аз съм почти на същата възраст и за това,че и аз съм минал през същите машинарии включително перфоленти,перфокарти,магн итни ленти,магнитни дискове и прочие устройства и си спомням практиката си в завода за запаметяващи устройства в Стара Загора.А там правехме паметта на компютрите на тороидални платки с прошивки.Но наистина моето поколение има страхова невроза при работа с компа.Изключвам хора които по един или друг начин са били свързани с ЕИМ или други бързи средства за комуникация.Но повечето приятели,които имат някакъв бизнес макар и по големи от мен работят с компютри.Според мен е смешно да не можеш да комуникираш чрез интернет независимо по кой от известните способи.Сега поне има форуми,различни мрежи,групи,фейс и мейли.За всеки според вкуса.Всичко е аламинут както казва Чудомир в едноименния си разказ.

Светозар Каменов
21.02.2014, 10:51
Познавам много пчелари, които са над 55-60 и си нямат представа какво е това интернет и форуми.

amazing
21.02.2014, 14:23
Понеже напоследък много се лансира тезата, че пчеларството е занимание само за пенсионери, реших да "отворим прозореца" и да видим аджеба къде е слънцето. И понеже веднага ще кажете, че най-възрастните пчелари не ползват интернет, което е вярно, предлагам броя на гласувалите в тази възрастова категория да го умножим по някакъв коефициент, който смятате за удачен. Очаквам предложения и гласове разбира се. Аз съм на 22 години и от 3 години се занимавам имам 15 семейства и тази година смятам да ги направя 30.

Юрий Цветков
21.02.2014, 20:50
Аз съм на 22 години и от 3 години се занимавам имам 15 семейства и тази година смятам да ги направя 30.

Искрено ти желая успех. А след 2-3 години, да ги направиш 300, ако искаш разбира се. Поздрави.

Искрен Мутафов
21.02.2014, 23:53
...Според мене 1960-та година е ЕДНА ПСИХОЛОГИЧЕСКАТА ГРАНИЦА за владеенето на съвременните компютри. Всички родени след това се справят, всички родени преди това имат сериозни проблеми, при това не само с компютрите, но и с GSM-ите и дори с дистанционните на телевизорите.

В момента съм на 53 години и ако разсъжденията са ми правилни, сериозно ще се учудя ако в тази анкета някой гласува в графите 60 и 70 години. Просто хората на възраст над 53-55 години не са имали шанса да видят в училище компютър, в резултат на което го нямат и в къщата си. От там нямат и достъп до интернет. Сигурно има и изключения, но те са много редки.

Баба ми е на 78 години и си разцъква из интернет(когото няма сериали) - скайп, фейсбук(имат си страница на пенсионерският клуб и качват снимки)...

Mateev
22.02.2014, 01:01
Ха-ха...... Страхотна баба си имаш. Такива живеят по 100 години, че и нагоре.................

Би трябвало да си щастлив човек. При мене вече са починали всички баби и дядовци, както и баща ми и майка ми. Въпреки че все още се мисля за млад и жизнен на 53 години, някакси е много тягостно, когато знаеш че следващия подред ще си ти.

ceco_lovech
22.02.2014, 11:10
Комшията на село дядо Илия е на 90 и кусур и си работи като пич с компа!

BUGI
23.02.2014, 01:40
пчеларство е нјакога било само за господи. с това се занимали само учители и попове, заштото тие са имали најмного свободно време.
след това , в блиско минало, с пчели почнаха да се занимават и пенсионери, за да им по б-рзо пројде време.
но в последните времена, пчеларството стана на нјако хора главно занимане. от него има доста нарот, којто живее. това им е основен приход.
зарад това с пчеларство се сега занимават доста млади хора, които имат голјам број пчелни семејства.
затова вече нјама годишна,те. старосна граница за пчеларско занимане.
всички които се занимават и които желајат да се занимават с пчели, желаја голем УСПЕХ.

ясен
08.03.2014, 13:31
В работата ми преди време се майтапехме с по старите колеги,че малко преди пенсия стават рибари а след пенсионирането стават пчелари.Аз пък станах "пчелар"на 29 год(доста преди пенсия)

Kiril8305
08.03.2014, 13:48
В работата ми преди време се майтапехме с по старите колеги,че малко преди пенсия стават рибари а след пенсионирането стават пчелари.Аз пък станах "пчелар"на 29 год(доста преди пенсия)

Аз , почнах да се занимавам от 21г. е още не съм станал пчелар, но се старая.

спартак
08.03.2014, 19:07
E, какво ще кажат МВР, пилотите и още от ранно, но заслужено пенсионирани труженици.
Пенсионирането не е критерий за желанието , по скоро за реално физическо време.

BUGI
08.03.2014, 22:22
по резултатите на анкетата, мислја че пчеларството тук нее хоби.

brusa
14.09.2014, 11:24
Аз съм на 14 и има 4 пчелни семейства от 1 година се занимавам с пчеларство

Юрий Цветков
17.09.2014, 12:50
Аз съм на 14 и има 4 пчелни семейства от 1 година се занимавам с пчеларство

А казват, че с пчеларство се занимавали само старци!
Давай смело и догодина най-малко да ги удвоиш.

united_17
18.02.2015, 21:20
Аз съм на 17. Тази година ще си купувам първите кошери и първите семейства.

iliew
19.02.2015, 21:00
Аз съм на 14 и има 4 пчелни семейства от 1 година се занимавам с пчеларство

Успех !
И аз започнах на 14 с 4 дадан блат кошера заедно с баща ми тогава на 46 . Сега съм на 40, баща ми да е жив и здрав на 72 , прави кошери и рамки имаме 20-30 л.р. кошера . Поне от 5 години съм на косъм да мина от ниво уйкенд-пчелар на ниво професионален , но едва ли ще чакам пенсия за да го направя .