PDA

Виж пълната версия : лечение чрез ужилвания



t.slavov
29.01.2014, 09:28
Моля тези от вас които са запознати с методите за лечение на различни видове болести чрез ужилвания, да споделят. Ако пък познавате лекари - апитерапевти, които да практикуват това лечение моля споделете имената им и контактите им.
Имам няколко книги, в които е споменато приложение на това лечение, но не е много детайлно. Най-общо става дума за курс лечение например на ставни заболявания - артрити, шипове, и др. като се започва от едно ужилване на ден върху засегнатата става, и всеки следващ ден броя ужилвания се увеличава с 1 докато се стигне до около 15 ужилвания на ден, и после броят им се намалява с всеки следващ ден с по едно. Споменеват се и други заболявания - разширени вени, щитовидната жлеза, дори и грип и простуди?!?!
Благодаря!

Искрен Мутафов
29.01.2014, 14:57
Моля тези от вас които са запознати с методите за лечение на различни видове болести чрез ужилвания, да споделят. Ако пък познавате лекари - апитерапевти, които да практикуват това лечение моля споделете имената им и контактите им.
Имам няколко книги, в които е споменато приложение на това лечение, но не е много детайлно. Най-общо става дума за курс лечение например на ставни заболявания - артрити, шипове, и др. като се започва от едно ужилване на ден върху засегнатата става, и всеки следващ ден броя ужилвания се увеличава с 1 докато се стигне до около 15 ужилвания на ден, и после броят им се намалява с всеки следващ ден с по едно. Споменеват се и други заболявания - разширени вени, щитовидната жлеза, дори и грип и простуди?!?!
Благодаря!

Виж обърни се към Evgeni Petkov от Павликени, не отдавна бе споделил опит в тази област, мисля че е лекар.

Totevski
29.01.2014, 18:55
От 3-4 години имам от време на време проблеми с кръста. Пробвах разни медикаменти, предписани от лекар, но някои не помагаха, други помагаха, но имат странични действия. А и до лекарства прибягвам само в краен случай. Така от дума на дума с един стар пчелар на село стигнахме до тази тема и той спомена, че като по-млад също е страдал от болки в кръста и се е оправил с печелоужилване. Бях леко скептичен, но като го гледам 80-85 годишен, върши си цялата работа в пчелина и реших и аз да опитам. Какво толкова, няколко ужилвания в повече, но на опреелено място. Така след 3-4 ужилвания в областа на кръста на мястото, където усещах най-силна болка и тя взе да намалява. И така та до днес. Усетя ли болките, по 1 или 2 ужилвания 4 или 5 дни поред и болката постепенно отшумява. Мои приятели с подобни проблеми като видяха резултата и те започнаха да я прилагат върху себе си. Нямам медицинско образование и не знам теоретично как действа пчелната отрова. Говоря от личен опит - на мен ми помага.

Владо-Gillan
30.01.2014, 22:39
Чрез ужилвания излекувах псориазис, от псориазиса няма помен вече 8 месеца.

Росен Младенов
30.01.2014, 22:58
Чрез ужилвания излекувах псориазис, от псориазиса няма помен вече 8 месеца.
Дай нещо по подробно ,имам приятел с псориазис няма отърване .

vencii
30.01.2014, 23:02
Владо и аз имам псориазис, вярно лятото като ме хапят пчелите намалява много,но чак да се излекува-само мога да мечтая. Кажи моля те подробно какво си правил.Ако се преборя с това гадно заболяване ще почерпя здраво.

Владо-Gillan
30.01.2014, 23:03
Разчоплих една рана и започнах да жиля само нея, по 5=6 ужилвания на ден в продължение на месец.Жилих както казах едно място, то беше до пъпа.Отначалото е неприятно и дори се забелязва първите дни леко влошаване, но това е за около 2 3 дена.След това се вижда как със всеки час раните заздравяват и се затварят.След месец нямах и помен по цялото тяло от тая гадост.Раната беше колкото 1 лев жилезен и не се беше затваряла над 4 години, важно е да се разчопли отначало когато се започв жиленето и след това всеки ден само се жили без да се чопли.Сега нямам помен от псориазиса както казах, жилих само една рана а се излекува от цялото ми тяло.Жилената рана сега е с гладка и хубава кожа, само дето е с няколко нюанса по тъмна кожата от останалата кожа ам това са бели кахъри.Важно е да спомена, че за целта ползвах лево семейство, сиреч най лютия ми кошер.Колкото по лют толкова по добре.

vencii
30.01.2014, 23:17
Просто онемях. Не мога да повярвам че така лесно мога да се справя. Дано и при мен се получи.Чакам с нетърпение да се оправи времето и почвам. Благодаря ти. Само ние псориатиците си знаем за какво става въпрос. Още веднъж ти благодаря.

Владо-Gillan
30.01.2014, 23:28
Разчоплих една рана и започнах да жиля само нея, по 5=6 ужилвания на ден в продължение на месец.Жилих както казах едно място, то беше до пъпа.Отначалото е неприятно и дори се забелязва първите дни леко влошаване, но това е за около 2 3 дена.След това се вижда как със всеки час раните заздравяват и се затварят.След месец нямах и помен по цялото тяло от тая гадост.Раната беше колкото 1 лев жилезен и не се беше затваряла над 4 години, важно е да се разчопли отначало когато се започв жиленето и след това всеки ден само се жили без да се чопли.Сега нямам помен от псориазиса както казах, жилих само една рана а се излекува от цялото ми тяло.Жилената рана сега е с гладка и хубава кожа, само дето е с няколко нюанса по тъмна кожата от останалата кожа ам това са бели кахъри.Важно е да спомена, че за целта ползвах лево семейство, сиреч най лютия ми кошер.Колкото по лют толкова по добре.
И аз не вярвах отначло, мислех че е временно явление което след седмици ще се възвърне по старо му, но досега всичко е наред.От скоро започна да ме насърбява зад ушите но само насърбява отвреме навреме, няма рана или друго.Ако се появи пак ще го жилна и така.Определено последните 8 месеца се чувствам така, както не съм се чувствал последните 10 години.Скоро ще идвам на Пловдив, гледам че си от Асеовград, може да се видим да пиинем по кафе и ще ти обясня по подробно за какво става дума.Ще ти покажа и коя рана съм жилил и как изглежда сега.

Владо-Gillan
30.01.2014, 23:31
Забравих да спомена, че при мен не бе просто псориазис а псориаичен поли артрит, псориазиса в последните години беше много тежък и много разпространен по тялото ми.Затова по горе написах, че последните 8 месеца се чувствам така, както не съм се чувствал последните 10 години.
п.п.Избрах най голямата рана която не се беше затваряла 4 години.Викам си един ден пролетта, тая рана ме мъчи толкоз време, а е и на гадно място под пъпа в дясно, където минава колан или ластик на панталони и т.н. Та тя ме мъчи, ще я мъчя и аз, и така започнах да я жиля без идеята първоначално че ще има такъв продължителен успех.Както казах първите дни няма видима подобрение, но след няколко дни просто гледаш как със всеки час раната а и другите които не ги жилиш как се затварят.Да знаеш само, че аз държа много на ужилвания, жилили са ме по 40 пчели наден, но да те ужили пчела по разчоплена раничка ..... не мога да ти опиша болката и чувството, но определено болката е малка сравнение с резултата.Успех пожелавам и дано ефекта и при теб е същия, както каза само ние си знаем какъв Кур е тоя псорязис.

vencii
30.01.2014, 23:42
Когато идваш в Пловдив се обади непременно да се видим.

Пожелавам ти никога повече псориазис.

Дамян Дамянов
10.10.2015, 22:45
Някой има ли проблеми с шипове и използвал ли е пчелна отрова(жилене) на врат?
И другият въпрос - Някой лекар във Варна, който да знае какво прави и да прилага апитерапия?

iliew
10.10.2015, 23:10
Някой има ли проблеми с шипове и използвал ли е пчелна отрова(жилене) на врат?
И другият въпрос - Някой лекар във Варна, който да знае какво прави и да прилага апитерапия?

Един мой роднина стар пчелар, лека му пръст си излекува коляното по този начин. Тогава беше на 60г и лекарите го бяха отчаяли, че ще си куца цял живот......е не познаха.
Аз имах проблеми с вратни прешлени и болката стигаше до рамото, но не съм убеден, че се дължеше на шипове,защото ги видяха на снимка, на която въпросният прешлен почти не се виждаше.:) Този проблем се появи след вдигане на пълен корпус с мед по неправилен начин и ми мина за около година и вече 4-5 години не съм го усещал.

За гръбначен стълб има едни хубави упражнения в йогата, наричат се крокодилски и ако нещо ми е помогнало са те.

Иначе имаше някакъв добър масажист във Владиславово, но незнам дали все още е във Варна, знаеш колко хора напуснаха града в последно време, но ще му потърся координати утре и ще те информирам.

Дамян Дамянов
11.10.2015, 00:32
Понеделник мисля, че беше на доплерова сонография, защото шиповете най-вероятно притискат кръвоносен съд, а не само нерв.
Ако пчелната отрова може да се използва на врат и има кой да го прилага, ще жертваме малко пчели.
На мен отровата ми помага определено, защото не вярвах в нея, докато не спряха да ме болят старите контузии. Като не ме жилят 1 месец и започва да се усеща лека болка. Над 20 счупвания, скъсано сухожилие над коляното, израснала кост от претоварване...
Страх ме е на друг човек и то на врат да го жилят. Иначе не е алергичен, пробваха го :laughing:

бат тянко
11.10.2015, 08:04
Относно шиповете доктора ми каза,че съм орисан да си ги нося цял живот?Имало само облекчение с някои методи.Както и да е.Симптомите ми бяха изтръпване и постоянна болка в цялата лява ръка.Денонощно,като два от пръстите си не чувствах въобще.Не помня каква беше диагнозата,но се мъчих с нея две години.Когато увеличих бройката на семействата си с тях се увеличиха и ужилванията.Така се излекувах ,но болката постепенно се връща зимата.Напролет нещата си идват на мястото.

boris
13.12.2015, 13:11
До тази година не вярвах , че ужилването може да има голям ефект. Ще споделя накратко, че колената вече не ме болят, лакътя (имам тендовагинит)също,а шиповете във врата почти ги бях забравил (до днес ).Преди 1 час си хванах 3 пчелички (1 за врата и 2 за коляното ) и мисля, че от утре пак ще забравя поне за месец.

boris
13.12.2015, 21:24
За да не стане беля, да уточня нещо. Жиленето по врата трябва да е под нивото на раменете . Ако е по на горе се получава пулсиране на кръвоносните съдове на врата (личен опит ).Жилото е добре да се вади веднага (поне първите пъти- цялото количество на отровата излиза до 10 мин. ). На колената съм стигал до 6 ужилвания (без никаква схема ).Август покрих вр. Мусала.
А сега наздраве!

бат тянко
13.12.2015, 21:57
Наздраве! За ужилванията по врата си много прав! Веднъж ми се случи такава случка- бях без було. Колегата тъкмо слагаше един магазин. И една рамка падна. Докато го сложа- отиде коня у ряката! 7,8 инжекции по врата и 4,5 по главата. Толкова запомних :laughing: . Посред нощ се събудих от адска болка. Така се бях вдървил от болка, че едва станах да пия нещо обезболяващо. Не е шега работа пчелната отрова, но го разбрах по трудния начин. Така че, внимателно!

Дамян Дамянов
13.12.2015, 22:31
За да не стане беля, да уточня нещо. Жиленето по врата трябва да е под нивото на раменете . Ако е по на горе се получава пулсиране на кръвоносните съдове на врата (личен опит ).Жилото е добре да се вади веднага (поне първите пъти- цялото количество на отровата излиза до 10 мин. ). На колената съм стигал до 6 ужилвания (без никаква схема ).Август покрих вр. Мусала.
А сега наздраве!

Благодаря за информацията.

Бърз
14.03.2016, 21:33
Аз също пробвал - съпруга сложила ми на кръстата (1-2-3 и т.н.т. до 8-ем на ден) Първи биха заедно з *Алергозан* :-) , последни - кога дойде време чувствам нещо ми липсва (като наркоман :-) ) Общо 80 пчели - вече година и половина кръста ми не боли. Препоръчвам.

Sandokan
15.03.2016, 11:32
Искам само да направя една вметка.
Добре е да се уточни с какви пчели се извършват ужилванията.
Отровата на летните и на зимните пчели има различен химичен състав. В резултат на това, съответно могат да се очакват и различни физиологични реакции на организма.
Включително усещането за болка, алергичните реакции и т.н. А също и различен лечебен ефект, очакван като следствие от прилагането на въпросните лечебни пчелни ужилвания.
Колкото до апитерапевтите, изобщо не знам дали и в каква степен се съобразяват с този факт.

Недялко Атанасов
16.03.2016, 20:52
Искам само да направя една вметка.
Добре е да се уточни с какви пчели се извършват ужилванията.
Отровата на летните и на зимните пчели има различен химичен състав. В резултат на това, съответно могат да се очакват и различни физиологични реакции на организма.
Включително усещането за болка, алергичните реакции и т.н. А също и различен лечебен ефект, очакван като следствие от прилагането на въпросните лечебни пчелни ужилвания.
Колкото до апитерапевтите, изобщо не знам дали и в каква степен се съобразяват с този факт.Др. -а Евгени има думата.

delta.e
09.04.2016, 21:33
Трябва да се повторя - Лечението е комплексно .
Пчелната отрова се комбинира с другите пчелни продукти.

boris
15.04.2016, 22:04
Вече мога да споделя моето мнение за положителното влияние на пчелната отрова срещу шиповете. От август се жиля по врата (по рано съм описал как ) . Два – три месеца след като започнах да се жиля изтръпването по крака и едната ръка приключиха (при определено положение на тялото ми изтръпваха десния крак и дясната ръка , събуждал съм се посред нощ и съм се чудел на коя страна да се обърна ). Схващаше ми се врата, болеше ме главата от зад. Сега нямам проблеми, като усетя че положението се влошава , една -две инжекции и....Никой доктор не ми е давал надежда. Така че шиповете може и да не се лекуват, но болките могат почти да изчезнат.

tsc1
24.04.2016, 22:30
http://www.standartnews.com/balgariya-zdraveopazvane/mikrobiolog_prebori_raka_sas_zelev_sok_-330772.html
Интересна статия, която си струва да бъде прочетена!

s.petrov
05.10.2023, 10:15
Здравейте, от 10 години страдам от лаймска болест и нищо досега не помогна.Много и мъчителна симптоматика имам. Не работя от тогава. Искам да опитам с пчелни ужилвания, има излекувани така, но др Енчев, който се занимава с това каза че няма физическо време, само може да ми покаже няколко пъти как става и някой да намеря да ми ги слага на гърба, само да намеря някой добър човек пчелар да помогне с пчелите. 2 пъти седмично по няколко пчели в бурканче. От Пловдив съм. Моля, мили хора, помогнете, Не издържам вече

Георги Куров
05.10.2023, 11:55
И аз съм с лаймска болест, но ужилванията от пчели само не помагат. Трябва да спазваш строга диета, никакви животински продукти.

s.petrov
05.10.2023, 12:37
Няма ли лечение тази ужасна болест? 10 години пробвах какво ли не алтернативно билки, райф, хомеопатия, етерични масла. Червата ми са много зле вече от антибиотиците навремето. Иначе ходят в Румъния масово и ги хакат месеци наред с по няколко антибиотика, което ще ме убие първо мен. Затова искам да опитам с пчелите, че ставам все по зле вкл. и трудноподвижен. Други идеи не останаха. Някои с глад са се оправили, други не. Бях правил 20 дни омекотен глад, нещо като по Лидия Ковачева. Само дълго водно гладуване все не успявам да намеря сили да опитам, изтощен съм и червата ме болят.

Георги Куров
05.10.2023, 14:20
Няма лечение, бактерията не се влияе от антибиотици, до смърт ще е у теб. Трябва да се държи в ремисия чрез диета, аз следвам протокола за диета на клиниката от Аусбург, това е най-доброто за сега.

Георги Куров
05.10.2023, 14:22
Гладолечението не помага при бактериални инфекции.

s.petrov
05.10.2023, 14:45
Би ли ми го пратил, моля. Да разбирам ли, че само с диета си безсимптомен? Какво си пробвал като лечение? Пчели пробвал ли си? Благодаря

seto4e
05.10.2023, 18:02
Здравейте, от 10 години страдам от лаймска болест и нищо досега не помогна.Много и мъчителна симптоматика имам. Не работя от тогава. Искам да опитам с пчелни ужилвания, има излекувани така, но др Енчев, който се занимава с това каза че няма физическо време, само може да ми покаже няколко пъти как става и някой да намеря да ми ги слага на гърба, само да намеря някой добър човек пчелар да помогне с пчелите. 2 пъти седмично по няколко пчели в бурканче. От Пловдив съм. Моля, мили хора, помогнете, Не издържам вече

Чел ли си книгата на Джим Хъмбъл за маларията?

s.petrov
05.10.2023, 18:23
не.пил съм ммс...без подобрение

seto4e
05.10.2023, 18:29
не.пил съм ммс...без подобрение

Сладък пелин (артемизинин) с желязо пробвал ли си?

s.petrov
05.10.2023, 18:31
желязото ми дразни червата..пелин съм пил...най лесно е да ме обявят за луд...а бях здрав прав човек...усещам чуждо присъствие..трови ме...патогените ходят по хората, не по гората

kaloyanv
05.10.2023, 18:33
Няма ли лечение тази ужасна болест? 10 години пробвах какво ли не алтернативно билки, райф, хомеопатия, етерични масла. Червата ми са много зле вече от антибиотиците навремето. Иначе ходят в Румъния масово и ги хакат месеци наред с по няколко антибиотика, което ще ме убие първо мен. Затова искам да опитам с пчелите, че ставам все по зле вкл. и трудноподвижен. Други идеи не останаха. Някои с глад са се оправили, други не. Бях правил 20 дни омекотен глад, нещо като по Лидия Ковачева. Само дълго водно гладуване все не успявам да намеря сили да опитам, изтощен съм и червата ме болят.

Каква е причината да се стигне до там ? Доколкото знам, има няколко фази на тази болест и като се хване навреме би следвало да няма проблем. При вас какво се е случило, звучи доста неприятно за съжаление.

s.petrov
05.10.2023, 18:36
ами не се хвана навреме...половин година ме мотаха, накрая аз се насочих натам и го доказах в немска лаборатория..никой не ми вярваше, докато не дойдоха резултатите от Германия...после ме наляха с пеницилин една седмица, така, че хубаво да хронифицира гада и ме изпратиха да си ходя

seto4e
05.10.2023, 18:42
желязото ми дразни червата..пелин съм пил...най лесно е да ме обявят за луд...а бях здрав прав човек...усещам чуждо присъствие..трови ме...патогените ходят по хората, не по гората


КАК СЕ ПРИЕМА АРТЕМИЗИНИН?
Добавката се приема с храна. Препоръчва се съвместният прием куркума, тамян вит. Ц, с Коензим Q10 (Coenzyme Q10), 100 мг/веднъж дневно с храната. Рибеното масло, маслото от черен дроб на треска, изварата и др. подобряват усвояването на тази добавка. Важно е да спазвате здравословна диета и да правите физически упражнения, тъй като ниските нива на калций са характерни за болните. Артемизининът е желателно да се приема с витамин С след закуска или обяд за подобрено усвояването на желязо (може да оставате 2-3 часов интервал между приема на витамин С и артемизинин). Артемизининът е насочен към абнормалните количества желязо при малария, паразитози и ракови клетки. Препоръчва се и пиенето на зелен чай. При прием на артемизинин за Лаймска болест, се препоръчва едновременно да вземате хитозан (Chitosan), освен ако не сте алергични към ракообразни. Това помага да избегнете реакцията на Херксхаймер. И предотвратява диарията. Добавките с мастни киселини и мастно разтворими витамини, като A, D, E и K да се приемат един час след/преди хитозан. Препоръчителната доза за хитозан е 2 капсули половин час преди хранене всеки ден за начало. Спазвайте тази доза няколко дни, за да се уверите в поносимостта си. Може да увеличите дозата, ако се налага. Пийте поне 2 литра вода ежедневно. Обикновено страничните ефекти на артемизинин са малко, освен при посочените противопоказания.

https://www.apteka1.eu/bg/news_more/a1170_artemizininyt-nai-silnoto-syshtestvuvashto-leebno-sredstvo-protiv-malariya-i-ne-samo/

Вземи си артемизинин от реномиран производител и пробвай отново с горната информация. Това е от мен. Успех.

Тази марка е добра:
https://www.arteka.bg/за-детоксикация/7526-артемизинин-100мг-х-60-капс-biovea.html

valaz
05.10.2023, 19:22
Преди около 20 години, баща ми, лека му пръст, страдаше от лумбаго или ишиас. Не помня точно как се казваше в диагнозата. Имаше болка в горната част на бедрото и нощем не можеше да спи. Предполагаше се, че се дължи на притиснат или възпален нерв. В поликлиниката му поставяха инжекции, които в известна степен облекчаваха положението, но не решаваха проблема изцяло. През лятото баща ми отиде с племенниците на село. Тогава аз още не бях станал пчелар. Един следобед, в стаята влязъл един голям жълт стършел и почнал да се блъска в стъклото на прозореца. Баща ми не искал да го убива и го хванал с една носна кърпа, за да го пусне навън. Стършелът го ужилил по пръста на ръката. Получил известно подуване в областта на гърлото и трудно преглъщал. На следващия ден с изненада установил, че болката в крака е изчезнала напълно. От тогава, до края на живота си - повече от 10 години, това заболяване повече не се повтори.

Георги Куров
05.10.2023, 19:42
Лаймска Болест – при ухапване от кърлеж | limpida (https://limpida.me/2015/05/11/%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D1%83%D1%85%D0%B0%D0%BF%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BB%D0%B5%D0%B6/)

В края на тази статия е описан протокола от Аусбург.
Жилят ме пчели през целия сезон / грижа се за 200 пчелни семейства /, ако това помагаше да съм се изчистил 1000 %, моето мнение е че ужилването от пчела помага на имунната система, но не лекува лаймска болест. Това се потвърждава и от лабораторни изследвания, пчелната отрова не убива бактерията. Препоръчвам ти детоксикация при специалист, например д-р Людмила Емилова.

kaloyanv
05.10.2023, 20:58
ами не се хвана навреме...половин година ме мотаха, накрая аз се насочих натам и го доказах в немска лаборатория..никой не ми вярваше, докато не дойдоха резултатите от Германия...после ме наляха с пеницилин една седмица, така, че хубаво да хронифицира гада и ме изпратиха да си ходя

Ти при какви доктори си ходил ? Малко се съмнявам в това което казваш, освен ако не е било преди 30 години ... По простата причина че в България има резистентност към пеницилина и отдавна не се прилага. Например в Англия, поради много малкото изписване на антибиотици, там все още няма резистетност към него и се предписва дори и до ден днешен.

Освен това има фази на това и дори да не забележиш първата и белезите и ухапването, както и температурите и тн, би следвало поне втората да се хване. Поне така пише по книгите. Ама то не винаги това което пише е това което се случва. .

Аз затова питам да се даде малко повече информация и точна, тъй като в днешно време има много по голяма вероятност за зараза с нея .. или не ..

kaloyanv
05.10.2023, 21:06
Лаймска Болест – при ухапване от кърлеж | limpida (https://limpida.me/2015/05/11/%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D1%83%D1%85%D0%B0%D0%BF%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D1%8A%D1%80%D0%BB%D0%B5%D0%B6/)

В края на тази статия е описан протокола от Аусбург.
Жилят ме пчели през целия сезон / грижа се за 200 пчелни семейства /, ако това помагаше да съм се изчистил 1000 %, моето мнение е че ужилването от пчела помага на имунната система, но не лекува лаймска болест. Това се потвърждава и от лабораторни изследвания, пчелната отрова не убива бактерията. Препоръчвам ти детоксикация при специалист, например д-р Людмила Емилова.

Съжалявам Георги, но това са от тези статии, които те карат да купуваш разни неща. .. Честно да ти кажа, въобще не ми се струва резонна и научна. Най-много да обърка много хора ..

Дори и да не е реклама, следващата статия "Постите и квантовата механика" ами .......... малко ....

s.petrov
06.10.2023, 02:54
Ти при какви доктори си ходил ? Малко се съмнявам в това което казваш, освен ако не е било преди 30 години ... По простата причина че в България има резистентност към пеницилина и отдавна не се прилага. Например в Англия, поради много малкото изписване на антибиотици, там все още няма резистетност към него и се предписва дори и до ден днешен.

Освен това има фази на това и дори да не забележиш първата и белезите и ухапването, както и температурите и тн, би следвало поне втората да се хване. Поне така пише по книгите. Ама то не винаги това което пише е това което се случва. .

Аз затова питам да се даде малко повече информация и точна, тъй като в днешно време има много по голяма вероятност за зараза с нея .. или не ..

Пеницилина го измислиха във ВМА София.Обиколих всички в цяла България. Преди 10 години. ВМА, НЦЗБ, Ива Христова, Плочев и сие, Варна, Стара Загора не ги помня вече. Всички обиколих. Никой не разбира в бг. Хората ходят в Румъния, Германия. Нямам нито пари , нито сили за чужбина. Нито е сигурно и там. Биг фарма е навсякъде. Търся алтернативно натурално и природно решение.

Георги Куров
06.10.2023, 03:38
Явно търсиш вълшебното хапче, няма такова никъде по света. Щом аз мога с диета и режим да живея и работя, значи всеки може, въпрос на дисциплина.

kaloyanv
06.10.2023, 06:44
Добре де, режима как помага ? Иначе защо не идете при Мангъров, не се бъзикам той е един от добрите специалисти, може да ви измисли нещо. Може и да имате някаква антибиотична резистетност и да не са хванали... Баси кофтито. Ама щом и тези не са ви помогнали, които изброихте, баси.

Редно е все пак да се прочете и тази статия според мен .

https://lekuva.net/232656/vyarno-li-e-che-pochti-vseki-ima-lajmska-bolest.html

Георги Куров
06.10.2023, 08:38
Не знам колко пъти трябва да го напиша, че няма лечение. Който лекар ти каже, че ще те излекува те лъже. В БГ болните от Лаймска болест се използват за опитни мишки без да се иска тяхното съгласие за това. Много лекари са за затвора. Прочел съм всичко за тази бактерия, Eva Shapi е най-добрия учен в тази област, на нея може да се вярва, тъй като и тя е с Лаймска болест. Има статии и видеа с Ева. Парите не помагат на никога, даже и на хора с милиарди, последен пример с богата и популярна личност е Белла Хадид. Дъщеря на милиардер и тя самата с милиони в последните месеци заля медиите с информация, че не може да живее нормален живот заради Лаймска болест.

morning
06.10.2023, 14:13
Търся алтернативно натурално и природно решение.
Не знам какво са ти говорили лекарите, но реалността е, че към момента тази болест наистина няма лечение - никъде по света с никоя форма на медицина т.е. включвам и всякакви алтернативни, било аюрведа, било хомеопатия, знахарство, акупунктура, разни древни китайски методи и т.н. Конкретно пчелната отрова, ако помагаше, то щеше да бъде открито вече от конвенционалната медицина. Така, че и в чужбина да идеш при най- големите специалисти, то няма как да те излекуват, факт е, че и заможни хора не са излекувани, и живеят с болеста в себе си. Но онова, което трябва да те информират лекарите е как да държиш болеста в ремисия. Уви нямам никакъв съвет, почти нищо не знам по въпроса, чувал съм, както твърди Куров, че определени диети помагат много. Да се разчита на антибиотици, поне от общата ми култура не вярвам, че е смислено, дори напротив - според мен това само ще ти навреди на здравето още повече.

Инак не се изненадвам, че си пострадал толкова сериозно. Няколко пъти съм ходил да ми вадят кърлеж и всеки път недоумявам за какво безхаберие иде реч - мажат ме там с какво е не знам, взема щипките, върти и вади, и "чао, приятен ден". А кърлежа е един от най- кошмарните преносители на всякакви брутални вируси, като атомна бомба с вируси е тази проклетия, по спомен около 150 вида са. И никой не евава да ти направи изследвания, да ти проследи състоянието, да бъдеш под наблюдение, след като извадят кърлежа, просто нищо - само го изваждат и толкоз.

Колкото до стомаха и червата. Най- доброто нещо, което знам за стомаха, е суроватка. Като дете, винаги когато съм имал някакъв проблем със стомаха, са ми давали суроватка и ме е оправяло - без никакви лекарства и лечения. Познавам хора, които проблеми с язва, така си решаваха - успешно. НО! условието е САМО ДОМАШНА, от човек, който гледа животни трябва да я вземеш, отидеш ли в някой цех, не го пий това, защото ефекта е тъкмо противоположния.

kaloyanv
08.10.2023, 20:56
Не знам колко пъти трябва да го напиша, че няма лечение. Който лекар ти каже, че ще те излекува те лъже. В БГ болните от Лаймска болест се използват за опитни мишки без да се иска тяхното съгласие за това. Много лекари са за затвора. Прочел съм всичко за тази бактерия, Eva Shapi е най-добрия учен в тази област, на нея може да се вярва, тъй като и тя е с Лаймска болест. Има статии и видеа с Ева. Парите не помагат на никога, даже и на хора с милиарди, последен пример с богата и популярна личност е Белла Хадид. Дъщеря на милиардер и тя самата с милиони в последните месеци заля медиите с информация, че не може да живее нормален живот заради Лаймска болест.


Така като се зачетох има доста обърквания все още сред самите лекари. Въпроса с науката и бактерията също е интересен. Всъщност явно самите доктори и то не само в България не знаят какво да правят срещу тази бактерия и не винаги антибиотиците помагат. Но това което все още не мога да разбера, защо не могат напълно да решат този проблем. НЯма достатъчно пари за изследвания или просто не могат да я доразгадаят след като се разпростре по сериозно в организма.
Никога не съм предполагал, че всъщност т.нар лаймска болест може да се развие по симптоми като автоимунно заболяване ... Обаче поне за мен си трябва да прочета още доста, понеже ми стана интересно. А на вас освен да ви пожелая късмет и успех, друго не знам какво да кажа към момента. Но явно причината за недооценяването на това е точно ей такова подценяване от страна на медицинската общност.