PDA

Виж пълната версия : заменя



Росен Младенов
27.01.2014, 14:56
Заменям картофи за пчелни семейства, инвентар пчеларски или селскостопански.0877410035

спартак
27.01.2014, 16:14
Много смешен виц!

Росен Младенов
30.01.2014, 14:21
Посмей се като ти е смешно

n_markov
30.01.2014, 19:33
Много смешен виц!


Е колега не е смешно, кой каквото има това дава!!!

вълк дивак
15.02.2014, 08:16
Давам АКЪЛ!!! Само срещу пчелни семейства.

jordanov
15.02.2014, 17:22
Не си уцелил форума, обаче.:)

вълк дивак
17.02.2014, 07:41
Последно време куцо, кьораво и сакато се е юрнало да гледа пчели, Та не се знае???:bigsmile:

Светозар Каменов
17.02.2014, 10:33
Последно време куцо, кьораво и сакато се е юрнало да гледа пчели, Та не се знае???:bigsmile:
Всички казваме, че пчеларството върви назад. Няма млади хора, броя на пчеларите намалява. А като тръгне някой да се занимава с пчели и го обявяваме за куц, кьорав и сакат. Няма логика...

Юрий Цветков
17.02.2014, 21:30
Всички казваме, че пчеларството върви назад. Няма млади хора, броя на пчеларите намалява. .

Е точно за това трябва да спрем да ги говориме тези глупости.

вълк дивак
18.02.2014, 22:02
Всички казваме, че пчеларството върви назад. Няма млади хора, броя на пчеларите намалява. А като тръгне някой да се занимава с пчели и го обявяваме за куц, кьорав и сакат. Няма логика...
Светозаре, нищо лично.Невъзможно е да не си попадал на такива екземпляри, дето само пари са им в главите а пчелите са бръмбари, мухи и т.н. Това за тях си беше. Надявам се не се оприличаваш с тях? Айде от мен да мине ДАВАМ АКЪЛ безплатно. Както казва n_markov всеки дава каквото има!!!

koragroup
18.02.2014, 23:26
Това е един изключително важен въпрос според мен, който има потенциал и за отделна тема... Ама да не разводнявам нещата, ще си кажа мнението тука.

Виновни са Интернет и форумите и фейсбук групите. Или по скоро разминаването им с пчеларската действителност. Какво има предвид.
Как се трупа опит в пчеларството? Бавно! Грешките допуснати се поправят следващата година. И се коригират по-следващата...
Какво прави интернет с всичките си "истини" споделени от разни хора? Ако нямаш опит, всичко прочетено е "истина" (истина = спделена субективност).Често пъти тази истина е плод на много прочетено и малко изпробвано. И става пълна каша в главите на младите мераклии, които за съжаление в повечето случай ги мързи да учат и четаат. Предпочитат да намерят място, където да си зададат въпроса и се надяват някой да им снесе всичко стъпка по стъпка. Ако не стане точно така, всички са им виновни...
Помислете. Колко от "младите пчелари" във форума са се влюбили в пчеларството от дядо или татко си? Отговора е "нула". Всички са се влюбили във формулата: 100кошера по 40кг мед по 4лв = 16 000лв на година! За има-няма 4-5 месеца работа! Това 100 кошера са като "шестица от тотото" имаш ли ги, до края на живота ще си щастлив.

А истината е друга. Иска се яко бачкане. Цяла година. Искат се инвестиции за всичко повече от 5-10 кошера. Иска се четене, ама умерено и най-вече иска се МНОГО МИСЛЕНЕ. Защото при всичката налична информация, ако няма внимание към детайлите и сравнвние със собствените наблюдения - файда няма и... ще страдат всички комшии пчелари.
Проблема на пчеларството не е липсата на субсидии. Проблема е изглупяването на пчеларите. А това е резултат от бедността ни и изглупяването и омързеляването на нациата ни...

Димитър Бонев
19.02.2014, 00:57
Много точно казано.

Светозар Каменов
19.02.2014, 09:01
Светозаре, нищо лично.Невъзможно е да не си попадал на такива екземпляри, дето само пари са им в главите а пчелите са бръмбари, мухи и т.н. Това за тях си беше. Надявам се не се оприличаваш с тях? Айде от мен да мине ДАВАМ АКЪЛ безплатно. Както казва n_markov всеки дава каквото има!!!
Съгласен съм, че има и такива. Не е необходимо да се обобщава за всички обаче. Човек трябва да си прави и сметката все пак, но в пчеларството все повече се убеждавам, че нямаш ли тръпката няма и да се получи.

koragroup, прав си. Лошо няма да се пита, но трябва и да обмислиш информацията. А няма как да я обмислиш без да си прочел ни една книга поне.

vlado 9
19.02.2014, 11:04
Как се трупа опит в пчеларството? Бавно! Грешките допуснати се поправят следващата година. И се коригират по-следващата...
Какво прави интернет с всичките си "истини" споделени от разни хора? Ако нямаш опит, всичко прочетено е "истина" (истина = спделена субективност).Често пъти тази истина е плод на много прочетено и малко изпробвано. И става пълна каша в главите на младите мераклии, които за съжаление в повечето случай ги мързи да учат и четаат. Предпочитат да намерят място, където да си зададат въпроса и се надяват някой да им снесе всичко стъпка по стъпка. Ако не стане точно така, всички са им виновни...

"Да се научим да ходим ,след това да тичаме"

ПП по темата ,не е за маитап обявата ,бартера е много преди парите,и секса е бил на бартер

Вълчан
19.02.2014, 18:06
От миналта година имам такъв ученик, с четери-4 кошера. Казали му че съвремения кошер е ЛР и такива си купи. Отводките са на ДБр. Казах му: сега зимата прочети тези книги!
Ти нали си тук ще ми казваш какво да правя. Защо да ги чета, като ми казваш, че някой неща в книги те не са точно така в действителност! Искам да има мед за семейството ми!

вълк дивак
19.02.2014, 21:27
И при мен същото. Кандидат пчелар с намерение да задоволи семейството с мед. Беше решил да замени книгите с интернет, че там има всичко. За щастие вече има календарен справочник.

Извинявам се ако съм разводнил темата.