PDA

Виж пълната версия : Туби от минерална вода вместо тръвни?



vladi_90
10.01.2014, 18:05
Здравейте,
Някой пробвал ли е да ползва туби от минерална вода за улавяне на рояци вместо тръвни?
Понеже в горите, и най-вече в едни скали в близост до мен има доста големи колонии с пчели. Които предполагам всяко лято се роят поне по няколко пъти...
Идеята ми е да се ползват туби от 10-12 литра, да се среже само дъното, да се сложи едно парче стара пита също така да се напръска и с Про Рой или нещо подобно. Ако се закачат на открити места как мислите дали рояците ще влизат вътре и дали ще останат там известно време или пластмасата ще им пречи... ?

Вълчан
10.01.2014, 18:42
Здравейте,
Някой пробвал ли е да ползва туби от минерална вода за улавяне на рояци вместо тръвни?
Понеже в горите, и най-вече в едни скали в близост до мен има доста големи колонии с пчели. Които предполагам всяко лято се роят поне по няколко пъти...
Идеята ми е да се ползват туби от 10-12 литра, да се среже само дъното, да се сложи едно парче стара пита също така да се напръска и с Про Рой или нещо подобно. Ако се закачат на открити места как мислите дали рояците ще влизат вътре и дали ще останат там известно време или пластмасата ще им пречи... ?
http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=786&highlight=%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BC%D0% B0%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B0
Пробвай, само че я завий с някакъв плат. Аз съм си подготвил няколко кофи за "лов".

BUGI
11.01.2014, 21:56
Здравейте,
Някой пробвал ли е да ползва туби от минерална вода за улавяне на рояци вместо тръвни?
Понеже в горите, и най-вече в едни скали в близост до мен има доста големи колонии с пчели. Които предполагам всяко лято се роят поне по няколко пъти...
Идеята ми е да се ползват туби от 10-12 литра, да се среже само дъното, да се сложи едно парче стара пита също така да се напръска и с Про Рой или нещо подобно. Ако се закачат на открити места как мислите дали рояците ще влизат вътре и дали ще останат там известно време или пластмасата ще им пречи... ?

И теб да затворат в пештера:(

дворец ште ти б-де;)

proinov1944
26.01.2014, 16:31
Тубите от вътрешна страна да се намажат с течен восък.Вътре се закрепва Пророй. Захваща се за капачката/прави се отвор/. Външно има обвивка от плат, като в долния край се намаже с течен восък.Имам ги готови мисля тази година да експериментирам!