PDA

Виж пълната версия : Поставяне на прашецоуловител



dakou
05.11.2013, 20:09
Здравейте искам да поставя прашецоуловител вътрешен кошерът ми е дадам-блат 10 рамков и дъното не му е подвижно и въпросът ми е може ли да изрежа дъното не цялото а колкото е голяма металната мрежичка или прашецоуловителя на която пчелите да стъпват и под нея сам да си изградя нещо като сандъче в което да се сабира прашеца или трябва да си сменя дъното направо.Извинявам се ако въпросът ми е неясен или не пълен новобранец съм още

М.Петров
06.11.2013, 19:38
Можеш,не е проблем само да няма достъп с мравки и други вредители,имаш въображение като гледам ще се справиш.Ама прашец на пролет нали,сега само питаш предполагам :)

evgeni.filimonov
06.11.2013, 21:16
Много трудно, по добре си купи външен прашецоуловител.
Иначе трябва да изрежеш отвор в предната част на дъното, да заковеш мрежа 3х3 мм. Да направиш входа така, че да пъхнеш вътре ламаринения прашецоуловител, който да стои плътно над мрежата.
Под кошера и специално мрежестия отвор можеш да поставяш някаква тава и прашеца да пада вътре. Но това само ако си там и поставяш прашецоуловителя за няколко часа.

vlado 9
07.11.2013, 10:11
Много трудно, по добре си купи външен прашецоуловител.
Иначе трябва да изрежеш отвор в предната част на дъното, да заковеш мрежа 3х3 мм. Да направиш входа така, че да пъхнеш вътре ламаринения прашецоуловител, който да стои плътно над мрежата.
Само мрежата 3х3 няма ли да им сваля прашеца ?

evgeni.filimonov
07.11.2013, 10:58
Как така да им сваля, те си вървят по нея и влизат през отворите на прашецоуловителя, които свалят прашеца. Прашеца пада през мрежата и се събира в чекмеджето или там каквото има сложено.

dakou
07.11.2013, 18:14
Само питам събирам информация и мисля да го пробвам така по този начин щом казвате че става въпреки че и да е трудно ще отитам.А за външните не съм много запознат но нали уж дразнели пчелите докато да свикнат пък и доколкото съм чел маи трябва да съм постоянно там смисал секи ден да го слагам и да го махам после а за вътрешния ако го направя така по този начин както го мисля смятам че няма да е проблем и на 3-4 дена да събирам прашеца.Да но ако отдолу няма нещо като кутя зимата като ги зазимя от там през мрежата и прашецоуловителя няма ли да влиза студен въздух ще им е мн студено на пчелите затова мисля с някаква кутия отдолу да е.

dakou
07.11.2013, 18:25
Колега понеже не съм много наясно а гледам че ти си по на ти с нещата значи за да стане това коета съм намислил като изрежа дъното отгорния му краи трябва да закова мрежа 3х3 и върху мрежата плътно прилепнал трябва да е прашецоуловителя а в какъв смасал да направя входа така че да пъхна вътре ламаринения прашецоуловител тои не представлява ли просто едно желязна квадратче с дупки по него или поне така изглежда на снимките де


Много трудно, по добре си купи външен прашецоуловител.
Иначе трябва да изрежеш отвор в предната част на дъното, да заковеш мрежа 3х3 мм. Да направиш входа така, че да пъхнеш вътре ламаринения прашецоуловител, който да стои плътно над мрежата.
Под кошера и специално мрежестия отвор можеш да поставяш някаква тава и прашеца да пада вътре. Но това само ако си там и поставяш прашецоуловителя за няколко часа.

koragroup
08.11.2013, 06:35
dacou,

Ингледай този филм, и всичко ще ти се изясни. На тази сртаница има и други филмчета...

http://www.optitroyan.net/?p=1890

Nik_m
09.02.2014, 17:40
Преправих си дъната смених мрежата с 3X3 така че да става за прашецоуловител.
Майстора който ми прави кошерите беше направил нещо като нищо.
Сега всичко е добре трябва само да сложа някакво чекмедже за прашеца.
И да ви питам, може ли да го оставя на 1 см под дъното за да влиза и излиза въздух в кошера или така ще влизат пчели?

Валтер Желязков
09.02.2014, 21:45
Дъното на чекмеджето може да е от неръждаема мрежа.

Nik_m
09.02.2014, 22:24
Мислех като вариант да сложа торбички от мрежа за комари където да се събира прашеца.
Но се чудех като е мрежа пчелите няма ли да се опитват да го взимат пак.

Валтер Желязков
09.02.2014, 22:49
Не се занимавай с торби и мрежа за комари. Чекмеджето за прашеца е просо една рамка със замрежено дъно. Има достатъчно плътни мрежи, които не позволяват на пчелите да вземат прашеца. Бил си на изложението в Плевен, можеше доста да любопитстваш по въпроса.

Nik_m
09.02.2014, 23:08
Измислих какво да направя мерси!