PDA

Виж пълната версия : Капак на кошер.Помощ



dakou
02.11.2013, 21:16
Здравейте купих си пет кошера дадан блат но чак сега забелязах че като им сложа капаците на два от тях ема лек луфт смисал капака не е много плътен играе около един сант напред и назад и сега незнам това проблем ли е или не моля за съвет.Другите кошери нямат проблем защото те са с капак тип къщичка и са с ъс скрит магазин.

Nik_m
02.11.2013, 22:34
Влизат пеперуди, оси и буболечки иначе няма проблем.
И при мен беше така, но им заковах по 4 летвички и така капаците лягат плътно на тях.

vankogos
02.11.2013, 22:54
Здравейте купих си пет кошера дадан блат но чак сега забелязах че като им сложа капаците на два от тях ема лек луфт смисал капака не е много плътен играе около един сант напред и назад и сега незнам това проблем ли е или не моля за съвет.Другите кошери нямат проблем защото те са с капак тип къщичка и са с ъс скрит магазин.

Този луфт е необходим,защото дървото се задува и съхне.А и при поставяне върху кошера аз го завъртам леко наляво и надясно ,за да се убедя че е застанал правилно.

vlado 9
03.11.2013, 09:26
Този луфт е необходим,защото дървото се задува и съхне.А и при поставяне върху кошера аз го завъртам леко наляво и надясно ,за да се убедя че е застанал правилно.

Ок,раздува се,но цял сантиметър . . .уплътни го с летвички както написал и колегата.

Nik_m
03.11.2013, 16:31
Aз не съм уплътнил разстоянието, а съм заковал в горния край по 4 летви на капак, така летвите лягат на надкапачната и никъде няма отвор да влизат гадове.
Така се затваря лесно, иначе ако го го уплътниш трябва всеки път да го нагласяш като го затваряш.

М.Петров
04.11.2013, 08:51
Сантиметър се оставя някъде луфта,5мм. са малко и като раздуе влиза трудно.Аз например оставям 8 милиметра като правя кошерите.А въпросните летвички за които пише колегата,се виждат на снимката,от тях няма как да влезе нищо,даже и ако луфта остане само от едната страна,а другата е плътно-прилепнала до корпуса.

jordanov
04.11.2013, 10:46
Добре де, всички сте прави и хубаво давате акъл, ама видяли ли сте на питащия кошерите какъв тип са, надрамкова покривка ли имат, подкапачна табла ли, па може и первази на които да стъпва капака да си имат, магазините как са... Свят широк, майстори много...

М.Петров
04.11.2013, 11:17
Ами този човек който има 3 мнения във форума явно е нов,ако иска да получи компетентен отговор трябва да задава компетентни въпроси,тоест да дава повече подробности и при възможност да покаже нагледно.А както знаеш jordanov досега в тоя форум не са се дискриминирали новите съфорумци и винаги са се давали множество отговори,повечето от които полезни.

dakou
04.11.2013, 11:53
Благодаря на всички за отговорите нямам възможност да кача снимки но както казах кошерите са 10 рамкови дадан-блат нямат табла а са с едни дъсчици под капака като паркетни такива подобни нов съм още в тази сфера и нз тази информация дали ви е достатъчна но толкова са ми въэможностите.